0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #120 -: Септември 22, 2012, 06:54:03 am »
Аз като я оставих Ивана първият път ги попитах как е по-добре и те казаха направо да я оставям и щяла да свикне. Оставих я плачеща и ревах  по пътя към работата като бебе, та за малко не катастрофирах от рев. След 3 часа ми се обадиха да си я взема, че плачела и казаха, че не мислят, че е добре за нея толкова да плаче, Като отидох тя милата гледаше през хората, все едно е дрогиана нещо и плачеше. Направо с един такъв празен поглед, абе страшна картинка беше. Бяха я разнасяли 2 часа и един заспала. През тези 2 часа не спряла да плаче. Тогава си казах, че никога повече няма да послушам някого да си оставя детето изведнъж да свикнело.  На следвашият ден седнах вътре на земята с нея и учителката си говорих с учителката, докато  Ивана малко по малко започваше да се поотдалечава от мен, а аз се присламчвах към вратата. Това го правих 3 дена по около половин час и после тя свикна.

По повод това кой имал време да обяснява - днес като взимах Ивана и двете и учителки започнаха да ми пеят някаква детска песничка, че да ми покажат какво правела и как го правела и имитирала. За съжалени тя не искаше, но мисълта ми беше, че без да го искам, само попитах нещо и те решиха сами да ми разкажат, не им се стори някаква тежка работа това, че се занимават  с мен. И нека да я похваля- днес беше успяла съвсем перфектно да проследи една линия с фулмастер. до сега все някакви драсканици ми дават, но сега беше проследила права черта от буквата А до картинка с ябълка и после имаше още  4 букви, без да проследява беше нарапвила прави черти от тях до картинките срещу тях. Ох аз как обясних, все едно имам Пикасо... ама за мен е много това, което е направила понеже  аз в къщи с рисуване и очветяване не се заниамвам. Освен това казаха, че командорела децата и ако някое не спазва правилата ( приемрно кажат им да са тихи ) и ходела и тя да въвежда ред да им казва да мълчат.


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #121 -: Септември 22, 2012, 09:30:11 am »

Прави ми впечатление, че на много внимателна учителка сте попаднали. :)

От това и аз съм приятно изненадана, и от двете госпожи. Ще видим нататък дали ще си остана изненадвана:)

Днес сутринта в 6.15 Алекс ме събуди "Мамо, мамооо, Айсен няма оди детската гадинка, само моската гадина на сосотка":):):)

Срам, не срам ще си призная, че много ми хареса да имам свободно време. Що работа свърших в нас и изхвърлих ненужни вещи трупани последните 2 години:) И каква тишина:):):)

След месец мисля да започна да си търся и усилено работа, че това ще е от трудно изпълнимите задачи, освен ако някой работодател не чака точно жена с три малки деца:)))))))))))

Хубави почивни дни:)
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #122 -: Септември 22, 2012, 11:45:09 am »
Днес сутринта в 6.15 Алекс ме събуди "Мамо, мамооо, Айсен няма оди детската гадинка, само моската гадина на сосотка":):):)
  :lol: И аз смятах да ходя с Айсен на состка, ама тоз вятър ми обърка плановете май  :lol:
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #123 -: Септември 22, 2012, 14:59:45 pm »
Лис, какъв срам те гони?! И ти душа носиш. Отдавна ти казах да ги пратиш на ясла, че и ти да си поемеш въздух малко. Ти си им не само майка, ами и баща, когато последният отсъства. И само на теб чакат 365 дни в годината, 24 часа в денонощието и така вече 3 години.

*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #124 -: Септември 22, 2012, 17:32:41 pm »
След месец мисля да започна да си търся и усилено работа, че това ще е от трудно изпълнимите задачи, освен ако някой работодател не чака точно жена с три малки деца:)))))))))))

Има чалъм: обаждаш се на местен вестник, разказваш сърцераздирателна история за това как сама отглеждаш тризнаците си, как не можеш да ги оставиш и за минута, за да отскочиш до магазина и аптеката, как едно от децата има здравословен проблем и нужда от сложни изследвания, как ти е трудно да им набавиш зимни дрехи и обувки... И как отчаяно се нуждаеш от работа.

