0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмична тема 05-11.11.2012
« -: Ноември 05, 2012, 15:57:29 pm »
Цял ден минал, а нямаме тема :wink:

Пожелавам здраве за малки и големи :D


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2012, 16:50:18 pm »
Здрава седмица за деца и родители и от мен!  :D

П.П. Аз нали съм изкукала тия дни, реших че просто не намирам "седмичната" и не посмях да пусна. Добре, че Ники е адекватна.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2012, 16:50:47 pm »
я, никаква активност днес, хайде де, някой да се напъне и да измисли таз седмичната тема за дискусия :lol:
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2012, 17:00:02 pm »
Живи и здрави и от мен!

Малчо не ми е много здрав, но се надявам бързо да пребори сополите и кашлицата  :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2012, 18:04:22 pm »
Здрава и весела седмица и от мен. Много детски усмивки и приятни емоциии за всички.


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2012, 20:19:01 pm »
От няколко дни се каня да питам и все забравям. :balk_160:
Свекърва ми е направила кисели краставички в буркан с аспирин и сега се чудя дали мога да ги ям по простата причина, че ми се върти нещо в празната глава, че аспирина е противопоказен при бременност. Макар че пък то като е в такъв вид.. osi_10 
 И в тази насока при кърмене могат ли пак да се консумират? А да дам на малкия да опита( не че съм се засилила да го захранвам)?

А бе с 2-3 думи стават ли краставиците с аспирин за ядене при бременност, кърмене и за малки деца?


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2012, 20:29:06 pm »
ivanita, е ти колко краставици ще изядеш, че да ти дойде много аспирина  :lol: Естествено, че може да си хапваш. За малкия ми се вижда рано.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2012, 21:02:32 pm »
иванита, много бременни по лекарско предписание приемат по 100 мг аспирин всяка вечер... прави си изводите сама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2012, 22:20:53 pm »
Лека седмица на всички.
И само здраве за деца и родители.

Ние тази седмица имаме рожденик /роден е на забележителна  за тук дата - 11.11. :), или Свети Мартин/. Немците го празнуват и го почитат много, може би някои са чували историята за Благородника - Войник Мартин, разрязал наметалото си за да спаси просяка от бяла смърт. Деца и възрастни обикалят с фенери / т. н. латерне/ и пеят. Децата обикновено си ги правят сами. И се вълнуват много.

Моля се, сина ми /или някой от нас/ да не се разболее, че миналата година беше точно на 1я си РД с бронхит, а аз се бях подготвила много.

И два въпроса.
1. Даите идеи как да направя трева/тревно покритие на тортата?

2. Моля софиянки, кажете от къде може да се купи детско трико за гимнастика. На нормална цена разбира се.

Благодаря

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2012, 22:25:09 pm »
Ивантика, стига бе човек! Сега нали няма да караш "бременна параноя - част 2"  :lol: Ако започнеш да питаш какъв чай можеш да пиеш и дали и дали можеш да се къпеш с топла вода - ще помоля на колене модератор да те банне, че да ти се наместят чакрите. :D

"Бон апети" с киселите краставички, приспивай дребния и опъни гръбчето да гледаш някой приятен филм.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2012, 22:27:52 pm »
албена- магазина на ХиМ- 17'90
тревичка- с преса за чесън
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2012, 22:38:41 pm »
албена- магазина на ХиМ- 17'90
тревичка- с преса за чесън


Мини, много благодаря.
Ще проверя в ХиМ, ще трябва да отида до Мюнхен.
А от какъв материал имаш предвид през пресата, нещо като марципан ли?
На мен ми се върти да посипя просто с нещо зеленикаво, ама още не съм намерила/измислила какво да е. Всичко що има в магазините е шарено

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2012, 22:40:55 pm »
Здравейте :)
Иии, Мини, много добра идея за пресата за чесън! :)


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2012, 22:43:58 pm »
албена- магазина на ХиМ- 17'90
тревичка- с преса за чесън


Мини, много благодаря.
Ще проверя в ХиМ, ще трябва да отида до Мюнхен.
А от какъв материал имаш предвид през пресата, нещо като марципан ли?
На мен ми се върти да посипя просто с нещо зеленикаво, ама още не съм намерила/измислила какво да е. Всичко що има в магазините е шарено

Ако само ще ръсиш - може да стане и с шам-фъстък настърган /както се слага на определен вид баклавички/. Ама не го знам дали не е алерген това, все пак деца ще хапват. Не съм много в час с алергените.... :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2012, 23:17:50 pm »
аз оцветявам моделираща маса с зелена боя за сладкиши :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #15 -: Ноември 06, 2012, 07:18:47 am »
Лека седмица на всички, здрави да са малки и големи!



Ние тази седмица имаме рожденик /роден е на забележителна  за тук дата - 11.11. :), или Свети Мартин/. Немците го празнуват и го почитат много, може би някои са чували историята за Благородника - Войник Мартин, разрязал наметалото си за да спаси просяка от бяла смърт. Деца и възрастни обикалят с фенери / т. н. латерне/ и пеят. Децата обикновено си ги правят сами. И се вълнуват много.



Аз си мислих, че Мартиновците празнуват на 14 април, сега чувам за 11 ноември. Някой може ли да ми каже кога точно празнуват, че ми е много важно :) Благодаря!

Албенаделчева и аз тази история за войника зная
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2012, 07:27:46 am »
Успешна седмица на всички, да сте здрави и усмихнати!

Мини...ти си енциклопедия .... :balk_63:

Бени, още една хрумка, ако не работиш с моделираща маса/захарно тесто,
не е така красиво и реалистично, но пак е идея за трева, а именно
оцветени в зелено кокосови стърготини!

И аз днес ще правя торта, варицелата си е варицела,
детенце си има празник утре!

Кафенце, април е християнския св.Мартин...
На 11.11 вероятно католиците празнуват, Бени и Гането са в Германия
те ще кажат повече.

Хубав и усмихнат ден от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #17 -: Ноември 06, 2012, 08:04:24 am »
Св.Мартин Папа Римски има в календара на 14-ти априлий.
това е в православния календар.

а католиците имат друг св-Мартин, но пък те именни дни не празнуват, общо взето.

моето мнение е, че именни дни в православната и по-конкретно, в българската традиция се празнуват основно за популярните български имена. ако си кръстен така - празнувай. ама ако си кръстен Виктор и да търсиш, че на етнайсти ноември имало някой светия с това име в календара, че да празнуваш - ъ-ъ, някак просто не върви, не е традиционно и е леко нелепо. освен теб, никой друг няма да знае този факт.

« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 08:06:51 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2012, 08:39:05 am »
Добро утро и от мен.
Днес пак с рев тръгна на градина дребната, ама то щото я боляло коремчето. Та с все обувки и двамата с баща ѝ в коридора „лекуваха“ коремчето на гърнето. :lol: Аз нали съм си завеяна реших, че родителската ни среща е вчера, пък тя днес щяла да е.
Но вече различаваме учителките - бускужата с дъгата коса - Жекова и бускужата с възаната коса .... ни я знам. Ми то как да я знае като е Мръткова :lol:. Виж Жекова я запомни лесно, що ли :wink:? Даже пита „като на мама на лафтопа ли“. :lol: Освен това знаем 3 имена на деца от групата - Иван Костов, Иван Тонев с „гоямата гава“, който спи „зад каката ми“ и Елена-Мария, тя пък ѝ викала бебе, но вече са приятелки. А двамата Ивановци са „мъжета“ ако искате да знаете :lol:.
За светията, който се чества нета ми казва - 11. Ноември - Свети Мина, Виктор и Викентий - Именници: Мина, Минка, Минко, Минчо, Виктор, Виктория.
Лека и здрава седмица!
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 10:06:01 am от Pesheck »
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2012, 08:51:19 am »
Ивантика, стига бе човек! Сега нали няма да караш "бременна параноя - част 2"  :lol: Ако започнеш да питаш какъв чай можеш да пиеш и дали и дали можеш да се къпеш с топла вода - ще помоля на колене модератор да те банне, че да ти се наместят чакрите. :D

"Бон апети" с киселите краставички, приспивай дребния и опъни гръбчето да гледаш някой приятен филм.
:jump12:
Очевидно вече ме са ме хванали  :lol: :crazy:
Знам си аз, че питам глупости, ама пусти хормони