0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #40 -: Ноември 19, 2012, 17:08:45 pm »
Боги, в клиниката съм още и нямам компютър.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #41 -: Ноември 19, 2012, 17:16:44 pm »
Мире вземи си на свещички Вомитусхил.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #42 -: Ноември 19, 2012, 19:09:01 pm »
Мире добре дошла :) Дано скоро спре гаденето и повръщането :) Момичетата вече са ти дали някои съвети за това, пък дано ти помогнат.
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #43 -: Ноември 19, 2012, 19:34:13 pm »
Блу, важното е вие със София да сте добре! Щом ви хранят добре може и без РС :lol:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #44 -: Ноември 19, 2012, 22:53:27 pm »
Боги, и аз бях точно като теб последния месец. Килата не ми тежаха, обаче като трябваше да се завъртя и да стана от леглото, беше огромно предизвикателство и се чудех къде да се хвана и как да се подпра. Можех да си обикалям из града, дори права да стоя в транспорта, но движенията в леглото ми бяха голяма мъка. И при това положение докторътми препоръчва да спя с мъжа си, за да подканим момата да излезе. Вечер се чувствах като слон, особено ако си бях хапнала вкусно. Сега сериозно. Не знам дали се практикува в Бг, но последния месец правих малко акупунктура и смятам,, че тя ми помогна да родя по-бързо и по-лесно. Никак не исках пак предизвикано раждане, защото знам, че е бавно и трудно. Но този път всичко беше много по-лесно.
Желая на всички ви лека бременност и раждане!

Боги, кога ти е датата за секциото, че не помня?
« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 23:00:11 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #45 -: Ноември 19, 2012, 23:15:21 pm »
Блу, датата е 6 декември. Дано изчакат дотогава.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #46 -: Ноември 20, 2012, 10:08:30 am »
Блу, Боги и аз се чувствам по същия начин, най-тежко ми е спането вечер, всяко завъртане е предизвикателство, а в момента в който минавам от дясна на лява страна и легна по гръб, сякаш огромна тежест се стоварва на кръста ми. А ставането - с дупето напред, назад, просто чудни пози заемам...но веднъж стана ли, раздвижа ли се и всичко си идва на мястото...направо се чудя как ще раждам, като съм толкова "тромава"...то сила се иска май за тая работа  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #47 -: Ноември 20, 2012, 11:46:07 am »
Мира, много се радвам да те видя тук  :D Дано скоро се чувстваш по-добре и гаденето отшуми!

Деси, и тук добре дошла на София  :D Кога ще ви изписват?

Мен от стоене права започна да ме боли кръста, затова гледам да си полежавам повечко. Свърша нещо, легна, стана и така от начало по цял ден. Но като цяло не ми тежи. Да не говорим, че сутрин едвам ставам към 10.30 ч.  :oops: Ще видим как ще е, че има още един месец горе-долу.
 
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #48 -: Ноември 20, 2012, 12:08:05 pm »
Didoni2109, сега прочетох,че си със серклаж направен в 18г.с.Преди няколко дни и на мен доктора ми каза,че и при мен ще се наложи превантивно,защото съм с близнаци,защото имах кървене и зацапване в началото и имам един спонтанен аборт в късен месец.
Би ли споделила дали след серклажа трябва само да се лежи или може да се разхождам и да пътувам? Обясниха ми,че има опасност от инфекции заради конеца,при теб имаше ли такива и какви изследвания се пускат и през колко време?
При мен серклажа в 18 седм се наложи заради инфекция, от там дойде и толкова ранното скъсяване на шийката, седмицата преди процедурата беше 1,5см .Иначе пак щяхме да го направим, но на по-късен етап. След серклажа лежах около седмица, ходех само до тоалетна и до масата и спрях да ходя на работа. Разходки може на по-късен етап, но без да се уморяваш и не трябва да стоиш продължително време права.
При мен инфекция след серклажа не е имало, но седмицата преди него бях на антибиотик и едни свещички, предполагам, че е имало ефект от тях.
За пътуването не съм имала проблеми, живея в Бургас, през 2 седм ходех на ЖК в Стара Загора и при Д-р Сигродов до София. Наместваш се удобно, пускаш седалката назад, може и възглавничка да си вземеш да ти подпира кръста и така.
Много е важно кой лекар ще ти направи серклажа, избирай внимателно и успех :)
За изследванията, би трябвало лекаря да знае, ако има нещо друго ми пиши на лични и ще ти отговоря!
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #49 -: Ноември 20, 2012, 12:31:27 pm »
Момичета, и аз се чувствам по същия начин - кошмарно е завъртането и ставането. Мен последните дни много ме боли и кръста и става още по-трудно. Вървенето също ми е доста трудно. Клатя се като някоя патица. Чак ме е срам да вървя така. Ама ще изтърпя и тази седмица.
Dragony, другата седмица живот и здраве те чакам на седмия етаж :wink:

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #50 -: Ноември 20, 2012, 12:56:29 pm »
Reevs много се надявам най-късно другата седмица да го посетя тоя седми етаж...но така като гледам и се усещам...не ще да излиза беборанката скоро...в краен случай през декември  :? ме викат за да предизвикат раждане  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #51 -: Ноември 20, 2012, 16:07:47 pm »
Скъпи бъдещи майки,

Бихме искали да ви напомним за нашия традиционен конкурс "Бебе на Зачатие".
Условията за участие ще намерите тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48691.0

Срокът за изпращане на кандидатурите е 1 декември 2012 г.

Победителят, определен с гласуване от посетителите на сайта, ще получи награда!
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #52 -: Ноември 20, 2012, 18:11:01 pm »
Какви красиви дечица:)
Вече нямам търпение да гушкам бебе:)
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #53 -: Ноември 21, 2012, 11:01:19 am »
Dragony, ако не се засечем другата седмица после ще разказвам как е. Днес влязох там да мерят тоновете на бебчето и ми се видя доста добре. Надявам се всичко да мине ок :)Така като гледам с теб ще си разменим датите на термина :) Пази се и стискам палци всичко да мине лесно и бързо

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #54 -: Ноември 21, 2012, 11:12:59 am »
Reevs, Dragony, леко раждане момичета и прекрасна първа среща с малките съкровища!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #55 -: Ноември 21, 2012, 11:44:25 am »
Благодаря момичета, и аз ви стискам палци на всички :) Аз ще си чакам кротичко...дано всичко да е наред, че напоследък много се стресирах и изнервих...може би и това е нормално като за този етап от бременността  :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #56 -: Ноември 21, 2012, 13:18:53 pm »
И от мен леко раждане, момичета!  :D Всичко да е по вода, както се казва  :D.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #57 -: Ноември 21, 2012, 17:44:54 pm »
Момичета, пожелавам ви леко раждане!!!
Мира, добре дошла и приятна и лека бременност! :-)
Краси

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #58 -: Ноември 21, 2012, 18:36:04 pm »
Благодаря момичета! На всички пожелавам лека бременност и живи и здрави бебенца на финала :)

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #59 -: Ноември 21, 2012, 19:51:05 pm »
Момичета, честита нова тема, да е на късмет! Желая ви красиви бременности и леко раждане