0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #20 -: Декември 06, 2012, 08:39:15 am »
Честит имен ден на всички малки и големи Никета!!!

Много да са здрави, щастливи, името им да ги направи много пробивни и късметлии!

Весел празник!!![/
color]

 :balk_7: :balk_14:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #21 -: Декември 06, 2012, 09:01:35 am »
Честит празник и от нас

Да вие живо и здраво името,много щастие,успехи и само поводи за усмивки :balk_5:
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #22 -: Декември 06, 2012, 09:17:44 am »
Добро утро и Честит Празник на всички,да сме живи и здрави,да се раждат и растат деца в България,на именниците да са много късметлии,хубав да им бъде празника.

Вчера купих първият си шаран в живота,до сега така се е случвало,че мама ми е пращала сготвен,или сме били при тях на този празник.Та така днес ще готвя шаран,то ще ми е мъка ама и да го ям ще е мъка,но в името на традициите и на това дъщеря ми да не е толкова залюхана като майка си ще се постарая детето и семейството да усетят празника :)

За тези които следят,одисеята ми с елхата да дам отчет и вчера не стигнах до нея.Обаче се замислих,че не знам в гаража ли е или на тавана елхата,и дано не загубя време и да я търся.Очаквайте продължение  :wink:
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #23 -: Декември 06, 2012, 09:23:14 am »
Честит празник на всички именици, малки и големи, да сте много здрави и щастливи :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #24 -: Декември 06, 2012, 10:14:01 am »



Да почерпя за именичката. Която от днес е на градинка и тръгнахме с рев - „кога ще ми земи татиииии“. Аз даже не съм включена в схемата.  :lol:
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #25 -: Декември 06, 2012, 13:45:30 pm »
Честито на всички именици и на всички празнуващи!
Да ми е здрав и моя банкер!
Днес докато се рових за нещо в сайта на общината Общината попаднах на статия за нашата градинка:
http://www.obrazovanie-varna.com/news.php?extend.643.5
Отново сме медийни звезди  :lol:
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #26 -: Декември 06, 2012, 14:44:43 pm »
Честит имен ден на малки и големи. Да са живи и здрави, и много щастливи. :balk_7:


*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #27 -: Декември 06, 2012, 14:53:08 pm »
Ох, аз тези седмични теми докато се усетя да ги потърся и тя седмицата свършила!  :D :D
Честит Имен Ден на всички  малки и големи. Също на всички риболовци, банкери и бургазлии. Дали не пропуснах някой. Да сте живи и здрави!
Ние пак ще се вредим на гости за да хапнем рибка. То се е видяло, че от мен нищо не може се очаква.  :lol:

Весел празник


*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #28 -: Декември 06, 2012, 15:03:49 pm »
Честит празник на всички именници и малки и големи!Със здраве да си носите името!
Пеше,преди години,когато Ива ходеше на ясла беше единственото дете в групата,което плачеше за баща си.Лелката все ми казваше,че другите деца питат и плачат за ''мама и тати'' само моето питало за ''тати и мама''.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #29 -: Декември 06, 2012, 15:33:30 pm »
ааа моля ви се, и ние сме от тази порода. Деси като тръгна в началото и тя, не че е плакала, но на какичките им правеше впечатление, че само за тати питала, не че майка й не я водеше и взимаше, но детето обяснявало как тати ще я вземе :lol:
и сега е така, просто е очевидно че си има предпочитания към него, докато еленка е обратно, тя търси повече мен :)
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #30 -: Декември 06, 2012, 17:08:39 pm »
И нашто "зайче" навремето в яслата ломотело по някакъв въображаем телефон: "ало, тати, къе си, ела ме зими". После чак лелята ги беше научила да казват всички "камбанката бие, майките идват" и това беше рефрена. /Има църква на близо и в 17 часа бие много продължително и силно камбаната, та за това/
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #31 -: Декември 06, 2012, 17:17:58 pm »
Честито на всички именници, малки и големи, със здраве да си носят името и само с добро да ги споменават! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #32 -: Декември 08, 2012, 09:35:35 am »
Вчера купих първият си шаран в живота,до сега така се е случвало,че мама ми е пращала сготвен,или сме били при тях на този празник.Та така днес ще готвя шаран,то ще ми е мъка ама и да го ям ще е мъка,но в името на традициите и на това дъщеря ми да не е толкова залюхана като майка си ще се постарая детето и семейството да усетят празника :)
Ама трбява ли да е точно шаран? Аз знам само, че трябва да е риба.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #33 -: Декември 08, 2012, 09:48:22 am »
защото такава е традицията, Боби
освен че трябва да е шаран, трябва да е с люспи, всяка люспа е пари за дома


Цитат
Според преданието Свети Никола спасява една лодка от потъване като запушва дупката и с шаран.Затова тази риба е основно ястие, заедно с постни гозби - сарми, чушки, фасул, царевица. Хорото, което се изпълнява, се нарича "сглядно", защото в него участват неомъжени моми. Светецът е пазител на семейството и рода.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #34 -: Декември 08, 2012, 09:52:14 am »
защото такава е традицията, Боби
освен че трябва да е шаран, трябва да е с люспи, всяка люспа е пари за дома


Цитат
Според преданието Свети Никола спасява една лодка от потъване като запушва дупката и с шаран.Затова тази риба е основно ястие, заедно с постни гозби - сарми, чушки, фасул, царевица. Хорото, което се изпълнява, се нарича "сглядно", защото в него участват неомъжени моми. Светецът е пазител на семейството и рода.
Ясно, не знаех. У нас дядо ми правеше шаран, ама все си мислех, че било понеже той друга риба никога не ядеше и без това.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #35 -: Декември 08, 2012, 09:53:42 am »
еййй, не мога да повярвам, че допълвам енциклопедичните ти познания под някаква форма 8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #36 -: Декември 08, 2012, 10:40:03 am »
еййй, не мога да повярвам, че допълвам енциклопедичните ти познания под някаква форма 8)
Защо пък не? Този форум е такъв, че доста от темите  са ми близки та отстрани изглеждам за теб и други хора вероятно като взезнайко. Обаче ако ме познаваше лично щеше да видиш, че по повечето въпроси, аз обичам да питам и да получавам информация от тези, които знаят и активно я търся. Почти няма ден, в който да не се съветвам с някого за нещо свързано с тези теми, за които говоря. На какво щях да приличам, ако спра да се уча.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #37 -: Декември 08, 2012, 11:19:20 am »
Мини, а ако няма люспи, няма пари да има ли? Щото тук изобщо не е познат шарана като риба, ядат само сьомги и подобни риби, дето люспи не съм виждала :? Ся кво, разминах ли се с парите? Знаех си аз, че съм се прекарала :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #38 -: Декември 08, 2012, 22:41:22 pm »
Ще споделя и тук защото ми разтърси душата......

 
ЕДНО ПО РАЗЛИЧНО ПИСМО

Едно дете, в ръце моливче стиска,
на дядо Коледа то пише писъмце.
Със четири букви е това което иска,
а пълни с обич цялото сърце.

Мама–написа бавно, сякаш да не сбърка
и от окото стече се сълза.
Огледа се и бързо я преглътна,
не искаше да знаят за това.

Научило се бе да бъде силно,
приело някак своята съдба,
но бе дете и вярваше наивно,
на Kоледа, че стават чудеса.

Не искаше играчки, дрехи хубави,
че те не стопляха сиротната душа.
То искаше моментите изгубени,
със свойте близки, майка и баща.

То искаше прегръдка нежна, чиста,
във своят дом безгрижно да расте.
Поредната сълза преглътна бистра,
поредната надежда му отне.

На листът бял стоеше само Мама,
а в мислите рисуваше небе.
Как да замести болката голяма,
която носи в малкото сърце?

Прибра писмото и го адресира,
с таз дума се изчерпваше света
и дядо Коледа, ти чуй, ако те има,
дари със майки клетите деца.

...И тука и поета се разплака,
от краткото, но тъжно писъмце,
а ТО,остана в ъгъла да чака,
жадуваните майчини ръце.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #39 -: Декември 08, 2012, 23:44:50 pm »
Чистят им люспите, не че нямат :-).