0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #960 -: Май 09, 2014, 13:53:36 pm »
Маги, готова съм с моята история!  :D

Ще намеря време до неделя  да ти пратя двата файла, пък ти си реши кога да я качиш във ФБ. Знам, че по график съм за юни, но свърших по-рано и искам да си разчистя времето за други неща.

Обаче имам един проблем. Получи се по-дълга, това може и да не е проблем. Но не мога да преценя дали ще се разбере от по-малките деца – най-вероятно - не. Може би по-големите дечица и техните родители ще имат търпението да проследят какво се случва от началото до края на тази история. Тя не е туристическо описание на Златния град Прага, но Златният град се споменава и героите накрая отиват там. Мисля, че ако се чете на части и се задават помощни въпроси на децата от типа на „Какво се случи дотук” и им се помогне да отсеят случките от описанието, като също така заедно всички преразказват и повтарят отделните сцени, съм сигурна, че ще им е интересно, защото историята е от типа на вълшебните приказки с врабчето Рошко като главен участник. Има още една принцеса Лидия, една глупава вещица Ярмила и нейнията грозен син Румпурам, един разбойник Мирко, няколко котки, овца, петел, една черна кокошка, няколко богове и една митологична птица се споменава също така. Имената на принцесата и на вещицата са чешки. Името „Румпурам”  си го измислих, но има подобно звучащи чешки имена.

 Ако сега не я разберат децата, то след време ще могат сами да я прочетат, защото си е оригинална приказка, която няма другаде да намерят, колкото и нескромно да звучи. Ако прецениш обаче, че не е подходяща, не я качвай, няма никакъв проблем от моя страна.
В отделен файл сложих и няколко снимки от Прага, ти си прецени кои да качиш.
Това е от мен засега.
Целувки по сладките бузки на сладката Моника!!

Поздрави!  :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #963 -: Май 21, 2014, 09:01:17 am »
Привет от мен :)
Благодарение на  :flower: gery_k77 и нашите три писма от Люксембург, Мадрид и Сопот са готови!
Прикачвам файлове със снимките направени от нея като картички с "монтиран" Рошко,
които аз извадих на фото с размер 10/15 / могат и на цветен принтер/ и тези дни мишоците ще получат първото!
Ще прикача и нескопосано оформеното от мен писмо, но ще ми простите!
Може да е потребно на някой и в този вид :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #964 -: Май 21, 2014, 09:05:37 am »
Проверих дали се отварят текстовите файлове и видях, че две от писмата започват с Митко и Калина,
променете го и извинете за недоглеждането  8)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #965 -: Май 22, 2014, 10:59:07 am »
Аз искам да се извиня, че не успях да подготвя писмото за вчерашния празник, но съм затрупана на работа. До края на другата седмица ще гледам да го довърша.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #966 -: Май 22, 2014, 11:07:45 am »
И аз довършвам писмото за Добрич  :D, ще се постарая до края на тази седмица! За зоологическата градина нещо не ми върви речта  :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #967 -: Май 22, 2014, 16:16:39 pm »
А аз съм назад с "получаването", но последните месеци са ми пълна лудница, добре че беше Мишето да ме изръчка да направя "картичките" и сега ще си разпечатам писмата от Люксембург нататък и като ги получат децата ще ги снимам и ще пусна снимки. Благодаря на всички за Рошковци! :)

Ето да не е съвсем спам, днес направих на картички снимките и от последното писмо от Враца, ако някой иска да си ги разпечата...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #968 -: Май 23, 2014, 11:12:49 am »
Много ви благодаря, момичета, за труда :)
И аз съм назад с пращането, защото на работа нямам ФБ, а там ги печатам и свалям в къщи (но схемата е сложна - дебна да няма наблюдатели) и тогава на работа печатам. Дали ще е трудно, който е писал писмо да го качи и тук (да не занимаваме Маги). Предполагам и други ще има като мен  :oops: Ако съм само аз, не се занимавайте.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #969 -: Май 23, 2014, 12:08:33 pm »
Благодаря за писмото от Сопот, днес ще го достави врабчо :D Утре Алекс има тържество в българското училище и ще играе ролята на Огнянов, така че писмото е точно навреме за него :D
Мими, пусни ми един мейл, ще ти ги пратя писмата с добавени картинки, ти само трябва да смениш имената вътре и в Сопотското писмо да махнеш изречението за Алекс и Под игото :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #970 -: Май 23, 2014, 12:24:06 pm »
На мен също ми е по-лесно да си печатам от тук писмата, във ФБ влизам по-рядко и малко ни е по-сложно. Аз ще кача тук писмото за Добрич, обаче като си оправя компютъра. Снощи го довърших, а днес компютъра умря  :D, е лаптопа работи ама къде е файла ? на компютъра. Та днес замина на ремонт  :D
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #971 -: Май 25, 2014, 13:38:06 pm »
Разбирам, че ви е труден фейса, но нали целта е да популяризираме врабчето.За това ги пускам там, за да има активност, харесвания, да излиза на страниците на вашите приятели с деца и т.н.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #972 -: Май 26, 2014, 09:22:08 am »
Маги, права си, най-важно е да се качват във Фейса, нека така си остане!
Там правим истинското популяризиране!
Ние тука си размятаме файлове, за да ни е по-лесно на невежите компютърни!

Благодаря за труда  :flower: и упорството!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #973 -: Май 26, 2014, 10:37:24 am »
Изпратих писмото на Рошко от Добрич на пощата на Зачатие.
Снимките и файла поотделно.
Не съм сложила снимката на Рошко на първата страница.
Тук качвам писмото с монтирани снимки вътре в него и Рошко го има тук на първата страница  :D



« Последна редакция: Май 26, 2014, 10:40:16 am от stoeka71 »
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #974 -: Юли 01, 2014, 18:03:56 pm »

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #975 -: Юли 01, 2014, 22:22:58 pm »
Нищо не ти куца. Защо трябва И сега да работиш???

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #976 -: Август 08, 2014, 23:09:20 pm »
Пряко включване от Рошко по сред лято с една зимна история от Норвегия. Прикачвам писмото, а ето и снимките:

И всичко съм пратила и на зачатския мейл за качване във фейсбук.

И една снимка на децата с писмото от Люксембург:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #977 -: Септември 15, 2014, 14:24:21 pm »
След доста голямо забавяне от моя страна ето го и писмото от Норвегия в нета https://www.facebook.com/notes/%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82-%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%8F/760146437360722?notif_t=notify_me

Момичета имам молба, изпратете ми писмата си.Ако нямате време или възможност драснете два реда, не мога няма да има писмо от еди кой си град.Инициативата е към края си и от сега ще помоля Дива Роза да измисли финалното писмо, защото пише много красиво и увлекателно.

Благодаря ви!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #978 -: Септември 15, 2014, 14:46:23 pm »
Моля за извинение, аз забавих писмото от Париж, до края на тази седмица ще го пусна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #979 -: Септември 25, 2014, 17:39:07 pm »
Момичета,
Мони не е получавал писмо от Рошко от април.
Да не сме изпаднали от листата по някаква причина?
Всеки път преглежда с надежда пликовете със сметки и после е нещастен...
Адресът ни си е същият :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde