0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #560 -: Януари 25, 2013, 17:54:05 pm »
марморанка, мерси много
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #561 -: Януари 25, 2013, 17:56:57 pm »
гъбички? или така наречената млечница
Мдааа...заслужава си да се помисли в тази посока. Ще наблюдавам нещата още 1-2 дни и ще се свържа с лекар...
Благодаря!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #562 -: Януари 25, 2013, 18:48:41 pm »
гледай за промяна на цвета на зърната - стават като с перлен цвят, могат да станат по-розови също така. както и за налепи в устата на бебето или издаване на един особен кликащ звук.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #563 -: Януари 26, 2013, 01:29:54 am »
Благодаря ви, при нас така се получава, че хем почти не се храним, хем мляко има. Просто мина доста време от както реално тя няма никакви хранения с кърма и пак като си натисна гърдите направо излиза метър струя  :lol: А, защо спирам кърменето, защото от 2-3 месеца виждам че вече не е метод на хранене, а е на заспиване само...И за това не мога да разбера, хем само заспиваме на гърда от 2-3м и хем мляко още има... osi_10

Ние имахме млечница, разбрах по налепите в устата на бебето. По гърдите - нищо


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #564 -: Януари 26, 2013, 08:16:59 am »
Криси ако не ти тежи кърменето и веднъж на ден е добре. Има кърма, защото все пак има търсене  :) Ти даваш ли АМ през другото време, мисля, че е малка да мине само на твърда храна.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #565 -: Януари 26, 2013, 08:24:26 am »
Последните два пъти синът ми суче по малко -5-15 мин. и задрямва. Бутам цица, сменям гърдата - не ще повече. Като дам обаче шишето с АМ изпива поне 40-50 мл. Ще видим дали ще прави така и при следващите хранения. На мен гърдите ми бяха по-пълни с кърма от обикновено. Да спомена, че на него юздичката му се поотпусна и сега си смуче здраво. Някакви идеи защо отказва цицата!? Може би от мързел - нали е мъж, защото дъщеря ми си суче поне 25-30 мин. вече. Нищо, че е с килограм почти по-лека от него.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #566 -: Януари 26, 2013, 08:28:30 am »
Боги, а ако не го дохраниш с АМ после иска ли по-рано да яде? Мисля, че може би се нахранва по-бързо, но има вариант и да е мързел  :D аз само мъж съм кърмила и нямам база за сравнение  :wink:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #567 -: Януари 26, 2013, 08:34:04 am »
Боги, а ако не го дохраниш с АМ после иска ли по-рано да яде? Мисля, че може би се нахранва по-бързо, но има вариант и да е мързел  :D аз само мъж съм кърмила и нямам база за сравнение  :wink:
Ще видя при следващото хранене. Той е като хидравлична помпа.  :lol: Може и да си права. Благодаря за предположението!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #568 -: Януари 26, 2013, 10:01:30 am »
Криси ако не ти тежи кърменето и веднъж на ден е добре. Има кърма, защото все пак има търсене  :) Ти даваш ли АМ през другото време, мисля, че е малка да мине само на твърда храна.
Да, аз дохранвам с АМ от ден първи. В момента последното и ядене е 240 АМ и кърма колкото да заспи, съмнявам се да е повече от 10мл и в 6ч сутринта пак сме на АМ 180мл.

Боги При нас например, тя просто ядеше супер мудно и не ефикасно (всяко ядене по 30-40мин). След като и проследих количеството  за 24ч (с кантар) видях, че тя на ядене максимум ядеше по 30-50мл и тогава разбрах със сигурност, че не яде достатъчно и трябва да се дохранва. Естествено имаше и други фактори като загуба в теглото, огладняваше буквално след 1ч. За това недей да прибързваш с дохранването, защото наистина започнеш ли да дохранваш, трябва да се подготвиш, че най-вероятно до края ще дохранваш. Ако имаш кантар електронен можеш да видиш колко храна приема, също така и по това колко бързо огладнява.
П.С всички ми казваха как бебето като се е наяло спирало да яде, обаче с моята щерка спирка нямаше. Колкото и дам, толкова изяждаше, за това факта че е изял 40мл АМ не означава задължително, че не е сукал достатъчно  :wink:


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #569 -: Януари 26, 2013, 11:15:01 am »
Криси, засичала съм колко цицат преди 10-тина дни - той по 80 мл, тя по 50 мл. Но това е при кърмене около 20 мин., а сега той сука едва 5 мин. Това ми беше чуденето, че е само 5 мин. И ние се дохранваме почти отначалото, тъй като съм с близнаци и кърмата не стигаше.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #570 -: Януари 26, 2013, 12:09:00 pm »
Боги, възможно е да не иска гърдата, защото му намалява струята и го мързи да положи усилия. :D От шишето пък тече екстра и защо да не глътне още малко за десерт. :lol: Опитай ден-два да спреш добавката и да видиш, дали ще изкара до следващото хранене.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #571 -: Януари 26, 2013, 14:45:26 pm »
Боги, а ако не го дохраниш с АМ после иска ли по-рано да яде? Мисля, че може би се нахранва по-бързо, но има вариант и да е мързел  :D аз само мъж съм кърмила и нямам база за сравнение  :wink:
Ще видя при следващото хранене. Той е като хидравлична помпа.  :lol: Може и да си права. Благодаря за предположението!

Видях. Не го дохраних с АМ и поиска да яде след час и половина. Обикновено се храним на 3-3.5 часа. Сега ще се храним пак  :lol:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #572 -: Януари 26, 2013, 17:48:09 pm »


Видях. Не го дохраних с АМ и поиска да яде след час и половина. Обикновено се храним на 3-3.5 часа. Сега ще се храним пак  :lol:

Най-важно е бебе да е сито и така поне едно притеснение да падне  :D Мисля, че си майка героиня  и се справяш прекрасно.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #573 -: Януари 27, 2013, 00:16:06 am »
М-и, не съм майка-героиня. Всичко, което правя или не правя  :lol: си е напълно естествено. Но виж, имат си баба-героиня.
п.п.: Днес, заради синхронно реване, ни се наложи 2 пъти да се кърмим едновременно. Пленяваща гледка са!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #574 -: Януари 27, 2013, 09:35:00 am »
Аз по принцип съм фенка на близнашките мами  :) то да успяваш на двама еднакво големи да задоволяваш едновременно нуждите си е изкуство.

При нас кърменето успешно намаля като с него и непрестанното будене. Сега се буди веднъж от 3.30 до 4.30 и това е. Явно скоро и аз ще се наспя  :lol:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #575 -: Януари 27, 2013, 14:32:36 pm »
При нас кърменето успешно намаля като с него и непрестанното будене. Сега се буди веднъж от 3.30 до 4.30 и това е. Явно скоро и аз ще се наспя  :lol:

Браво, радвам се! И при вас, и при нас махането на нощното кърмене донесе сън.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #576 -: Януари 27, 2013, 18:59:47 pm »
Момичета,помагайте Жаклин тотално отказва да суче.От два дни кашля,не често,няма темепература,гърлото не е червено.Всякак я мъча,сменям позата,пея и,в тъмна стая опитвам...не ще.Не знам как кара втори ден без да яде ,като хората.Суче няма и 5 минути,а сега(тук е 12 вечерта)изобщо отказа.Гърдите ми ще се пръснат,изцедих 50 мл на ръка ,сипах в шише,викам да видя дали не я мързи,пак не яде.Не знам какво да правя,лигави се много,може би зъбки я мъчат или настинката.Страх ме е да не се обезводни,имаше леко разстройство,слава богу спря.Заради него обаче и пюре не давам,а сега и кърма отказва...Как да постъпя,мисля че ако я караме така ще спре млякото.Като я сложа на гърдата се огъва като лък назад и пищи,абсолютно несвойствено за нея поведение.Сега заспа моментално,как може да не е гладна?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #577 -: Януари 27, 2013, 19:38:33 pm »
Теди, ето малко инфо, дано ти помогне http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
И дано по-бързо минете тази криза. Според мен е от зъбките (и накашлянето може да е от стичащите се лиги). Севи също е имала периоди, в които е отказвала да суче заради зъбките.
Пиши пак как сте.
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #578 -: Януари 27, 2013, 20:52:52 pm »
теди, остави я колкото иска да суче, толкова, има деца на вашата възраст за пет минути се нахранват спокойно. наистина звучи като да я дразнят венците, дано е от това и да мине бързо. според мен не давай друга храна, за да има повече "място" за млякото, защото в момента то е най-хранителното нещо, което тя поема. ако ти изглежда дехидратирана, тогава може да мислиш за сокове например, но отново опасността от това е, че ще си напълни стамаха със сок, който е далеч по-малко хранителен от кърмата, казвам го само, защото ти се притесняваш, че се дехидратира. колко кърменията горе-долу имате на денонощие?
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #579 -: Януари 27, 2013, 23:08:44 pm »
Елена,5 са кърменията.Тя тежи 7.500.До преди два дни не съм имала проблеми с храненето,от раждането до сега имаше завиден апетит(рожденно тегло 2.480)
Опитах сега,докато спи да"пробутам" изцедената кърма-отказва и глътка да пийне,вода също не иска.Сок досега не съм давала не съм привърженик.Дойде и моята първа безсънна нощ с това бебе,за  6 месеца не се е случвало да е така неспокойна.Страшно силно пръцка,възможно ли е тепърва да получи килики при положение,че не е имала?Всв си мисля,че и моето хранене с по екзотични и пикантни,непознати за нея храни,оказва влияние.Ще мина на по лека диета.Дано де подобри,ще изчакам още ден и пак ще я водя на лекар.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.