0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #20 -: Септември 17, 2012, 16:48:52 pm »
Честит празник на именниците и успешен старт на учениците!

Мешко,нашият батко до юли спеше в една стая с нас,защото нямаше негова.От 3 месеца сме в наше си жилище и детето има детска стая,където си спи сам.Бебето ще сложим при нас в спалнята в кошарка.
<br />
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #21 -: Септември 17, 2012, 16:53:58 pm »
Означава това, което в Бг се прави след 7 или 8 клас.  :x Разпределят ги според наклонностите и уменията им. Има гимназия и още две, които не знам как да ги обясня. Едното в някакъв момент става като техникум, може да се завърши след 10 клас, докато гимназията е 12-13 години в зависимост от провинцията. Последното се води като за тези, които са най-зле. Там дори и професия май не учат. Ще помоля Ганка да ме допълни, че да не ми загори манджата.  :lol:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #22 -: Септември 17, 2012, 16:58:53 pm »
Гане, много предмети имате  :). В държавното училище Тони имаше само английски и математика... 30 мин. физическо седмично и в промеждутъците - някое оцветяване или изрязване.

Тази година е в частно католическо училище, започнаха през август. Имат часове по религия, за които доста се притеснявахме, но като гледам какво учат, не вярвам нещо да му навреди.
Училището е до 8 клас и има 260 деца. Всеки ден получавам имейли с това какво предстои, имам достъп до електронния дневник. Във всеки един момент мога да присъствам на занятие.
Класната стая е светла, просторна /за сравнение с държавното училище, където дори нямаха прозорци  :?/. Всяко дете разполага с Kindle, а дъстата е интерактивна.

Всички са с униформа. Не съм предполагала, докато бях пионерче, че така ще се радвам детето ми да носи униформа  :lol:. Мобилните телефони са абсолютно забранени както за деца, така и за възрастни още от училищния двор.

Докато в държавното училище имах чувството, че третират всички като добитък, тук засега не виждам подобно нещо.
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #23 -: Септември 17, 2012, 17:12:47 pm »
Всички са с униформа. Не съм предполагала, докато бях пионерче, че така ще се радвам детето ми да носи униформа  :lol:. Мобилните телефони са абсолютно забранени както за деца, така и за възрастни още от училищния двор.

Две отлични правила!
Няма надпревара за маркови дрехи, моди и преждевременно сексуализиране при момичетата.
Нито пък разсейване, прекъсване на заниманията и надпревара чий телефон е по-модерен и с повече функции.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #24 -: Септември 17, 2012, 17:19:52 pm »
Ами много, така по учебен план, пък не знам в крайна сметка какво е изпълнението в училище :lol:
Иначе при нас няма униформи, тези пособия дето се виждат, по-голямата част са събрани и са оставени в шкафчетата им в училище. Всяко дете си има шкафче, където оставя нещата, там стои и дисагата за спорт. Децата са с домашни обувки в класната стая - на влизане си ги обуват. Нещата им не се заключват, предполагам и не се и крадат :oops: Имат специална кутия, която им е за нещата по т.нар. труд и творчество и по рисуване. Вътре държат чаша за вода, четки, гланцови и всякакъв друг вид блокчета, престилка, за да не си цапат дрехите, гъба за почистване, моливи, пастели, пластелин. В спортния им сак трябва да има един кат дрехи - анцунг, тениска, спортни обувки.
За профилирането - в края на четвърти клас, според оценките и най-вече според преценката на учителката децата се пращат в различни училища. Едните са като нашите гимназии, другите са професионално ориентирани и има мисля едни, които са за сборна колекция ученици, които нямат желание да учат. Реал училище е за тия, дето ще стават бачкатори, а гимназиите са за по-възвшените професии. Тук децата може да повтарят няколко пъти класа. Както и ако накрая матурите по основните предмети не ги устройват, да изкарат още една година и да се явят на изпити отново, за да си подобрят оценките. Тези, които завършват реал шуле не могат да продължат в университет, а тези от гимназиум - могат.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #25 -: Септември 17, 2012, 17:23:15 pm »
тоест, преценката на учителя на един доста ранен възрастов етап, определя цялата съдба и жизнен път на детето? това ми звучи ужасно, да ви кажа...
добре, че Айнщайн не е бил профилиран в немско училище. съмнявам се и Бил Гейтс да съумееше да изкласи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #26 -: Септември 17, 2012, 17:29:04 pm »

Няма надпревара за маркови дрехи, моди и преждевременно сексуализиране при момичетата.


Ох, остави се. Не знам дали я има тая мода при вас на смъкнатите гащи...

тоест, преценката на учителя на един доста ранен възрастов етап, определя цялата съдба и жизнен път на детето? това ми звучи ужасно, да ви кажа...
добре, че Айнщайн не е бил профилиран в немско училище. съмнявам се и Бил Гейтс да съумееше да изкласи.

Така като гледам моето момче няма шанс да "узрее" до 4 клас. Много, много глупаво нещо. /Ако съм разбрала правилно, разбира се/...
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #27 -: Септември 17, 2012, 17:39:18 pm »
Реал училище е за тия, дето ще стават бачкатори, а гимназиите са за по-възвшените професии. Тези, които завършват реал шуле не могат да продължат в университет, а тези от гимназиум - могат.

Тази система сигурно е работела досега, защото жизненият стандарт на всички, независимо от образованието им, е бил добър. Социалната мобилност просто не е била важна. Поне това ми е известно за Германия. Но дали ще е приемлива системата, ако се увеличи разликата в доходите на социалните класи според образованието?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #28 -: Септември 17, 2012, 18:11:53 pm »
Не знам, не мога да кажа, затова и ужасно много се притеснявам за него, защото не го знам до колко узрял е за това профилиране. Освен това тук мобинга е ужасен и понякога деца, с чужди имена, са профилирани като гастербайтери отрано. Вярно е, че има фамилии, които не се интересуват от децата, има и деца от определен произход, които не се интересуват от училището, но има и такива, които имат желание да учат и да се развиват. И е някак кофти да те срещне учителката във втори клас и да ти каже - ами вижте ся, детето е достигнало неговото ниво на развитие и няма да се промени особено много, демек не го напъвайте, ще стане бачкатор :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #29 -: Септември 17, 2012, 18:15:23 pm »
Гане, нашта даскалица от втори клас ми се усмихна и каза, че от детето ми нищо няма да излезе. Добре че не зависи от нея бъдещето му...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #30 -: Септември 17, 2012, 18:29:09 pm »
Мога само да кажа блазе ти :) Аз се надявам да нямам такъв проблем, млада е даскалицата, симпатична, да видим :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #31 -: Септември 17, 2012, 21:01:03 pm »
Привет и от нас :)

Честито на всички именици, да сте живи и здрави, много щастие и късмет на всички!

И на всички ученици да им върви по вода!
:)

Гане, с тая немска система направо ме разби. Стискам палци, Алекс да се справи по най добрия начин.

Мешко, моите си спяха в една стая до преди година, когато изместихме Стефан, че тропа на сън. Иначе, никога не е успявал да събуди Елена, тя спи като пън и с топ да гръмнеш неможеш я събуди, а Стефан много се стараеше с реването, щото хем злоядо и не искаше да яде, хем не щеше да спи и го мъчеха едни колики... А ритането в "зряла" възраст будеше само мен и баща му и сега спи сам в хола.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #32 -: Септември 17, 2012, 21:53:29 pm »
Честита седмица на всички малки и големи ученици :)

Гане, ужасно звучи това, което разправяш.
Аз в подфорума на мамата,в канадската тема, чета някакви страшнички неща, за някакви настоявание да се дава Ксанакс на дете около 10 г., защото било буйно и т.н. Та леко ми се изправиха косите, там явно не са толерантни към някой извън рамката и ако учителката няма желание да се справи с детето, да му отвлече вниманието, се настоява за медикаментозна намеса+психолог.
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #33 -: Септември 17, 2012, 22:01:19 pm »
Вени, имам богат опит от миналата година  :lol:, макар и американски. Лекарства не се пробутват само на буйни деца  :wink:, но никой не може да те накара насила.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #34 -: Септември 17, 2012, 22:07:23 pm »
Ми и не само звучи, за съжаление :?
Колкото до лекарствата - и на нас ни предложиха тукашния еквивалент, за да укротим Алекс в първата детска градина, но се оказа, че буйния балкански темперамент не пасва само на немкинята, която се занимаваше с него, другите нямаха проблеми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #35 -: Септември 17, 2012, 22:55:54 pm »
А ако откажеш медикаменти, могат ли да го изключат?
И какво се прави в тези случаи, освен да смниш училището? не влизат ли някакви бележки в досие, откога имат такова при вас?
[/url][/url]
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #36 -: Септември 17, 2012, 23:02:30 pm »
Jami, явно са ти обяснили живещите в Немко вече, що  е това профелиране в Де :)

Само да добавя, че бяхме през уикенда на гости на нащи приятели от студенството, живеещи в Баден - Вюртенберг /Щутгарт/. Те са с дъщеря в 4 клас в момента и са на тази вълна.  Та тя ми обясни, че вече отпаднало това, по преценка на учителя и по оценки, да бъдат  разпределяни децата по училища. Родителите записвалли децата си по своя преценка в гимназия, реал и т, н.

Не знам обаче това дали важи за Бавария и др. републики.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 23:26:46 pm от albenanedelcheva »

Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #37 -: Септември 17, 2012, 23:10:51 pm »
Четит първи учебен ден на учениците!
В САЩ предучилищната, която е от 5г е задължителна. После 1ви клас е на 6г. Нямат сън, обаче огромна част от времето седят на земята и сядат на масички само от време на време, когато каквото правят го изисква. дето вика Стефи, то си е като деткса градина почти.  Тук всъщност го наричат kinergarдen. Тук също имат почивка - игра. Не мисля, че спят обаче.  Имат и пре-предучилишнна, от 4г, половин ден.

да похваля Ивана, вече сме научени а гърне. дори вчера без да каже нещо сама си отишла и се изпишкала. Аз разбрах когато се чу „бравооо“ от тоалетната :-). Оставила бях столче пред тоалетната чиния и нейната дъска и тя си отишла сама.  Вчера купихме и сгъваемо гърне, че да има къде да ходи като сме навън. Слага му се найлоново пликче. Освен това дъската му се слага на обществени тоалетни, че се измъчих с нея като излизаме. Не иска и не иска да пишка като я държа, та трябваше да редя тоалетна хартия и да я държа да не падне, неприятно беше.

Мешко и при нас като при Стефи, само че Ивана спеше сама от 8 месеца. Сега Андреа още е при нас, за да не се будят една друга, но скоро ще я местя, понеже вече по-рядко се буди, само понякога изплаква насън.

Мешко, дъшеря ми спи от ок. 1 год. и 3 мес. сама, в стаята си. Калоян се роди когато тя беше на 3 год и 4 м. През почти цялото време обаче сме имали проблеми, с нощните и будения. Аз се местех по няколко пъти при нея, спях на диванчето до леглото и, разказвах приказки посред нощ, държах ръка..... мога откровено да кажа, че бях на ръба да лудна от безсъние и нощни преживявания.
Калоян като се роди, го сложихме естествено при нас в спалнята, в бебешко легло. На ок. 8 мес. го преместихме при сестра му /заради нощтните й изпълнения/ и оттогава спят заедно. Сега той се буди нощем, сестра му - много рядко
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 23:29:40 pm от albenanedelcheva »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #38 -: Септември 17, 2012, 23:20:34 pm »
Ако някой се интересува ще изровя "съображенията", поради които ни "съветват" да посетим специалист и ще го пратя на лични.
Вени, при нас досието започва от първата година, което значи 5 г. Не можеха да ни изключат, но ни тормозеха по други начини.
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #39 -: Септември 17, 2012, 23:23:26 pm »
Освен това тук мобинга е ужасен и понякога деца, с чужди имена, са профилирани като гастербайтери отрано.

Мацка, имам поне 4 Бг лично познати семейства, чийто деца са в Гимназии. Едното сем. го познаваш и ти,  лично.

При никой от тях не съм чувала, да е имало проблеми с чуждия произход. Дано и ние нямаме този проблем.

Тук не ги изтерзават толкова, не ги окайваите. До края на 1ви клас е добре да се научат да четат и да смятата до 20, не е кой знае какво

« Последна редакция: Септември 17, 2012, 23:32:33 pm от albenanedelcheva »