0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #300 -: Декември 30, 2012, 19:00:00 pm »
И един пробиотик, който става за новородени, сякаш при нас имаше най-много ефект- "Биогая". Моят син имаше много свирепи колики до 3-тия месец, но при нас определено имаше връзка с моето хранене- щом си пийнех малко фанта и повечко сладко- ела да видиш рев!Иначе ни помагаше и затопляне на коремчето със сешоара по посока на часовниковата стрелка, гушкане, люлеене на ръце и докато мине час-два.
Важното е,че отминава. После идват зъбите, после- други неща. Скоро ще свикнеш!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #301 -: Декември 30, 2012, 19:14:18 pm »
Съвсем забравих, за зъбките на мама - сусамов тахан. Гадничко е, ама аз мажех на филия с мед или мармалад.
[/url][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #302 -: Декември 30, 2012, 20:11:46 pm »
А аз да се оплача-не ми тръгва кърма и това си е.От вчера пия лактогонен чай,правя айрян,наливам се с боза със захар.Не тръгва и не тръгва.Опитвам да цедя,вчера с триста зора изкарах 10мл коластра,или поне аз си мисля,че е такова,жълтеникаво е.Бебка е злояда и едва успяваме и от шишето горе долу да си изядем млякото,а пък на гърда изобщо не иска и да засуче,направо си заспива.То няма и какво да суче.В чудо съм се видяла.Ще се мъча още няколко дни,пък като няма,няма.Много ми се иска да изкарвам поне по малко кърма да й давам на малката принцеска.

Надявам се да не се смеете много, но... пийни една безалкохолна бира  :D. При мен винаги е действала.
     
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #303 -: Декември 30, 2012, 20:29:54 pm »
Вени, благодаря ти за инфото. Като гледам няма нищо необичайно, ние вкъщи се храним основно с продукти без опаковки т.е в естествено състояние.

Блу, търсих го това масло, но английския амазон не го намира. Може ли линкче?

Надявам се да не се смеете много, но... пийни една безалкохолна бира  :D. При мен винаги е действала.
Биричка викаш,а?! :lol: тъкмо и по празниците :lol: че ние ще се вадим другата седмица и ми е малко притеснено дали и кога ще ми слезе кърмата предвид, че ще сме 35+ само :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #304 -: Декември 30, 2012, 20:41:21 pm »
Оливче, ако мога да те успокоя поне малко - аз родих точно на 36г.с., веднага ми тръгна коластрата и на следващия ден се кърмихме вече с Криси, а с Дани на втория ден.
Ааа и аз забравих биричката, по 1 чаша вечер така добре ми действаше. Хмела и ечемика наистина увеличава лактацията  :lol:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #305 -: Декември 30, 2012, 20:50:07 pm »
Мими, успокояваш ме много дори :bighug:
Ама и биричката няма да пропусна :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #306 -: Декември 30, 2012, 21:01:08 pm »
Още едно средство за повече кърма - сминдух. Аз го ям на филийка като подправка или запарени 2-3 л.в гореща 500 мл. вода - има ефект определено :)
Сминдухът е старо познато на света лактогонно средство. Започнах да го пия в края на втория месец, когато се стресирах, че "кърмата свършва". Лятото пак спешно се наложи да го взема, сега по-скоро поддържащо си го пия, не ударно и съм страшно доволна. Най-ефикасния му вариант е този: http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=1&cat_bilki=28916&a_bilki=6361&bilki_c=922&bilki_p=2383&tursene=сминдух

Понеже българския търговец не обича да продава нещата изгодно, намерих го в един US сайт, от който съм си го взела на страшно по-ниска цена  и го пия и в момента.
Никакви чайове не действат така както това чудо. Буквално на 24 час гърдите ми се наляха и спрях да се притеснявам.

Биричката и аз лятото пиех, ефект има! По една чашка с вечерята няма да навреди :)
« Последна редакция: Декември 30, 2012, 21:02:45 pm от Мишле82 »

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #307 -: Декември 30, 2012, 21:30:34 pm »
Всред толкова взаимопомощ, разбиране и толерантност, да се потупаме по рамото за добрия тон в темата - можем значи.
Пожелавам си все така да продължим и догодина!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #308 -: Декември 30, 2012, 21:41:12 pm »
Биричка,значи :DНямаме безалкохолна,но отивам да обърна една чаша алкохолна,пък да видим какво ще стане.А сминдуха по колко се пие?Каквото зависи от мен,всичко ще направя за бебка.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #309 -: Декември 30, 2012, 22:11:02 pm »
Аз пък се чудя какво толкова ги отричате шоколадовите бисквити и шоколада? Моя син рефлукс, колики така и не спря да реве до 6м независимо от храната ми. Биогайя и аз съм давала един курс, понякога си мислех, че и тя няма ефект, друг път беше великото лекарство :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #310 -: Декември 30, 2012, 22:19:22 pm »
Перличка, сминдуха го пиех по 1 таблетка дневно, отделно си варях и лактогонен чай, ето този:
http://www.bilec.net/product/79/laktogonen-chay-bilek-100-g.html

Оливче, Жорко го родих със секцио 39 седмица. Кърмата ми слезе на 3-я ден. Не го мисли предварително, ще видиш, че ще се справите с бебо. Стискам палци и ти пожелавам леко раждане и бързо възстановяване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #311 -: Декември 30, 2012, 22:26:10 pm »
От вчера си варя лактогонен чай,но е в друга кутия,явно фирмите са различни.Ще се свържа и с консултант по кърменето.И сминдуха ще се пробва.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #312 -: Декември 30, 2012, 22:29:52 pm »
 Perlichka ти дохранваш ли я? Има ли жълтеница още? Също е добре ти да пиеш течности, на мен като не ми слизаше кърмата ми препоръчаха да не пия над 3л иначе и аз бях подпукала бози и сок.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #313 -: Декември 30, 2012, 22:36:44 pm »
Биричка,значи :DНямаме безалкохолна,но отивам да обърна една чаша алкохолна,пък да видим какво ще стане.А сминдуха по колко се пие?Каквото зависи от мен,всичко ще направя за бебка.
Перличка, пийни си алкохолна, не се притеснявай. Не е толкова алкохолна ;)
Ако пиеш сминдуха, който ти препоръчах, дозата е 3 по 2 на ден, общо 6 капусли. Аз в момента си пийвам сутрин и вечер по две. Ако забравя сутринта или вечерта, си оставам с 2 на ден. Но за теб, в началото две няма да са достатъчни. То и на шишенцето си го пише, че 6 капсули са дневната доза.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #314 -: Декември 30, 2012, 22:57:54 pm »
Мишле, може ли линк към US сайта :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #315 -: Декември 30, 2012, 23:14:19 pm »
оливия, ей тва е: http://www.amazon.fr/Pranar%C3%B4m-Allaitement-harmonieux-Bio/dp/B002DYEUBG/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1356901995&sr=8-1-fkmr0

Ако решиш да го купуваш, пиши ми на лични, да търсим някоя фирма с по-евтина доставка до вас!

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #316 -: Декември 31, 2012, 10:16:33 am »
Вече нямаме жълтеница.Изцяло сме на АМ,нямам какво друго да й дам :(Течности пия-лактогонния чай,боза,айрян.Снощи си пийнах биричка,довечера пак.Мъча се с помпата,ама не и не.Продължавам с борбата.Приемам всякакви съвети с благодарност.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #317 -: Декември 31, 2012, 10:30:32 am »
Перличка, защо си мислиш, че бебка няма какво да суче? Какво е поведението й като я слагаш на гърда? А след това? Опиши по-подробно.

Относно храните - от ЛЛЛ казват, че можеш да ядеш всичко, че не е нужно да минаваш на някаква специална диета, но има майки, които забелязвали, че децата им реагират на определени храни, така че е най-добре всяка майка да си наблюдава бебето и сама да прецени дали дадена храна му влияе. Това е, което аз съм слушала на лекции на ЛЛЛ.

Шмати, можеш спокойно да си хапваш цитруси. Това му е хубавото на кърменето, че запознаваш бебето с различните храни и вкусове още от малко, но във вид напълно подходящ за него. А ако имаш притеснения, просто не прекалявай с въпросната храна.

За коликите при нас помагаше, кърмене, гушкане, люлеене, пеене, сешоар.
За Биогаята - еми то е ензим, извлечен от кърмата. Не виждам смисъл ако кърмиш, да даваш такива пробиотици
« Последна редакция: Декември 31, 2012, 11:01:30 am от krasi(ahiito) »
[/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #318 -: Декември 31, 2012, 12:08:10 pm »
Краси,ами първо е голяма борба да захапе,после дръпне 2 пъти и започва да плаче,да се върти,изобщо не иска повече да захапе.С помпата също нищо не изкарвам.Вчера едва 10мл жълтеникаво,предполагам коластра,и това е.Мъчим се и двете,ама не става.А и много бързо заспива.Като й дам шишето с АМ,почва да суче и след няколко дръпвания започва да затваря очите.В чудо съм се видяла с това ядене.Преди малко звънях на консултантка по кърмене,да се уговорим кога ще може да дойде,но не ми вдигна.Нормално,празници са.По-късно пак ще се пробвам.Общо взето това е около нас.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #319 -: Декември 31, 2012, 12:39:05 pm »
Мишле, може ли линк към US сайта :P
Заповядай: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Fenugreek-Seed-610-mg-180-Capsules/4217
Поръчва се с код, давам ти моя: WBF539, с него имаш 5-10% отстъпка от първата си поръчка. Ако модераторите счетат, че не уместно да поствам такава информация, да редактират.