0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #40 -: Октомври 24, 2012, 15:41:02 pm »
ivanita, честита новина, здраве да е само, всичко друго ще наредите.
Обувки - напоследък купувам Chippo, естествена кожа на прилична цена от около 30-35 лв. Обаче размерите им са неточни и задължително трябва да се мери от детето.

Лисе, мислите и молитвите ми са с теб. Не знам какво сърце носят лекари като този. И дали го имат...

jam, много добри идеи, благодаря ти!
На тези есенна тема - в събота Дани събра 2 джоба жълъди в парка, за да може, ако срещнем диво прасе и то е разярено, да му дадем от жълъдите и то да ни остави на мира. Та, подготвени сме...

Хубава седмица и здраве на всички. На мен ми е много силно bitter-sweet, по много и в двете посоки. На вас пожелавам да е само слънчева и сладка, като тиква с мед и орехи.

« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 15:46:20 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #41 -: Октомври 24, 2012, 16:02:38 pm »
На тези есенна тема - в събота Дани събра 2 джоба жълъди в парка, за да може, ако срещнем диво прасе и то е разярено, да му дадем от жълъдите и то да ни остави на мира. Та, подготвени сме...

аз тия дни изхвърлих тайно една торбичка жълъди, събрани за Скръд (оня от Ледена епоха).

в тая връзка, сетих се за култов хит от Марти:

- ти знаеш ли как се режат стари коли за скръд, мамо?
- как, маме?
- ами с едни големи ножове им се отрязват вратите, после се смачкват с едни чукове
- а какво е това скръд, маме?
- ми оня, от Ледена епоха!
- е за какво му е метал?
- ами яде го, сигурно!

:D

чуло детето от някъде за скрап и си го превело адекватно и контекстуално... :)

п.п. Честит рожден ден, marmotche!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #42 -: Октомври 24, 2012, 17:49:58 pm »
Боби, линковете с леглата от ИКЕА ги постнах на ivanita, като идея за модел легло просто. Нищо сложно няма като изпълнение, а в БГ специално - на много места могат да ти направят такива легла за доста по-малко пари и по твой размер /вкл. ако си имаш матрак - по него/. Вече ти и други майки можете да кажете от опит, дали изобщо би било удобно. Аз съдя по Дани, за него ще е ОК, но всяко дете си е различно.

За обувките Chippo, подкрепям marmotche . Доскоро изобщо не бях попадала на тази марка, нито бях чела за нея. На морето случайно ми попаднаха в един магазин и взех за Дани, нямаха и 30лв., а са много красиви, естествена кожа, страхотна подметка. Като качество и вид по нищо не отстъпват на детски обувки, които съм купувала за 2-3 пъти повече пари. Ако пак ми попаднат - пак бих взела без колебание. При Дани пък - номерът точно съответстваше, но може и от моделът да зависи това. Другата марка от която съм доволна лично аз и купувам, ако ми дотрябват спешно обувки е elefanten. В Стара Загора конкретно, се продават в магазина на DEICHMANN. По принцип са от по-скъпите, но постоянно имат намаления и то до половин цена, когато няма пълна номерация от някой вид и пр. Напрактика - винаги успявам да взема от тях за цената на К&К, че и на по-ниска, а лично за мен - качеството е доста над K&K. И от Clarks съм доволна, също ги намирам на цена около 50-ина лв. в един магазин тук, но са по една бройка често и ако улуча неговия номер - улуча.

jam , от праисторическа катерица - всичко може да се очаква.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #43 -: Октомври 24, 2012, 20:47:51 pm »
jam  :lol: Голям сладур Марти. Моника си го е харесала много  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #44 -: Октомври 24, 2012, 22:38:04 pm »
Аз да питам пак,че с deep пяхме питали по едно време,ама така и никой май не беше казал нищо по въпроса та той е На какви възглавници ви спинкат бебоците? и спят ли изобщо на възглавници.Нашите и двамата са без за сега.
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #45 -: Октомври 24, 2012, 22:46:00 pm »
бина, моите деца на тази възраст не са спали на възглавници. Деси някъде към 3-4 годишна си поиска въглавница и то защото видя от нас, не мисля че е имала нужда. Ели по-рано, защото пък гледаше от кака си. Така че според мен не е нужно да им слагаш възглавници, поне за сега.
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #46 -: Октомври 24, 2012, 23:18:47 pm »
Бина, на Никол и купихме възглавница, когато беше на година и два месеца някъде. Сама си я поиска. Започна все да гледа на нашите да легне и установихме, че детето явно има нужда от такава. Марката не си спомням. Знам, че имаше някакви на Чико за по 30 лева и тези. Май беше Бертони и струваше по 20 лева, и е доста по-ниска от нашите възглавници. Успех! :)


*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #47 -: Октомври 24, 2012, 23:28:23 pm »
Бина, бебетата нямат нужда от възглавница, докато обиколката на главата е сходна с обиколката на гръдния кош и няма смисъл от повдигане на главата. А и до около една година възглавницата е опасна заради риска от задушаване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #48 -: Октомври 25, 2012, 00:20:45 am »
навремето с Perdeto (къде си, Перденце?!) проучвахме пазара на латексови детски възглавници и купихме от един онлайн магазин български - детска латексова възглавница на завод Бяла Русе, ако не ме лъже паметта.
Марти още си спи на нея.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #49 -: Октомври 25, 2012, 00:50:14 am »
Мнение за възглавниците , неосновано на нищо научно, само на лични наблюдения.
Моето хлапе нали все в леглото ми спи - първо го слагах без възглавница, после заради рефлукса - на мнооого ниска от бебешките, после пак на никаква. По някое време към годинката - сам взе да лази и да се катери по моята възглавница. Спя на голяма /80х80см./, гъши пух, която доста се сплесква като легнеш т.е. не е много висока всъщност. Не препоръчвам гъши пух, ако се опасявате за алергии, но нещо ниско ако бебето го търси и му харесва - не е проблем. Ако не търси - може и без. Аз май до 4-годишна не спях на възглавница.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #50 -: Октомври 25, 2012, 08:13:44 am »
като сте подхванали темата за възглавници знаете ли защо в ДГ не позволяват такива?

тази седмица е рождена за нас. Парти, клубче, покани и много болни от поканените гости  :( Притеснявам се, че ще е пълен провал и ще са много малко деца, пък да видим.

Аз от понеделник съм официално безработна. Дано си намеря нещо скоро, ама като гледам как е положението на пазара - тежка зима предстои.
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #51 -: Октомври 25, 2012, 09:24:01 am »
Първата възглавница - щерката беше на около 3 год. По същата причина - започна да иска нашите и да се бута да спи на тях. Купих на ЕКОН - Латексова възглавница, 100% памук, води се дишаща, има някакви дупчици от едната страна.
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #52 -: Октомври 25, 2012, 09:34:39 am »
Мия спи на възглавница от миналата година, т.е. от 5 годишна, но и сега казва, че по-скоро й пречи. Все гледа да я измести. Като беше бебе й слагах само сгъната пеленка. По едно време имахме проблеми с повръщане и бяхме повдигнали матрака на леглото, за да е под наклон. Аз все си мисля, че има нужда от възглавница вече, но пак казвам, не й е удобна и предпочита да спи без нея. За обувките на  Chippo споделям мнението на мармотче -много са красиви и качествени, а и на добра цена. Имаме няколко техни модела.
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 09:46:43 am от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #53 -: Октомври 25, 2012, 09:37:30 am »
Благодаря ви мили дами,както споменах децата още не спят на възглавница,а и не търсят.Но на мен ми беше не ясно от кога,как и защо,но както винаги получих отговори на въпросите си от Вас.
Благодаря ви отново.
Кроки в голямаааа чуденка съм и мен кой ще ме вземе на работа на лято,не завършила студентка остана ми една година,но когато се родиха децата,(както не веднъж съм споменала,че ги гледам сама)нямаше как да завърша,но като тръгнат на градина и с това ще приключа :lol:.
Та така де още студентка,с две бебета изобщо нямам си и на идея и дори не мечтая скоро някой да ме вземе.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #54 -: Октомври 25, 2012, 09:40:24 am »
Ники има възглавница с кака Дора (естествено :lol:), но по принцип спи около нея. Просто в един момент реши, че иска да е като мама и тати, ама .... не ѝ се получава много.
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #55 -: Октомври 25, 2012, 09:46:19 am »
Коки, пожелавам бързо намиране на нова работа :D

София от скоро започна да се катери по нашите възглавници. Сложих й една много малка и тънка възглавница колкото да има. Като легне завира ръчички под възглавничката и заспива за отрицателно време.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #56 -: Октомври 25, 2012, 10:18:19 am »
Кроки, липсваше ми!
Стискам палци бързо да намериш нова работа! :hug2:

Момичета коментирахте вчера обувки Chippo, къде могат да се намерят в София?
Благодаря ви!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #57 -: Октомври 25, 2012, 11:21:11 am »
Някоя мама има ли наблюдения относно ботушките на MOTHERCARE,харесах един модел и на прилична цена 30лв.Но преди време мерах някъде мнение,че обувките и ботушите на тази марка не струват много :?.да да ви питам де,че да се набутам с 2 чифта ще е ужас за нас.
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #58 -: Октомври 25, 2012, 11:50:03 am »
купувала съм само едни маратонки от сайта на мадъркеър преди време, цената им наистина беше доста прилична, не си спомням, но към 20-на лв. Детето ги носи 2 сезона, здрави са, поучукаха се, но са здрави, още повече че бяха от изкуствена кожа, това също има значение. не знам какви си гледала, но ако са от естествени материали за тези пари, мисля че си струва :)
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #59 -: Октомври 25, 2012, 12:10:49 pm »
К(р)оки, дано скоро намериш нова работа, дано!

Мише, Chippo аз купувам от мол Скай сити, долу до Фантастико има малко магазинче. Това май ти е далече, но не може да няма и другаде из София.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07