0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #540 -: Януари 25, 2013, 09:44:44 am »
За намаляването на кърмата съдя по детенцето. Миличкото дърпаше ги тези гърди, пак суче и пак дърпа и накрая рев и затова бях сигурна, че няма кърма. Май се оказахте прави, че е нещо временно, защото през нощта гърдите ми доста се наляха и сега сякаш са по-пълни. Може би е било овулация, не знам. Иначе вчера бях на гинеколог, но той нищо не ми каза, нито за цикъл, нито за овулация. Или пък хомеопатията подейства?!

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #541 -: Януари 25, 2013, 13:11:16 pm »
Здравейте момичета!
Бебка е изцяло на кърма, на поискване и въпреки това тя самичка си изгради режим на хранене през 2,5 - 3 часа. Не дохранвам. Нямаме проблеми с кърменето, детенцето си хапва чудесно, наддава добре, дори в повечко  :D. След кърмене се изцеждам допълнително (не след всяко хранене, а само когато усетя тежест). Болки в гърдите и рагади нямам. Имам само един проблем - външно парене и все едно леко щипене (смъдене). Гърдите ми са адски топли, дори бих казала горещи, като паренето го има и преди кърменето, т.е. непосредствено преди изпразване на гърдата, и след това. Това парене се появи преди около 2 дни и до момента го има. Пробвах с компреси със студена кърпа след кърмене и съответно изцеждане, но облекчението е временно - за около 10-на минути.
Някакви идеи и съвети за справяне с дискомфорта?
Благодаря предварително!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #542 -: Януари 25, 2013, 13:22:04 pm »

Някакви идеи и съвети за справяне с дискомфорта?
Благодаря предварително!
Това от началото ли е така, свързваш ли го с нещо? На мен гърдите ми се загряваха, но парене не е имало. Прежулени са ми били зърната в началото, но то е нормално. За храненето и изцеждането, всичко ми се струва нормално, дори прекрасно.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #543 -: Януари 25, 2013, 13:45:42 pm »

Някакви идеи и съвети за справяне с дискомфорта?
Благодаря предварително!
Това от началото ли е така, свързваш ли го с нещо? На мен гърдите ми се загряваха, но парене не е имало. Прежулени са ми били зърната в началото, но то е нормално. За храненето и изцеждането, всичко ми се струва нормално, дори прекрасно.
Това положение е от около 2 дни. Кърмим се от 1-ви ден, кърмата ми слезе много бързо. Никога не сме имали проблеми с разранявания, рагади и болки. Бучки не съм имала. Съобразявам се до известна степен с нещата, които ям, с оглед избягването на "забранените и вредни за кърмачките храни". Пия много течности. Като се замисля ми се струва, че не съм променила по някакъв начин нито храненето си, нито прах за пране, нито козметика... Така, че не откривам в изброените неща причина за това състояние. Не ми е чак такъв голям проблем това парене, предполагам и се надявам да е временно и да отмине бързо. Просто изпитвам лек дискомфорт.
Дали някакво кремче с охлаждащ ефект ще свърши работа или и с него нещата ще са като със студените компреси - краткотрайни  :ask:
« Последна редакция: Януари 25, 2013, 13:48:19 pm от Marmoranka »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #544 -: Януари 25, 2013, 13:52:07 pm »
марморанка, чудно звучат нещата. аз също си мисля дали не е въпрос на опъване на кожата и дали хидратантен крем няма да помогне. мислиш ли, че са ти наедряли гърдите. при мен доста порастнаха в началото (не се притеснявай/радвай, връщат си предишният размер).
ако диетата не те притеснява спазвай си я, но като цяло няма забранени и вредни храни.
на мен също гърдите ми бяха много топли, това е свързано с по-обилното кръвоснабдяване.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #545 -: Януари 25, 2013, 14:04:36 pm »
Искам да споделя, че ние съвсем успешно още се кърмим, въпреки всички хора които твърдяха, че дохранвано бебе с АМ не можело да се кърми повече от 3, максимум 6 месеца поради ред причини, като привикване към шише, не стимулиране на млякото и т.н. За това ако има майки като мен, да не се притесняват, абсолютно възможно е и да не се отказват :wink:

И така да си дойдем на думата, аз мисля да приключвам с кърменето и се чудя дали трябва задължително с хапчета или ще спре само млякото като намалеем кърменията, въпреки че ние нямаме никакъв режим в кърменето, понякога се кърми по 4-5 мин, понякога може и 1 ден да не сети/ или аз да нямам възможност.
« Последна редакция: Януари 25, 2013, 14:17:33 pm от Krisi88 »


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #546 -: Януари 25, 2013, 14:12:32 pm »
Не мисля, че гърдите ми са наедрели. Докато бях бременна също нямаше увеличение на размера им (за огромно съжаление на съпруга ми  :lol: )

П.п. Току-що се сетих, че единственото по-различно, което се е случило през тези 2 дни откакто го има това парене е, че започнах да пия витамини за бременни - Pregnacare, по 1 таблетка на ден. Изписаха ме от болницата с лек спад в стойностите на хемоглобина и от деня на изписването пия хапчета Феро-фолгамма. При контролния ми преглед при гинеколога преди 4 дни доктора каза, че съм много бледа и ми предписа витамините. Пия ги от 3 дни. Възстанових се напълно от раждането, цялостното ми здравословно състояние е добро. Възможно ли е витамините да оказват някакво влияние и от тях да е проблема?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #547 -: Януари 25, 2013, 14:22:02 pm »
марморанка, не ми се вярва да е от витамините. и аз ги пия, но от дъжд на вятър в момента, след раждането и аз бях на желязо и витамини, но чак пък толкова локализирана реакция към тях ми се вижда странно. дано да отмине бързо, щото освен охлаждащи компреси и овлажняване на кожата друго не виждам какво можеш да направиш.

криси, според мен ще си намалее и спре млякото с намаляването и спирането на кърменията, особено след като вече имате дълги периоди на не-кърмене. но това става бавно. хубавото е, че поне при мен ако има необичайно дълъг период на не-кърмене, усещам гърдите си пълни, но не тека или нещо такова, така че ако и при теб е така не би трябвало да има нужда от лекарства.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #548 -: Януари 25, 2013, 14:23:55 pm »
Криси, и двата пъти, когато отбивах кърмата си спря сама. След последното кърмене пиех в продължение на седмица по 1 чаша чай от салвия. За месец може би спря.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #549 -: Януари 25, 2013, 14:30:30 pm »
Благодаря за включването, Elena B и м-и!
Ще видя след 2-3 дни дали положението е същото и тогава евентуално ще се консултирам с лекар!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #550 -: Януари 25, 2013, 14:43:03 pm »
марморанка, според мен говори с консултант по кърмене или с мамолог, а не с джи пи. хубав ден
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #551 -: Януари 25, 2013, 15:07:41 pm »
По-добре е да оставите кърмата да си спре сама, както препоръчва и уайт, но ако някоя от вас има нужда от хапчета за спиране, може да ми пише. Изписани са ми от лекар. Купих си ги, за да съм спокойна, но явно, че нямах много мляко и спря от само себе си. Затова не съм ги и ползвала.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #552 -: Януари 25, 2013, 15:13:50 pm »
Марморанка, ако си мислиш, че е от витамините, спри ги за няколко дни. Другата причина може да е от повишените хормони да правиш реакция, аз направих такава алергия след като родих - първо запона сърбеж, но основно по корема и бедрата, след това премина в обрив, разпростря се нагоре почти до гърдите и долу по краката до прасците, дори на ръцете имах. След консултация с алерголог и лечение всичко си дойде на мястото. Така, че си говори с Джипи-то, не мисля че в този случай консултанта по кърмене ще ти помогне - той не е лекар. Ако трябва да се изписва крем - лекарство, най-добре лекар пак ще ти каже такъв.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #553 -: Януари 25, 2013, 17:00:34 pm »
аз съм си отбивала двете деца, постепенно, без драми, с намаляване на броя на суканията
и при двете кърмата си спря самостоятелно и не съм имала проблеми
хубаво е да следиш гърдите, и да направиш преглед при мамолог, месец два след като спреш да кърмиш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #554 -: Януари 25, 2013, 17:16:23 pm »
в този ред на мисли, някой да е ходил на мамолог докато кърми? аз доста се чудя, защото моите болки са почти постоянни и ме притеснява, ще изчакам докато ми дойде цикъла, но  се чудех дали някоя от вас има подобен опит с мамолог?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #555 -: Януари 25, 2013, 17:22:26 pm »
Аз знам, че по време на кърмене не се прави профилактика при мамолог, но като има проблем сигурно трябва да се посети.
Мини благодаря за препоръките, колко след спирането да ида, че щях да питам  :oops:

