0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #100 -: Октомври 27, 2012, 23:42:54 pm »
о, понякога и от най-добре, правилно и грижовно възпитаваните дечица можем да се изненадаме много силно в неприятен аспект. на мен поне ми се е случвало да се изненадам.

аз вече не съм убедена, че всичко идва от родителите... много идва от тях, но далеч не всичко.

Абсолютно вярно.
Живия пример са моите  две деца.
Дъщеря ми е образец за т. н. "трудно дете".
При нея обяснения  и говорене с нормален тон  /по 20 пъти поне/ не фатят :).
Има неща, които ги обяснявам години наред /напр. да си вдига ръкавите на блузата като се мие за да не се намокри и много дуги подобни/, е, не.... Не става.
Инат, до мозъка на костите си, съжалявам, че трабва да го кажа, боли ме сърцето, но тя ми е слъсила животв с истериите си и лигавщините си. Много ме боли.
Сина ми, /да почукам на дърво/, влиза във фаата на бебешкия пубертет. Нищо общо с изпълненията на сестра си. Случва му се да се заинати, да реве от инат, но  мнооого рядко и в много лека форма.

Ние се държим по абсолютно еднакъв начин с тях, дори мога да кажа, че Калоян го глезя повече.
Темата, знам е обсъждана много, стана въпрос просто за възпитанието и характера на децата...
Е, за мене характера, заложеното в генетичния код/ не се знае от кои родове и поколения/ играе съществена роля.

П. П. Сина ми е кръстен на баща ми / който има много мек и благ характер/, не съм првърженик на бабините дивитини, че хората вземали характера на тези на които носят имета..... факт е около мен има близки които го потвърждават /брат ми напр,/
Не мога да си го обясня, извън логиката и разумното мислене е, но е факт...

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #101 -: Октомври 28, 2012, 00:23:10 am »
Лисо, а защо просто не махнеш масичките на технтие столове и не ги приближиш до масата?


  
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #102 -: Октомври 28, 2012, 00:45:44 am »
Лисе, така се радвам на хубавите новини за Никол! Урааа!  :D


*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #103 -: Октомври 28, 2012, 00:48:16 am »
П. П. Сина ми е кръстен на баща ми / който има много мек и благ характер/, не съм првърженик на бабините дивитини, че хората вземали характера на тези на които носят имета..... факт е около мен има близки които го потвърждават /брат ми напр,/
Не мога да си го обясня, извън логиката и разумното мислене е, но е факт...

Силно се надявам да няма наистина подобна връзка, че иначе - хич не си завиждам.  :lol:

Иначе, добре че се включи. Друго е майка на "трудно дете" да каже, че има и такива деца и че възпитанието и средата са много, но не са всичко. Лично аз отдавна се уморих от спорове /не тук/, че децата идват на този свят с доволно количество характер, наклонности /кои добри, кои не дотам/ и заложеното у тях - не може да бъде "препрограмирано" само със старание, благи думи, обяснения и личен пример.

Боби, Лиско писа, че децата са счупили вече единия от бебешките столове за хранене, а са и натежали... За мен тези седалки за монтаж на нормален стол са добро решение честно казано, при това - не е и скъпо.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #104 -: Октомври 28, 2012, 05:52:04 am »
Боби, Лиско писа, че децата са счупили вече единия от бебешките столове за хранене, а са и натежали... За мен тези седалки за монтаж на нормален стол са добро решение честно казано, при това - не е и скъпо.
даам, бляля съм като съм чела :-). Обаче сега се сещам, че те са ноември т.е. вече стават на 3г. Не съм убедена, че това столче е за толкова голями деца. Аз нали исках точно такова да купувам, но нямаха тогава и не купих. Но мисля, че беше за по-малки деца, да не стане да  се сгъне от тежестта им им.

Боби, дано оправите отношенията си и да се нормализират нещата.

Нямам много време сега да опиша подробно какво стана с изследванията на Ники, но важното е, че нищо от предположенията на доцентката за проблеми с растежа не се доказа. Всичко и е наред и в норми. Костите на ръчичката са порастнали според възраста и, хормоните са в норма, урина чиста, УЗ преглед доказа, че всичко и е наред.
Дори да е имало някакъв начален стадий на ранен пубертет, то към момента няма такъв. Ще я наблюдават на 6 месеца.
Ама аз съвсем съм бляла, щото и това не съм го видяла дори. Браво Лисо, само така. Аз честно казано като ти слушам историите и позелянявам от яд - толкова безотговорно си говори всеки лекар там, направо не е истина. Скъсаха се от съвети да дават къде да лекува дори. да се лекуваот какво - те това дори още не знаят, ама пращат на лечения.
« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 06:00:50 am от Bobbie »


  
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #105 -: Октомври 28, 2012, 09:23:10 am »
момичета, както джам е писала на теория, писане и в главите ни всичко ни е ясно, но аз до сега мога да заявя с чиста съвест, че не съм видяла такова дете - добре възпитано, добро, не агресивно ако щете. Мога много примери да дам, на приятели, които са прекрасни хора, възпитават уш добре децата си, а в същото време виждаш една малка/ък лиглю/а с ехидна усмивчица, правейки всевъзможни глупости. Така че, мисля е безмислено да си чешем езиците отново на тази тема, безкрайна и неприложима е :wink: :P
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #106 -: Октомври 28, 2012, 09:39:46 am »
На площадката идват 2 сестри на 3 и 5 години. Когато са с родителите си са добри, възпитани и мили деца. Когато са с бабата - е, няма такова нещо, точно обратното и са невъзможни.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #107 -: Октомври 28, 2012, 10:14:32 am »
Лисо, а защо просто не махнеш масичките на технтие столове и не ги приближиш до масата?

Да, да, те от година са им махнати масичките и се хранеха на голямата маса (понякога):) Понеже по - лесно и чисто ми беше да ги нахраня тримата едновременно затова не ползвахме много често столовете. Но вече ми се иска да се храним заедно, а и на тях много им харесва да са с големите на голямата маса:)

Днес последвах съвета на Стефка и с две възглавници Алекс си закуси добре:) Май ще се получи номера:)

:)Боби, друго ти беше на главата, затова си пропуснала и за НИки. но и аз не разбирам как 6 лекари поставиха 6 различни диагнози. Радвам се всъщност, че всички досега се отхвърлиха и дано си остане с един крив пръст и няколко удебелени:)
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #108 -: Октомври 28, 2012, 14:14:22 pm »
Лисе, много се радвам, че се отхвърлиха лошите прогнози за Ники!
Аз даже се учудвам, че още са в бебешките столчета за хранене :) може би защото тримата са си компания :) Марто отдавна дава зор да е при нас докато се храним, затова и аз се оглеждам за седалки. Избрах това http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8258&cat=69
устройва ни и като модел и като цена. Моля, ако някой го ползва и има лоши отзиви да се включва, че на заплата ще го поръчвам.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #109 -: Октомври 28, 2012, 14:58:47 pm »
Лисе, много се радвам, че се отхвърлиха лошите прогнози за Ники!
Аз даже се учудвам, че още са в бебешките столчета за хранене :) може би защото тримата са си компания :) Марто отдавна дава зор да е при нас докато се храним, затова и аз се оглеждам за седалки. Избрах това http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8258&cat=69
устройва ни и като модел и като цена. Моля, ако някой го ползва и има лоши отзиви да се включва, че на заплата ще го поръчвам.

Снежи, те се хранеха основно на тяхна си малка масичка с малки столчета а аз през това време вършех нещо друго. Аз обикновено вечерям в 22.30-23.00ч. и понеже искам да променя това и да започнем да вечеряме всички в 20ч (примерно) ми трябваше идея на какви стлове да ги сложа, зающото са си тежички за бебешките.

Много са хубави тези, които показвате но наистина няма смисъл да дам 150-200лв за "да ги повдигна" на стола, като може и с възглавници:)

Имам междо другото и приятел, който прави мебели, та мога да се поинтересувам колко ще ми струват 3 "бар стола" за деца:) Обезопасени и пригодени според възраста им разбира се:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #110 -: Октомври 28, 2012, 15:24:40 pm »
Лисе, грея днес да знаеш... :hug2:
Новините около Ники стоплиха душата ми!
За дървени столове, трябва да видиш хубав модел/обезопасен.
Аз съм виждала един хем много скъп, хем имах чувството,
че всеки момент детето ще е на пода.

Кафенце, ние сме с подобен стол, втора мишка го потребява,
ако не е той Калина няма да седи мирна никогаш!
Разбира се не я връзвам, както когато беше по-малка,
но щом сложа таблата започва да се храни и щом привърши,
казва готова съм , махам таблата и отива да се мие.
При нас се изплати няколко пъти, аз го мъкна навсякъде.
Купен е от Джъмбо за 39 лв.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #111 -: Октомври 28, 2012, 15:39:46 pm »

[/quote]

Много са хубави тези, които показвате но наистина няма смисъл да дам 150-200лв за "да ги повдигна" на стола, като може и с възглавници:)

Имам междо другото и приятел, който прави мебели, та мога да се поинтересувам колко ще ми струват 3 "бар стола" за деца:) Обезопасени и пригодени според възраста им разбира се:)
[/quote]



Ние имаме такъв стол за хранене. http://www.mytoys.de/hauck-Treppen-Hochstuhl-Alpha-natur/Treppenhochst%C3%BChle/Hochst%C3%BChle/KID/de-mt.ba.ca02.06.03/1559888 Може да се използва и от големи деца, като се махне тази предпазна преграда. Прилепват идеално до масата и седалката има канали, които позволяват да се смъква или качва нагоре така че детето да е винаги на нивото на масата според възрастта си. Удобни са и за самостоятелно качване, тъй като стъпалата изпълняват ролята на стълбичка. Ако наистина могат да ти направят нещо такова, мисля ще е удобно за вашата възраст. Аз съм виждала и 10 г. деца все още да си ги ползват.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #112 -: Октомври 28, 2012, 16:13:32 pm »

Ние имаме такъв стол за хранене. http://www.mytoys.de/hauck-Treppen-Hochstuhl-Alpha-natur/Treppenhochst%C3%BChle/Hochst%C3%BChle/KID/de-mt.ba.ca02.06.03/1559888 Може да се използва и от големи деца, като се махне тази предпазна преграда. Прилепват идеално до масата и седалката има канали, които позволяват да се смъква или качва нагоре така че детето да е винаги на нивото на масата според възрастта си. Удобни са и за самостоятелно качване, тъй като стъпалата изпълняват ролята на стълбичка. Ако наистина могат да ти направят нещо такова, мисля ще е удобно за вашата възраст. Аз съм виждала и 10 г. деца все още да си ги ползват.

Точно този модел днес ми показа и Блу скай:)
Ще се поинтересувам дали може да ми направи нещо такова и ще следя дали няма да го намалят на половина в май тойс:)

Много благодаря на всички ви.

Мише, обичаме те:)
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #113 -: Октомври 28, 2012, 16:45:09 pm »
Наполовина чак едва ли ще го намалят, но понякога съм го виждала с 10 евро по-евтин. Имам и няколко ваучера от по 10 евро за май тойс, но са само за нови клиенти. Ако някоя от вас още не е поръчвала и иска да се възползва, да ми пише на лични!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #114 -: Октомври 28, 2012, 17:16:27 pm »
по повод амбициозните майки, да ви разкажа какво чудовище видях вчера и днес...

водя детето на плуване, в детска група за начинаещи. вчера дойде майка с две момчета - голямото вече батко на 10-тина, а малкото, което щяха да правят плувец - на 4.5 г (питах я, затова знам така точно).

малкото го беше страх ужасно, на няколко пъти се разплакваше и се налагаше да го утешават, успокояват и прочие. но това се оказа само прелюдията.

тая сутрин, влизаме в съблекалнята и още оттам виждам едно разтреперано и ужасено детско личице, което по всевъзможни, по детински "хитри" и "логични" начини се опитваше да убеди майка си, че не иска да плува и да не го кара. то се моли, то плака, то се давеше в сълзите си, обясни й най-човешки колко го е страх... периода на уговаряне, ако изобщо е имало такъв, явно майката вече го беше минала, защото на жалните молби на детето реагираше само с троснато "стига си се лигавил!" и "какво искаш бе, няма, отиваш да плуваш!" околните опитахме от жал към детето да го утешим, впрегнахме децата си да му казват, че не е страшно - явно не помагаше, детето не се лигавеше изобщо, а беше ужасено.

влизаме в басейна, сядам аз по-настрани, майката сяда до мен с голямото дете, а малкото го строяват при останалите да загрява. треньорът за мен също има вина, защото той трябваше да се намеси, но явно имаше някакви причини или беше уплашен от все по-безумния поглед на майката, която съскаше като хитлерист. детето ревеше на глас, останалите деца смутено се озъртаха и започнаха да се стресират и те. в един момент, детето отново хукна към майка си в отчаян опит да я уговори да не влиза във водата и тя го удари! тук вече не издържах и се намесих. казах й, че е време да престане и че на мен ми е жал за нейното дете. очаквах скандал, но тя стана, дръпна го за ръката и го изведе от басейна. рекох си, ох, отървахме го, горкото... после дойде друга майка, и съобщи, че онази бие детенцето в съблекалнята - на голо, с шамари по тялото.

хора, видях озъбеното и страшно лице на родителската болна амбиция и да ви кажа, както пее Ленърд Коен - it is murder...

внимавайте, защото понякога се свличаме неусетно надолу...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #115 -: Октомври 28, 2012, 17:42:02 pm »
Ужас, баси изродката е тая. Жал ми е за детето, това сигурно е някой от тези методи дето ще ги правят мъже от малки, да не се лигавели.

Обаче аз това не наричам амбициозна майка, а идиот. Аз се имам за амбициозна, в смисъл, че искам да науча децата на колкото може повече от малки. Обаче нямам намерение това да става с бой или натискане от моя страна, нито пък с цената да си психясам децата да развият някаква фобия. Учим буквите по магазини и докато се къпем под формата на игра. Много хора казват, че била малка за азбуката - аз пък казвам, че ако мога да намеря интересен начин да науча детето нещо повече, ще го направя. Имам амбицията да ги науча, не да ги тормозя. Просто го смятам за амбиция, понеже все пак изисква целенасочена работа от моя страна, не е като да става от самосебе си ( как се пише това? ). Може би просто ползваме думите по различен начин. За мен горното е амбиция, а това на тази майка дори не знам как да го нарека - вманиачаване сигурно е думата, подкрепено с чувството, че трябва да имаш пълен контрол над детето и емоциите му дори.


  
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #116 -: Октомври 28, 2012, 18:36:20 pm »
ако това се повтори пред очите ми, аз лично ще звънна на секундата в полицията и социалните, ако ще и мен да набие тази особа (това не е майка, това е чудовище) :x
« Последна редакция: Октомври 28, 2012, 18:57:01 pm от StefiZ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #117 -: Октомври 28, 2012, 18:37:25 pm »
ужасна история :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #118 -: Октомври 28, 2012, 19:13:57 pm »
Тази си е чиста проба идиотка. :( И във връзка със споделеното от Джам, ако стана свидетел на нещо подобно - на кого трябва да сигнализирам и кой би реагирал най-бързо при такъв случай?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #119 -: Октомври 28, 2012, 20:15:43 pm »
Изпитвам ужасяващ страх от водни басейни (естествени). В изкуствен басейн се престрашавам, ако има хора около мен. На 38 г., никога не съм се давила, не са ме тормозили да плувам. Просто ме е страх. Винаги ми е било трудно да го обяснявам на хората този страх. Повечето си мислят, че се превземам.

Това малко детенце какъв ужас е изживяло, милото... Тази идиотка го е травмирала за цял живот. Лошото е, че ще продължи да тормози горкото дете, защото в България няма работещи социални служби. Затова и хората не ги търсят.

А треньорът е същия безхаберник, като повечето учители, на които поверяваме децата си. Не им пука. Работният ден си минава, надникът си тече и така... Децата са просто бройка в нечий бюджет.