0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #60 -: Ноември 09, 2012, 11:43:18 am »
хоупче, какъв е този детски таблет? ако питаш за детските лаптопи, пластмасовите, шарените, аз съм на мнение, че не са интересни за толкова големи деца, за по-малки, да.
Пешек даде линк към тази играчка във "въпроси от всеки за всичко" и там вече се заформи малка дискусийка по въпроса.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #61 -: Ноември 09, 2012, 11:49:15 am »
да, да, видях, мерси :)

нямаме такова чудо, но според мен модела за по-големи ще му хареса и ще се забавлява. :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #62 -: Ноември 09, 2012, 12:41:21 pm »
Мише, при нас Стефуняка на 21 ден се опъпчи, тъкмо мина на Ели карантината... Иначе какво ти пазене, имам снимка Елена ошарена, нагушила 4 месечния Стефан ;)

blue_sky, Стефуняка 3 месеца пи Лимфомиозот (хомеопатични капки или таблетки) и му се свиха сливиците, бяха станали огромни в началото на лятото, включително беше с подути лимфни възли, мислех че ще каже личната да вадим сливиците, защото той дишаше като Дарт Вейдър и нощем хъркаше. Сега са наред иначе си е и с трета сливица, но ушите са му се възпалявали сигурно 1 път, така че не знам дали положението е като при вас, но мисля, че няма да му навреди да опитате с Лимфомиозот, но трябва да се пие доста време за да видиш ефект.

К(р)оки, честито новата работа и от мен! Да ти върви по вода! А спокойствието си е по важно...

Мая, Лиско, бързо да оздравяват децата!

У дома Ели е голяма драма - скоро ще остане без едно зъбче и само примрънква, че не иска да пада, защото щяло да я боли. Зъба вече е почти откачен напълно, а отзад се вижда другия, някъде на половина излязъл, и е някак навътре наклонен и се чудя как да процедирам с клатещия се, да го чакам да падне или да го вадим някак? Имам забавни детски спомени за "вадене" на зъб с конец вързан за вратата - не, че ще и приложа този метод, то нямаше и ефект от него до колкото си спомням  :lol:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #63 -: Ноември 09, 2012, 14:26:06 pm »
Мише, нека играят децата, аз също не съм ги пазила, невъзможно е просто, единя като остави чашата с вода и другия мине след него и пие от същата :) Да минава по-леко само, че при нас беше страшно и с двамата, едни луди Т над 40 вдигаха, добре че не повтаря.

Габи днес е по-добре, бяхме на преглед и док каза, че остава само кашлицата да се изчисти напълно, да не отменяме партито на Марти в неделя :) Обаче нова изненада, сутринта още като стана се оплака, че я боляло зъбче, заведох я на зъболекар и се оказа, че е започнало да се клати малко, щяла да го сменя 8O Не в следващите няколко дни, но скоро. Мислех, че е много рано, кажете на по-големите деца кога падна първото зъбче? Гледам Ели е на 5 поне.

Бързо оздравяване на всички!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #64 -: Ноември 09, 2012, 14:54:47 pm »
Еййй, Гери бях забравила за лимфомиозота. Аз колкото не вярвам на хомеопатични тинтири-минтирита на Боян тия капки много му помогнаха за сливиците / и лекуването на синузита също де  :lol: :lol:/

Мая, Гери че не е ли рано да падат тия зъби на 4-5 години? Хм, на децата покрай мен падат към 7мата. Ааа, сещам се и за едно дете от групата на Боян - при него на 5,5. Ще падат зъбите, ясно е. Нищо, че със зор ги изкараха децата, пък ние брояхме и се молихме да излиза и последния и да се свършва  :lol: :lol:

Като сте заговорили за варицела мен ме е страх от този момент, че свекърва ми казва че мъжът ми не е карал никаква шарка  :? Иначе Боян е изкарвал 2 карантини от варицела в градината без да я хване. Единият път се разболя, но пъпки не избиха пък ние се сетихме за карантината чак като мина заболяването  :oops:, а не ми се вярва съвсем без нито една пъпка да я изкара.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #65 -: Ноември 09, 2012, 15:10:32 pm »
Кроки, може и мъжа ти като мен да не е карал нито една шарка, споко :lol:

да попитам това хомеопатичното става ли за възрастни, че аз от сливици не страдам, гърло не ме боли, но преди две години направих такъв зверски синузит, че 20 дни пих АБ и сега само малко да ми се разтече носа и ме хваща шубето да не ме удари пак там и да стане хроничен, та ако помага и за синузит да се пробвам?
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #66 -: Ноември 09, 2012, 15:21:26 pm »
Ммм, Стефи не става за синузит май. На мен педиатърката ми каза, че помага за "прибиране" на сливиците.
Цитат
Прилага се при лимфостаза (оток) от различен произход - следоперативна, следтравматична, статична; лимфаденити; тонзиларна хипертрофия и хроничен тонзилит.
 
То тва май и аз трябва да го пия  :lol:

Ааа, да за шарката си права. Май е най-добре да се пуснат изследвания, ама като го познавам ще го направи чак когато Боби се ошари /ако не е късно вече де/

Пък ти за синузита май трябва само да се пазиш...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #67 -: Ноември 09, 2012, 15:21:52 pm »
Това лекарство и аз ще си го предпиша, ако става за синузит. Имам си го от години. Всяка година от октомври до април съм вечно с носна кърпичка в ръката.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #68 -: Ноември 09, 2012, 15:22:06 pm »
Стефи, на мен ми препоръчаха хомеопатични за синузит специално, но аптекарката каза да се пият 2-3 месеца /Синупред форте -мисля не са при мен сега/ Аз съм с полип в максиларния синус и пролет и есен се скъсва да се възпалява.

Статиситката от днес - и двете с Вики нищо че пихме Аб пак сме толкова зле. Сега ще се черпим с втори и двете. Вече ми писна от всичко. Детенце така ми се молеше в неделя да направим парти за именния ден, нооо.... освен нас и племеницата плюс бабата и дядото са на АБ.

Всички бързо да оздравяват!!! ЛИсано внимавай грипа е много коварен!!!
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #69 -: Ноември 09, 2012, 15:22:58 pm »
И аз за зъбите щях да питам ,кога излизат последните кътници? Че онази вече гледам на венеца на Криси има резки от двете страни долу, а Дани от едната. Та май последните ще вадят. Нали те са вече постоянни?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #71 -: Ноември 09, 2012, 15:51:34 pm »
Абе да се пазя, да се пазя, колко да се пазя, като донесат дребните някой вирус и мен ме удря там :?
Ще попитам за този синупред форте в аптеката да видим какво ще ми кажат :)

мими, бистрихме я тая тема със зъбите, при някой по-рано, при някой по-късно, така че няма точно определена възраст до месеци :wink:
Деси е на 6г., нито има постоянни кътници, нито има сменени резци.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #72 -: Ноември 09, 2012, 15:54:50 pm »
Джам, мерси!
Да, Стефи, понеже я бистрихте и останах с впечатление, че след 5год излизат първите постоянни кътници и затова реших да питам. Много раничко ми се струва, но според статията, ако са излязли рано млечните и другите ще излязат по-рано( ако правилно съм разбрала), та явно ние сме от тази порода.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #73 -: Ноември 09, 2012, 15:59:42 pm »
Цитат
.Обикновено на вазраст 2,5 год. детето има всички временни забки в устата си

май са пропуснали едно изречение при редакцията на текста  :lol:

пък тези двете малко си противоречат
Цитат
ако временните зъби пробиват по-рано или по-късно, то и постоянните ще пробият по съответния начин.

Цитат
при ранно изваждане на временни зъби често се забавя пробива на постоянните

Така или иначе ми беше интересна статията и ми припомни да запиша час за профилактичен преглед на Боян.

И като заговорих за профилактични - някой ходил на профилактичен очен преглед на дете може ли да сподели как протича, моля.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #74 -: Ноември 09, 2012, 16:16:41 pm »
Не съм го водила на очен лекар, но педиатърката направи импровизиран преглед /има си табло за проверка на зрението/. Накара детенцето да си закрие с ръчика едното око и да казва дали вижда 1 или 0 /тогава още не знаеше  всички цифри/. След това му показа книжка от онези за далтонизъм, но детска - картинки вътре, и това беше. Незнам дали специалиста би направил нещо повече. Може би следващия проф. преглед, преди да тръгне на училище, вече ще трябва да е при очен лекар.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #75 -: Ноември 09, 2012, 16:18:18 pm »
кроки, тя джам днес на всички така ни действа, и аз записах час за профилактичен преглед, че последно ходихме пролетта :lol:

а това с временните и постоянните не знам колко е вярно, на Деси на 7м. й излезе първия зъб, не мисля че е късно.

на очен съм водила Деси на 1г., след това беше на 3.6 г. като водих Елена, та прегледаха и нея. Точно това направи очната, което е описала хоупчето, на детско табло с животинки.
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 16:20:18 pm от StefiZ »
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #76 -: Ноември 09, 2012, 16:24:17 pm »
... някой ходил на профилактичен очен преглед на дете може ли да сподели как протича, моля.

На Дани са оперирани и двете очи, та ходим всяка година на профилактичен, ето какво правят при нас:
- прожектират разни неща на стената и той трябва да ги познае (или завъртяна буква Ш, на която трябва да каже накъде сочат крачетата, или картинки - цвете, куче, кола). Постепенно намаляват размера на картинката. Това за зрителна острота. Ако има проблем, тогава слагат рамка и проверяват с различен диоптър стъкла.

- лекарят слага някакъв интересен предмет почти пред лицето си и почва да се движи около детето, а то го следи. Това е за да се види дали няма отклонение в ъгъла на зрение (страбизъм).

- при съмнения, разширяват зениците с капки, до това дано не стигате  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #77 -: Ноември 09, 2012, 16:33:35 pm »

...но от три години страдам от себореен дерматит и само 2 препарата на А Дерма се спасявам!
 


Понеже съм всепризнат заплес...и страдам от синдрома на
"Кукувица кука на зелена бука", да се поправя пред строя  :oops:
става дума за препарати на BIODERMA....а не на А Дерма, както съм написала!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #78 -: Ноември 09, 2012, 16:54:16 pm »
mimi26, по спомен от преди 2 месеца като ги водих моите на зъболекар, зъболекарката каза, че на Елена са и излезли кътниците, а няколко дена след това Ели каза, че и се клати зъбчето. Първото зъбче и двамата ми го изкараха на 8 месеца, което не мисля, че е рано. По скоро си мисля, че всичко е до ген, след година, две ще мога да кажа със сигурност като видя на Стефан зъбите накъде вървят, той е взел моя ген или поне така си мисля, а Ели на баща си.

За синузита и аз съм на Синупред Форте, като усетя, че нещата вървят на зле и го комбинирам с Фервекс заради съставките за хрема които има (не заради парацетамола).

Профилактичен очен, моите и на компютър ги гледаха, освен на табло с картинки. А Стефан последно го обучавах да показва на къде сочат крачетата на "Ш"-то, като го наричаме столче, като идеята беше, че на картинките не може да се каже толкова прецизно какво вижда, но все пак той е с голям диоптър.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #79 -: Ноември 09, 2012, 18:13:17 pm »
Кроки, за очен лекар във Варна препоръчвам д-р Светла Николова. Сега е направила очен център, преди работеше в очна клиника. От мънички бебетата ги следи тя, на два пъти сме ходили при нея и съм много доволна. Мисля, че имам мобилен, ако искаш ще ти го пратя на лични.

Гери, като усетя че се възпалява синузита ми почвам Ибупром синус и някога спасявам положението. Дано не ти се налага. Тайлол хот също върши работа ама малко ме приспива!
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 18:15:32 pm от yana-v »