0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #860 -: Ноември 20, 2013, 10:58:45 am »
Напоследък нямам време и за себе си дори. Не се оплаквам  :) и не се оправдавам, но не мога да пропусна да ви благодаря за прекрасните писма. Аз не ги следя, но Моника си ги чете и събира. Имат си специално място. Вчера пристигна писъмцето от Мюнхен. Успях да видя само картинките. Девойката си го взе и изчезна в другата стая да си го гледка и чете  :). Само чух, че нейният най-добър приятел и е пратил отново мило писъмце с разказ за неговите приключения :).
Благодаря Гане :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #861 -: Ноември 20, 2013, 19:26:13 pm »
Днес, отивайки към градината видях в пощенската кутия писмо. Не го прибрах, че си имаме традиция тя да си „намира“ писмото. То стърчеше леко, но аз не го натъпках навътре. Прибираме се ние и ... няма писмооо. Качваме се горе и аз си чумосвам наум тоя дето е свил писмото на детето. Даже не само наум и в чата се оплаках. Прибира се мъжът ми и тъкмо тръгвам да се оплаквам, се звъни на вратата. Съседът видял писмото и за да не изчезне го прибрал. Та в крайна сметка имаме писмо от Чикаго и картичка.

п.п. Николета пак пусна лафа - „ееее тоя чичо Румен уж пожарникар, а пък като пощальон“. Понеже и докато бяхме на море ни прибираше пощата човека.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #862 -: Ноември 20, 2013, 20:13:19 pm »
И ние получихме писмото днес. Много благодарим :)
Децата бяха много изненадани, защото вчера получиха Шуменското (че пощальона много далече живее  :lol: и докато го достави  :lol: ) и днес ново писмо :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #863 -: Ноември 21, 2013, 00:52:16 am »
Само да поясня, че ония картончета /освен картичката/, са за отбелязване на страницата в книжките.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #864 -: Ноември 21, 2013, 21:43:37 pm »
Разбрахме,Ели, обяснихме и го прибрахме.  Щото врабчо Рошко го е пратил на нея, не на мен. А пък тя първо трябвало да се научи да чете. И при това „дибееели“ книги. Това разбра от обясненията ми.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #865 -: Ноември 26, 2013, 05:37:30 am »
И писмото от Чикаго долетя!Благодаря Рошко/ elle22!
Прочетохме го снощи и Митака дори измисли песен - Чикаго ооооо, Чикаго ооооо!
Малко в стил денс Братя Аргирови, но повтаря рефрена цяла вечер  :lol:
А Калина ритуално "чете" след мен всяко писмо,
седнала като Госпожата на малък стол в средата на хола.

Много усмивки и четири ококорени очи видяха писмата от Плевен, Велико Търново и Мюнхен!
Ех, този Рошко, как не го е страх да каца на такива високи замъци и кули!
А Гълабинчо е вече всеки срещнат гълъб  :lol:
По една голяма  :bighug: за Рошко / , Снежи, Гери и Гане

Искам да Благодаря на Мими 26, че изпрати отново "изгубеното"
Варненско писмо!Много радост ни донесе!

Ето едно :photo: на Мишата група след едно от четенията :) :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #866 -: Ноември 26, 2013, 08:24:36 am »
Целувки за усмихнатите мишлета от Варненския Рошко :)
За такива слънчеви детски личица си струва и 10 писма да изпратя :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #867 -: Ноември 27, 2013, 15:55:31 pm »
elle22, получихме писмото от Чикаго преди няколко дена, но все не ми успява време да пиша. Много ти благодарим за писмото и подаръците. Нашия татко ходи в Чикаго преди 7 - 8 години, та им вадих албуми със снимки от Чикаго, и сравняваха кои сгради на снимката са същите като на картичката :)



Мише, радвам се, че Търновския Рошко се е харесал... и при нас гълъбите са Гълъбинчовци, а врабчетата са Рошковци ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #868 -: Ноември 29, 2013, 12:50:45 pm »
притеснявам се, че ноември изтече, а писма от Русе и Свиленград нямаме. ще ги пускате ли или да ги пренасрочим за по-нататък? питам, защото скоро ми идва ред за коледното писмо от София...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #869 -: Ноември 29, 2013, 12:59:23 pm »
Свиленград няма да го бъде за сега, евентуално догодина ще е, поне така говорихме със Стефка, с Маги не съм се чувала, ще и звънна днес по някое време да видя какво става и с нейното писмо.

Jam, направо си пиши твоето за декември и го пускай, както и Криси.Това ще са много красиви писма предполагам, заради наближаващите празници и да си призная, чакам ги с нетърпение.

