0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #20 -: Ноември 06, 2012, 09:24:08 am »
Вчера няколко пъти търся 'седмична"тема и аз като Jbrul,си по мислих,че не я намитам :lol:

Здрава,усмихната и успешна седмица на всички :P

Днес има майчинство за втората година,но не знам дали за всички.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #21 -: Ноември 06, 2012, 09:25:54 am »
Здравейте и от нас!
Мен пак малко ме бяха прихванали моите, ама вече взех да идвам на себе си - като свършиха болестите (дано по-задълго), взе да ми свършва и тъмното...
Албена, и аз като Мини правя тревичката с преса за чесън, а ако нямаш такава, можеш и на ситно ренде да настържеш оцветено захарно тесто.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #22 -: Ноември 06, 2012, 09:26:12 am »
Здрава и успешна седмица и от нас!

След като отпреди поне седмица забелязах някакво люспене по главичките /в теменната част/ при Камен и Мина, снощи ги заведох на дерматолог. Диагноза - себореен дерматит. Предписаха ми Кокон на А-дерма.
Моля за Вашия коментар, тъй като мисля, че едва ли това е най-ефикасното. Дано съм с грешка, но мисля, че Мими26 имаше подобен проблем.

П.П. Извинете, че задавам въпроса си в "седмичната" тема, но мисля, че тя е доста по-четена. Ще се опитам да намеря информация и в "помагаме си взаимно".
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 09:30:36 am от Tsveti75 »
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #23 -: Ноември 06, 2012, 09:47:00 am »
ivanita, хапвай си краставички не се втелясвай толкова :). А що се касае до хормоноти, не знам при вас как е, но аз откакто съм бременна, се чувствам в пълна хармнония със себе си. Обхванало ме е едно блаженно вътрешно спокойствие -сякаш съм намерила себе си и се чувствам цялостна. Страхотно усещане. И с първата бременност се чувствах така, и сега, макар че сега си имам някои типични дискомфорти и на моменти дори ми тежи и т.н., но като цяло ми е много хубаво. Всяко ритниче ме изпълва с такова щастие, че не мога да го опиша с думи.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #24 -: Ноември 06, 2012, 10:12:30 am »
Цвети, моите са с атопичен дерматит. Миналата година на Дани на главичката се беше появило петно от дерматита, което растеше и ставаше рана направо. Мина единствено с капки за глава Елком за 3 дни точно. Преди това какво ли не опитах - расте и расте, дори на още 2 места се беше появило. Отначало почна с люспене като себорейния дерматит, след това се влоши.
Ако е вид крусти (млечни кори), а не е чак себореен дерматит с А-дермата ще мине. Можеш да пробваш 3-4 дни и ако няма ефект, тогава да минеш на тежката артилерия.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #25 -: Ноември 06, 2012, 10:18:15 am »
Благодаря ти, Миме. Както винаги изчерпателна. :)
Ще пробвам първо с А-дермата.

Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #26 -: Ноември 06, 2012, 10:18:50 am »

Аз си мислих, че Мартиновците празнуват на 14 април, сега чувам за 11 ноември. Някой може ли да ми каже кога точно празнуват, че ми е много важно :) Благодаря!


Кафенце, ами то това е католически/евангелистки празник, всъщност те не го празнуват като имен ден, не знам дали пасва на православния имен ден

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #27 -: Ноември 06, 2012, 12:36:14 pm »
Привет и от нас! Мен така ме е хванала работата, че две седмици не съм влизала тук...

Болните бързо да оздравяват! Моите дечковци се крепят, инхалатора не спира да работи, че Ели като ревне за нещо и на моменти чувам звуци напомнящи ми на ларингит. То и аз се влачих една седмица с болно гърло и запушени уши...

Албена, и аз щях да ти предложа зелени кокосови стърготини или захарни пръчици. Виждала съм да правят и със зелен маслен крем с щприц трева, но зависи какъв ефект търсиш.

А Мартиновците празнуват на 1 март или най-добре през целия март месец ;)



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #28 -: Ноември 06, 2012, 14:22:27 pm »
Край...,за последен път обяснявам за бебето и сокчетата osi_7.

Поредната майка с бебе на 50дена ме пита да започвала ли сокчетата.Е то не стига,че обясняваш необходимото,а ми и накрая казва"ама ще дам аз,тя педиатърката и казала,че може да дава",а и вече ще отбивала бебето "че то голямо ставане вечер било",обяснявам,че Криси до 7м.ядеше и вечер така е те са бебета това им е работата,но не те си знаят тяхното.
Ами писна ми,ако щат и от родилното да им дават сок и каквото си искат там.

Е излях си беснотията...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #29 -: Ноември 06, 2012, 14:33:18 pm »
Цвети, аз не съм дете / независимо, че искам  :oops: и така се чувствам/
но от три години страдам от себореен дерматит и само 2 препарата на А Дерма се спасявам!
При мен се проявява пролет и есен.
Тези два - емулсия + шампоан ми бяха предписани от дерматолог
докато кърмех Калина, защото тогава с нищо друго не можех да се лекувам,
а положението беше много тежко.
Вероятно Кокон е препарата за деца, дано ви помогне!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #30 -: Ноември 06, 2012, 15:44:43 pm »
Аз пък съм ядосана на организацията в Майчин дом. Снаха ми е там за операция. Уговорката беше влизаш днес, утре те оперираме. Приеха я в понеделник.
Виси до около 14:30 в отделението и чака списък за следващия ден, за утре(сряда) отново не е в списъка. Отива да пита може ли да си ходи, сестрите я пращат при лекар, който си е отишъл. Накрая я пускат с уговорката сутринта в 9 ч. да е там. Не се правят визитация, никой не влиза в стаята. В 14:30 отиват да видят заветния списък и не се знае до кога ще е така.
Брат ми не ходи на работа, от което губи пари, тъй като работи за себе си. Аз чакам сигнал да си взема отпуска, за да гледам София, а майка ми да гледа племенницата след операцията.
А и ще си плати "Избор на екип", като на светилото, което е избрала в този екип хич не му дреме.
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 15:55:56 pm от Ники »

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #31 -: Ноември 06, 2012, 22:10:50 pm »
Здравейте,

Ники, разбирам те много добре. Аз нали раждах в МД. От доктора съм много доволна. Но, отношението и условията бяха отвратителни! Няма да изпадам в подробности.

Моята Ники е на ясла вече трети ден. Засега всичко е наред. Дано така да продължи.  :D
Не ни дават информация много много и не дават да се влиза, за да се видят условията. Но, както тук вече обсъждахме, приемам, че това е добре. Приемам, че обръщат внимание на децата и се грижат да не влизат замърсители.

Ще взема да врътна и аз някоя торта. Така ме изкушавате ей!  :wink:


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #32 -: Ноември 07, 2012, 10:18:55 am »

Честит рожден ден на Мишантиния Митак!!!

Да е много здрав, умен и все така да разтапя майчиното сърце! Бързо да се оправя и да празнува!


Ние продължаваме вече 3 седмица да кашляме, вече  8O. В неделя детенце искаше да празнуваме имен ден, дано е по-добре вече!

 
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #33 -: Ноември 07, 2012, 12:34:32 pm »
Хей аман от болести вече, малкия влачи от яслата какво ли не и ги караме групово. Тази седмица сме си в къщи пак и вместо да се оправяме от една температура тръгнахме-сега вече имаме силна хрема и кашляме от време на време от секретите. Наоплаках се.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #34 -: Ноември 07, 2012, 21:38:44 pm »
И нашето семейство в кюпа на болните. Аз намам глас, моят мъж е много щастлив ...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #36 -: Ноември 08, 2012, 11:17:26 am »
Благодаря, Джам, полезно инфо, но за Варна няма безплатни прегледи, явно няма тук кожни проблеми...
В тази връзка Криси пак целия ми е "цъфнал"... тъъъкмо се подобри и пак наново...
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #37 -: Ноември 08, 2012, 12:57:39 pm »
Здравейте и от мен! Тази сутрин най-накрая се добрахме до УНГ лекаря, при когото ходихме преди 3 месеца. Беше ни изписал едни капки, но няма подобрение според него. Полипите в носа са си все така големи, имало детето течност в ушите и не чувал добре, както и би било полезно да се намалят сливиците с лазер. Та, така. Каза, че трябва да се направи операция. Била лека интервенция с пълна упойка, после трябва да остане 2 дена в болница. Питах го как децата понасят упойката. Каза ми, че добре. И да не се притеснявам. Щял да чува много по-добре след това и да говори много по-ясно и повече. На мен не ми се вижда да говори малко ...  :lol: Но вероятно няма да успеем преди януари. И баща му ще трябва да си вземе болничен (то и без това само 2 дена платен болничен годишно му се полагат за дете  :x ) и вероятно още малко отпуска. Мъжът ми все пак настоява да чуем мнението на още един лекар. Вероятно ще го направим, въпреки че съм напълно склонна да вярвам на този.

Всъщност сега имам други неща на главата, ама се притесних тази сутрин. Докторът беше много спокоен, била малка рутинна интервенция, оперирал много деца и т.н., ама все пак си е моето дете. Поне имам късмет, че вече не боледува много (като минаха първите 14 критични месеца).

Иначе имам и хубави новини - намерихме едно момиче, което да се занимава малко с дребния и да му бърбори на френски, да го води на музика. Вчера дори искаше още да си играе с нея и се натъжи, когато тя си тръгна. Не че ще можем да излизаме с бебето, но целта е друга - някой да го занимава повече на френски, че сега немският му е дръпнал напред от само себе си.

Научи се преди месец да кара и колелото без педали - сравнително късно, но сега е като стрела. Баща му му купи и фарове за него, защото вече рано се стъмва и онзи ден, когато ходихме на разходка, всички се обръщаха да заглеждат малкото колело със силните фарове.  :lol: Иначе мъжът ми е решил за Коледа да му купува истинско колело, а аз го убеждавам да изчака поне до пролетта, но немска му работа - ако може от новородено колело да кара.

Желая ви хубав ден, честит празник на всички именици и всички болни деца и родители да оздравяват!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #38 -: Ноември 08, 2012, 15:09:44 pm »
Мишее, честит рожден ден на набора на патерици. Да ти е живо и здраво момчето и много да ви радва.

Аз нали се оплаках, че останах без работа - е сега  тихичко да се похваля че си намерих  :D За по-малко пари, но пък по-добро работно време и повече спокойствие, надявам се.

Иначе аз за пореден път съм болна - за пореден път ангина. Вече втори УНГ ми казва да махам сливиците. Мене много ме е страх от такава операция по принцип, но вече не издържам на болестите и на пролет ще лягам под ножа  :?
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #39 -: Ноември 08, 2012, 15:11:53 pm »
Деси, детенцето на колежката ми мина през лазерна операция тази пролет, племенницата ми също, но и в двата случая отстраняваха трета сливица, не знам дали е същото като при вас. Нямаше никаква болка след това, само храната трябваше да е каши, кремчета и супи за следващите 24ч.

К(р)оки, много, ама много се радвам за теб :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07