0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« -: Октомври 21, 2012, 21:16:49 pm »
днес ми попадна рекламна брошура на нова детска поликлиника:
http://www.1dkk.com/index.html

може да е полезно инфо, работят и събота и неделя.

ако някой има впечатления, моля да сподели!
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 09:53:21 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2012, 08:52:49 am »
Днес следобяд ще ги посетя и ще споделя впечатленията си.
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 09:53:33 am от jam »

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2012, 11:11:15 am »
Хубава седмица на всички!

Здрави родители и дечица! И много слънце, ако може!

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2012, 11:34:12 am »
Хубава седмица и от мен!

Нека да са здрави малки и големи :D

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2012, 15:13:18 pm »
Топла и хубава седмица и от нас.
Нека всички бъдат здрави и усмихнати :-))


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2012, 16:39:44 pm »
Спокойна седмица.

Ние я започваме по-болни от миналата. След почти 3 седмици сополи и кащлица (с 2-3 дни промеждутък) от петък децата са и с висока температура и на АБ. Днес Алекс започна да кашля и още повече а сополите му все едно не бяха спрели. Те са доволни, спасяват се от детска градина.

Снощи Дани пък го увивах с оцетени кърпи, че не успях да му сваля температурата с лекарства.

Никол... още се водим в болница и уж утре ще имам отговор какво и е-днес разглеждат случая и. Хормоналните и изследвания били в норма с изключение на един хормон, но не било нещо притеснително. Урината е ок. Рентгеновата снимка нямаха време да я гледат в петък и не знам какъв е резултата. От ехографията на бъбреците и половата система, също всичко е наред.
3 пъти питах докторката, която се занимава с нас не трябва ли ехография и на гърдичката за да разберат дали е мастна тъкан или жлеза. Тя твърдеше, че и на пипане се разбирало, че е жлеза. Докато бяхме в ехографския кабинет се направих на хахо и питах доктора не се ли доказва дали е жлеза или тъкан саммо с ехограф, на което той нищо не ми отговори. Приключи прегледа и на излизане ми подаде визитка с думите "като приключите с колегите, се обадете на тези телефони и ще видим какво е. Ама тази визитка си е само за вас, не я слагайте при другите излседвания за колегите". Погледнах го и му казах "ако ставаше въпрос за 30-тте ви лева преглед, защо не ми ги поискахте докато детето беше съблечено, с трепереща от страх устничка какво ще му правят отново. Със сигурност няма да се върна при вас ако ще си плащам пък ако ще и да сте много добър специалист".

Подозирам, че от щадене да не даваме на децата АБ след толкова дълго време кашлица и сополи,  утре ще им изпишат и втори или ще сменят сегашния. Секрети да не помислихте, че ми дадоха направление да им пусна миналата седмица:)

Само да сме здрави, другото е лесно.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2012, 16:55:02 pm »
Ох, Лисано каква душа имаш.....,
Браво на теб, че и след толкова мъки пак имаш сили да им се озъбиш на тия гадини! Как не ги е срам, поне детето да пожалят да не го мъчат по 100 пъти!
Стискам палци, най-накрая нещо да е ясно по вашия случай!
 
А как успяваш да гледаш и 3 болни едновремено чак ти се чудя - аз с едно лудвам. Тази нощ беше кошмарна, обикаляхме всички стаи, 100 пъти правихме и инхалации, на сутринта беше с мен на работа, сега вече съм парцал. Не знам какво ме чака довечера. :oops: 
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2012, 17:43:37 pm »
Лисе, искрено ти съчувствам. И от стари теми чета какви грижи имаш, дано накрая всичко да се окаже, че е наред!  :bighug:

jam, много благодаря за линка от тази сутрин, съвсем навреме го даде!
Днес бях решила да водя Дани за секрети, че цяла седмица вече сополите не спират, трудно диша и кашля все повече. Според нашата лекарка пием Стодал, капем Виброцил и спи града! Питах я нужно ли е да вземем секрети преди лечението, не. Добре...
Нищо не съм капала, още по-малко пък антибиотични капки, без да знам расте ли нещо там или не. Днес бях решила да ходя до Цибалаб. Говорих по телефона с тях, малко се усукваха, не било много редно те да вземат секретите, ама щели да вземат, ама по-добре било педиатъра. Разбрах, че не им е практика на работят с толкова малки деца. Щях да го заведа, но тогава видях линка на Джам.

Обадих се в тази клиника, много любезно момичето, попитах всичко, обясни ми. Каквото не можа в момента да ми каже, ми върна обаждане след 5 мин и ми доуточни. Отидохме, много приятно изненадана съм от мястото и отношението на персонала. Все пак направих и консултация с педиатър, не само за секретите. Прие ни д-р Златанова. Млада и много внимателна жена. Обстойно го прегледа. Има секрети в дробовете. Препоръча да правим инхалации, докато излязат резултатите в сряда от носния и гърлен секрети. Дадоха ми инхалатор от там- нов Филипс, срещу 1лв на ден (срещу един телефонен номер реално ми го дадоха, голямо доверие). Обясниха ми как да го ползвам. Какви капки за нос ми каза да си направя до сряда. Прекрасна клиника с място за игра и кошове с играчки  :lol:!
В сряда ще ни прегледа д-р Гайдарова. Някой има ли впечатление от тези лекарки от друго място?

Направих и няколко папарашки снимки с телефона, докато чаках, да ви покажа мястото.

Ето още един линк. И тук можете да разгледате филиала им в Борово: http://pediatric-consult.com/practice.html Като гледам снимките обаче, до зоопарка е много по-хубаво и не са по-дънки определено ;)
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 17:58:49 pm от Мишле82 »

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2012, 18:52:03 pm »
Мишле, нещо не разбрах, какви капки за нос са ти казали да направиш?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2012, 19:33:41 pm »
Отвара от лайка ( дозата според етикета на билката от билковата аптека) се прави. Част от тази доза се сипва в  1к.ч. и се добавя 1 ампула 2мл витамин С. Тази каф.ч.е дневната доза, от която капя. На следващия ден- нова.

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2012, 21:00:55 pm »
Здрава седмица и от нас!
И ние от миналата сме със зверска кашлица и сополи,които след тантаравене със някакви  хомеопатични сиропи стана по-зле.Включихме Вентолин и Суметролим и детето за 2 дни живна.
Лисе дано по-бързо се оправят дечица!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #11 -: Октомври 23, 2012, 09:01:35 am »
Цялата група е със сополи. Моята мома не се цепи от колектива. :D. Питах вчера учителката, да си я оставя ли вкъщи, но тя каза, че трябва цялата група да си стои вкъщи. Капем капки за нос и пие сиропи. Няма Т и не изглежда отпаднала.

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #12 -: Октомври 23, 2012, 09:22:54 am »
Пеше, и при нас е така. Не се учудвай!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #13 -: Октомври 23, 2012, 09:38:14 am »
Прекрасна и здрава седмица и от нас
Това трогна много:


Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.

Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.

Преди да стана майка.
Чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощ
ъпулник. В 5 часа сутринта.

Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".

До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.

Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.

Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.

Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.

Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.

Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.

Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.

Не знаех, че целувката ми може да лекува.

Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.

Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.

Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.

Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.

Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.

Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.

Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.

Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.

Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!
ПП-НЕ Е МОЕ ТВОРЧЕСТВО,НО МЕ ГРАБНА АДСКИ МНОГО,ЗАТОВА ГО СПОДЕЛЯМ С ВАС
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #14 -: Октомври 23, 2012, 10:38:02 am »
Спокойна седмица и от нас, болните да оздравяват!
Мартин също е с хрема, сега като се замисля май откакто е тръгнал на ясла все така си ходи - бистри и течни са. Вчера са били само девет деца в групата и очаквам и той да се разболее. Личната лекарка препоръча само да впръсквам Куикс /което си е пречистена морска вода/ и предписа имуностимулатор - сироп, който да давам по схема. Аз съм привърженик на природната медицина и определено ми хареса разтвора от лайка и вит.С и ще го пробвам още от довечера.

И един въпрос - от каква възраст започнахте да давате мед и пчелни продукти? Мартин е на 1г.7м. мисля да му давам пчелно млечице и клеева тинктура, но сякаш не смея, два или три пъти съм слагала по малко мед в чая, и не е имал някаква реакция.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #15 -: Октомври 23, 2012, 11:02:09 am »
Бързо оздравяване на всички!

cofee lungo, ти на практика си въвела меда, значи. Давай му по-често чай с мед. За пчелно млечице и клеева тинктура не мога да те посъветвам, защото никога не съм давала. Куикса и нашата педиатърка много го препоръчва, но ми изглежда неоправдано скъп, като си е малко по-солена морска вода. Взимам най-евтиния спрей морска вода.

В момента лекувам собствената си хрема със сребърна вода, но ефект не виждам до тук  :wink:
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #16 -: Октомври 23, 2012, 12:33:00 pm »
Здравейте и от нас!
Здрава и топла седмица с по-малко сополи желая  :lol:
Лис, безгранична е майчината ти сила. Дано скоро свършите с всички проблеми - болести - знайни и незнайни, та да си починеш малко и ти. Обаждай се, ако мога да помогна с нещо!
И си мисля, че е време да смениш педиатъра си...
Ние миналата седмица я изкарахме в къщи - Криси с херпес, Дани се одриска в понеделник, в четвъртък си смениха ролите, но в събота вече бяха пушка и двамата. Да видим колко време ще се задържат.
Докато се гледахме миналата седмица ме обзе едно такова чувство - пораснаха ми децата, вече са си момченца, няма ги бебетата, все по-самостоятелни стават. Сякаш залисани покрай ежедневието си съм изтървала порастването им, а няма ден и нощ, когато да не са били до мен. Докато се обърна и ще имам ученици, после абитуриенти...
*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #17 -: Октомври 23, 2012, 13:08:44 pm »
... Докато се обърна и ще имам ученици, после абитуриенти...

В тази връзка сутринта разговора между мен и Деси обличайки се за ДГ. Сестра й е с рокля, тя с анцуг, защото след ДГ е на тенис:
Д - мамо, и аз искам утре рокля
аз - добре мамо, но нямаш подходяща за сезона, може с пола, искаш ли?
Д- да, може, но нали ще ми купиш рокля?
Аз- да, ще ти купя
Д- кога, за абитуриентския бал ли (и се смее) :lol: :lol:
Аз- и за тогава :lol: 8)

*
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #18 -: Октомври 23, 2012, 13:17:08 pm »
Хахах, Стефи, опасна е Деси  :lol: Пък ти как може да я оставиш без рокля до бала  :lol:
Re: Топла октомврийска седмица - 22.10 - 28.10
« Отговор #19 -: Октомври 23, 2012, 13:48:22 pm »
Голяма е умница тази Деси, тя Стефи е казала " и за тогава" , което значи че ще купи и рокля преди бала, хихихи.
Ние тази сутрин пак тръгнахме с голям рев и като видя , че няма да си остане вкъщи започна да пита брат си " Коце, кажи на мама, че искаш да си стоя при теб и да си играем" , ама и така не стана номера.
И в нашата група половината деца кашлят и са сополиви, но не ги връщали докато не вдигнат температура. По площадките всички деца също са с кашлица и аз съм като лудите, минавам, гледам , слушам и бягам. Малкия от вчера е с бистър сопол, запушен нос и обилно слюноотделяне. Аз си правя капки с клеева тинктура(в 10 мл физиологичен разтвор слагам 5 капки клеева тинктура) и давам на малкия по две капки клеева тинктура на ден, в чая. Мед хапва много малко. Понеже имаме дюли и свекърва ми прави желе от тях, като му се дояде мед му давам желе от дюли. От два дни му давам сироп Имуномикс с ехинацея и прополис и съм спряла клеевата тинктура, за да не станат много неща наведнъж . На Тодор от август започнах да давам коластра и зелена енергия. На малкия само коластра давам.
Пожелавам бързо оздравяване на болните и да ни подминават болестите вече, то аман с тия градини и тия вируси.