0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмична тема 05-11.11.2012
« -: Ноември 05, 2012, 15:57:29 pm »
Цял ден минал, а нямаме тема :wink:

Пожелавам здраве за малки и големи :D


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2012, 16:50:18 pm »
Здрава седмица за деца и родители и от мен!  :D

П.П. Аз нали съм изкукала тия дни, реших че просто не намирам "седмичната" и не посмях да пусна. Добре, че Ники е адекватна.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2012, 16:50:47 pm »
я, никаква активност днес, хайде де, някой да се напъне и да измисли таз седмичната тема за дискусия :lol:
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2012, 17:00:02 pm »
Живи и здрави и от мен!

Малчо не ми е много здрав, но се надявам бързо да пребори сополите и кашлицата  :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2012, 18:04:22 pm »
Здрава и весела седмица и от мен. Много детски усмивки и приятни емоциии за всички.


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2012, 20:19:01 pm »
От няколко дни се каня да питам и все забравям. :balk_160:
Свекърва ми е направила кисели краставички в буркан с аспирин и сега се чудя дали мога да ги ям по простата причина, че ми се върти нещо в празната глава, че аспирина е противопоказен при бременност. Макар че пък то като е в такъв вид.. osi_10 
 И в тази насока при кърмене могат ли пак да се консумират? А да дам на малкия да опита( не че съм се засилила да го захранвам)?

А бе с 2-3 думи стават ли краставиците с аспирин за ядене при бременност, кърмене и за малки деца?


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2012, 20:29:06 pm »
ivanita, е ти колко краставици ще изядеш, че да ти дойде много аспирина  :lol: Естествено, че може да си хапваш. За малкия ми се вижда рано.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2012, 21:02:32 pm »
иванита, много бременни по лекарско предписание приемат по 100 мг аспирин всяка вечер... прави си изводите сама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2012, 22:20:53 pm »
Лека седмица на всички.
И само здраве за деца и родители.

Ние тази седмица имаме рожденик /роден е на забележителна  за тук дата - 11.11. :), или Свети Мартин/. Немците го празнуват и го почитат много, може би някои са чували историята за Благородника - Войник Мартин, разрязал наметалото си за да спаси просяка от бяла смърт. Деца и възрастни обикалят с фенери / т. н. латерне/ и пеят. Децата обикновено си ги правят сами. И се вълнуват много.

Моля се, сина ми /или някой от нас/ да не се разболее, че миналата година беше точно на 1я си РД с бронхит, а аз се бях подготвила много.

И два въпроса.
1. Даите идеи как да направя трева/тревно покритие на тортата?

2. Моля софиянки, кажете от къде може да се купи детско трико за гимнастика. На нормална цена разбира се.

Благодаря

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2012, 22:25:09 pm »
Ивантика, стига бе човек! Сега нали няма да караш "бременна параноя - част 2"  :lol: Ако започнеш да питаш какъв чай можеш да пиеш и дали и дали можеш да се къпеш с топла вода - ще помоля на колене модератор да те банне, че да ти се наместят чакрите. :D

"Бон апети" с киселите краставички, приспивай дребния и опъни гръбчето да гледаш някой приятен филм.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2012, 22:27:52 pm »
албена- магазина на ХиМ- 17'90
тревичка- с преса за чесън
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2012, 22:38:41 pm »
албена- магазина на ХиМ- 17'90
тревичка- с преса за чесън


Мини, много благодаря.
Ще проверя в ХиМ, ще трябва да отида до Мюнхен.
А от какъв материал имаш предвид през пресата, нещо като марципан ли?
На мен ми се върти да посипя просто с нещо зеленикаво, ама още не съм намерила/измислила какво да е. Всичко що има в магазините е шарено

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2012, 22:40:55 pm »
Здравейте :)
Иии, Мини, много добра идея за пресата за чесън! :)


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2012, 22:43:58 pm »
албена- магазина на ХиМ- 17'90
тревичка- с преса за чесън


Мини, много благодаря.
Ще проверя в ХиМ, ще трябва да отида до Мюнхен.
А от какъв материал имаш предвид през пресата, нещо като марципан ли?
На мен ми се върти да посипя просто с нещо зеленикаво, ама още не съм намерила/измислила какво да е. Всичко що има в магазините е шарено

Ако само ще ръсиш - може да стане и с шам-фъстък настърган /както се слага на определен вид баклавички/. Ама не го знам дали не е алерген това, все пак деца ще хапват. Не съм много в час с алергените.... :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2012, 23:17:50 pm »
аз оцветявам моделираща маса с зелена боя за сладкиши :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #15 -: Ноември 06, 2012, 07:18:47 am »
Лека седмица на всички, здрави да са малки и големи!



Ние тази седмица имаме рожденик /роден е на забележителна  за тук дата - 11.11. :), или Свети Мартин/. Немците го празнуват и го почитат много, може би някои са чували историята за Благородника - Войник Мартин, разрязал наметалото си за да спаси просяка от бяла смърт. Деца и възрастни обикалят с фенери / т. н. латерне/ и пеят. Децата обикновено си ги правят сами. И се вълнуват много.



Аз си мислих, че Мартиновците празнуват на 14 април, сега чувам за 11 ноември. Някой може ли да ми каже кога точно празнуват, че ми е много важно :) Благодаря!

Албенаделчева и аз тази история за войника зная
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2012, 07:27:46 am »
Успешна седмица на всички, да сте здрави и усмихнати!

Мини...ти си енциклопедия .... :balk_63:

Бени, още една хрумка, ако не работиш с моделираща маса/захарно тесто,
не е така красиво и реалистично, но пак е идея за трева, а именно
оцветени в зелено кокосови стърготини!

И аз днес ще правя торта, варицелата си е варицела,
детенце си има празник утре!

Кафенце, април е християнския св.Мартин...
На 11.11 вероятно католиците празнуват, Бени и Гането са в Германия
те ще кажат повече.

Хубав и усмихнат ден от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #17 -: Ноември 06, 2012, 08:04:24 am »
Св.Мартин Папа Римски има в календара на 14-ти априлий.
това е в православния календар.

а католиците имат друг св-Мартин, но пък те именни дни не празнуват, общо взето.

