0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #100 -: Септември 20, 2012, 12:51:43 pm »
В нашата градина нещата протичат като при Гери, но вече дъщеря ми е 3-та група и няма лели при тях. Само госпожата е. От тази година в градината има и логопед, който ще работи безплатно с децата, които имат нужда.
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #101 -: Септември 21, 2012, 09:14:39 am »
Добро утро;)
То дойде края на седмицата аз докато се наканя да пиша.. Някак си, тази седмица нямам мирка, децата проплакват през половин час - през по- голямата част на ноща, вече 4 дена стана, не съм се наспивала! Батериите ми имат нужда от презареждане, а кога ще е това- не знам!
На работа как изкарвам- и това не знам ;)
Това е линк със снимка на юнаците, за надпреварата за снимка на Gerber  https://nestle.promotions.com/gerberps3/mobiledetail.do?entry_id=424198 Ако иматe време да ни подкрепите с гласовете си ;) много благодаря :)
От нас - Лек Петък :)

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #102 -: Септември 21, 2012, 11:31:37 am »
И тази седмица отмина:)

Вчера децата тръгнаха на градина. По съвет на госпожата ги заведохме още в 8 сутринта докато няма много деца. Имаше само едно момиченце и учителката ги посрещна много мило, опита да ги предразположи да прекрачат прага на стаята ама...не. Като видяхме, че няма да стане, насила ги набутахме в стаята и затвориха вратата. Много пищяха и плакаха.
Ходих 3 пъти през час да подслушвам на прозореца и чувах Дани да плаче много жално и с глас:(,  Ники се беше успокоила и вървеше само след госпожата. На третото ми отиване не издържах и поревах отвън, но и разбрах, че няма никакъв смисъл да стоя там и да си ги причинявам. А и знаех, че ако положението стане много зле от градината ще ми звъннат да отида.

Отидохме да ги вземем в 16.30ч. но аз пак не се стърпях и надникнах през прозореца:). Алекс беше седнал на една амсичка и закусваше:) Госпожата излезе в коридора и каза, че до обяд е било страшна драма с Дани и Алекс. Отказали са да закусват, да играят, само стояли на столчетата в страни и плачели. На обяд също не са искали да се хранят но госпожата ги помолила поне една филийка да изядат. Първа взела Никол и после братята и:) И след филийката изяли и всичкия таратор:)

Дани не искал да ходи сам до тоалетна и търсел все Айсен (Алекс), но аз забравих да предупредя, че така му викат и госпожата вика, добре, че отиде да ми покаже какво е Айсен та двамата ходили да пишат:) Легнали са с другите деца и са спали без проблем и без нито един от тримата да се напикае:)
Като закусиха госпожата отвори вратата и Дани като ме видя, се хвърли насреща ми и започна да реве с пълен глас:))))))

Никол се опитваше да разказва какво има в градината и каза, че и харесвало и пак щяла да ходи. Алекс и Дани обаче бяха категорични, че "Айсен гадина няма оди поечи".:) Днес сутринта станаха пак с уговорката, че няма да ходят, и като стигнахме до оградата на градината Алекс започна да пищи и да се хвърля по земята, опита се да избяга:) Разплака и Никол и Дани, но 5 минути след като влязоха в стаята, госпожата излезе при мен и се смее и вика, "чувате ли някой да плаче? Още докато влязоха и спряха, давам им седмица срок и ще видите, че няма да го има това, а и като за втори ден е доста добре."

Снощи като се прибрахме вечеряха с голямо желание и искаха още:), после в стаята си стояха един час при играчките, все едно ги е нямало седмица:))))

Съвсем малко по-спокойна съм от преди седмица но имам надежда, че ще свикнат бързо а и госпожите ме изненадаха приятно засега:)

« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:36:15 am от Lisko »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #103 -: Септември 21, 2012, 12:01:03 pm »
Лисано...и те чета и сърцето ми топка...
Всичко ще бъде наред!  :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #104 -: Септември 21, 2012, 12:04:34 pm »
Лис, бърза адаптация и все по-хубави емоции в градината. Представям си как ти е било свито вчера сърцето...

Гальонди, успех на вас в конкурса. И добро сънче ви желая за този уикенд  :wink:

И ние влизаме в есенен ритъм, тази година за сефте няма уговорки за градината сутрин. Радват се да си видят госпожите и приятелчетата. Димана с радост се върна в балетната зала, а пък Дани много го похвалиха учителките - вземал активно участие, много добре преразказвал и имал забележително богат речник. Мама щастлива.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #105 -: Септември 21, 2012, 12:18:56 pm »
Ох, Лисе, така си го написала, че пуснах и аз по една сълза заедно с малчовците. Дано оттук-нататък ходят с голямо желание и се връщат без никакви болести :)

Мармотче, много хубави новини покрай вас :) Като каза балет - записах днес Мони на балет(покрай футбола и самоотбраната). Ще ходи там с новия си най-добър приятел :lol: За момченца било безплатно ;)
http://danzroyal.com/dance-classes
Румен е много скептичен относно балета, но съм сигурна, че на Мони ще му хареса щото ще ги има и двете условия за добро прекарване: много момичета и най-добрия му приятел :)

п.п. Остригах бебето като концлагерист :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #106 -: Септември 21, 2012, 13:42:05 pm »
Моето 5 годишно момче пък тръгна на плуване тази есен. Във възторг е, въпреки, че още треньорът не му е дал дори дъска /по напредналите в групата плуват с дъски/, а му показва само някакви въвеждащи упражнения. От разказите на маликия оставам с впечатление, че е много изпълнителен и някак по свой си начин - мотивиран. Вчера казал на баща си, по повод тревогите му за лошото време: "И дъжд да вали, и град да вали - плуването няма да се пропуска". Още не съв влизала да погледам, а ми е неудобно и да разпитвам много, много треньора. Някой да сподели опит - на тази възраст горе-долу след колко време /посещения/ да очаквам детете вече да се понаучи да плува?
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 14:10:15 pm от hope-love »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #107 -: Септември 21, 2012, 14:07:06 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #108 -: Септември 21, 2012, 14:21:46 pm »
Лисе, успех на учениците ти  :). Ще се адаптират, не се притеснявай, след някой и друг месец, няма да искат да си тръгват.

hope-love, моята дъщеря също тръгна на курс по плуване. И аз не знам след колко време се очаква успех. Мога да разкажа само тук как е.
Курса е общо 5 седмици. Едната седмица е 2 пъти плуването, следващатата - 3 и така се редуват.
В края на курса ще имат изпит - трябва да преплуват 25 м, за да получат свидетелство за морско конче :).
Дара също е много въодушевена. Засега е ходила 2 пъти. Вчера са плували със спагети и дъски. Родители обаче не се допускат. Само накрая, за изпита. Децата ги събличаме и с кърпи в ръце ги предаваме на ръководителя за душ и басейн.

*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #109 -: Септември 21, 2012, 15:59:44 pm »
Покрай линка на Джам попаднах на това
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1551982
Пак ще обикалям реповете  :lol:
Лис, ще свикнат малките душички, те не са отделяни от мама миличките, трябва им малко време.
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #110 -: Септември 21, 2012, 16:18:59 pm »
Ех...Лисе, хем ми е смешно, хем пуснах няколко сълзи и аз...с този Айсън :lol: Дано по-бързо да свикнат дечицата и да не боледуват много.
Здрави да са дечицата! Приятен уикенд! Дават го циганско лято другата седмица! Дано!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #111 -: Септември 21, 2012, 16:20:12 pm »
Алекс и Дани обаче бяха категорични, че "Айсен гадина няма оди поечи".:)

тия двамата, под груповия събирателен образ на Айсен ли се подвизават? :lol:

п.п. много добре се справят с адаптацията, съдейки по разказа ти.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 16:22:23 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #112 -: Септември 21, 2012, 18:16:39 pm »
Алекс и Дани обаче бяха категорични, че "Айсен гадина няма оди поечи".:)

тия двамата, под груповия събирателен образ на Айсен ли се подвизават? :lol:

п.п. много добре се справят с адаптацията, съдейки по разказа ти.

Алекс е говорител на двамата. Дани само допълва "и Дани, и Дани":):):)

Днес не са плакали и нямаше напикани но откакто сме се прибрали чакат да стане тъмно за да са сигурни, че няма да ходят на градина:))))))
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #113 -: Септември 21, 2012, 18:32:36 pm »
Душички! Хем се смея с глас, хем ми е свито под лъжичката като знам какво е.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #114 -: Септември 21, 2012, 18:35:29 pm »
миличките те .Ама мъжка им работа значи.В нашата градина ,реве ли някой- момче е. :lol:Жорко за 4-та година вече е в тази градина и продължава да реве.Има периоди,в които реве всеки ден,после месец ходи без проблем и пак се почва.
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #115 -: Септември 21, 2012, 18:39:13 pm »
в предучилищната на Стефания плачат, ама се съдират направо три деца- и трите момчета, и то по-големи от Стефания /тя е най-малкатата, защото майка й нали много била бързала да й порастне детето ;)/
особено едното такава постановка изнася всяка сутрин- мамоооооооооооо, не ме оставяй, аааааааааааааааааааааааааааааааа ама с пълно гърло, сигурна съм че буди хората в периметър 3 км от училището
Стефания само констатира- гледай ги, как плачат като бебета, а уж са големи
Лис, бързо да се адаптират младежите
на вашата възраст е разбираемо, ама 6 годишно да се дере така, просто не ми го побира ума
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #116 -: Септември 21, 2012, 23:21:26 pm »
миличките те .Ама мъжка им работа значи.В нашата градина ,реве ли някой- момче е. :lol:

така е. бях шокирана да видя преди 2 седмици, когато отвори врати нашата градина на 10-ти септември със сборни групи, как най-голямото момче от групата на Мартин, което е на 6 години и 9 месеца вече, седи насред стаята и реве с пълно гърло за майка си - той, дето иначе е такова развито и сериозно дете. малко стрес им дай на мъжките, госпожа, и ревват за мамаааааааааааааааааа :) това е, да са ни живи и здрави, ще си ги чуваме...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #117 -: Септември 21, 2012, 23:52:56 pm »
Пък в яслата на моя син ревеше едно полякинче месеци наред и сутрин, и вечер. Чак накрая взех да го виждам неревящо. Не бях виждала друго дете така да реве.
Иначе мъжете са нежни души, което се забелязва още в такава ранна възраст. И моят пуска по някоя сълза сутрин, в яслата, където ходи повече от година и половина - същата работа. Има и дни, в които не плаче, но като цяло са рядкост. Сутринта пък щеше да ревне, защото искаше да ходи при децата, а днес градината беше затворена. Няма угодия.  :lol: Аз нали съм свикнала да го водя сутрин и не се впечатлявам особено, но понеже разменихме ролите и сега баща му го изживява много тежко. Ама и той е мъж, т.е. нежна душа.  :lol:

Хубав уикенд ви желая!

*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #118 -: Септември 22, 2012, 00:03:37 am »
Милите мъжлета  :lol: да ги ожали човек  :lol:


Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #119 -: Септември 22, 2012, 00:27:27 am »
Цитат
учителката ги посрещна много мило, опита да ги предразположи да прекрачат прага на стаята ама...не. Като видяхме, че няма да стане, насила ги набутахме в стаята и затвориха вратата. Много пищяха и плакаха.
Ходих 3 пъти през час да подслушвам на прозореца и чувах Дани да плаче много жално и с глас:(,  Ники се беше успокоила и вървеше само след госпожата. На третото ми отиване не издържах и поревах отвън, но и разбрах, че няма никакъв смисъл да стоя там и да си ги причинявам. А и знаех, че ако положението стане много зле от градината ще ми звъннат да отида.

Лисе,
Като чета за тези драми и все едно говориш за Михаела преди година и половина в първата и градина. Само че аз веднъж не издържах, да я слушам отвън как реве за мама и влязох вътре и си я прибрах. тогава учителката беше разочароване от мен и ми каза, друг път да не се поддавам на натиска от страна на детето.

Лиска, горе главата. :wink: Успех! :) Прави ми впечатление, че на много внимателна учителка сте попаднали. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)