0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2012, 09:46:37 am »
С вагинален беше до 16 г.с., от 20 мисля с коремен :)
Аз с килограмите съм +20...мисля, че е добре при това ядене дето го изяждам  :lol:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2012, 10:31:53 am »
Момичета искам да ви попитам до коя седмица ви гледаха с вагинален ехограф и от коя с коремен.
Ако има съмнения за скъсяване на шийката или инфекция - до края. Аз съм със серклаж в 18 седмица и продължават да ме гледат всеки път-през 2 седмици.
Килограмите и аз сигурно ще ги докарам до към 20 :(, за сега са 13, но до края живот и здраве си има още доста време и много сладкиши за похапване :)
« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 10:34:43 am от didoni2109 »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2012, 10:40:22 am »
За последно ме гледаха с вагинален ехограф в 12 седмица, от тогава само с коремен.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2012, 11:00:55 am »
Момичета,а някой от вас записвал ли е ЖК в токуда?
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #24 -: Ноември 19, 2012, 11:15:26 am »
vesta , добави ни и нас в списъка. Имам термин 13.02.
С апетита нямам проблеми, в смисъл, че гледам да се храня 3 пъти на ден и поне веднъж плод между храненията. Иначе вече съм наддала 9 кг., но въпреки тях изглеждам добре, така че не ме притесняват на този етап.
В Шейново и преди 6 години си обличаха бебетата с техни дрешки, не е нещо ново като практика.
Като книги мога да препоръчам книгата на д-р Спок: Грижи за бебето и детето -като енциклопедия е и когато ти трябва нещо набързо да прочетеш, е идеална. Иначе на Додсън книгата е много добре, също и на Ан Бакхюс.И тази е много добра: http://booktraffic.bg/book/%D0%B4%D0%BE%D0%BC-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%BE/%D0%BC%D1%8A%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87 Книгата, която обаче ме е впечатлила най-много е на френската психоаналитичка Франсоаз Долто: "Когато се появи детето". На теория са страхотни, само дето като се роди Мия, не успяхме да се вместим в нито една теория :lol:. Но при всички случаи не е лошо да прочетете каквото можете преди раждането.
afrodita279 аз ходя на ЖК в Токуда.
« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 11:17:50 am от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2012, 11:23:37 am »
Да се включа и аз...мен само веднъж в 6+5г.с ме гледаха с вагинален като потвърдиха за бремността,в 9 г.с ме гледа личната но без апарат и това беше,след това през корема.Относно килограмите ме е страх да се претегля,до 26+2г.с бях качила 9кг,з сега са вече 18кг.последните 2 мес. се качват доста бързо,но и шкембата ми е доста голяма.Онзи ден на прегледа в 35+1 г.с ми казаха че бебо е 2900кг.май ми се струва че е малко в повечко от нормалното  :ask:.Около 30 седм. и аз много ядях шоколад,но после спря да ми се яде.Апетит си имам..... :hungry:
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2012, 11:32:17 am »
Мен ми установиха бременоста с вагинален,след 12 г.с. с коремен,ноо след 20 г.с. доки ме гледа с вагинален два пъти в месеца шийката,най точно се изперва шийката с вагинален иначе не е толкова достоверно..))) За килограматите за +10-11 кг.хапвах си доста и мисля че е добре на финала съм вече и искам да кажа,че при всеки организъм е различно,аз лино последните два месеца не съм качила нищо,а повечето твърдят, че накрая най много се качвало,при мен не е така,аз най много качих кг 5-6 месец..)))Приятен ден на всички!
« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 12:15:35 pm от лилия13 »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2012, 12:30:29 pm »
Didoni, а към кой лекар те насочи Сигридов в 1 АГ?
Раждала съм там преди време и съм доволна, според мен обаче нещата се променят година за година, така че нека някой, който е бил там по-скоро, даде мнение.

За темата с термина-чакаме младеж, слагам датата 12.01, защото до момента се появяват всякакви конфигурации между 10 и 14.01, даже не знам защо:)
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2012, 13:14:19 pm »
Имел, д-р Сигридов за сега ми даде координати на д-р Игов, който е анестезиолог.
Сега на 30.11 съм на преглед и предвиждам евентуално среща и с този лекар и се надявам да получа повече информация. За сега плана е около 20.12 да ме вземат в болницата за наблюдение и изследвания и да чакаме. Дай Боже да избутаме празниците и да определим дата за първата седмица на януари.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2012, 14:58:17 pm »
Момичета, в качеството си на модератор разрешавам обсъждането на кг само в темите с фитнеса и диетите. Желая ви лека бременност и раждане и здрави деца! Другото са подробности.
А мен така ме хранят в болницата, че направо не ми се прибира.

Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #30 -: Ноември 19, 2012, 15:05:35 pm »
Аз пък чак сега видях, че има нова темичка :) Нека да вписваме само хубави новини :)

Относно ехографа: до 12 сед. ме гледаха с вагинален и след това с коремен. Веднъж заради зацапването се наложи преглед с вагинален, за да може АГ-то да измери дължината на шийката.
  
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #31 -: Ноември 19, 2012, 15:44:49 pm »
Блу, какво става с теб? Ти вярно откара и отвъд термин. :lol:
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #32 -: Ноември 19, 2012, 15:46:12 pm »
 Привет!!! Приемате ли новобранци??? Вярвам, че няма да ме върнете!
Бременна съм с близнаци (толкова ми е странно да го казвам - чакахме 10 години). Ошашавена съм много и всяка информация от по-напредналите мами ще ми е от полза.Не знам почти нищо за бременността и сега гледам да наваксвам.
Завиждам ви много за апетита. Аз страшно повръщам и дори отслабнах. Чак се питам дали някога ще изгладнея. Хемоглобина вече е нисък, нямам сили, почти не излизам. Дано спре всичко това скоро.....
Ще взема да си поискам витамини следващия път - така и така не мога да се храня като хората! Мислите ли, че е удачно толкова рано да започвам да пия витамини???
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #33 -: Ноември 19, 2012, 16:06:10 pm »
Миреее:) Добре дошла:) Ти още ли повръщаш?Милата...мен ми помина,остана едно неприятно гадене,но от мин.неделя не съм повръщала.Пих Вомитусхил,може пък и той да е помогнал...
Боги,ама тя блу скай роди...аз още мин.седмица гледах,че има пусната темичка с честитки:)
« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 16:09:42 pm от afrodita279 »
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #34 -: Ноември 19, 2012, 16:16:46 pm »
Мире,добре дошла при нас!!!За витамините не знам,на мен д-р Сигридов ми забрани да пия.А за хемоглобина хрупам червено цвекло и успявам да го държа 112.
*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #35 -: Ноември 19, 2012, 16:27:10 pm »
Мира, добре дошла!
Напълно разбирам какво ти е - и нашите са много чакани (заедно сме от далечната 1995 г.) За повръщането погледни в предишната тема. Момичетата бяха дали идеи за чай и бисквитки с джинджифил. На мен също ми помагаха обикновените бисквитки.
За хемоглобина - просто наблегни на богати на желязо храни (спанак, коприва и т.н.) Аз не ям месо и затова наблягам на сирене, кашкавал, извара, боб, грах, леща, киноа, ленено семе, орехи и сурови ядки (лешници, бадеми, кашу) по съвет на д-р Сигридов.  Обяснявам по-подробно за храненето, тъй като и някой друг ме беше питал. 80% от въглехидратите на закуска, а вечер предимно протеини и витамини. Важно е да се ядат качествени и разнообразни храни и да не се тъпчем с боклуци. Все пак ще имаш да захранваш и двете мъничета в теб. Хапване по-често, а не по много.
Наистина е рано да почваш с хапове от сега. Можеш да си вземеш салата от червено цвекло и моркови (аз добавям зехтин и орехи и е супер) и сусамов тахан. Аз си го разбърквам с една лъжица мед. За витамините - аз и сега не пия. Просто хапвам поне 2-3 пъти на ден плодове. Сега поне плодове и зеленчуци се намират и през зимата  :lol: Но и с тях не трябва да се прекалява количествено, тъй като в някои има много захари.

*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #36 -: Ноември 19, 2012, 16:43:39 pm »
Благодаря момичета, а на теб Bogi специални благодарности.
Само джинджифила не съм провала май. Ще потърся. Вомитусхил пия и сега, но май няма особено голям ефект. За съжаление вземам един деган сутрин, та да мога поне до 16 часа да хапвам по малко. Трудно ям, трудно пия - гади ми се нон стоп и е трудно така. Правя го на сила.
И аз не обичам месо, за това ще гледам да наблягам на другите храни. Ще си направя утре салата от цвекло и моркови - дано помогне.
И дано скоро спре това повръщане. Искам да се храня пълноценно вече! Обичам плодовете много!!! Искам да излизам и да ходя на разходи и да се чувствам добре!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #37 -: Ноември 19, 2012, 16:44:39 pm »
Афродита, не съм видяла, че вече е родила. Просто видях, че още и стои бременелския подпис и се изненадах. Да и е живо и здраво детенцето!

А аз да се пооплача малко. Тия дни не мога да спя въобще. Въпреки, че не съм качила много килограми (10-10,5 кг) май всичките са на шкембата и ужасно ми тежи. Обиколката стигна вече 115 см, а бебоците освен, че наддават повече от добре за близнаци, не знам къде още намират място да се въртят и ритлявят. Толкова ми тежи, че като реша да се завъртя дори и в леглото, трябва да си помагам, като си придържам корема с ръце. Иначе имам чувството, че съм затисната. Да не говорим за натиска, който усещам ниско долу. Направо си боли, като се изправя. Пък и на двамата главите са там. Последният път като ги мериха бяха по около 9 см в диаметър. Мъка! Ама хайде, те да са добре, аз все някак ще издържа до 6 декември!
Пооплаках се и ми поолекна! :wink:
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #38 -: Ноември 19, 2012, 16:50:17 pm »
Боги, малко остана,дръж се! Ти си ми късметчето- когато за първи път започнах да надниквам в темата на Малинов и на инвитрото, точно беше забременяла и изчетох всичко за теб и много се радвах:)Виж,сега си на финала-колко бързо минава времето :D
Мира,пробвай чая от джиндифил- аз го пих...не знам дали имаше голям ефект...пак си повръщах,но гаденето беше като че ли малко по-леко.
Re: Тема на бременните № 84
« Отговор #39 -: Ноември 19, 2012, 17:00:10 pm »
Didoni2109, сега прочетох,че си със серклаж направен в 18г.с.Преди няколко дни и на мен доктора ми каза,че и при мен ще се наложи превантивно,защото съм с близнаци,защото имах кървене и зацапване в началото и имам един спонтанен аборт в късен месец.
Би ли споделила дали след серклажа трябва само да се лежи или може да се разхождам и да пътувам? Обясниха ми,че има опасност от инфекции заради конеца,при теб имаше ли такива и какви изследвания се пускат и през колко време?

[/url]