0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« -: Септември 10, 2012, 11:15:32 am »
започва голямото завръщане по родните места и към обичайния начин на живот. здравей ясла, детска градина, училище! здравей и ти, работен ден!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #1 -: Септември 10, 2012, 13:35:24 pm »
Влизам и аз с пожелание за успешна адаптация по работните места, по яслите, градините и училищата. :)

Ние бяхме на четиридневна почивка в Албена. Много сме доволни. Мисля, че и децата си изкараха добре. :)

Сега се обръщам с молба:
ако някой види плюшена Мини маус, веднага да ме информира, че търся спешно. Миналия декември бях купила от Карфур и Мики, и Мини, които Дядо Коледа им ги донесе на децата. :wink: Това са любимите плюшени играчки на децата. Михаела навсякъде беше с Мини, с нея лягаше, с нея ходехме навсякъде, вкл. и по почивки. Същото важи и за Косьо и Мики. Но преди няколко дни изгубихме Мини в единия мол. Излишно е да казвам, че се връщах, търсих, разпитвах - няма я Мини маус и това си е. Търсих и да купя нова от Хиполенд, от Кауфланд и от някои книжарници - няма. От персонала на Хипо научих, че през миналата есен в страната е внесено голямо количество и то вече на много места е изчерпано. От тогава - не е имало внос.
Много ви моля, ако някоя от Вас, случайно види такава играчка някъде, да ми каже.
Благодаря предварително. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #2 -: Септември 10, 2012, 14:56:42 pm »
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 14:59:44 pm от Марито »
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #3 -: Септември 10, 2012, 15:25:56 pm »
Много ти благодаря, Мари.
Ще се възползвам от Store.bg
Ама пусто, нямам толкова навика да ползвам нета за пазаруване. Явно съм по-консервативна и си търся по стария начин - проверка по магазините. :lol:
Още веднъж, мерси. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #4 -: Септември 10, 2012, 16:30:01 pm »
Здравейте момичета, извинявайте за Спама, но не зная къде точно да публикувам тази тема за номинациите на сайта jobtiger.tv - "Човекът, който ме вдъхновява". Смятам, че в една подобна инициатива за хората на нашето време е недопустимо Човек като д-р Стаменов да не получи номинация. И той я получи. Ще се радвам, ако всички, които държим нашите рожби в ръцете си, благодарение на неговия неуморен труд и отдаденост гласуваме за него на този адрес: http://jobtiger.tv/inspiration/person/146
Извинявам се, ако мястото на темата не е подходящо, но в случая времето за гласуване е само една седмица.
Пожелавам на всички мамчета спокойни и здрави дечица)))
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #5 -: Септември 10, 2012, 16:57:55 pm »
това важи с пълна сила за всички останали лекари, помогнали на момичетата тук
не ме разбирай погрешно, но всеки пациент е способен да идолизира човека, който му е помогнал да преодолее проблема си
аз например въобще не се вдъхновявам, поради простата причина, че никога не съм му била пациент, но се вдъхновявам от Човека, който оперира баба ми от раково заболяване преди 13 години и тя все още е жива и здрава, радва ни и ни помага
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 17:03:27 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #6 -: Септември 10, 2012, 22:48:00 pm »
Здрасти на всички!

Здравей работа, дааа. Днес беше голяма лудница  :lol: Ама не е толкова лошо да си на работа все пак.

Моята дребната е с температура от вчера. Няма нито кашлица, нито сополи. Дано е нещо настинка и да мине бързо. Бяхме на басейн и може да съм я простудила, знам ли. Много съм зашморцана майка, ей!

Хубава седмица! :)


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #7 -: Септември 10, 2012, 23:20:38 pm »
Весела седмица и от мен.
Моето малко момиченце най-после е прието на градина. Е, на другия край на града е, но на път за работата на тати. Няма да е готова градината, поне до края на месеца, но и това е нещо.
Тука за една седмица научи много нови неща. Дето съм показвала и показвала, но тя сега чак започна. Опитва се да се облича и съблича, днес сама си бърса дупето (ревизирах после де), яде супа сама, не само кашави храни и ориз. Даже иска да мие съдове :lol:. Добре че тя ползва пластмасови купички, че в онова корито с фаянсови плочки .... не ми се мисли.
Взе и да проявява интерес към стихчета и песнички, т.е. не само да ме кара аз да казвам, а и тя да ги пее или казва. Днес от сутринта ми пее „феве Жака, доме вю ....“. Това е песничката за братко Жак.
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #8 -: Септември 10, 2012, 23:26:04 pm »
това важи с пълна сила за всички останали лекари, помогнали на момичетата тук
не ме разбирай погрешно, но всеки пациент е способен да идолизира човека, който му е помогнал да преодолее проблема си
аз например въобще не се вдъхновявам, поради простата причина, че никога не съм му била пациент, но се вдъхновявам от Човека, който оперира баба ми от раково заболяване преди 13 години и тя все още е жива и здрава, радва ни и ни помага

:good_post:

Иначе по въпроса за почивните дни - ние ги изкарахме много весело, на път (и софра) бяхме и четирите дена, първо с приятели и децата им, после малко при баба и дядо в Силистра - малкият много хубави емоции събра и това е най-хубавото :D
Аз иначе почти не съм спирала работа (носех си лаптопа, нямаше как просто), но беше минимално - 90% от времето си бях посветена на почивката и времето с любимите ми хора :D
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 23:35:40 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #9 -: Септември 11, 2012, 00:22:28 am »
Здравейте и от нас.Лятото свърши и е време и аз да се включа малко.
 при нас има много новости, след десет  години в една къща, края на юли я продадохме и сега сме в друга.Съвсем различна от предишната, в града.Което е хубаво, защото носи различни емоции. А и всичко ми е на една крачка разстояние.

Децата са първокласници. Записахме ги  във френска програма, половин ден английски, половин ден на френски/само разговорно/Надявам се да се справят.
Вече си намериха нови приятели което ме радва, защото и училището е ново и малко се притеснявах дали няма да им липсва старото, все пак две години бяха там.
Но те нали са двама, страшно няма:)

Поздрави на всички и целувки на дечицата
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #10 -: Септември 11, 2012, 08:42:58 am »
Хубава седмица е от мен!
Бъдете здрави :D

На завърналите се към работата успешна адаптация!
На първолаците бързо свикване с новостите :D И на приетите в градина и ясла успех!

Ема, пожелавам бърза адаптация на младежите и само хубави емоции в новата къща :D

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #11 -: Септември 11, 2012, 09:08:11 am »
Хубава седмица и от нас!
Здрави и усмихнати дечица да има и спокойни родители!

Моят младеж вчера се скъсал да реве докато баща му го оставял в градината :( Рядко ни се случва, но явно почивните дни и на него много му харесаха :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #12 -: Септември 11, 2012, 10:43:50 am »
Момичета, ще питам тук, тъй като много от вас вече имат повече от 1 дете -при втората бременност кога започнахте да усещате бебето?
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #13 -: Септември 11, 2012, 10:50:06 am »
Весела и спокойна седмица!
Ние сме в училищна треска, в четвъртък тръгваме в първи клас :) Порастна ми момчето и така и не разбрах кога :(

Мешко, различно се усеща, всичко зависи от плацентата. Между 15 и 20 се усеща най-ясно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #14 -: Септември 11, 2012, 10:59:22 am »
Ема, честит нов дом, само от смях да се оглася.
Честити първокласници на всички! Знам, че ще се справят, защото децата на "Зачатие" са уникални. Как минава времето...
Ние тази седмица сме си в къщи да се гледаме с гимнастика, другата са с баща си. В неделя правиха уговорки да ходят на градина, Криси обува гащите на брат си и чорапите, за да покаже как ще му помага  :lol: Паднах да се смея  :lol: Закарахме ги за малко, за да мога аз да се освободя от работа, учителките ги оставиха за целия ден, но директорката мрънкала, че щяло да се ангажира вниманието на учителките повече с Дани. И сега си почиваме в къщи. Щяхме да излизаме, ама един гаден вятър има, ще ни се напълнят всички дупки с боклуци.
Иначе героя се справя, дори се храни сам с лявата ръка и пробва и да се облича. Но е мноооого по-кротък  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #15 -: Септември 11, 2012, 12:20:21 pm »
Емче, честита нова къща! пожелавам ти в нея да имате само радостни мигове!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #16 -: Септември 11, 2012, 15:21:30 pm »
тазседмичното четиво за размисъл:

http://www.monitor.bg/article?id=353806

Цитат
Все повече са малчуганите, у които фината настройка на правилно изградената чувствителност и на ценностите изобщо липсва. Не става дума само за малцинства, не става дума само за бедняци. Ако години наред деляхме семействата на „добри”, които поздравяват съседите и децата им не крещят, и „лоши”, които викат, пият и се бият, сега разлика почти няма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #17 -: Септември 11, 2012, 22:22:37 pm »
Момичета, ще питам тук, тъй като много от вас вече имат повече от 1 дете -при втората бременност кога започнахте да усещате бебето?

Мешко, аз Дара я усетих по-рано, още в 16 седмица, нищо. че от изчетеното, първото бебе се очаква ок. 20 седм.

Калоян по-късно - ок. 18 седм.
И при двете бременности бях със задна плацента.

Споко, ще го усетиш :)
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 22:25:10 pm от albenanedelcheva »

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #18 -: Септември 12, 2012, 10:55:31 am »
По никое време в средата на седмицата и ние прясно завърнали се от морето...Хубав остатък от седмицата!
Ема, само щастие да влиза в новия ви дом!
Хора, приемам всякакви съвети как да махнем памерса- не става и не става!По цял ден на морето щъкаше по бански или по гащи, или без нищо- е, казва си кога му се пишка, но другото- не и това си е! Направо си го прави и после с най-спокоен глас обявява : "Якал съм." и продължава да си търчи!Вече не знам какво да направя!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #19 -: Септември 12, 2012, 11:36:14 am »
Инке Тинке,
чакай малко, по-спокойно. :) Задръж малко. Детето е на две. Дай му още малко време.
Аз започнах опитите в тази посока при навършени две. (визирам сина ми, на 2,4год.) С пишкането стана лесно и бързо - научи се човекът да си ползва гърнето или тоалетната за целта. Но с акането :? - ака си на пода насред детската стая или хола и после идва да ме информира, че трябва да го изчистя. Но и този период отмина. Вече щом си е в къщи казва предварително и използва гърнето или тоалетната. Ако обаче сме навънка - тогава е зле - първо ака, а после ми съобщава. :?
Даже имах една неприятна ситуация. миналата седмица на обед си бяхме освободили хотелската стая, но имахме право и да обядваме, преди да напуснем хотела. Е, нашият се наака, та се наложи да му мия дупето в общите тоалетни до ресторанта. Отнесох много остри критики от една жена, докато миех оаканото дупе на Дребния. Да съм си отидела в стаята, ми вика. Е, като нямаме вече стая?! Да си го оставя акан - или да ползвам морето? :( Но кълна се, че след мен нямаше и следа по мивката - бях я почистила идеално.

така че, Инке, всичко ще се случи. още малко търпение. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)