0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #20 -: Октомври 23, 2012, 14:40:44 pm »
Стефка "ще й купи колело друг път" :P

моят път изчисли тия дни, че ще има 5 деца. аз му казах, че ще му идвам на гости да им се радвам, а той отвърна:

"добре, а ти като дойдеш на гости, аз ще отивам на работа или на кино"...

децата възпроизвеждат модели, внимавайте, ей!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #21 -: Октомври 23, 2012, 15:18:18 pm »
...
"добре, а ти като дойдеш на гости, аз ще отивам на работа или на кино"...


 :lol: :lol: :lol:



*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #22 -: Октомври 23, 2012, 15:36:09 pm »
jam, не за пръв път те изпраща на кино. Човек ще каже, че ходиш през ден :)

Тео всяка сутрин протяга крак, изпод завивката и казва "Виж колко ми е дълъг крака, голям съм много, за мотор съм вече". Това се повтаря всяка сутрин от поне 2 седмици :)

За децата: все още иска "да му родим", като според настроението е "момиченце, да си го гушка или момченце, да си го бие"   :oops:
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #23 -: Октомври 23, 2012, 15:38:22 pm »
Стефче, опасна е твойта девойка  :lol:

Днес отидох да се запиша на ЖК - допотопната техника показа уж някаква точка  :) Обаче АГ направи малко странна гримаса при узнаването, че съм родила преди година и то секцио. Като че ли мисли, че е проблем, но нищо не каза. Аз знам, че по принцип казват да се изчака 2 год. преди повторно забременяване, но има и майки родили успешно второ дете и при по-малка разлика. Вие на какво мнение сте?
И друго искам да ви питам. Кошарата ни е такъв модел: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8956&cat=105 матрака е на долното ниво, малкия още не ходи, а и не се сеща да се изправя още в нея( но май е на път). Та въпроса ми е дали е възможно да се махне решетката и да се сложи някаква предпазна преграда като тези http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/874_314/products_id/25734?osCsid=aac6503a8b9d0c3705f6f26a84af6ad8 или пък нещо подобно.Идеята ми е да не го вдигам много много, а и ми е трудно да го поставям  за спане и евентуално му облужване-


Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #24 -: Октомври 23, 2012, 15:50:06 pm »
Иванита, не знам колко ще е стабилна тази преграда, в случай че малкия реши да се изправя на нея и да стои прав евентуално. А и май не е достатъчно висока за тази цел /за съжаление не са написали и височината/. Ние имаме подобна, но е направия на мъжа ми и е супер ниска. Беше ми я скалъпил за спалнята да може спокойно да слагам малкия при нас вечер докато се кърмехме да не падне, че заспивах и така си откарвахме. Дано се включат майки, които имат подобни за да кажат мнение от опит.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #25 -: Октомври 23, 2012, 15:50:31 pm »
ivanita,ако ще вземаш такава преграда,само за информация да знаеш,че в Практикер ги гледах на по добра цена.
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #26 -: Октомври 23, 2012, 15:57:34 pm »
jam,Мишле , бяхте ми много полезни с тази клиника , още повече ,че  в кв.Борово ми е съвсем наблизо.Дано не се възползвам скоро от услугите им, де !
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #27 -: Октомври 23, 2012, 16:06:42 pm »
Ами Джиджи, знам, ама то малко ни така, ни иначе. Предполагам не са високи, но като спи Благовест се върти много- ако е без решетка ще падне. Ако си остане така, за да го оставя корема ми се притиска в горния ръб. Още не ми е спешно, ама след 2-3 месеца като почне да расте корема... Така го мисля засега, пък ако ми/ ви хрумне някоя друга идея, свиркайте  :-)


*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #28 -: Октомври 23, 2012, 16:10:50 pm »
Нямаш ли възможност да махнеш пръчки само. Ние сме така и ми е много удобно - хем ги пазят да не падат, хем и аз мога да се мушкам при тях като ги целувам, че не мога да ги стигна през решетката иначе.
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #29 -: Октомври 23, 2012, 16:26:39 pm »
Ами Джиджи, знам, ама то малко ни така, ни иначе. Предполагам не са високи, но като спи Благовест се върти много- ако е без решетка ще падне. Ако си остане така, за да го оставя корема ми се притиска в горния ръб. Още не ми е спешно, ама след 2-3 месеца като почне да расте корема... Така го мисля засега, пък ако ми/ ви хрумне някоя друга идея, свиркайте  :-)

Докато спи ще е добре, ама като рече да се изправя или пък да се подруса на решетката :) Другия вариант е да му постелиш едно матраче и пред леглото, та ако реши да прави калбета, да е на мекичо :)

Пък до след 2-3 месеца и той ще стане по-стабилен и ще може да го оставяш прав вътре в кошарата и сам да си ляга. Така ще спестиш и парички за преграда  :wink:


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #30 -: Октомври 23, 2012, 16:32:14 pm »
Иванита, в нас и трите легла са с ето тези предпазни решетки
http://www.mytoys.de/Reer-Bettschutzgitter-ausziehbar-L%C3%A4nge-80-140-cm-wei%C3%9F/Baby/KID/de-mt.sl.sl02.02/1456614

Верно, децата са по-големи но наистина са нестабилни за изправяне. Бяха на година и половина като смених преносимите легла с дървени и сложих решетките. Да ти кажа, издържаха им тежеста (и все още я издържат), но са се обръщали през глава и са падали на земята защото са ниски. Това преди, когато не знаеха да се пазят.

Тези, които ти си дала в линка са дори по-нестабилни от нашите. Аз доста оглеждах и разглеждах преди да ги купя.

Единствените стабилни са ето тези, но и цената им е сравнително висока и детето (малкото) пак може да се преметне през нея. А при премятането обиукновено падат на главите си:) Като филията с масло все откъм намазаната страна:)
http://www.bebe-best.com/kids-kit-predpazna-bariera-za-leglo-sleep-safe-p-11159.html

Помислете наистина за махане на няколко решетки, както Мими26 ти е писала.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #31 -: Октомври 23, 2012, 16:47:33 pm »
полезен сайт с идеи за занимателни и развиващи игри:

http://umeia.com/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #32 -: Октомври 23, 2012, 19:53:04 pm »
Ами Джиджи, знам, ама то малко ни така, ни иначе. Предполагам не са високи, но като спи Благовест се върти много- ако е без решетка ще падне. Ако си остане така, за да го оставя корема ми се притиска в горния ръб. Още не ми е спешно, ама след 2-3 месеца като почне да расте корема... Така го мисля засега, пък ако ми/ ви хрумне някоя друга идея, свиркайте  :-)
Аз Ивана още не съм я извадила от кошарата и ще си спи там докато може. Не ми е пречило това на бременността с Андреа въобще, а хем тогава бях с огромен корем.


  
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #33 -: Октомври 23, 2012, 21:19:07 pm »
Боби,аз мислех да те питам по този въпрос, а и по принцип, как си се справяла като бременна? Как поставяше Ивана като е толкова "надълбоко" матрака, пък и с корем? osi_10
Мими, освен да отрежа решетките, за друго не се сещам.

Ще помисля още малко по въпроса и ще реша какво ще се прави. Благодаря
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 21:23:55 pm от ivanita »


*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #34 -: Октомври 23, 2012, 22:42:03 pm »
Пръчките би трябвало да са лепени, нека мъжа ти да опита да ги разлепи.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #35 -: Октомври 23, 2012, 23:40:51 pm »
Боби,аз мислех да те питам по този въпрос, а и по принцип, как си се справяла като бременна? Как поставяше Ивана като е толкова "надълбоко" матрака, пък и с корем? osi_10
Мими, освен да отрежа решетките, за друго не се сещам.

Ще помисля още малко по въпроса и ще реша какво ще се прави. Благодаря
На нейното легло страната се смъква до половина, обаче е доста вдигнато самото легло, така че реално горната част пак се пада където е твоето като го гледам на снимката. Ми мен никога не ме е притеснявало леко натискане по корема. Имам запис как танцувам с нея малко преди да родя и е почти върху корема ми :-)

Според мен не бързай. Има време докато ти стане чак толкова голям корема, тогава лесно ще резнете няколко пръчки от средата, ако ти попречи.  Аз смятам да оставя от двете страни решетки и да отрежа средата. Всъщност вие планира ли ли сте легло за бебето? Питам, защото, ако ще местите детето в легло, в което ще може да става и без това, защо не помислите за друго легло, пък това да остане за бебето. Примерно обиккновено легло с една таква решетка от страни. Иначе ще имаш 2 кошарки, а скоро втора няма да ти трябва.


И един въпрос - от каква възраст започнахте да давате мед и пчелни продукти? Мартин е на 1г.7м. мисля да му давам пчелно млечице и клеева тинктура, но сякаш не смея, два или три пъти съм слагала по малко мед в чая, и не е имал някаква реакция.
Можеш вече, след годинка дават. Не е заради алергия чакането, а заради ботулизъм, който неясно защо някои малки бебета хващат от меда. 
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 23:56:18 pm от Bobbie »


  
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #36 -: Октомври 24, 2012, 00:21:23 am »
ivanita, аз също мислех да ти предложа варианта, който спряга Боби, ама тя ме изпревари.  :lol: И не само с оглед на бъдещия голям корем и чисто техническите неудобства да слагаш дете в кошара с него... В крайна сметка - с две деца ще са ви нужни и две легла, ако не веднага - в близко бъдеще.
Кошарата на младия господин да остане за братчето/сестричката, а за него - избери ново легло. Наясно съм, че последното е свързано и с пари и с място в дома, но пък е нещо което - няма как да не купите така, или иначе.

Разглеждах в сайта на ИКЕА разни неща за себе си одеве и ми се струва, че ново легло за бъдещия батко, подобно на следните като модел - ще е удобно и за теб с корем и за него самия.
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=81445
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=33578
Просто като идеи за модел ги показвам. Пък доколкото знам, във Велинград - могат да ти направят нещо такова за 1/3 от цената на ИКЕА ;)
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 00:40:52 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #37 -: Октомври 24, 2012, 05:54:30 am »
На ИКЕА трбява да все внимава  с размера, че може да се окаже, че само техните дюшеци стават. Аз бях харесала едно тяхно детско легло, но се оказа, че не мога да си ползвам матрака от кошарата, понеже е малко по-голямо. Е да, ама този матрак е непромокаем и смятам да го държа за когато започнем да махаме нощните памперси а ИКЕА нямат такива за тозИ рамер, пък и да имахе не виждам смисъл да купувам още един матрак. другите стандартни детски легла са същият размер като кошарата, само на ИКЕА не са, добре че случайно се сетих да погледна, че щях да разнасям легла напред-назад и да връшам.
За Андреа купихме ето това, понеже освен че е кошара с 2 положения, има и преградка за по-нататък да стане на детско легло като се махне едната решетка и така освен това ще си ползвам и същия матрак. http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=37222
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 06:04:35 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #38 -: Октомври 24, 2012, 05:59:47 am »
Спокойна, здрава и усмихната седмица!

Всички болни да оздравяват майките да слушат децата,
децата по-малко майките, така за равновесие!
Нещо ми е криво чувството за хумор, но усещам, че се обзавеждам
с две възпалени уши, няма да ми се размине Калинината болест,
така ги виждам аз нещата!По-важното е че тя е добре,
бяхме на контролен преглед спокойни са неините вече,
ще си се гледаме у дома до пълно оздравяване, надявам се!

Лисо, няма да спра да се изумявам на алчността и наглостта на хората,
заради екземпляри от този вид и свестните лекари придобиват, ей такава "слава".
Възхищавам ти се на бързия ум, аз обикновено губя ума и дума
и чак след време ми идват точните думи, но късно!
Нека само Ники да е добре, другото ти си знаеш цената.
Прегръщам те!

Иванита, прави са момичетата не хаби леглото!
Мишоците са точно с вашата разлика, Калина получи неговото легло,
като той си спа в него до раждането й.
Нашето обаче беше сгъваема кошара и имаше вратичка с цип и
Митака последните месеци излизаше от там!
Ние решихме след като тя се роди ,за да се наспиват момчетата,
аз и тя да населим детската, а те спалнята и на самата спалня
сложихме ТОВА, което сега пък пази Калина от желанието й да прави салто нощем.
Купили сме го от Джъмбо за 40 лв, марка Стефи.

Джам, страхотни идеи, благодаря!

Хубав и усмихнат ден на всички!
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 07:10:09 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #39 -: Октомври 24, 2012, 09:58:55 am »
Аз също мислех Благовест да спи в кошарата докато се роди малкото и след това легло, затова исках някакъв временен вариант и то най-вече заради корема ми. Далеч съм от мисълта да купуваме още една кошара, а и мисля, че може би ще ни дадат една назаем( е след като съобщим първо за бебето де  :lol: )
Мишанта, в момента бъдещата детска ни е спалня и всички сме там. Реалната спалня е празна стая.Тряба да се обзаведе първо за да може да се спи там, пък за сега пари няма. Ама това друга тема.
Ох, много е объркана цялата работа, ама ще го измислим  :) Благодаря за споделените мнения, определено ми бяха от полза.

А сега ако може ми споделите и хубава марка детски обувки(освен колев и колев и капчица) цена няма да имате. :D