моето мнение е, че именни дни в православната и по-конкретно, в българската традиция се празнуват основно за популярните български имена. ако си кръстен така - празнувай. ама ако си кръстен Виктор и да търсиш, че на етнайсти ноември имало някой светия с това име в календара, че да празнуваш - ъ-ъ, някак просто не върви, не е традиционно и е леко нелепо. освен теб, никой друг няма да знае този факт.

« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 08:06:51 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2012, 08:39:05 am »
Добро утро и от мен.
Днес пак с рев тръгна на градина дребната, ама то щото я боляло коремчето. Та с все обувки и двамата с баща ѝ в коридора „лекуваха“ коремчето на гърнето. :lol: Аз нали съм си завеяна реших, че родителската ни среща е вчера, пък тя днес щяла да е.
Но вече различаваме учителките - бускужата с дъгата коса - Жекова и бускужата с възаната коса .... ни я знам. Ми то как да я знае като е Мръткова :lol:. Виж Жекова я запомни лесно, що ли :wink:? Даже пита „като на мама на лафтопа ли“. :lol: Освен това знаем 3 имена на деца от групата - Иван Костов, Иван Тонев с „гоямата гава“, който спи „зад каката ми“ и Елена-Мария, тя пък ѝ викала бебе, но вече са приятелки. А двамата Ивановци са „мъжета“ ако искате да знаете :lol:.
За светията, който се чества нета ми казва - 11. Ноември - Свети Мина, Виктор и Викентий - Именници: Мина, Минка, Минко, Минчо, Виктор, Виктория.
Лека и здрава седмица!
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 10:06:01 am от Pesheck »
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2012, 08:51:19 am »
Ивантика, стига бе човек! Сега нали няма да караш "бременна параноя - част 2"  :lol: Ако започнеш да питаш какъв чай можеш да пиеш и дали и дали можеш да се къпеш с топла вода - ще помоля на колене модератор да те банне, че да ти се наместят чакрите. :D

"Бон апети" с киселите краставички, приспивай дребния и опъни гръбчето да гледаш някой приятен филм.
:jump12:
Очевидно вече ме са ме хванали  :lol: :crazy:
Знам си аз, че питам глупости, ама пусти хормони


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #20 -: Ноември 06, 2012, 09:24:08 am »
Вчера няколко пъти търся 'седмична"тема и аз като Jbrul,си по мислих,че не я намитам :lol:

Здрава,усмихната и успешна седмица на всички :P

Днес има майчинство за втората година,но не знам дали за всички.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #21 -: Ноември 06, 2012, 09:25:54 am »
Здравейте и от нас!
Мен пак малко ме бяха прихванали моите, ама вече взех да идвам на себе си - като свършиха болестите (дано по-задълго), взе да ми свършва и тъмното...
Албена, и аз като Мини правя тревичката с преса за чесън, а ако нямаш такава, можеш и на ситно ренде да настържеш оцветено захарно тесто.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #22 -: Ноември 06, 2012, 09:26:12 am »
Здрава и успешна седмица и от нас!

След като отпреди поне седмица забелязах някакво люспене по главичките /в теменната част/ при Камен и Мина, снощи ги заведох на дерматолог. Диагноза - себореен дерматит. Предписаха ми Кокон на А-дерма.
Моля за Вашия коментар, тъй като мисля, че едва ли това е най-ефикасното. Дано съм с грешка, но мисля, че Мими26 имаше подобен проблем.

П.П. Извинете, че задавам въпроса си в "седмичната" тема, но мисля, че тя е доста по-четена. Ще се опитам да намеря информация и в "помагаме си взаимно".
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 09:30:36 am от Tsveti75 »
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #23 -: Ноември 06, 2012, 09:47:00 am »
ivanita, хапвай си краставички не се втелясвай толкова :). А що се касае до хормоноти, не знам при вас как е, но аз откакто съм бременна, се чувствам в пълна хармнония със себе си. Обхванало ме е едно блаженно вътрешно спокойствие -сякаш съм намерила себе си и се чувствам цялостна. Страхотно усещане. И с първата бременност се чувствах така, и сега, макар че сега си имам някои типични дискомфорти и на моменти дори ми тежи и т.н., но като цяло ми е много хубаво. Всяко ритниче ме изпълва с такова щастие, че не мога да го опиша с думи.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #24 -: Ноември 06, 2012, 10:12:30 am »
Цвети, моите са с атопичен дерматит. Миналата година на Дани на главичката се беше появило петно от дерматита, което растеше и ставаше рана направо. Мина единствено с капки за глава Елком за 3 дни точно. Преди това какво ли не опитах - расте и расте, дори на още 2 места се беше появило. Отначало почна с люспене като себорейния дерматит, след това се влоши.
Ако е вид крусти (млечни кори), а не е чак себореен дерматит с А-дермата ще мине. Можеш да пробваш 3-4 дни и ако няма ефект, тогава да минеш на тежката артилерия.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #25 -: Ноември 06, 2012, 10:18:15 am »
Благодаря ти, Миме. Както винаги изчерпателна. :)
Ще пробвам първо с А-дермата.

Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #26 -: Ноември 06, 2012, 10:18:50 am »

Аз си мислих, че Мартиновците празнуват на 14 април, сега чувам за 11 ноември. Някой може ли да ми каже кога точно празнуват, че ми е много важно :) Благодаря!


Кафенце, ами то това е католически/евангелистки празник, всъщност те не го празнуват като имен ден, не знам дали пасва на православния имен ден

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #27 -: Ноември 06, 2012, 12:36:14 pm »
Привет и от нас! Мен така ме е хванала работата, че две седмици не съм влизала тук...

Болните бързо да оздравяват! Моите дечковци се крепят, инхалатора не спира да работи, че Ели като ревне за нещо и на моменти чувам звуци напомнящи ми на ларингит. То и аз се влачих една седмица с болно гърло и запушени уши...

Албена, и аз щях да ти предложа зелени кокосови стърготини или захарни пръчици. Виждала съм да правят и със зелен маслен крем с щприц трева, но зависи какъв ефект търсиш.

А Мартиновците празнуват на 1 март или най-добре през целия март месец ;)



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #28 -: Ноември 06, 2012, 14:22:27 pm »
Край...,за последен път обяснявам за бебето и сокчетата osi_7.

Поредната майка с бебе на 50дена ме пита да започвала ли сокчетата.Е то не стига,че обясняваш необходимото,а ми и накрая казва"ама ще дам аз,тя педиатърката и казала,че може да дава",а и вече ще отбивала бебето "че то голямо ставане вечер било",обяснявам,че Криси до 7м.ядеше и вечер така е те са бебета това им е работата,но не те си знаят тяхното.
Ами писна ми,ако щат и от родилното да им дават сок и каквото си искат там.

Е излях си беснотията...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #29 -: Ноември 06, 2012, 14:33:18 pm »
Цвети, аз не съм дете / независимо, че искам  :oops: и така се чувствам/
но от три години страдам от себореен дерматит и само 2 препарата на А Дерма се спасявам!
При мен се проявява пролет и есен.
Тези два - емулсия + шампоан ми бяха предписани от дерматолог
докато кърмех Калина, защото тогава с нищо друго не можех да се лекувам,
а положението беше много тежко.
Вероятно Кокон е препарата за деца, дано ви помогне!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #30 -: Ноември 06, 2012, 15:44:43 pm »
Аз пък съм ядосана на организацията в Майчин дом. Снаха ми е там за операция. Уговорката беше влизаш днес, утре те оперираме. Приеха я в понеделник.
Виси до около 14:30 в отделението и чака списък за следващия ден, за утре(сряда) отново не е в списъка. Отива да пита може ли да си ходи, сестрите я пращат при лекар, който си е отишъл. Накрая я пускат с уговорката сутринта в 9 ч. да е там. Не се правят визитация, никой не влиза в стаята. В 14:30 отиват да видят заветния списък и не се знае до кога ще е така.
Брат ми не ходи на работа, от което губи пари, тъй като работи за себе си. Аз чакам сигнал да си взема отпуска, за да гледам София, а майка ми да гледа племенницата след операцията.
А и ще си плати "Избор на екип", като на светилото, което е избрала в този екип хич не му дреме.
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 15:55:56 pm от Ники »

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #31 -: Ноември 06, 2012, 22:10:50 pm »
Здравейте,

Ники, разбирам те много добре. Аз нали раждах в МД. От доктора съм много доволна. Но, отношението и условията бяха отвратителни! Няма да изпадам в подробности.

Моята Ники е на ясла вече трети ден. Засега всичко е наред. Дано така да продължи.  :D
Не ни дават информация много много и не дават да се влиза, за да се видят условията. Но, както тук вече обсъждахме, приемам, че това е добре. Приемам, че обръщат внимание на децата и се грижат да не влизат замърсители.

Ще взема да врътна и аз някоя торта. Така ме изкушавате ей!  :wink:


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #32 -: Ноември 07, 2012, 10:18:55 am »

Честит рожден ден на Мишантиния Митак!!!

Да е много здрав, умен и все така да разтапя майчиното сърце! Бързо да се оправя и да празнува!


Ние продължаваме вече 3 седмица да кашляме, вече  8O. В неделя детенце искаше да празнуваме имен ден, дано е по-добре вече!

 
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #33 -: Ноември 07, 2012, 12:34:32 pm »
Хей аман от болести вече, малкия влачи от яслата какво ли не и ги караме групово. Тази седмица сме си в къщи пак и вместо да се оправяме от една температура тръгнахме-сега вече имаме силна хрема и кашляме от време на време от секретите. Наоплаках се.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #34 -: Ноември 07, 2012, 21:38:44 pm »
И нашето семейство в кюпа на болните. Аз намам глас, моят мъж е много щастлив ...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #36 -: Ноември 08, 2012, 11:17:26 am »
Благодаря, Джам, полезно инфо, но за Варна няма безплатни прегледи, явно няма тук кожни проблеми...
В тази връзка Криси пак целия ми е "цъфнал"... тъъъкмо се подобри и пак наново...
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #37 -: Ноември 08, 2012, 12:57:39 pm »
Здравейте и от мен! Тази сутрин най-накрая се добрахме до УНГ лекаря, при когото ходихме преди 3 месеца. Беше ни изписал едни капки, но няма подобрение според него. Полипите в носа са си все така големи, имало детето течност в ушите и не чувал добре, както и би било полезно да се намалят сливиците с лазер. Та, така. Каза, че трябва да се направи операция. Била лека интервенция с пълна упойка, после трябва да остане 2 дена в болница. Питах го как децата понасят упойката. Каза ми, че добре. И да не се притеснявам. Щял да чува много по-добре след това и да говори много по-ясно и повече. На мен не ми се вижда да говори малко ...  :lol: Но вероятно няма да успеем преди януари. И баща му ще трябва да си вземе болничен (то и без това само 2 дена платен болничен годишно му се полагат за дете  :x ) и вероятно още малко отпуска. Мъжът ми все пак настоява да чуем мнението на още един лекар. Вероятно ще го направим, въпреки че съм напълно склонна да вярвам на този.

Всъщност сега имам други неща на главата, ама се притесних тази сутрин. Докторът беше много спокоен, била малка рутинна интервенция, оперирал много деца и т.н., ама все пак си е моето дете. Поне имам късмет, че вече не боледува много (като минаха първите 14 критични месеца).

Иначе имам и хубави новини - намерихме едно момиче, което да се занимава малко с дребния и да му бърбори на френски, да го води на музика. Вчера дори искаше още да си играе с нея и се натъжи, когато тя си тръгна. Не че ще можем да излизаме с бебето, но целта е друга - някой да го занимава повече на френски, че сега немският му е дръпнал напред от само себе си.

Научи се преди месец да кара и колелото без педали - сравнително късно, но сега е като стрела. Баща му му купи и фарове за него, защото вече рано се стъмва и онзи ден, когато ходихме на разходка, всички се обръщаха да заглеждат малкото колело със силните фарове.  :lol: Иначе мъжът ми е решил за Коледа да му купува истинско колело, а аз го убеждавам да изчака поне до пролетта, но немска му работа - ако може от новородено колело да кара.

Желая ви хубав ден, честит празник на всички именици и всички болни деца и родители да оздравяват!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #38 -: Ноември 08, 2012, 15:09:44 pm »
Мишее, честит рожден ден на набора на патерици. Да ти е живо и здраво момчето и много да ви радва.

Аз нали се оплаках, че останах без работа - е сега  тихичко да се похваля че си намерих  :D За по-малко пари, но пък по-добро работно време и повече спокойствие, надявам се.

Иначе аз за пореден път съм болна - за пореден път ангина. Вече втори УНГ ми казва да махам сливиците. Мене много ме е страх от такава операция по принцип, но вече не издържам на болестите и на пролет ще лягам под ножа  :?
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #39 -: Ноември 08, 2012, 15:11:53 pm »
Деси, детенцето на колежката ми мина през лазерна операция тази пролет, племенницата ми също, но и в двата случая отстраняваха трета сливица, не знам дали е същото като при вас. Нямаше никаква болка след това, само храната трябваше да е каши, кремчета и супи за следващите 24ч.

К(р)оки, много, ама много се радвам за теб :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #40 -: Ноември 08, 2012, 15:22:21 pm »
Коки, поздравления за работата! Спокойствието с пари не се купува...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #41 -: Ноември 08, 2012, 16:15:11 pm »
Мишанта, честит рожденик! Да ти е живо и здраво момченцето!
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #42 -: Ноември 08, 2012, 16:21:59 pm »
Днес оперираха снаха ми, минало е добре. Сега остава да се въстанови :D

Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #43 -: Ноември 08, 2012, 16:26:19 pm »
Да питам и тук, макар че го направих във "Въпроси от всекиго...":
Какво ще кажете за играчките, наречени "детски таблети"? Дали някой е купувал или е виждал да се забавлява с него дете на 5-6 години?
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #44 -: Ноември 08, 2012, 16:34:33 pm »
хоупче, какъв е този детски таблет? ако питаш за детските лаптопи, пластмасовите, шарените, аз съм на мнение, че не са интересни за толкова големи деца, за по-малки, да.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #45 -: Ноември 08, 2012, 16:36:20 pm »
Ники, бързо възстановяване на снаха ти и скорошно прибиране при малката кукла  :)

Да питам и тук, макар че го направих във "Въпроси от всекиго...":
Какво ще кажете за играчките, наречени "детски таблети"?
хахахах, а само преди година, две бяха модерни просто детски лаптопи  :lol: :lol:
и в детските играчки технологиите препускат с бясна скорост

Джам, Мармотче благодаря ви  :D

аз съм на мнение, че не са интересни за толкова големи деца, за по-малки, да.
М, и Боби го ползваше между третата и четвъртата си година. Сега го знае на изуст и с пренебрежение казва - Ооо, това ми е скучно вече, дай го на някое бебе  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #46 -: Ноември 08, 2012, 16:45:42 pm »
Кроки, много се радвам и ти желая успех!

Ники, бързо възстановяване на снаха ти!

Честит Имен Ден на всички именници днес!
На болните здраве, на здравите усмивки!


 :flower: Благодаря от  :heartbeat: за поздравленията!
Щастлива съм, че успях да "скрия" тортата на части
до мига на изненадата, най-вече от Калина.
Много бурно реагира Митака, а ние цялата фамилия бяхме
по-шумни от 100 деца... :party:
За тези моменти бих извървяла пътя до тук още веднъж...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #47 -: Ноември 08, 2012, 17:25:10 pm »
Мише, надявам се във вас всичко "болно" да преминава вече и да иизкарате много хубав рожден ден.
Честит ви прекрасен рожденик:)Да е здрав:)

Ники, бързо възстановяване на снаха ти.

Коки, много се радвам за теб:)

Яна, скорошно оздравяване.

И в нас не се разминава без болести:) 3 дни градина миналата седмица и отново сополи и ужасна кашлица при децата. Мисля до рожденният им ден да не ги пускам на градина.

Спокойни оставащи дни до края на седмицата.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #48 -: Ноември 08, 2012, 17:34:25 pm »
Да питам и тук, макар че го направих във "Въпроси от всекиго...":
Какво ще кажете за играчките, наречени "детски таблети"? Дали някой е купувал или е виждал да се забавлява с него дете на 5-6 години?

Хоуп, на нашите кумци сина им, на 6г, има тази "джаджа" http://www.vtechkids.com/brands/brand_view/innotab2s, но вече му е поомръзнало, тъй като го има от почти година. А пък аз много го харесах, тъй като е чудесно за моето дете на този етап при пътуване или когато сме някъде извън града за ден-два.
     
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #49 -: Ноември 08, 2012, 22:04:28 pm »
мармотче, благодаря ти за успокоението! При нас май най-зле са ушите. А сливиците само ще ги смаляват, няма да ги махат.

Лис, да оздравявате, че рд ви чака!

Коки, честита нова работа! Парите не могат да ти компенсират пропиляните нерви.

Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #50 -: Ноември 08, 2012, 22:29:10 pm »
Мишее, честит рожден ден на набора на патерици. Да ти е живо и здраво момчето и много да ви радва.

Аз нали се оплаках, че останах без работа - е сега  тихичко да се похваля че си намерих  :D За по-малко пари, но пък по-добро работно време и повече спокойствие, надявам се.

Иначе аз за пореден път съм болна - за пореден път ангина. Вече втори УНГ ми казва да махам сливиците. Мене много ме е страх от такава операция по принцип, но вече не издържам на болестите и на пролет ще лягам под ножа  :?

К(р)оки, честито за новата работа. Само да ти кажа, че нъжа ми се подложи на тази операция преди 2 години, точно преди да родя. И той беше с много често повтарящи се ангини, ка'лици, хреми и т. н.
Признавам, малко по тежко е възстановяването при възрастните, но да почукам, след ОП-ята доста се успокоиха нещата. А той имаше и някакъв израстък на сливицата, с възможност за злокачествено израждане.
Не съжалява че ги е махнал.


Мише ЧРД на твоето мило момче

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #51 -: Ноември 08, 2012, 22:43:17 pm »
Да питам и тук, макар че го направих във "Въпроси от всекиго...":
Какво ще кажете за играчките, наречени "детски таблети"? Дали някой е купувал или е виждал да се забавлява с него дете на 5-6 години?
Скоро и аз бях загледала такива за Алекс за подарък за Коледа. Но всъщност хардуеъра им доста по-слаб от този на най-обикновен таблeт, на който могат да се инсталират всякакви детски приложения (освен всички останали) - било математика, било писане, било забавления. И така детето би могло да го ползва в определени часове и да се занимава.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #52 -: Ноември 09, 2012, 07:02:53 am »
Деси, съвсем естествено е да се притесняваш за Кай,
колкото и леко да описват това отстраняване си е интервенция,
но вярвай, че ще мине спокойно и най-вече е за негово добро!
Преди 10 тина години махнаха на племенника третата сливица,
възстанови се буквално за ден, лека храна както Мармотче писа и това беше.
И честно казано, спря да боледува, а беше в страшна
поредица от ангини, бронхити, на 4 годинки лежа в белодробна болница!

Хубаво е, че сте намерили момиче да се занимава с него няколко часа,
много е важно да има такъв човек организационно и всякак да отдъхваш.
/ и хайде вече таз девойка да се появява, много срамежлива...
то вярно толкова батковци я чакат и дама е, ама и ние чакаме ... :hug2:/



Въпрос към майките с повече от едно дете и каралите комлект семейно варицела...
Знам, че това не е постулат, но колко след дете номер едно
се опъпчи дете номер две или друг член от семейството ?
Подозирам аз, че Калина или изобщо няма да избие,
или ще е в последния възможен 21 ден от този период дето го пише в големите книги!
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 08:04:54 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #53 -: Ноември 09, 2012, 08:01:08 am »
Трета сливица при мен премахнаха, когато бях в трети клас. Споменът от самата интервенция е ужасен, тъй като го направиха без упойка, само стисната в ръцете на една санитарка и с един шамар от сестрата  :?. Не боледувах, но имах сериозна загуба на слуха. Спомням си също, че доктора навря майка ми в миша дупка, тъй като е мед.работник, а толкова време не и е направило впечатление.
Търся една плюшена играчка, ако някой е виждал някъде, моля да сподели  :). Става въпрос за кенгуруто Ру от Мечо Пух.
     
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #54 -: Ноември 09, 2012, 08:04:17 am »
Мишанто, варицелата е силно заразна, не вервам да не я прихване... а колко време след контакта ще избие е божа работа и не зависи от това колко деца има в семейството ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #55 -: Ноември 09, 2012, 08:10:45 am »
Джаме, питам аз щото отново се оплаква от ухо,
а не е на детска откак Митака се обрина,
у дома е защото имаше зачервено гърло и пресипнал глас!
И ако пак се възпали "утенцето" АБ не се препоръчва защото потиска обрива,
а и тя пи такъв преди по-малко от месец....така ми е довило, значи!

Викам чакай да пропусна обясненията на Мара подробната,
щото все се оплаквам, ама прихванахме и ние с баща им
плюс бабата дето дойде уж да влизам в болница! ЕЙЙЙЙЙЙ, има и такива дни
но ще минат и други ще дойдат, по-добри !
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #56 -: Ноември 09, 2012, 09:14:06 am »
Мише при нас миналата зима, на Марти първата пъпка изби точно на 21-ви ден след кака, тъкмо бях започнала да мисля, че ще пропусне. Джам е права, шанса е никакъв, при положение че живеят в една къща, опазване няма. Бързо оздравяване !

Ние сме на трети АБ, след като 7 дни венозно и вливаха предния АБ нашата кака вдигна 39.1 и сега на ново с лечението. Казаха, че синузита бил на алергична основа и ще трябва да я тестуваме, но ще е след като оздравее напълно, заедно с прегледа при УНГ. Днес вече е по-добре, без Т, надежда има.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #57 -: Ноември 09, 2012, 09:20:32 am »
Майче, дано се оправи бързо Габи.
Мише, ние с брат ми сме карали де що има шарка. Но никога заедно. Може би вторият се е изривал на края на този 21 дневен период. Но тъй или иначе не се е случвало да сме опъпчени и двамата.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #58 -: Ноември 09, 2012, 09:43:19 am »
мише, точно 14 дни след Деси се опъпчи и Елена.
но имай предвид, че може да не е с 200 пъпки детето, може и 5-6 само да й избият, така че проверявай внимателно.
майка ми до последно твърди, че брат ми е карал варицела, а аз не, е с втората бременност си направих тест, имам такива антитела, че няма начин да не съм я карала, а и след това две деца ме облъчваха ако не бях нямаше как да ми се размине. Та, мисълта ми е, че е напълно възможно да съм я изкарала с 3 пъпки и да не са ме разбрали. Деси също имаше не повече от 10 пъпки по цялото тяло, Т изобщо не вдигна.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #59 -: Ноември 09, 2012, 10:13:48 am »
:flower: Много благодаря за бързите отговори.
То правила в тези ситуации няма, но е друго да е информиран човек от препатил.
Стефи, чинно я преглеждам всяка вечер,
тя е доста разочарована, че не е "ошарена" още!
maia_st , а иначе хич не ги пазя, то и няма как,
последно в пика на избиването при Митака играха една игра -
Калина го водеше като кученце на разходка.
Едни мокри целувки си раздаваха после стопанка и любимец   :P :P

Бързо оздравяване на кака Габи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #60 -: Ноември 09, 2012, 11:43:18 am »
хоупче, какъв е този детски таблет? ако питаш за детските лаптопи, пластмасовите, шарените, аз съм на мнение, че не са интересни за толкова големи деца, за по-малки, да.
Пешек даде линк към тази играчка във "въпроси от всеки за всичко" и там вече се заформи малка дискусийка по въпроса.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #61 -: Ноември 09, 2012, 11:49:15 am »
да, да, видях, мерси :)

нямаме такова чудо, но според мен модела за по-големи ще му хареса и ще се забавлява. :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #62 -: Ноември 09, 2012, 12:41:21 pm »
Мише, при нас Стефуняка на 21 ден се опъпчи, тъкмо мина на Ели карантината... Иначе какво ти пазене, имам снимка Елена ошарена, нагушила 4 месечния Стефан ;)

blue_sky, Стефуняка 3 месеца пи Лимфомиозот (хомеопатични капки или таблетки) и му се свиха сливиците, бяха станали огромни в началото на лятото, включително беше с подути лимфни възли, мислех че ще каже личната да вадим сливиците, защото той дишаше като Дарт Вейдър и нощем хъркаше. Сега са наред иначе си е и с трета сливица, но ушите са му се възпалявали сигурно 1 път, така че не знам дали положението е като при вас, но мисля, че няма да му навреди да опитате с Лимфомиозот, но трябва да се пие доста време за да видиш ефект.

К(р)оки, честито новата работа и от мен! Да ти върви по вода! А спокойствието си е по важно...

Мая, Лиско, бързо да оздравяват децата!

У дома Ели е голяма драма - скоро ще остане без едно зъбче и само примрънква, че не иска да пада, защото щяло да я боли. Зъба вече е почти откачен напълно, а отзад се вижда другия, някъде на половина излязъл, и е някак навътре наклонен и се чудя как да процедирам с клатещия се, да го чакам да падне или да го вадим някак? Имам забавни детски спомени за "вадене" на зъб с конец вързан за вратата - не, че ще и приложа този метод, то нямаше и ефект от него до колкото си спомням  :lol:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #63 -: Ноември 09, 2012, 14:26:06 pm »
Мише, нека играят децата, аз също не съм ги пазила, невъзможно е просто, единя като остави чашата с вода и другия мине след него и пие от същата :) Да минава по-леко само, че при нас беше страшно и с двамата, едни луди Т над 40 вдигаха, добре че не повтаря.

Габи днес е по-добре, бяхме на преглед и док каза, че остава само кашлицата да се изчисти напълно, да не отменяме партито на Марти в неделя :) Обаче нова изненада, сутринта още като стана се оплака, че я боляло зъбче, заведох я на зъболекар и се оказа, че е започнало да се клати малко, щяла да го сменя 8O Не в следващите няколко дни, но скоро. Мислех, че е много рано, кажете на по-големите деца кога падна първото зъбче? Гледам Ели е на 5 поне.

Бързо оздравяване на всички!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #64 -: Ноември 09, 2012, 14:54:47 pm »
Еййй, Гери бях забравила за лимфомиозота. Аз колкото не вярвам на хомеопатични тинтири-минтирита на Боян тия капки много му помогнаха за сливиците / и лекуването на синузита също де  :lol: :lol:/

Мая, Гери че не е ли рано да падат тия зъби на 4-5 години? Хм, на децата покрай мен падат към 7мата. Ааа, сещам се и за едно дете от групата на Боян - при него на 5,5. Ще падат зъбите, ясно е. Нищо, че със зор ги изкараха децата, пък ние брояхме и се молихме да излиза и последния и да се свършва  :lol: :lol:

Като сте заговорили за варицела мен ме е страх от този момент, че свекърва ми казва че мъжът ми не е карал никаква шарка  :? Иначе Боян е изкарвал 2 карантини от варицела в градината без да я хване. Единият път се разболя, но пъпки не избиха пък ние се сетихме за карантината чак като мина заболяването  :oops:, а не ми се вярва съвсем без нито една пъпка да я изкара.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #65 -: Ноември 09, 2012, 15:10:32 pm »
Кроки, може и мъжа ти като мен да не е карал нито една шарка, споко :lol:

да попитам това хомеопатичното става ли за възрастни, че аз от сливици не страдам, гърло не ме боли, но преди две години направих такъв зверски синузит, че 20 дни пих АБ и сега само малко да ми се разтече носа и ме хваща шубето да не ме удари пак там и да стане хроничен, та ако помага и за синузит да се пробвам?
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #66 -: Ноември 09, 2012, 15:21:26 pm »
Ммм, Стефи не става за синузит май. На мен педиатърката ми каза, че помага за "прибиране" на сливиците.
Цитат
Прилага се при лимфостаза (оток) от различен произход - следоперативна, следтравматична, статична; лимфаденити; тонзиларна хипертрофия и хроничен тонзилит.
 
То тва май и аз трябва да го пия  :lol:

Ааа, да за шарката си права. Май е най-добре да се пуснат изследвания, ама като го познавам ще го направи чак когато Боби се ошари /ако не е късно вече де/

Пък ти за синузита май трябва само да се пазиш...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #67 -: Ноември 09, 2012, 15:21:52 pm »
Това лекарство и аз ще си го предпиша, ако става за синузит. Имам си го от години. Всяка година от октомври до април съм вечно с носна кърпичка в ръката.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #68 -: Ноември 09, 2012, 15:22:06 pm »
Стефи, на мен ми препоръчаха хомеопатични за синузит специално, но аптекарката каза да се пият 2-3 месеца /Синупред форте -мисля не са при мен сега/ Аз съм с полип в максиларния синус и пролет и есен се скъсва да се възпалява.

Статиситката от днес - и двете с Вики нищо че пихме Аб пак сме толкова зле. Сега ще се черпим с втори и двете. Вече ми писна от всичко. Детенце така ми се молеше в неделя да направим парти за именния ден, нооо.... освен нас и племеницата плюс бабата и дядото са на АБ.

Всички бързо да оздравяват!!! ЛИсано внимавай грипа е много коварен!!!
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #69 -: Ноември 09, 2012, 15:22:58 pm »
И аз за зъбите щях да питам ,кога излизат последните кътници? Че онази вече гледам на венеца на Криси има резки от двете страни долу, а Дани от едната. Та май последните ще вадят. Нали те са вече постоянни?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #71 -: Ноември 09, 2012, 15:51:34 pm »
Абе да се пазя, да се пазя, колко да се пазя, като донесат дребните някой вирус и мен ме удря там :?
Ще попитам за този синупред форте в аптеката да видим какво ще ми кажат :)

мими, бистрихме я тая тема със зъбите, при някой по-рано, при някой по-късно, така че няма точно определена възраст до месеци :wink:
Деси е на 6г., нито има постоянни кътници, нито има сменени резци.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #72 -: Ноември 09, 2012, 15:54:50 pm »
Джам, мерси!
Да, Стефи, понеже я бистрихте и останах с впечатление, че след 5год излизат първите постоянни кътници и затова реших да питам. Много раничко ми се струва, но според статията, ако са излязли рано млечните и другите ще излязат по-рано( ако правилно съм разбрала), та явно ние сме от тази порода.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #73 -: Ноември 09, 2012, 15:59:42 pm »
Цитат
.Обикновено на вазраст 2,5 год. детето има всички временни забки в устата си

май са пропуснали едно изречение при редакцията на текста  :lol:

пък тези двете малко си противоречат
Цитат
ако временните зъби пробиват по-рано или по-късно, то и постоянните ще пробият по съответния начин.

Цитат
при ранно изваждане на временни зъби често се забавя пробива на постоянните

Така или иначе ми беше интересна статията и ми припомни да запиша час за профилактичен преглед на Боян.

И като заговорих за профилактични - някой ходил на профилактичен очен преглед на дете може ли да сподели как протича, моля.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #74 -: Ноември 09, 2012, 16:16:41 pm »
Не съм го водила на очен лекар, но педиатърката направи импровизиран преглед /има си табло за проверка на зрението/. Накара детенцето да си закрие с ръчика едното око и да казва дали вижда 1 или 0 /тогава още не знаеше  всички цифри/. След това му показа книжка от онези за далтонизъм, но детска - картинки вътре, и това беше. Незнам дали специалиста би направил нещо повече. Може би следващия проф. преглед, преди да тръгне на училище, вече ще трябва да е при очен лекар.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #75 -: Ноември 09, 2012, 16:18:18 pm »
кроки, тя джам днес на всички така ни действа, и аз записах час за профилактичен преглед, че последно ходихме пролетта :lol:

а това с временните и постоянните не знам колко е вярно, на Деси на 7м. й излезе първия зъб, не мисля че е късно.

на очен съм водила Деси на 1г., след това беше на 3.6 г. като водих Елена, та прегледаха и нея. Точно това направи очната, което е описала хоупчето, на детско табло с животинки.
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 16:20:18 pm от StefiZ »
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #76 -: Ноември 09, 2012, 16:24:17 pm »
... някой ходил на профилактичен очен преглед на дете може ли да сподели как протича, моля.

На Дани са оперирани и двете очи, та ходим всяка година на профилактичен, ето какво правят при нас:
- прожектират разни неща на стената и той трябва да ги познае (или завъртяна буква Ш, на която трябва да каже накъде сочат крачетата, или картинки - цвете, куче, кола). Постепенно намаляват размера на картинката. Това за зрителна острота. Ако има проблем, тогава слагат рамка и проверяват с различен диоптър стъкла.

- лекарят слага някакъв интересен предмет почти пред лицето си и почва да се движи около детето, а то го следи. Това е за да се види дали няма отклонение в ъгъла на зрение (страбизъм).

- при съмнения, разширяват зениците с капки, до това дано не стигате  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #77 -: Ноември 09, 2012, 16:33:35 pm »

...но от три години страдам от себореен дерматит и само 2 препарата на А Дерма се спасявам!
 


Понеже съм всепризнат заплес...и страдам от синдрома на
"Кукувица кука на зелена бука", да се поправя пред строя  :oops:
става дума за препарати на BIODERMA....а не на А Дерма, както съм написала!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #78 -: Ноември 09, 2012, 16:54:16 pm »
mimi26, по спомен от преди 2 месеца като ги водих моите на зъболекар, зъболекарката каза, че на Елена са и излезли кътниците, а няколко дена след това Ели каза, че и се клати зъбчето. Първото зъбче и двамата ми го изкараха на 8 месеца, което не мисля, че е рано. По скоро си мисля, че всичко е до ген, след година, две ще мога да кажа със сигурност като видя на Стефан зъбите накъде вървят, той е взел моя ген или поне така си мисля, а Ели на баща си.

За синузита и аз съм на Синупред Форте, като усетя, че нещата вървят на зле и го комбинирам с Фервекс заради съставките за хрема които има (не заради парацетамола).

Профилактичен очен, моите и на компютър ги гледаха, освен на табло с картинки. А Стефан последно го обучавах да показва на къде сочат крачетата на "Ш"-то, като го наричаме столче, като идеята беше, че на картинките не може да се каже толкова прецизно какво вижда, но все пак той е с голям диоптър.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #79 -: Ноември 09, 2012, 18:13:17 pm »
Кроки, за очен лекар във Варна препоръчвам д-р Светла Николова. Сега е направила очен център, преди работеше в очна клиника. От мънички бебетата ги следи тя, на два пъти сме ходили при нея и съм много доволна. Мисля, че имам мобилен, ако искаш ще ти го пратя на лични.

Гери, като усетя че се възпалява синузита ми почвам Ибупром синус и някога спасявам положението. Дано не ти се налага. Тайлол хот също върши работа ама малко ме приспива!
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 18:15:32 pm от yana-v »
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #80 -: Ноември 09, 2012, 18:28:19 pm »
Яна искам, даже много ще се радвам. И аз имам телефона на една Николова, препоръча ми я моята очна лекарка, но предпочитам да отида някъде препоръчано от първа ръка дето се вика. надявам се работи със ЗК?

Много ви благодаря за споделения опит. Исках да съм подготвена, за да разкажа на Боян. Срамота е, че още не съм го водила на очен лекар. Сега имам седмица докато започна новата работа и искам на зъболекар и на очен да го заведа.

Мишеее  :bighug:

ей това май го водят за пърхот и себорея. Ще го сравня сега със шампоана Низорал /че е към него се бях засилила/ и ще си избера нещо от двете.

П.П. ейй пролича си, че мързелувам тия дни - пост през пост са мои  :oops:
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #81 -: Ноември 09, 2012, 20:49:19 pm »
Яна, прати го и на мен мобилния. Аз имам нейна визитка, но ходихме последно при нея когато беше в очната клиника. Не знаех че е направила очен център и явно нямам актуални координати :)
Тя ходи ли още в очната клиника, където й беше кабинета на първия етаж, или е в този център само, за който казваш ?
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #82 -: Ноември 09, 2012, 21:03:46 pm »
Да се включа и аз, гледам за д-р Николова питате. Ние ходихме при нея почти цяла зима. Нали Митака се роди по-рано и трябваше да ходим през 7 дни на прегледи, докато се развие ретината. В новия си кабинет работи по ЗК. Клиниката е хубава, с нови уреди, играчки за децата. Но по-важното е, че наистина е много добър специалист. Доколкото знам, откакто тя е станала консултант в АГ неонатологията, няма нито един случай на бебе с ретинопатия. За съжаление ЗК вече не поема такъв вид консулти :(.
Не преглежда вече в очна болница, но клиниката е лесна за откриване.
Препоръчвам я с две ръце.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #83 -: Ноември 09, 2012, 21:51:04 pm »
к(Р)оки, наистина не отлагай очния преглед.
Аз още изпитвам вина че не съм забелязала някои признаци на далекогледство у Алекс. И като записах час, мислех че става въпрос за нещо банално, а се оказа с много големи диоптри. :(
Сега ходим на три месеца. От два месеца закриваме лявото око за по два часа на ден, за да може мързеливото да "навакса" и да се изравни с лявото. Предстои да видим и дали имаме намаления на диотрите след първите шест месеца лечение.
Слава богу, Алекс много лесно свикна с очилата и с лепенките за закриване, даже лепенките си ги слага и сваля сама.
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #84 -: Ноември 09, 2012, 21:55:45 pm »
Да разбирам ли, че първия профилактичен очен преглед е най-рано на годинка?
Не искам да го изпусна, че Рая е фамилно обременена (при мен едното около гледа едва с 30% от възможностите си и е оперирано, че съм била адски кривогледа), та все я гледам в очите да не се окаже и тя с подобен проблем.

Аз още помня как ми слагаха лепка на едно стъкло на очилата, за съжаление при мен нямаше кой знае какъв ефект. Диоптрите намаляха малко едва в пубертета, но и сега виждам едва първите три реда на буквите от таблото с това око :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #85 -: Ноември 10, 2012, 00:23:42 am »
мише, гери, благодаря ви много за съветите! Най-много ме притеснява течността в ушите, не толкова сливиците. Но сигурно ще купя капките и ще опитаме. Ние слагахме едни други, предписани от лекаря, но той каза, че не са подействали.  :(  Така или иначе няма да успеем вероятно преди нова година, а и със застраховката ни е едно сложно - мъжът ми още е със здравна карта от друга държава, детето - и то. Моята е частна, няма значение къде ще я ползвам. Затова пък си плащам подобаващо.  :x

Моят син беше на профилактичен преглед за очите на около година и няколко месеца, но тъй като не можеше да говори, лекарката казала пак да го заведем, като стане на две. В крайна сметка, през лятото бях взела час в София, но детето отказа да сътрудничи на лекаря, така че другата година ще повторим.


Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #86 -: Ноември 10, 2012, 06:55:13 am »
За профилактичните прегледи при офталмолог - На Мартин направихме първия очен преглед още в Дома- тогава на 11м. защото имаше съмнение за страбизъм. Лекарката го отхвърли и каза, че това е още т.нар. бебешко кривогледство, но по-късно очмите мускули "заяквали" и погледа се стабилизира двете оченца са в една посока. Препоръча ни, ако няма проблем да го водим на профилактичен преглед всяка година по веднъж до 3 години и след това преди постъпване в първи клас.
Лятото обаче направи слънчева алергия и като я посетихме отново препоръча профилактично да си ходим всяка пролет и лятото при нужда.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #87 -: Ноември 10, 2012, 21:38:14 pm »
Аз моите деца също ги водих при д-р Николова, досега са били 2 пъти на преглед - след раждането и малко след навършването на 1 година. При нас прегледите протичаха с разширяване на зеницата, но предполагам при толкова малки деца е такава практиката.
Ходихме с направление по ЗК в новата клиника.
Ето е и докторката
http://btvnews.bg/1744614025-Doktor_ot_varnenska_bolnitsa_lekuva_bezvazmezdno_nedonoseni_bebeta.html


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #88 -: Ноември 10, 2012, 22:09:26 pm »
Ние правихме и за двамата първо на 6 месеца, после на годинка и след това не сме правили контрола. Май трябва и аз да проверя как стои въпроса с профилактиката :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #89 -: Ноември 10, 2012, 23:10:30 pm »
Яна, я прати и на мен телефона. На моите в яслата им правиха очен преглед с компютър на около 2 годинки бяха, но няма да е зле една контрола да направим.
Гери, благодаря за инфото за зъбките. Ние първи зъбки имахме точно на 6 месеца - по 2 едновременно, по 6 зъба на 9м и по 8 на годинка.
*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #90 -: Ноември 11, 2012, 08:44:39 am »
Като сте заговорили за очен преглед при децата, имате ли идея за добър детски офталмолог в Пловдив? Ние трябва да заведем Теди на преглед, тъй като леко "криви" едното око.
     
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #91 -: Ноември 11, 2012, 09:00:04 am »
Сърдечно ви благодаря,
явно ще се ходи по София че тук около Велико Търново е малко бедно на специалисти..

Ако имате път към Пловдив, можете да се консултирате с д-р Васил Маринов, той работи в областта на детската офталмология.

Нямам лични впечатления, но щом д-р Мели го препоръчва :D.


*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #92 -: Ноември 11, 2012, 09:50:38 am »
Хммм, аз също съм от пропусналите профилактичния очен на детето. :? Или за неговата възраст поне два трябва да са били, а аз не съм го водила изобщо. Първо като ми беше това наум беше твърде рано, после пък се струпаха много други неща, та днес, та утре, та да проверя при кой специалист и направо го забравих това. dani_ j , да вземеш да звъннеш като решите за Пловдив, да ги водим "в комплект", хем най-после да се видим и с теб, че иначе ще е...неизвестно кога. :lol:

Уффф студено бе хора! Ясно, че по-топло няма да стане, ама аз да си измрънкам. По цял ден си играя на "съблечи облечи детето", което търчи по двора, после в къщи, после пак на двора... Хем знам, че за него е много по-добре да има постоянен достъп "до навън" когато пожелае, хем вече ми се ще да го "застопоря" в апартамента... :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #93 -: Ноември 11, 2012, 11:42:24 am »
момичета, да ви напомня за снимките за тазгодишния календар на Зачатие - има още 4 дни до крайния срок. Изпращайте ги на zachatie@gmail.com
*
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #96 -: Ноември 11, 2012, 15:59:15 pm »
Момичета, безплатни изследвания за алергии ще има следващата седмица в Стара Загора. Ето ви линк към статията, ако някоя от вас се интересува: http://www.standartnews.com/zdrave/izsledvat_bezplatno_alergiite-168336.html

*
Re: Нова седмична тема 05-11.11.2012
« Отговор #97 -: Ноември 12, 2012, 10:36:49 am »
Момичета, тъй като вече ни е време да се ориентираме за педиатър да попитам. Някакви предложения за 17 или 18 ДКЦ, МБАЛ "Вита" в София? Тъй като чакаме девойка и младеж, които сигурно ще са по-мънички (пък и майка им, въпреки възрастта е тотален лаик), ми се иска някой наистина добър, който няма да ги тъпче с антибиотици за щяло и нещяло. Аз лично карам само на хомеопатични и ми се иска децата да не ги тровят от малки.