0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #780 -: Август 19, 2013, 09:15:35 am »
Розичке, не знам дали това ще те успокои, но да ти призная аз всеки ден си пожелавам тази година ако може да свърши веднага, с надеждата естествено, че следващата ще е по-добра. Повярвай ми, четейки те за миг ми се прииска да имам твоите проблеми.... Само ще добавя- радвайте се ако сте здрави всички у дома, защото май това наистина е най-важното. Аз тази година я изкарвам основно по болници- лежейки или посещавайки най-близките ми хора, детето ми.... треперейки в очакване на резултати..... Просто не знам как може толкова нещастия да се случват само на един човек за толкова кратко време.... Изпадам в ужас като си помисля "какво ли ще е следващото".
Знам, че не е правилно да сравняваш нещастието си с това на другите хора, с цел вътрешно успокоение, но понякога помага.... за това го споделих.
Надявам се сега да не се включи някой мен да ме успокоява, че вече ще стане страшно....  :wink:

И за да не е съвсем спам- да кажа, че и при нас всички писма пристигат безпроблемно. Малкият все повече им се радва и ги очаква с нетърпение. Дори като се получи малко по-голяма пауза, започва да хленчи и да мрънка "защо този рошко ме забрави, къде ходи" :)
« Последна редакция: Август 19, 2013, 09:18:39 am от джиджи »


*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #781 -: Август 19, 2013, 09:53:43 am »
Радвам се, че писамта пристигат :) Стефи, ако искаш да ти изпратя ново - с обратна разписка?
розичке, Джиджи, а и останалите, дано скоро проблемите останат само лош спомен. И дано занапред нямате такива.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #782 -: Август 19, 2013, 10:50:13 am »
мимс, ще го почакам още малко  :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #783 -: Август 19, 2013, 14:08:13 pm »
Добре :) Но ако трябва да пускам - кажи. Имам останали сувенирчета за 2 момиченца ;)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #784 -: Август 20, 2013, 12:50:46 pm »
Малко забавяне от Шуменския Рошко се получи, но пътуват и до края на седмицата част от вас се надявам вече да са получили писмата си:)

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #785 -: Август 28, 2013, 12:22:33 pm »
Извънредния Рошко от Търново е готов да тръгне до ден, два - остава да залепя адресите... :)
Този път писмото е само в множествено число, т.е. започва със "здравейте деца", надявам се, че не е проблем и се извинявам за проявения мързел от моя страна  :oops:

Иначе от Шумен, не сме получили още, дано не е загубен пак, но ще се похваля като дойде ;)
« Последна редакция: Август 28, 2013, 12:25:34 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #786 -: Август 28, 2013, 17:36:27 pm »
Точно днес като отивахме да се подстригваме (основно аз де) видяхме пощаджийката и аз обяснявах, че „ето тази леличка носи писмата от врабчо Рошко“ и като се прибрахме, наистина имахме писмо от него. Само не знам дали ни липсва нещо от писмото или не. Понеже плика беше отворен. Писмото си е там, както и картинката за оцветяване, та може и нищо да не липсва.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #787 -: Август 29, 2013, 10:26:48 am »
получихме шуменското писмо.
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #788 -: Август 29, 2013, 11:17:51 am »
Този път писмото е само в множествено число, т.е. започва със "здравейте деца", надявам се, че не е проблем и се извинявам за проявения мързел от моя страна  :oops:
:) Спокойно, Гери, нали за това сме майките като четем да коригираме според децата :). То и аз като писах писмата, уж после коригирах в единствено число, че чак на последното писмо видях, че текста останал "Здравейте, малки приятелю"  :lol: много учтиво това врабче  :lol:
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #789 -: Септември 05, 2013, 15:20:24 pm »
Лиско, получихме писмото още в неделя, но не ми остана време да пиша. Благодарим!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #790 -: Септември 08, 2013, 11:09:32 am »
писмото от В.Търново е прекрасно, благодаря Гери :D
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #791 -: Септември 10, 2013, 17:27:53 pm »
Благодаря, Стефи!

Доста неща пропуснах, но реших, че ще стане много дълго, пък моите деца не са генийчета (колкото и да ми се иска, понякога) и бързо губят интерес, но пък в крайна сметка Рошко обеща да се върне в Търново някой ден, така че ще разкаже и за пропуснатите неща. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #792 -: Септември 11, 2013, 18:13:43 pm »
Ей, Кума Лиса е не само чаровна хубавица и чевръста мама, но и разказвачка сладкодумна! Представям си колко много е натоварено ежедневието ти, Лисанке, само ти си знаеш това! А и на колко много и интересни места си развела Рошко  из града и какво дълго писмо се е получило за почти непознати за нас неща от Шумен. Благодарим ти! И снимките са чудесни вътре!

 Два пъти съм ходила в Шумен на на конференция беше в ШУ и си спомням най-вече късно вечерта голямата зала на столовата на университета, трапезите и едни ритмо-неритмични танци, които се вихреха до късно с цел опознаване на млади и по-възрастни колеги езиковеди от страната. Смътно помня, че на другия ден се разхождахме из града, но нямам конкретни спомени. Защо ли? На  снимките ти обаче се виждат красиви възрожденски сгради, музеи на наши дейци и една романтична алея от лесопарк, който трябва да се види. Обаче много е далеч този хубав Шумен!  Като си помисля на колко места в страната ни не съм ходила! И до доста от тях няма никаква транспортна връзка, което е срамно, просто няма как да се стигне до там, ако не си с кола. Е, Шумен не е този случай, но тази година ходенето ни до Копривщица се провали точно поради тъпия факт, че от Пловдив точно това лято бяха спрели от движение (в разгара на сезона!) единствения автобус, който е ходел до Копривщица. И трябва да отидеш до София и оттам да направиш връзка, което ние не направихме.

Ех, Гери, кой ли не обича Търново, а? И как елегантно е кацнал Рошко на Царевец - позиция удобна да си напълни очичките и малката врабча душица с красива вечност и оптимизъм от бляскавото вчера. Гълъбинчо е голям сладур! Каква по-подходяща двойка за приятели от врабче и гълъб! И чак ти се иска да имаш техните крилца и да ги последваш в тяхната разходка. Гери, снимките ти са си направо луксозни!

Търново ми е по-познато място и го чувствам някак си емоционално близко. Преди сто студентски години  обектът на несподелените ми сърдечни вълнения беше от Търново и си представях романтично, че в този град се раждат най-красивите мъже, с най-романтичните погледи, които ти си въобразяваш, че само твоето невинно все още лице може да стопли и да накара да заблестят. В действителност повечето мъже се оказват егоистични страхливи негодници. Тогава все още не го знаех това и реално си изплаках очите, които упорито търсеха да намерят материализирани и събрани в едно качествата на един куп герои от романи. Това само показва колко е вредно за неукрепналите емоционално млади момичета да си пълнят главите с любовни романи, те повишават очакванията им и разочарованията след това. Любовта е най-идеална, чиста и красива, когато е несподелена и небитовизирана. Има нещо такова.

След  драматичната минала година и изпълненото с много мислене по въпроса лято аз май пак се премествам от страната на преди така наречената "криза на средната възраст". Реших, че още ми е рано за нея, макар че идея нямам реално кога се води, че започва. Много мислих и реших да се махна от училищета със странния директор, който напълно олицетворява категорията мъже, за които споменах по-горе. Надявах се да си намеря едно училище за цялата седмица и да не обикалям като един славянски апостол две, но всъщност си намерих цели 5  - и всеки ден ще ходя в различно училище. Имам 4 основни и едно средно католическо пак, но този път е с ранг на езиков колеж. Водя се учител там и  работя с учениците, чиито роден език е руски, чешки, словашки, полски и български, а пък английският съответно им се води "допълнителен" език. Училищата им са пълни със славянчета, но има и доста деца от Африка и Азия. Миналата година в единия от класовете имаше само две бели деца. А за полския език пък се писа преди лятото даже, че бил вторият най-много говорен език в  тази страна. Дали не е редно да приемат и Русия в ЕС? Тогава ще стане интересно...Макар че ингилизите са известни с това, че бързо, безшумно, учтиво и ефективно асимилират останалите. За съжаление, до университета родният език на тези славянчета почти няма да им трябва вече. Те и сега някои от тях го възприемат като пречка да се слеят с останалите деца. А много малко от тях и се научават да пишат на роден език. Което от наша гледна точка е доста тъжно. Иначе никой не носи нищо в училище - там им дават моливи (пишат само с моливи, а не с химикали), листове и всичко останало. Ако ви е интересно, може да ви разкажа някой път, стига да оправя времето. Хората обаче засега са много мили и усмихнати, не като в училището на онзи Змей Горянин, където никой не се усмихваше. Което показва пак как всичко си зависи от "главата", която ръководи нещото и как тя може да повлияе в добра или лоша посока, зависи колко е властолюбива и безскрупулна. Засега толкова, момичета.

Очакваме с нетърпение следващото писмо на врабчето, защото са нещо, което внася вълнения в еднообразното ежедневието. Здрави да сте всички!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #793 -: Септември 14, 2013, 15:10:47 pm »
И ние продължаваме да следим с интерес писмата на Рошко :) Ще се радвам, ако може мими и лисана  да качат файловете и на техните писъмца, да разпечатам :)

Гери, много благодаря за жеста! :bighug: Този път не само Габи беше приятно изненадана, когато отворихме пощенската кутия :) Веднага забеляза, че този плик е различен от предишните имал картинки по него и печати :)) Докато и четях, ме попита дали Рошко може да говори и като приключих, каза "Мамо, Рошко е бил тук и ме е чул когато попитах и веднага е отговорил в писмото, но аз защо не го видях?"  Единственото което ми хрумна беше, че и Рошко като джуджетата се крие и само тайничко наблюдава децата.

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #794 -: Септември 16, 2013, 12:00:40 pm »
Мая, едно писмо в повече не е голяма работа, така и така винаги обърквам броя на снимките който да извадя ;) Радвам се, че изненадата е била приятна и за двете ви :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #795 -: Септември 16, 2013, 15:53:47 pm »
Поредното писмо полетя към вас. Надявам се да се получат бързо
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #796 -: Септември 16, 2013, 20:33:29 pm »
Утре ще кача новите писма на Рошко във фейса, имаше малко лятно забавяне ;)

*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #797 -: Септември 17, 2013, 08:52:38 am »
Момичета лятото отмина, а Рошко продължава да пише с пълна сила.Моля ви, пускайте писмата и на пощата на Зачатие zachatie@gmail.com , за да бъдат качени после във фейса, и публикувайте снимки на децата с писмата :) Повярвайте всяка снимка ни кара да се усмихваме и радваме, че започнахме тази инициатива.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #798 -: Септември 18, 2013, 12:10:49 pm »
Добре дошла есен! :)

Ние се завърнахме след лятната ваканция и у дома ни чакаха 5 писма,
за съжаление не сме получили това от Несебър, първото липсващо :(
Ще го разпечатам и ще го пусна в пощенската кутия!
Естествено еуфорията беше огромна, пътувайки към София само за Рошко се говореше.
Писмото от Бургас бе първото прочетено, почувствахме цялата атмосфера
от партито на батко Стаси и признавам си поплаках на стиха на Петя Дубарова.
Много хубаво писмо Рошко/danny22, благодаря ти от цялото си  :heartbeat:



Ще споделим емоциите от всяко писмо....
Поздрави с обич от мама Мишанта, Митко и Калина

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пътешествие с пощенски картички около света
« Отговор #799 -: Септември 19, 2013, 16:40:23 pm »
Рошко от Плевен кацна оня ден при нас, благодаря cofee lungo! И както се казва от 10 години живея с плевенчанин и редовно ходим в Плевен и имаше нови неща които научих от писмото. Децата като чуха, че е от Плевен писмото и в хор казаха, че са ходили там  :lol:, за някой от нещата знаеха за други им обясних, че сме ги водили, а на някой места тепърва ще трябва да ги заведем като крепостта Сторгозия и да влезем в Панорамата като пораснат още малко. cofee lungo, само си пропуснала зоологическата градина в Кайлъка, може да е малка и с 5 животни на кръст, но децата пак им се радват ;)
Ето ги и с писмото:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!