Всъщност не ви ли гледат като изкопаеми като кажете, че ходите на профилактика? Аз имам раничка и като кажа профилактика гинеколога ми се пули, ми ще ходя на друг следващия път. И уж, имаме право на профилактики, личния никога не ми е отказал направление, но все гледа нещо да измислим, явно я нямат като код профилактиката ли какво?!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #556 -: Януари 25, 2013, 17:28:29 pm »
м-и не е задължителна - така де зная, че звучи като задължително избираем предмет, ама моя приятелка работи като човешки ресурси и там си ги карат да ходят на профилактични прегледи всяка година. та мисълта ми е, че би трябвало да ти се полагат, просто вероятно идеята е, че ако не умираш от нещо, няма за какво да ходиш на лекар
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #557 -: Януари 25, 2013, 17:29:23 pm »
в този ред на мисли, някой да е ходил на мамолог докато кърми? аз доста се чудя, защото моите болки са почти постоянни и ме притеснява, ще изчакам докато ми дойде цикъла, но  се чудех дали някоя от вас има подобен опит с мамолог?

Ходих малко след като родих, мамография не се прави, само ултразвуково изследване.

Здравейте момичета!
Бебка е изцяло на кърма, на поискване и въпреки това тя самичка си изгради режим на хранене през 2,5 - 3 часа. Не дохранвам. Нямаме проблеми с кърменето, детенцето си хапва чудесно, наддава добре, дори в повечко  :D. След кърмене се изцеждам допълнително (не след всяко хранене, а само когато усетя тежест). Болки в гърдите и рагади нямам. Имам само един проблем - външно парене и все едно леко щипене (смъдене). Гърдите ми са адски топли, дори бих казала горещи, като паренето го има и преди кърменето, т.е. непосредствено преди изпразване на гърдата, и след това. Това парене се появи преди около 2 дни и до момента го има. Пробвах с компреси със студена кърпа след кърмене и съответно изцеждане, но облекчението е временно - за около 10-на минути.
Някакви идеи и съвети за справяне с дискомфорта?
Благодаря предварително!
гъбички? или така наречената млечница


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #558 -: Януари 25, 2013, 17:33:29 pm »
м-и не е задължителна - така де зная, че звучи като задължително избираем предмет, ама моя приятелка работи като човешки ресурси и там си ги карат да ходят на профилактични прегледи всяка година. та мисълта ми е, че би трябвало да ти се полагат, просто вероятно идеята е, че ако не умираш от нещо, няма за какво да ходиш на лекар
Това е друго. От Трудова медицина задължават работодателя да плаща за профилактични прегледи на персонала и за една камара други неща.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #559 -: Януари 25, 2013, 17:48:13 pm »
в този ред на мисли, някой да е ходил на мамолог докато кърми? аз доста се чудя, защото моите болки са почти постоянни и ме притеснява, ще изчакам докато ми дойде цикъла, но  се чудех дали някоя от вас има подобен опит с мамолог?

Доколкото съм запозната съществуват 2 метода, позволяващи диагностика на проблеми, свързани с млечните жлези - мамографски и ехомамографски. При мамографския метод се използва рентгеново лъчение (рентгенова снимка на млечните жлези). При ехомамографския метод се използва ултразвукова апаратура с високочестотен трансдюсер, което прави самият метод безвреден. Предназначен е предимно за жени под 35 години, както и бременни и кърмачки. Именно поради факта, че при ехомамографския преглед се използва ултразвук, прави този метод напълно подходящ и безвреден за кърмещи жени.
Така, че според мен няма проблем и място за притеснение кърмеща или бременна жена да посети мамолог, при условие, че прегледа се извърши чрез ултразвук посредство ехомамограф. Ако не ме лъже паметта, в болница "Щерев" в МЦ "Репродуктивно здраве" се извършва такъв преглед чрез този метод.

 :!:Написах горното с уточнението, че не съм специалист, мнението ми не следва да се приема за 100% достоверно, а просто като информация, която съм получила, посредством една статия в списание (не си спомням кое).  :D