Но пусто да остане, няма да се получи, това друга варненка току що го отигра.
Оттогава изпитвам още по-голямо уважение към теб.
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #125 -: Септември 22, 2012, 20:57:05 pm »
След месец мисля да започна да си търся и усилено работа, че това ще е от трудно изпълнимите задачи, освен ако някой работодател не чака точно жена с три малки деца:)))))))))))

Има чалъм: обаждаш се на местен вестник, разказваш сърцераздирателна история за това как сама отглеждаш тризнаците си, как не можеш да ги оставиш и за минута, за да отскочиш до магазина и аптеката, как едно от децата има здравословен проблем и нужда от сложни изследвания, как ти е трудно да им набавиш зимни дрехи и обувки... И как отчаяно се нуждаеш от работа.

Но пусто да остане, няма да се получи, това друга варненка току що го отигра.
Оттогава изпитвам още по-голямо уважение към теб.

 :balk_81:
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #126 -: Септември 22, 2012, 22:04:32 pm »
Здравейте, момичета!

Лис, разбрам те мила! Ти си голям боец!  :wink:

Аз съм в голяма дилема. Днес сутринта получих мейл, че са приели Никол на ясла. Но, ни е далече и е в центъра т.е. няма къде са се спира и паркира. Не знам дали да я записвам. Струва ми се много малка и не знам дали ще се справи.  Дали ще иска да заспива там следобед? Досега не е спала на чуждо място без мен или някой близък. :( Най-големият проблем е воденето и прибирането обаче. През зимата как ще я водим в студа, знам ли. Не ми се вярва директорката да се съгласи да и пази мястото чак до пролетта. Заведението е само СДЯ, т.е. догодина пак трябва да кандидатстваме. Но, пък нали ходенето на ясла дава точки за градина!  Трябва да решим до понеделник. Баща и хич не е навит да я пускаме от сега.


*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #127 -: Септември 22, 2012, 22:23:34 pm »
Раши, моят съвет е да я пускате! И как ще е малка почти на 2 е! Дари тръгна на 1,5 години и беше най-малката в групата, но се адаптира изключително бързо. Не че аз имах друг избор де, но ти си знаеш! И освен това не можеш да си представиш колко е ценна тази точка от яслата! Ако я нямахме най-вероятно нямаше да ни приемат на градина и сега щяхме да се чудим какво да я правим! Днес бяхме с едно приятелско семейство, чието голямо дете е с Дари, а сега имат и бебе. И те се чудиха дали да го пускат на ясла, а сега нямат друг избор освен частна детска градина... :( защото не ги приеха никъде. Кой гледа сега Никол? Майка ти ли? Със сигурност в момента й е по-добре, но помисли, че догодина тя вече ще си има осъзната нужда от детска среда...а и ти можеш да я запишеш фиктивно, да носиш бележки от лекар и да не я водиш. Няма ли трамвай до центъра? Можеш да я пуснеш сега да видиш как ще й се отрази, нищо не губиш. Пък зимата когато е много студено да не я водиш...
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #128 -: Септември 22, 2012, 22:33:10 pm »
Мерси, Нуну. Точно такъв вариант обмисляме. Ама и аз съм една паника явно :(
Малко трудно заспива на обед, а и нали се захласна няколко пъти преди време, та затова ме е страх. Това ще ми мине де. Пътят дотам най ме притеснява. Утре ще го мъдрим. Много благодаря мила!  :)
« Последна редакция: Септември 22, 2012, 22:36:57 pm от Раши »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #129 -: Септември 22, 2012, 22:42:06 pm »
Раши, ще заспива не се притеснявай, те там като ги сложат всичките и си има режим е дори по-лесно, че гледат еdно от друго. Ивана спи в градината а у нас  не иска и се приспиваме в колата. А там няма такива номера- ляга си, щом другите си лягат и си заспива.


  
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #130 -: Септември 22, 2012, 22:56:31 pm »
Раши, ще заспива не се притеснявай, те там като ги сложат всичките и си има режим е дори по-лесно, че гледат еdно от друго. Ивана спи в градината а у нас  не иска и се приспиваме в колата. А там няма такива номера- ляга си, щом другите си лягат и си заспива.

 :bighug:


*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #131 -: Септември 23, 2012, 00:46:50 am »
Напълно съм съгласна с Боби и нуну - нито е малка, а за заспиването ще се научи да заспива заедно с другите. И ние вкъщи се приспиваме, а в яслата са ми казвали, че си знае кое му е леглото, отива и си ляга сам и е сред първите заспали.
Хич ли няма къде да се спира в центъра? В 8 сутринта не съм останала с впечатление да няма места, дори ако трябва да се плати 15 минути за синя зона.

*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #132 -: Септември 23, 2012, 01:44:31 am »
Раши...аз малко в обратна посока на общия тон по въпроса с яслата, ама аз нямам опит, така че няма да те панирам излишно.  :lol:
Защо на ясла, когато има близък човек, който да ти я гледа? Дори да е заради въпросните точки за ДГ, ако там се наложи да изчакате - пак ще има кой да ти я гледа. В случай, че бабата е пенсионерка, а не е в дълъг отпуск просто...

Когато няма друг вариант и просто се налага мама и тати да работят, няма кой близък да се грижи за детето/децата - ОК. Да се дават на ясла, ама ако има кой да гледа толкова малко дете в неговия си дом, с неговия си режим - според мен е за предпочитане. Лично мнение разбира се. Ще се научи и да заспива и да яде и на каквото там се налага да се научи за целта, но защо да го прави, ако не е крайно наложително? Цял живот ще има да се съобразява с какво ли не, да се учи на какво ли не, да живее по правила ще не ще...та, ако има начин - спести й го още половин, една година - все е нещо. Щом пък не си и лично убедена, че това е правилното решение на този етап, за твоето дете - просто не го прави и толкова.

Успех каквото и да решиш. И в двата случая младата дама ще се справи чудесно. Просто споделям моите си мисли по тези въпроси точно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #133 -: Септември 23, 2012, 06:22:03 am »
Лисано и аз като Цигу, само че тя е по-смела в изказа,
тези дни си мислех какъв "войник" си ти...
Колко уважение и респект и обич изпитваме към теб, аз и семейството ми!
Не се оплака веднъж, не каза дума...все на шега, все някак между редовете...
Искам само да ти кажа, че ще се върне при теб един щастливо
емоционален бумеранг много скоро, защото го заслужаваш!

Раши... ще претеглите и ще прецените...

Жбрул мило, аз само за протокола...София е ад с детските градини,
поне за хората като нас които няма от къде да извадят допълнителни точки!
Митака чака за място до от 3г до 4г и 2 месеца и ако той не беше вече в системата
Калина беше аут!Дори и сега пак беше на чертата с най-малко точки
независимо, че Митака ходи на градина и разликата между двамата е по-малка от 24 месеца!
Колко са важни понякога 18 дни....

И пак за протокола...Той когато се роди Тя ходи на частна ясла 5 месеца
от тях сумарно 1 и половина...здрав или болен, ходи или не таксата е факт
+ още по 100 лв за лекарства на месец и калкулацията + извода
"Ходи на частна ясла и аз гледам две болни деца у дома"
се трансформира в гледам си две здрави у дома...

Ама колко спокойна го раздавах относно тръгването им във вторник,
а последните няколко дни нещо се свих на кълбо...здрави да са само!
« Последна редакция: Септември 23, 2012, 06:30:35 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #134 -: Септември 23, 2012, 09:04:03 am »
Благодаря, момичета!  :D

Жбрули, като цяло и аз мисля като теб.  :) Иначе точно това ми е презумпцията - да ходи 1 година на ясла, за да има точки за градината до нас после. До нас има хубаво, елитно ЦДГ и ако няма точки от ясла, едва ли ще влезе. Иска ми се догодина да е там, защото ни е буквално на 20 метра. Работата е там, че аз имам повече точки за центъра понеже там се водя по адрес, и мъжа ми работи там. А в квартала имам с 0,1 точки по-малко от повечето съседи, понеже работя в далечен квартал.
Майка ми е пенсионерка, и ще я гледа, но и идва трудно вече. Определено е уморена. Другото е, че тя си работи по разни проекти и с радост ще спре да я гледа. Реално, ако я запиша на градина, майка пак ще помага много - ще я взима понякога, ще я гледа, когато е по-леко болна (когато е нещо по-сериозно си оставам аз). Без нея сме за никъде ;)


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #135 -: Септември 23, 2012, 09:14:16 am »
ще се съглася с Jbrul, при наличието на сигурен човек, без ангажименти аз никога не бих се и замислила да пратя дете в ясла/градина
дори в момента всички ми обясняват как трябвало да пусна Преслава на градина, да освободя детегледачката, а Стефания да ходи цял ден на училище- е, не е моят път това
"асматичката" Стефания от октомври м.г. до сега е направила един спазъм, и един път и трите бяхме с бронхит, като аз бях най-зле
забравихме инхалатори, урбазони и вентолини, само като си припомня и настръхвам, може би преслава няма да повтори, но по-добре у нас
някой ще кажат- с деца да растат, със себеподобни в определена среда, да но те не са лишени от нищо такова, всеки ден те излизат по 2 часа сутрин по площадки и привечер по 2-3 часа с нас, през останалото време си имат режим- закуска, обяд, следобеден сън

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #136 -: Септември 23, 2012, 09:29:51 am »
Аз пък мисля, че социалният ефект от това да ходи на градина е много полезен за справянето в училище след това. Не казвам да е от ясла,но поне 1-2 години преди училище мисля, че е добре. Не само за детската среда, но и друго е да са под контрола на чужд човек, а не вечно с баба или мама и да са по-независими.
Това е е мое мнение, знам че много хора мислят различно.



  
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #137 -: Септември 23, 2012, 09:41:59 am »
Аз пък мисля, че социалният ефект от това да ходи на градина е много полезен за справянето в училище след това.

Не е така Боби.Пак всичко е до дете.Моят син е ходил плътно и на ясла и на градина.Толкова трудно се адаптира в първи клас,че не ми се иска да се сещам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #138 -: Септември 23, 2012, 09:56:05 am »
Аз пък мисля, че социалният ефект от това да ходи на градина е много полезен за справянето в училище след това.

Не е така Боби.Пак всичко е до дете.Моят син е ходил плътно и на ясла и на градина.Толкова трудно се адаптира в първи клас,че не ми се иска да се сещам.
Съгласна съм, разбира се, че всичко е до дете. От много стеснително дете няма да направят бърборко, но си мисля, че иначе ще е дори по-лошо. Ивана като започна градина плачеше от шума,който другите деца правят, а сега раздава правосъдие наред. Беше я срам и понякога страх от чужди хора, а сега няма подобни проблеми. Мисля, че ако не ходеше на ясла, това само щеше да се задълбочава.  Предполагам, че при вас обаче трудностите са били с неща, които в градината не съществуват, а иначе пак е щяло да ги има + стреса от това, че въобще не е имал никой чужд човек да го командва. Само си предполагам...


  
*
Re: Ученическа седмица 17.09 - 23.09.2012
« Отговор #139 -: Септември 23, 2012, 22:22:52 pm »
Раши, мисля че вече на 99% си взела решение :wink:
Мищанке, Дари преди малко ми заяви, че утре ямало да ходи на градина ако Калина не е с нея :oops: