0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #80 -: Ноември 24, 2012, 18:49:11 pm »
Боги, ти тогава ще си в 37 седм,нали? И при мен така иска, евентуално първата седм на Новата година. Ще устикаме още малко, вижда му се края вече :)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #81 -: Ноември 24, 2012, 20:13:00 pm »
Боги, гледам лентичката ти. Аз съм точно 2 седмици след теб, терминът ми е 12-14.01. Според Михова, най-добре е бебето да се извади на 2.01, като извадим (твоите) две седмици, това прави  в твоя случай някъде 20.12, предвид факта, че си си близнаци, вадим още една седмица и става някъде около 13.12. Разбира се, вие с Велев ще прецените. Ако не се падаха Новогодишни празници и не се притеснявах, че няма да намеря лекар, не бих бързала да вадя бебето по-рано от десет дни преди термин, ако всички други показатели са наред.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #82 -: Ноември 25, 2012, 10:43:25 am »
Боги- много добри мерки. Браво на теб. Тежко ли ти е много? Сигурно едва се издържа накрая. Притеснявам се от последните седмици, но по-добре така, отколкото по-рано да се родят.
Вчера видях една мама в клиниката с много голямо коремче и много подута. Място не можеше да си намери на стола, а се налагаше доста да чака. Малко се изплаших честно казано. Но знам, че всичко ще изтърпя в името на бебоците.
Вчера беше първата ми фетална морфология- беше вълнуващо. И всичко е наред Слава Богу!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #83 -: Ноември 25, 2012, 11:15:44 am »
Мира, ти при кой беше на преглед?
Аз спазвам стриктно препоръките за режим и хранене на д-р Сигридов и мога да кажа, че чак сега изпитвам дискомфорт от бременността. Но то е защото си тежи. Освен бебчовците имаме все пак и два сака, две плаценти, околоплодни води, кръвта се увеличава също с около 20 %, пък и гърдите натежават. Ако при д-р Михова ще видиш как хубаво разяснява изображенията на видеозона. Най-хубавите снимки тя ни ги е правила.
Радвам се, че първата ФМ е минала добре. Пази и себе си и бебоците!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #84 -: Ноември 25, 2012, 11:32:12 am »
Мира, много се радвам на хубавите новини  :D! Браво на бебоците.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #85 -: Ноември 25, 2012, 11:34:42 am »
Момичета, вече съм си в къщи. Интересно как тука кръвното ми се нормализира дето се вика отведнъж. Ама нали знаете - по-хубаво от в къщи няма :) . Наложи се да се разпиша, че да ме пуснат. Имах чувството, че искат по всякакъв начин да ме задържат в болницата чак докато бебчо пожелае да се появи на бял свят. При липса на каквито и да било проблеми в изследванията, в записите на тоновете и всичко друго си ми беше наред не знам какъв е смисъла да седя в болница.
Не знам тия от вас, на които се е налагало да бъдат в болница за няколко дни как са се чувствали, какви са били условията при тях, но при мен положението особено с храната беше плачевно. Не разбирам как е възможно бременни жени да бъдат хранени със закуски и изобщо със суха храна. Особено аз както съм от далеч и няма възможност да ми идват често на свиждане и да ми носят храна направо се чувствах отвратително. Дори наоколо нямаше откъде да си купи човек нещо свястно за ядене, а все пак това дете за да се развива нормално му е нужно и нещо повече от тестени закуски и кебапчета. Затова и предпочетох да се прибера в къщи. Тук ще пия същите хапчета, но ще ми бъде по-спокойно и ще мога да си осигуря необходимата и полезна за бебчо храна. Дано следващото ми влизане в болница да е чак за раждането му. :)

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #86 -: Ноември 25, 2012, 17:58:00 pm »
Tanita дано вече не влизаш в болницата, освен за раждането :) Аз не съм влизала често в болница, но колкото пъти ми се е наложило винаги съм си задавала същия въпрос...всъщност ще се  лекувам ли там или ще се разболявам? За съжаление условията е нашите т.нар. болници са плачевни  :(

Момичета, аз днес получих кафеникаво зацапване, като преди цикъл, предполагам че е т.нар. запушалка и не съм се обаждала на лекаря си, нито смятам да тръгвам към болницата...болки още нямам, може би леко стягане в кръста...ще си чакам :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #87 -: Ноември 25, 2012, 18:46:34 pm »
Dragony :) , дано наистина да не се налага. Май наближава твоята среща с малкото човече. Пожелавам ти леко раждане и скоро да се похвалиш в темата. :)

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #88 -: Ноември 25, 2012, 19:46:56 pm »
Dragony, аз все пак бих споделила с лекаря за зацапването. Той ще прецени по-добре от нас.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #89 -: Ноември 26, 2012, 08:14:07 am »
Dragony силно стиснати палци всичко да минава леко.И на другите бъдещи мами също.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #90 -: Ноември 26, 2012, 11:40:34 am »
Момичета,отдавна не съм влизала,но да ви се отчета.Нашата малка принцеса вече тежи 0,200 гр,всичко според д-р Сигридов върви повече от добре.Шийката ми нали е след конизация засега няма нужда от серклаж.Аз всеки път все въпроси задавам за тази шийка и все нея мисля ,а репликата на нашия доктор просто беше уникална в негов стил."Емилия ,с бебето всичко е наред,ама ти не си фред":)С което разбира се ме напуши на смях и обещах,че повече за шийка и серклажи няма да питам и да мисля.На преглед съм на 18.12 преди празниците.Някоя от вас знае ли, дали записват часове за януари месец в новата клиника.Забравих да попитам,а вече ми е неудобно да се обаждам по телефона.Хубав ден и леко бременеене на всички!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #91 -: Ноември 26, 2012, 12:26:40 pm »
tanita68 дано вече не ти се налага да лежиш в болница до раждането :)
emilia_k  все така да растете и всичко да върви по вода :)

Момичета, да се пооплача и аз малко :( Полежах в болница три дни, защото изглежда получих "нещо като бъбречна криза" :) Казвам нещо, защото се оказа, че всички изследвания са наред, както и бъбреците ми са чисти. Изглежда съм чистила някакви песъчинки. Наложи се да полежа малко, защото болката беше непоносими и ми вливаха обезболяващи. Важното е, че бебчо е добре и вече все по-често го усещам:) Чувството е несравнимо :)

Успешен ден на всички :)
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #92 -: Ноември 26, 2012, 17:01:42 pm »
Момичета имам проблем.Оказва се че май имам възпален нерв.Имам страхотни болки в плешката и болката се мести ту към реброто ту към гръбнака.Смятате ли че мога да се мажа с нещо да облекча болката.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #93 -: Ноември 26, 2012, 18:55:45 pm »
Момичета имам проблем.Оказва се че май имам възпален нерв.Имам страхотни болки в плешката и болката се мести ту към реброто ту към гръбнака.Смятате ли че мога да се мажа с нещо да облекча болката.
Не знам до колко ще ти бъда полезна, но аз получавам такива схващания в лявата ръка и карам мъжът ми да ме масажира с олио за тяло, за да не ми се протрива кожата. Мога да кажа, че от самия масаж доста ме успокоява :) За нещо по-специално нямам представа. Дано и другите момичета се включат.

Момичета имам едно въпросче. Преди две седмици се установи, че имам контракции и от тогава пия магнерот. От както го пия, до тази вечер всичко беше ок. От няколко дни бебо е доста активен - поне вече аз го усещам такъв :) По цял ден се движи. Преди час получих болки ниско в корема, като ПМС. Смятате ли, че може да бъде от движенията на бебо?
  
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #94 -: Ноември 26, 2012, 19:01:07 pm »
Бубката, аз в началото на бременността имах малък проблем с коляното и личния лекар ми изписа Репарил гел. На него пише, че не е противопоказен при бременност, но продължителна употреба върху обширни участъци от кожата трябва да се избягва. Аз го ползвах малко. Преди около един месец по време на ремонта у нас ме заболя доста кръста, намазах се пак с гела и на сутринта вече не ме болеше.
Но ти все пак си се консултирай с лекар, това е моя съвет.

Момичета имам едно въпросче. Преди две седмици се установи, че имам контракции и от тогава пия магнерот. От както го пия, до тази вечер всичко беше ок. От няколко дни бебо е доста активен - поне вече аз го усещам такъв :) По цял ден се движи. Преди час получих болки ниско в корема, като ПМС. Смятате ли, че може да бъде от движенията на бебо?
zuzenceto, при мен най-силните болки, тъпи, ниско долу, бяха в края на първия и през втория триместър. Сега последните месеци нямам болки. Аз по-скоро си ги обяснявах с разтягането на матката, защото в тези седмици, които си ти, бебенцето е още малко. Чела съм, че са най-активни през 24-28 седмица и наистина при мен беше така. После му стана тясно  :lol:.

« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 19:08:06 pm от Врабчо »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #95 -: Ноември 26, 2012, 19:35:26 pm »
Врабчо, благодаря ти за отговора. Надявам се да е от разтягането на матката, но понякога не мога да различа болките :) При мен бебо е активен, защото реално от три дни го усещам всеки ден и то по-няколко пъти, което за мен си е много :) Как ли ще ми се струва, когато вече ме рита силно с крачета :)
В четвъртък съм на лекар - ще питам док. и за тези болки.
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #96 -: Ноември 26, 2012, 19:50:41 pm »
zuzenceto, тези болки са вид контракции. Пий много вода, аз открих че много ми помага 2-3л на ден. Малко посещенията в тоалетната зачестяват, но контракциите се успокояват, също и се нормализира пулса на бебето, ако има отклонения. Това последното проверено на монитор за тонове вчера :wink:

Пиленце, чакам да пишеш утре след доктора :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #97 -: Ноември 26, 2012, 20:29:44 pm »
Пиленце, чакам да пишеш утре след доктора :P
Ще пиша, но така по интуиция май ще определяме утре дата за секцио. Бебенцето още не се е обърнало, има време разбира се, но докторът е категоричен, че няма да ме остави да пренося.
Целувки на теб и бебка  :D!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #98 -: Ноември 27, 2012, 08:25:12 am »
Врабчо ,zuzenceto благодаря за отговорите.За съжаление масажи не помагат и при възпален нерв са противопоказни.В четвъртък съм на преглед и ще се консултирам с док защото наистина болката е доста силна и се чувствам като парцал направо.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #99 -: Ноември 27, 2012, 09:05:33 am »
Момичета имам проблем.Оказва се че май имам възпален нерв.Имам страхотни болки в плешката и болката се мести ту към реброто ту към гръбнака.Смятате ли че мога да се мажа с нещо да облекча болката.
Лятото се бях схванала зловещо от течение най-вероятно. Тогава имах същите болки, които описваш. От аптеката ми препоръчаха алгазан гел, който е на основата на арника е става за бременни и за деца. Подейства ми вълшебно. След 2-3 дни вече нямаше следа от болката, а буквално не можех да дишам, толкова силно болеше и всяко движение беше кошмар.
<br />[link=http: