0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #80 -: Ноември 09, 2012, 18:28:19 pm »
Яна искам, даже много ще се радвам. И аз имам телефона на една Николова, препоръча ми я моята очна лекарка, но предпочитам да отида някъде препоръчано от първа ръка дето се вика. надявам се работи със ЗК?

Много ви благодаря за споделения опит. Исках да съм подготвена, за да разкажа на Боян. Срамота е, че още не съм го водила на очен лекар. Сега имам седмица докато започна новата работа и искам на зъболекар и на очен да го заведа.

Мишеее  :bighug:

ей това май го водят за пърхот и себорея. Ще го сравня сега със шампоана Низорал /че е към него се бях засилила/ и ще си избера нещо от двете.

П.П. ейй пролича си, че мързелувам тия дни - пост през пост са мои  :oops:
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #81 -: Ноември 09, 2012, 20:49:19 pm »
Яна, прати го и на мен мобилния. Аз имам нейна визитка, но ходихме последно при нея когато беше в очната клиника. Не знаех че е направила очен център и явно нямам актуални координати :)
Тя ходи ли още в очната клиника, където й беше кабинета на първия етаж, или е в този център само, за който казваш ?
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #82 -: Ноември 09, 2012, 21:03:46 pm »
Да се включа и аз, гледам за д-р Николова питате. Ние ходихме при нея почти цяла зима. Нали Митака се роди по-рано и трябваше да ходим през 7 дни на прегледи, докато се развие ретината. В новия си кабинет работи по ЗК. Клиниката е хубава, с нови уреди, играчки за децата. Но по-важното е, че наистина е много добър специалист. Доколкото знам, откакто тя е станала консултант в АГ неонатологията, няма нито един случай на бебе с ретинопатия. За съжаление ЗК вече не поема такъв вид консулти :(.
Не преглежда вече в очна болница, но клиниката е лесна за откриване.
Препоръчвам я с две ръце.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #83 -: Ноември 09, 2012, 21:51:04 pm »
к(Р)оки, наистина не отлагай очния преглед.
Аз още изпитвам вина че не съм забелязала някои признаци на далекогледство у Алекс. И като записах час, мислех че става въпрос за нещо банално, а се оказа с много големи диоптри. :(
Сега ходим на три месеца. От два месеца закриваме лявото око за по два часа на ден, за да може мързеливото да "навакса" и да се изравни с лявото. Предстои да видим и дали имаме намаления на диотрите след първите шест месеца лечение.
Слава богу, Алекс много лесно свикна с очилата и с лепенките за закриване, даже лепенките си ги слага и сваля сама.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #84 -: Ноември 09, 2012, 21:55:45 pm »
Да разбирам ли, че първия профилактичен очен преглед е най-рано на годинка?
Не искам да го изпусна, че Рая е фамилно обременена (при мен едното около гледа едва с 30% от възможностите си и е оперирано, че съм била адски кривогледа), та все я гледам в очите да не се окаже и тя с подобен проблем.

Аз още помня как ми слагаха лепка на едно стъкло на очилата, за съжаление при мен нямаше кой знае какъв ефект. Диоптрите намаляха малко едва в пубертета, но и сега виждам едва първите три реда на буквите от таблото с това око :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #85 -: Ноември 10, 2012, 00:23:42 am »
мише, гери, благодаря ви много за съветите! Най-много ме притеснява течността в ушите, не толкова сливиците. Но сигурно ще купя капките и ще опитаме. Ние слагахме едни други, предписани от лекаря, но той каза, че не са подействали.  :(  Така или иначе няма да успеем вероятно преди нова година, а и със застраховката ни е едно сложно - мъжът ми още е със здравна карта от друга държава, детето - и то. Моята е частна, няма значение къде ще я ползвам. Затова пък си плащам подобаващо.  :x

Моят син беше на профилактичен преглед за очите на около година и няколко месеца, но тъй като не можеше да говори, лекарката казала пак да го заведем, като стане на две. В крайна сметка, през лятото бях взела час в София, но детето отказа да сътрудничи на лекаря, така че другата година ще повторим.


Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #86 -: Ноември 10, 2012, 06:55:13 am »
За профилактичните прегледи при офталмолог - На Мартин направихме първия очен преглед още в Дома- тогава на 11м. защото имаше съмнение за страбизъм. Лекарката го отхвърли и каза, че това е още т.нар. бебешко кривогледство, но по-късно очмите мускули "заяквали" и погледа се стабилизира двете оченца са в една посока. Препоръча ни, ако няма проблем да го водим на профилактичен преглед всяка година по веднъж до 3 години и след това преди постъпване в първи клас.
Лятото обаче направи слънчева алергия и като я посетихме отново препоръча профилактично да си ходим всяка пролет и лятото при нужда.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #87 -: Ноември 10, 2012, 21:38:14 pm »
Аз моите деца също ги водих при д-р Николова, досега са били 2 пъти на преглед - след раждането и малко след навършването на 1 година. При нас прегледите протичаха с разширяване на зеницата, но предполагам при толкова малки деца е такава практиката.
Ходихме с направление по ЗК в новата клиника.
Ето е и докторката
http://btvnews.bg/1744614025-Doktor_ot_varnenska_bolnitsa_lekuva_bezvazmezdno_nedonoseni_bebeta.html


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #88 -: Ноември 10, 2012, 22:09:26 pm »
Ние правихме и за двамата първо на 6 месеца, после на годинка и след това не сме правили контрола. Май трябва и аз да проверя как стои въпроса с профилактиката :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #89 -: Ноември 10, 2012, 23:10:30 pm »
Яна, я прати и на мен телефона. На моите в яслата им правиха очен преглед с компютър на около 2 годинки бяха, но няма да е зле една контрола да направим.
Гери, благодаря за инфото за зъбките. Ние първи зъбки имахме точно на 6 месеца - по 2 едновременно, по 6 зъба на 9м и по 8 на годинка.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #90 -: Ноември 11, 2012, 08:44:39 am »
Като сте заговорили за очен преглед при децата, имате ли идея за добър детски офталмолог в Пловдив? Ние трябва да заведем Теди на преглед, тъй като леко "криви" едното око.
     
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #91 -: Ноември 11, 2012, 09:00:04 am »
Сърдечно ви благодаря,
явно ще се ходи по София че тук около Велико Търново е малко бедно на специалисти..

Ако имате път към Пловдив, можете да се консултирате с д-р Васил Маринов, той работи в областта на детската офталмология.

Нямам лични впечатления, но щом д-р Мели го препоръчва :D.


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #92 -: Ноември 11, 2012, 09:50:38 am »
Хммм, аз също съм от пропусналите профилактичния очен на детето. :? Или за неговата възраст поне два трябва да са били, а аз не съм го водила изобщо. Първо като ми беше това наум беше твърде рано, после пък се струпаха много други неща, та днес, та утре, та да проверя при кой специалист и направо го забравих това. dani_ j , да вземеш да звъннеш като решите за Пловдив, да ги водим "в комплект", хем най-после да се видим и с теб, че иначе ще е...неизвестно кога. :lol:

Уффф студено бе хора! Ясно, че по-топло няма да стане, ама аз да си измрънкам. По цял ден си играя на "съблечи облечи детето", което търчи по двора, после в къщи, после пак на двора... Хем знам, че за него е много по-добре да има постоянен достъп "до навън" когато пожелае, хем вече ми се ще да го "застопоря" в апартамента... :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #93 -: Ноември 11, 2012, 11:42:24 am »
момичета, да ви напомня за снимките за тазгодишния календар на Зачатие - има още 4 дни до крайния срок. Изпращайте ги на zachatie@gmail.com
*
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #96 -: Ноември 11, 2012, 15:59:15 pm »
Момичета, безплатни изследвания за алергии ще има следващата седмица в Стара Загора. Ето ви линк към статията, ако някоя от вас се интересува: http://www.standartnews.com/zdrave/izsledvat_bezplatno_alergiite-168336.html

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #97 -: Ноември 12, 2012, 10:36:49 am »
Момичета, тъй като вече ни е време да се ориентираме за педиатър да попитам. Някакви предложения за 17 или 18 ДКЦ, МБАЛ "Вита" в София? Тъй като чакаме девойка и младеж, които сигурно ще са по-мънички (пък и майка им, въпреки възрастта е тотален лаик), ми се иска някой наистина добър, който няма да ги тъпче с антибиотици за щяло и нещяло. Аз лично карам само на хомеопатични и ми се иска децата да не ги тровят от малки.