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #870 -: Ноември 30, 2013, 13:02:22 pm »
От Русе ги пускам в сряда писмата.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #871 -: Декември 01, 2013, 18:25:24 pm »
Здравейте, момичета!

Влизам за бързо да се похваля, че получихме и двете писма - от Мюнхен и от Чикаго! Голямо благодаря на Гането и на Елле за чудесните разкази! Не съм ходила в САЩ и ми беше интересно да прочета. В Мюнхен също не съм била, но в самата Германия съм ходила няколко пъти по за месец и много я харесвам тази страна, имат много положителни качества. Чувството им за хумор не е сред тях, но поне не и от моя опит. Въобще, дай ми да ги критикувам хората и ще напълнят масово психокабинетите.
Аз обещах да помисля за следващата година, но си признавам, че не съм, защото този стрес не иска да ме пусне, поне засега. Идеята за обичаите не е лоша, но има и време да се помисли за още неща. Аз от една седмица съм само в едно училище цялата седмица и се надявам в скоро време да свикна с образите, порядките, графика и да имам време да помисля и за Рошко повече. От Езиковия колеж ми предложиха да остана при тях, за тази учебна година имат часове и се наложи да напусна основните училища.
Но много ми липсват децата на възраст за основното училище, не съм предполагала, че с по-малките може да е толкова интересно,  а и забавно поради възрастта им. Но да работиш на едно място е по-добре, отколкото да си луда калинка всеки ден.
Макар че възрастта на учениците от средното училище е много кофти, това е период в човешкия живот, когато възрастта е срещу теб самия - всичките хормони щъкат и те дърпат на различни страни. Но сметките трябва да се плащат, така че важното е да има работа. Освен това засега имам и пет малки групи с ученици, които не са от тази страна (като например от Авганистан, Кения, Полша и други) и на които ще преподавам английски като втори (води се вече "допълнителен") език. Точно това не мислех, че някога ще ми се случи, но все има първи път за нещо. Като си гледам автобиографията, засега само с пенсионери не съм се занимавала, но някой ден...пожелавам на всички ни да опознаем добре и за по-дълго време тази толкова вълнуваща възраст.
Надявам се да свикна скоро с новото място и да влизам по-редовно. Даже коледните ми картички ще закъснеят тази година, но пък ще ходим след седмица на Немски коледен базар в Бирмингам и нямам търпение да видя малко европейски нрави, поведение и ръкостискане, в квартала на грозните хора никой не се ръкостиска, защото това е от света на богатите и образованите. А най-близките ни магазини са точно в този квартал, та сме се опознали добре вече.
Бройте ме твърдо за следващата година с идеята за Рошко, ако въобще някъде се провежда подобно броене и статистика.

Хубава вечер на всички!

И успешни предколедни маратони! :D
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #872 -: Декември 02, 2013, 23:23:29 pm »
Включвам се само да кажа, че писмото от Монако е готово :) Мился следващата седмица да го пратя и да пристигне до всички дестинации преди Коледа!
Поздрави,
Кристина



*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #873 -: Декември 05, 2013, 23:09:03 pm »
Имам един въпрос за момичетата които пращат писмата от чужбина. Писмата до България ги адресирате на кирлица (освен страната и града естествено) или изцяло на латиница? Понеже списъка, който имам с адресите в БГ е на кирилица и да знам дали да ги изписвам на латиница....мерси


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #874 -: Декември 05, 2013, 23:12:08 pm »
Аз ги адресирах целите на латиница
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #875 -: Декември 05, 2013, 23:51:43 pm »
Аз ги бях оставила на кирилица. Само страната на латиница. От там нататък на пощальонката леля Пенка ще й е по-лесно на кирилица да си ги чете. :-)

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #876 -: Декември 06, 2013, 06:28:45 am »
Аз разпечатах адресите така, както Маги ми ги пусна. Е, писмото на Ultra за втори път ми го върнаха  :lol: /нито едно друго!/, макар че беше на латиница, но аз съм упорита и пак ще го пратя  :D.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #877 -: Декември 06, 2013, 13:18:52 pm »
Аз ги бях оставила на кирилица. Само страната на латиница. От там нататък на пощальонката леля Пенка ще й е по-лесно на кирилица да си ги чете. :-)

И аз мисля така да направя :)
Благодаря за отговорите. Поздрави


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #878 -: Декември 09, 2013, 15:33:52 pm »
Имам молба към изпратилите вече писмо до децата МОЛЯ, пуснете файла на писмото със снимките на адреса на Зачатие, zachatie@gmail.com, за да можем да го качим и във фейса.

Благодаря ви предварително!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #879 -: Декември 09, 2013, 16:16:47 pm »
Маги, моето не съм ли го изпратила?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю