0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« -: Септември 17, 2012, 08:53:41 am »
Пожелавам здраве на всички!


ПЪРВОКЛАСНИК

Да си първокласник - то не е шега.
Колко много грижи имам аз сега.

По часовник ставам - времето следя.
Мирно на чина си трябва да седя...

Пиша, пиша букви и чета на глас,
и разказвам ясно, и внимавам в час...

Много, много грижи имам аз сега.
Да си първокласник - то не е шега.


Калина Малина

Честит имен ден и на всички празнуващи днес!

*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #1 -: Септември 17, 2012, 09:00:36 am »
Честит първи учебен ден и успешна година, честит празник на всички именници, да са живи и здрави и само усмихнати :D
И аз имам повод, майка ми се казва Вера, да ми е жива и здрава, прекрасен човек е :D

Лис, в продължение на предната тема, за детската градина, видях в темата на Бърди от снимката, че момчетата са с маратонки с връзки. Хубаво е да помислиш за вариант с лепки, защото мен са ме молели госпожите да не водя детето с връзки, че не могат да се връзват, а те разбира се няма как да вържат 30 чифта като излизат за игра :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #2 -: Септември 17, 2012, 09:49:32 am »
Честит имен ден на всички, които носят имената София, Вяра, Надежда и Любов! Много да са здрави и да носят с гордост имената си!

Честит първи учебен ден и на всички малки и големи ученици!!! Да им върви по вода, както започна и денят днес!

Успешен старт и на всички мъници, които за първи път ще влязат в градината!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #3 -: Септември 17, 2012, 09:52:14 am »
Честито на всички първокласници и хубава прохладна седмица (без дъжд):)

Стефи, да е здрава майка ти и честит празник на всички именници.

Маратонките с връзки, са само за мамино ползване:)но се изпотявам 3 пъти докато им ги обуя понякога:)

И нас на родителската среща изрично ни помолиха децата да са с обувки с лепки и анцузи/панталони с ластик, които лесно се обличат и събличат а не с копчета.

Не ми остава никакво време да ги уча да се обличат и събличат сами. За гащите как да е, събуват и обуват (нищо, че половината е навън и накриво) но за блузите не искат и да опитат да ги съблекат:) Ще ги научат в градината:)

На ендокринолог сме на 26/09 и ще видим какво ще каже докторката.
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #4 -: Септември 17, 2012, 09:57:18 am »
Честит имен ден на всички празнуващи днес!
На учениците спорна и успешна учебна година!
На всички останали здрава и по-слънчева седмица!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #5 -: Септември 17, 2012, 11:14:40 am »
Честит първи учебен ден на учениците - нови и стари! Честито завръщане в детската градина и яслата на малките!

Да ни върви успешно и добре тази учебна година, че догодина тук ще се тресе от вълнения - с големия брой наборчета, които ще тръгват на училище.

По темата за връзките за обувки - моят син е на 6 години, няма обувки с връзки и не мисля, че е пропуснал нещо в стилово отношение. Човек трябва да си пести времето и нервите ;) и без това, ортопедът д-р Драганов каза, че средно на 12 годишна възраст се научават момчетата да връзват връзки на обувки...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #6 -: Септември 17, 2012, 11:16:41 am »
Ааа, Джаме, учат се и в първи клас още, моя синковец се научи точно за един ден ходене на училище :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #7 -: Септември 17, 2012, 11:26:40 am »
Честит първи ученически звънец на всички малчугани и техните родители.Да ни върви по вода.Както на тези в яслата,така на тези в предучилищната група така и на първолаците и по-големите ученици.Успех на всички.Много здраве и шестици цяла година............ :D :D :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #8 -: Септември 17, 2012, 13:51:00 pm »
Честит първи учебен ден и честит имен ден на всички празнуващи!
Ние започваме трета учебна седмица, от миналата сме с домашни всеки ден :(
Симеон е умерено нещастен и се пазари всеки ден да не ходи на училище.
Имахме първа родителска среща, обясниха ни всичко за реда, учебния процес, униформите и учебните пособия. Имаме нова учителка - мис Хенриета, родом от Унгария. Ще преподава всички предмети на английски. Отделно спорт, изкуство и религия са на френски. После имахме събиране на всички родители от всички класове в гимнастическия салон и директорката и зам. директорката ни говориха разни хубави неща за това как да поддържаме семейството си щастливо и в добро емоционално здраве, как да балансираме между всички задължения, как да отделяме повече време и за себе си, за да сме пълноценни родители и други в този дух. Мислех си в началото, че си губя времето, но после се замислих, че всъщност имам нужда да слушам нещо подобно и че би трябвало да съм благодарна. В България едва ли ще попадна на такова събиране в училище, а тук е традиция на всеки триместър да ти говорят за някакви ценности.
Прикачвам програмата ни и домашното за понеделник, знам, че на някои майки им е интересно ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #9 -: Септември 17, 2012, 14:11:02 pm »
Привет и от мен! Честит празник на всички именици, а на учениците - малки и големи - много успехи в училище или весели игри в детската градина!

ани, с толкова английски в програмата, Мони ще стане цял Шекспир. И друго ми направи впечатление - имате часове по религия. Какво изучават там?

Аз съм на родителска среща другия понеделник. Да видим какво ще ни кажат!

лис, надявам се, че ендокриноложката ще потвърди, че нещата не са сериозни.

Другата седмица смятах да отидем и на УНГ доктор, за да видим дали нещата около полипите в носа и големите сливици са се поуспокоили след капките, които ни изписа. На мен така ми се струва, защото отдавна не съм чувала детето да кашля. Дано съм права! Казах и на мъжа ми да дойде този път с мен, за да може и той да чуе лекаря и ако се налага някаква интервенция, да вземем решение заедно.

Хубава седмица и от мен!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #10 -: Септември 17, 2012, 14:27:21 pm »
през цялото време на учебния ден ли седят на чинове (маси и столчета)? колко часа по колко минути на ден? ядене? игра?

иначе, математиката, като гледам, е на ниво 3-та група на ДГ, може би смесено с 4-та.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #11 -: Септември 17, 2012, 14:57:50 pm »
аз да си призная честно не знам защо европейците са решили да започват децата училище от 6г., като реално програмата им е абсолютно същата като нашата за т.нар. предучилищна група. Но при нас все пак децата имат обеден сън, почивка и т.н., все пак говорим за 6г. деца. Само дето при тях му казват училище и до 15.30 децата седят по чинове да речем, незнам, разсъждавам си аз... :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #12 -: Септември 17, 2012, 15:08:37 pm »
не знам, освен в България и Русия, къде другаде остана децата да тръгват на 7 г. на училище.

защо се бърза ли? ми за да попаднат по-скоро в месомелачката, затова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #13 -: Септември 17, 2012, 15:15:35 pm »
В Германия тръгват на 6 г., което не значи, че им одобрявам системата да ги профилират след 4 клас.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 15:20:56 pm от blue_sky »

Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #14 -: Септември 17, 2012, 15:52:16 pm »
Здравейте. Успешна учебна година на всички. Успешна адапатация на малчуганите, прекрачващи за първи път прага на детската градина. Мия продължава всяка сутрин да се пазари, как не й се ходи, не иска на градина, иска у дома. Въпреки, че сега в градината й харесва, все старата сутрешна история продължава. Не знам ако и на училище ходим по този начин, как ще я караме?!!
Имам нужда от малко практически съвет от майките с повече от 1 дете. Как организирахте нещата при появата на бебето? Имам предвид спането. Ние имаме детска стая, в която освен бебешкото легло има и по-голямо. Мия все още си спи в бебешкото, защото й става, но ще ползваме него за бебето, живот и здраве. Та съм се замислила в първите месеци, когато бебето се буди често нощем, къде да преместим Мия. Мисля си, че за нея няма да е добре да е в една стая с бебето, а пък и аз ще трябва да съм там през нощта. Споделете как постъпихте вие и как организирахте нещата.
Честит имен ден на всички именници!
<br />[link=http:
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #15 -: Септември 17, 2012, 15:58:25 pm »
Мешко, ще ти кажа как беше при нас. Деси си спи сама в детската стая от 10 месечна възраст, като до тогава спеше в спалнята в кошарка, та като се роди Елена, Деси продължи да си спи в детската стая в дървената кошарка, а в спалнята сложихме сгъваема и елена си спеше при нас до към 1.6г., след това я преместихме с кошарата при Деси. :)
Не си спомням много, но не се сещам за случаи в които бебето да е плачело и Деси да се е буделе, спеше си като пън :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #16 -: Септември 17, 2012, 16:06:46 pm »
Четит първи учебен ден на учениците!
В САЩ предучилищната, която е от 5г е задължителна. После 1ви клас е на 6г. Нямат сън, обаче огромна част от времето седят на земята и сядат на масички само от време на време, когато каквото правят го изисква. дето вика Стефи, то си е като деткса градина почти.  Тук всъщност го наричат kinergarдen. Тук също имат почивка - игра. Не мисля, че спят обаче.  Имат и пре-предучилишнна, от 4г, половин ден.

да похваля Ивана, вече сме научени а гърне. дори вчера без да каже нещо сама си отишла и се изпишкала. Аз разбрах когато се чу „бравооо“ от тоалетната :-). Оставила бях столче пред тоалетната чиния и нейната дъска и тя си отишла сама.  Вчера купихме и сгъваемо гърне, че да има къде да ходи като сме навън. Слага му се найлоново пликче. Освен това дъската му се слага на обществени тоалетни, че се измъчих с нея като излизаме. Не иска и не иска да пишка като я държа, та трябваше да редя тоалетна хартия и да я държа да не падне, неприятно беше.

Мешко и при нас като при Стефи, само че Ивана спеше сама от 8 месеца. Сега Андреа още е при нас, за да не се будят една друга, но скоро ще я местя, понеже вече по-рядко се буди, само понякога изплаква насън.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #17 -: Септември 17, 2012, 16:12:18 pm »
При нас общо взето също тръгват на 6 години, като си е точно това, което се учи в първи клас. Вярно, че им е малко хаотична системата и не мога да я схвана напълно, освен това ме дразни това, че ги профилират в 4 клас, но има организирано абсолютно всичко. Даже се смяхме преди два дни, защото надписвахме всичко - от тетрадките до моливите.




И аз чакам да видя какви са им часовете по религия/етика - предполагам етиката е за неправоверните :lol: Иначе в началото са от 8 до 11.20, като имат основни предмети - математика, език, човек и природа,спорт, а от другата седмица добавят и религия/етика. За сега домашните им са - да направят вълнички, да напишат писмо или да нарисуват нещо, сега днес е да изрежат от списания цените и да ги залепят в тетрадките си по математика.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 16:15:46 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #18 -: Септември 17, 2012, 16:19:50 pm »
да похваля Ивана, вече сме научени а гърне. дори вчера без да каже нещо сама си отишла и се изпишкала. Аз разбрах когато се чу „бравооо“ от тоалетната :-)

ох, Боби, сега пък нов дерт - да я отучиш да вика "Бравооо" след като се изпишка :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #19 -: Септември 17, 2012, 16:20:45 pm »
Гане, blue_sky - какво значи "профилиране"?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!