0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« -: Септември 10, 2012, 11:15:32 am »
започва голямото завръщане по родните места и към обичайния начин на живот. здравей ясла, детска градина, училище! здравей и ти, работен ден!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #1 -: Септември 10, 2012, 13:35:24 pm »
Влизам и аз с пожелание за успешна адаптация по работните места, по яслите, градините и училищата. :)

Ние бяхме на четиридневна почивка в Албена. Много сме доволни. Мисля, че и децата си изкараха добре. :)

Сега се обръщам с молба:
ако някой види плюшена Мини маус, веднага да ме информира, че търся спешно. Миналия декември бях купила от Карфур и Мики, и Мини, които Дядо Коледа им ги донесе на децата. :wink: Това са любимите плюшени играчки на децата. Михаела навсякъде беше с Мини, с нея лягаше, с нея ходехме навсякъде, вкл. и по почивки. Същото важи и за Косьо и Мики. Но преди няколко дни изгубихме Мини в единия мол. Излишно е да казвам, че се връщах, търсих, разпитвах - няма я Мини маус и това си е. Търсих и да купя нова от Хиполенд, от Кауфланд и от някои книжарници - няма. От персонала на Хипо научих, че през миналата есен в страната е внесено голямо количество и то вече на много места е изчерпано. От тогава - не е имало внос.
Много ви моля, ако някоя от Вас, случайно види такава играчка някъде, да ми каже.
Благодаря предварително. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #2 -: Септември 10, 2012, 14:56:42 pm »
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 14:59:44 pm от Марито »
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #3 -: Септември 10, 2012, 15:25:56 pm »
Много ти благодаря, Мари.
Ще се възползвам от Store.bg
Ама пусто, нямам толкова навика да ползвам нета за пазаруване. Явно съм по-консервативна и си търся по стария начин - проверка по магазините. :lol:
Още веднъж, мерси. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #4 -: Септември 10, 2012, 16:30:01 pm »
Здравейте момичета, извинявайте за Спама, но не зная къде точно да публикувам тази тема за номинациите на сайта jobtiger.tv - "Човекът, който ме вдъхновява". Смятам, че в една подобна инициатива за хората на нашето време е недопустимо Човек като д-р Стаменов да не получи номинация. И той я получи. Ще се радвам, ако всички, които държим нашите рожби в ръцете си, благодарение на неговия неуморен труд и отдаденост гласуваме за него на този адрес: http://jobtiger.tv/inspiration/person/146
Извинявам се, ако мястото на темата не е подходящо, но в случая времето за гласуване е само една седмица.
Пожелавам на всички мамчета спокойни и здрави дечица)))
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #5 -: Септември 10, 2012, 16:57:55 pm »
това важи с пълна сила за всички останали лекари, помогнали на момичетата тук
не ме разбирай погрешно, но всеки пациент е способен да идолизира човека, който му е помогнал да преодолее проблема си
аз например въобще не се вдъхновявам, поради простата причина, че никога не съм му била пациент, но се вдъхновявам от Човека, който оперира баба ми от раково заболяване преди 13 години и тя все още е жива и здрава, радва ни и ни помага
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 17:03:27 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #6 -: Септември 10, 2012, 22:48:00 pm »
Здрасти на всички!

Здравей работа, дааа. Днес беше голяма лудница  :lol: Ама не е толкова лошо да си на работа все пак.

Моята дребната е с температура от вчера. Няма нито кашлица, нито сополи. Дано е нещо настинка и да мине бързо. Бяхме на басейн и може да съм я простудила, знам ли. Много съм зашморцана майка, ей!

Хубава седмица! :)


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #7 -: Септември 10, 2012, 23:20:38 pm »
Весела седмица и от мен.
Моето малко момиченце най-после е прието на градина. Е, на другия край на града е, но на път за работата на тати. Няма да е готова градината, поне до края на месеца, но и това е нещо.
Тука за една седмица научи много нови неща. Дето съм показвала и показвала, но тя сега чак започна. Опитва се да се облича и съблича, днес сама си бърса дупето (ревизирах после де), яде супа сама, не само кашави храни и ориз. Даже иска да мие съдове :lol:. Добре че тя ползва пластмасови купички, че в онова корито с фаянсови плочки .... не ми се мисли.
Взе и да проявява интерес към стихчета и песнички, т.е. не само да ме кара аз да казвам, а и тя да ги пее или казва. Днес от сутринта ми пее „феве Жака, доме вю ....“. Това е песничката за братко Жак.
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #8 -: Септември 10, 2012, 23:26:04 pm »
това важи с пълна сила за всички останали лекари, помогнали на момичетата тук
не ме разбирай погрешно, но всеки пациент е способен да идолизира човека, който му е помогнал да преодолее проблема си
аз например въобще не се вдъхновявам, поради простата причина, че никога не съм му била пациент, но се вдъхновявам от Човека, който оперира баба ми от раково заболяване преди 13 години и тя все още е жива и здрава, радва ни и ни помага

:good_post:

Иначе по въпроса за почивните дни - ние ги изкарахме много весело, на път (и софра) бяхме и четирите дена, първо с приятели и децата им, после малко при баба и дядо в Силистра - малкият много хубави емоции събра и това е най-хубавото :D
Аз иначе почти не съм спирала работа (носех си лаптопа, нямаше как просто), но беше минимално - 90% от времето си бях посветена на почивката и времето с любимите ми хора :D
« Последна редакция: Септември 10, 2012, 23:35:40 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #9 -: Септември 11, 2012, 00:22:28 am »
Здравейте и от нас.Лятото свърши и е време и аз да се включа малко.
 при нас има много новости, след десет  години в една къща, края на юли я продадохме и сега сме в друга.Съвсем различна от предишната, в града.Което е хубаво, защото носи различни емоции. А и всичко ми е на една крачка разстояние.

Децата са първокласници. Записахме ги  във френска програма, половин ден английски, половин ден на френски/само разговорно/Надявам се да се справят.
Вече си намериха нови приятели което ме радва, защото и училището е ново и малко се притеснявах дали няма да им липсва старото, все пак две години бяха там.
Но те нали са двама, страшно няма:)

Поздрави на всички и целувки на дечицата
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #10 -: Септември 11, 2012, 08:42:58 am »
Хубава седмица е от мен!
Бъдете здрави :D

На завърналите се към работата успешна адаптация!
На първолаците бързо свикване с новостите :D И на приетите в градина и ясла успех!

Ема, пожелавам бърза адаптация на младежите и само хубави емоции в новата къща :D

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #11 -: Септември 11, 2012, 09:08:11 am »
Хубава седмица и от нас!
Здрави и усмихнати дечица да има и спокойни родители!

Моят младеж вчера се скъсал да реве докато баща му го оставял в градината :( Рядко ни се случва, но явно почивните дни и на него много му харесаха :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #12 -: Септември 11, 2012, 10:43:50 am »
Момичета, ще питам тук, тъй като много от вас вече имат повече от 1 дете -при втората бременност кога започнахте да усещате бебето?
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #13 -: Септември 11, 2012, 10:50:06 am »
Весела и спокойна седмица!
Ние сме в училищна треска, в четвъртък тръгваме в първи клас :) Порастна ми момчето и така и не разбрах кога :(

Мешко, различно се усеща, всичко зависи от плацентата. Между 15 и 20 се усеща най-ясно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #14 -: Септември 11, 2012, 10:59:22 am »
Ема, честит нов дом, само от смях да се оглася.
Честити първокласници на всички! Знам, че ще се справят, защото децата на "Зачатие" са уникални. Как минава времето...
Ние тази седмица сме си в къщи да се гледаме с гимнастика, другата са с баща си. В неделя правиха уговорки да ходят на градина, Криси обува гащите на брат си и чорапите, за да покаже как ще му помага  :lol: Паднах да се смея  :lol: Закарахме ги за малко, за да мога аз да се освободя от работа, учителките ги оставиха за целия ден, но директорката мрънкала, че щяло да се ангажира вниманието на учителките повече с Дани. И сега си почиваме в къщи. Щяхме да излизаме, ама един гаден вятър има, ще ни се напълнят всички дупки с боклуци.
Иначе героя се справя, дори се храни сам с лявата ръка и пробва и да се облича. Но е мноооого по-кротък  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #15 -: Септември 11, 2012, 12:20:21 pm »
Емче, честита нова къща! пожелавам ти в нея да имате само радостни мигове!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #16 -: Септември 11, 2012, 15:21:30 pm »
тазседмичното четиво за размисъл:

http://www.monitor.bg/article?id=353806

Цитат
Все повече са малчуганите, у които фината настройка на правилно изградената чувствителност и на ценностите изобщо липсва. Не става дума само за малцинства, не става дума само за бедняци. Ако години наред деляхме семействата на „добри”, които поздравяват съседите и децата им не крещят, и „лоши”, които викат, пият и се бият, сега разлика почти няма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #17 -: Септември 11, 2012, 22:22:37 pm »
Момичета, ще питам тук, тъй като много от вас вече имат повече от 1 дете -при втората бременност кога започнахте да усещате бебето?

Мешко, аз Дара я усетих по-рано, още в 16 седмица, нищо. че от изчетеното, първото бебе се очаква ок. 20 седм.

Калоян по-късно - ок. 18 седм.
И при двете бременности бях със задна плацента.

Споко, ще го усетиш :)
« Последна редакция: Септември 11, 2012, 22:25:10 pm от albenanedelcheva »

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #18 -: Септември 12, 2012, 10:55:31 am »
По никое време в средата на седмицата и ние прясно завърнали се от морето...Хубав остатък от седмицата!
Ема, само щастие да влиза в новия ви дом!
Хора, приемам всякакви съвети как да махнем памерса- не става и не става!По цял ден на морето щъкаше по бански или по гащи, или без нищо- е, казва си кога му се пишка, но другото- не и това си е! Направо си го прави и после с най-спокоен глас обявява : "Якал съм." и продължава да си търчи!Вече не знам какво да направя!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #19 -: Септември 12, 2012, 11:36:14 am »
Инке Тинке,
чакай малко, по-спокойно. :) Задръж малко. Детето е на две. Дай му още малко време.
Аз започнах опитите в тази посока при навършени две. (визирам сина ми, на 2,4год.) С пишкането стана лесно и бързо - научи се човекът да си ползва гърнето или тоалетната за целта. Но с акането :? - ака си на пода насред детската стая или хола и после идва да ме информира, че трябва да го изчистя. Но и този период отмина. Вече щом си е в къщи казва предварително и използва гърнето или тоалетната. Ако обаче сме навънка - тогава е зле - първо ака, а после ми съобщава. :?
Даже имах една неприятна ситуация. миналата седмица на обед си бяхме освободили хотелската стая, но имахме право и да обядваме, преди да напуснем хотела. Е, нашият се наака, та се наложи да му мия дупето в общите тоалетни до ресторанта. Отнесох много остри критики от една жена, докато миех оаканото дупе на Дребния. Да съм си отидела в стаята, ми вика. Е, като нямаме вече стая?! Да си го оставя акан - или да ползвам морето? :( Но кълна се, че след мен нямаше и следа по мивката - бях я почистила идеално.

така че, Инке, всичко ще се случи. още малко търпение. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #20 -: Септември 12, 2012, 12:35:55 pm »
Кокиче, какъв е тоя изрод да ти прави забележка за такова нещо! Ми нали за това са мивките .. да се мият изцапани хора! Та нейните ръце, дето си ги е измила след ходене до тоалетна, по-чисти ли са били, че тя си ги мие в общата мивка? Нали има чистачи в този хотел и т.н. Аман от акълии значи.


Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #21 -: Септември 12, 2012, 12:48:03 pm »
Раши,
аз бях съгласна с нея, че това трябва да го свърша в хотелската стая. :oops: Така и вършех предните дни (на два пъти :wink:). Но последния ден, поради факта, че сме освободили стаята, се наложи да свърша тази неприятна работа в общите тоалетни. Ами явно си загуби апетита за обяд жената, виждайки едни наакани слипчета на мивката и дупето на Косьо. :oops: :lol:

Инке,
поради тази причина Косьо си изкара това лято в къщи само по тениска, без слипчета. Защото си го знам, че ака, където му дойде, най-често на пода в детската. Ами по-лесно ми е да почистя пода, от колкото да пера изцапаното му бельо и да вдигам Косьо на мивката, че ми натежа вече. :wink: но както казах, в къщи вече ситуацията е овладяна. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #22 -: Септември 12, 2012, 13:24:20 pm »
Кокиче, синът на Инке е на почти 3 години. :)

Инке, търпение и здрави нерви е работата. И говорене, много говорене.
При нас цялата работа се получи за около месец, като същински напредък видях, когато изцяло свалих памперса. Първите дни свалях памперс само в къщи, а когато излизахме на разходка или за яслата му го слагах. Е, не се получаваше - веднъж каже, другите два се пълнят гащите.
После, след доста изпрани пълни гащи, реших да действам кардинално и да не го слагам въобще, както други момичета тук бяха споделили. Добре, че и лелката в яслата се отнесе отзивчиво към намерението ми и така за седмица се получи работата. С много малко пропуски, при това.
По мое мнение, координираните действия между мен и нея, спомогнаха най-много за отказването на памперса. Също си мисля, че му повлия и това, че му давах за пример приятелчета или други близки деца, които вече не носят памперс и сами си казват, когато имат "пиш".
Сега вече ми се вижда много лесно, но тогава имаше дни, в които бях готова да го оставя да си ходи с памперс до абитуриентския си бал. Една позната се майтапеше, че ако аз не успея, то след време мацките ще му "свалят памперса", като вземат да му слагат презервативите.

Здрава да е седмицата за малки и големи!
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #23 -: Септември 12, 2012, 14:09:47 pm »
Ема, много усмивки и радост в новата къща :)

Кокиче, няма да е заслабнала тази дама, споко :lol:

Инке, аз действах с изцяло махане на памперса, запознаване какво се прави в гърнето (не че не знаеше, но го ползваше за игра) и след 15 000 подред обяснение му заявих, че всеки път щом свърши нещо извън гърнето хем ще изяде шамар по дупето, хем ще помогне в чистенето. Две кофи с белина, 10 шляпвания по дупето и 3 часа по-късно реши, че говоря сериозно. На следващия ден се изпусна веднъж в гащите и отнесе мъмрене, не шамар,но почисти. На третия една голяма работа, разбра как се пере (седя до баща си да гледа, вместо да играе) и повече нямаме инциденти. Изключая един път в който му дадох Капи Праскова и стана мазало.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #24 -: Септември 12, 2012, 14:54:12 pm »
На Николета обяснението защо е голяма (на което много държи) беше, че „зищоту имам гащи“. Разбирайте няма памперс. Никога не е акала в гащите, защото още преди да махнем памперса си искаше гърнето за голямата нужда. Никога и не е играла с гърнето. Знаеше, че то е само за пишкане и акане.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #25 -: Септември 12, 2012, 15:28:04 pm »
Привет от нас!:):):)

Някъде средата на седмицата ви пожелавам здрави деца и спокойни майки!

Ема, честит нов дом, много моменти на радост и споделености в него!

Аз подарих на децата още седмица свобода на село, следващата ще пуснем
необходимите изследвания и на 24.09 ще започнат нов живот...
Имам едно усещане, че Везаров ще оглася първия етаж на детската,
а Везарова втория, но ще съм щастлива да бъда опровергана!

Инке, съвет не мога да ти дам, но според мен щом има
някаква спирачка, освен да говориш и обясняваш, друго не можеш да направиш!
Калина става на 3 след месец, без памперс дневен е от година,
суха е нощем едва от месец...всяко дете отделна планета!

Усмихнат и спокоен ден!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #26 -: Септември 12, 2012, 17:27:18 pm »
Весела седмица и от нас! :)

При нас учебната година стартира с лек фал старт за Стефан. Понеделник ми звъннаха в 11 да си го взема, че бил с разстройство и си го взех - разстройство не видях ама се гледахме 2 дена в офиса и днес ново начало :).
Освен това посетихме и зъболекар скоропостижно, след като Стефан геройски се приземи на горни зъби от домашната пързалка. Слава Богу от падането няма повреди, но за сметка на това е с 4 кариеса на същите тези горни предни зъби (аз тайно се надявах да е зъбен камък). Зъболекарката заключи, че е твърде малък и див и на този етап е абсурд да се правят, само с пълна упойка имало шанс. А на Ели зъбките са пИрфектни, даже е изкарала шестите зъби :). И тук стигам до извода, че това със зъбите си е до ген, Стефуняка е взел моите и на баща ми "прекрасни" зъби, а Ели тези на баща си. Аз от малка съм по зъболекари с кариеси, на 15 ми сложиха коронка, а на мъжа ми на 15 са правили първата пломба... Иначе, кварталната зъболекарка, беше много мила и определено имаше подход към децата, пръскаше им на пръстчетата водичка от машинката да видят какво се прави на зъбите и ме посъветва да водя Стефан с мен когато аз ходя на зъболекар за да свиква, но това не мога да си го представя как ще стане, защото не мога да крещя с отворена уста да не пипа тук и там ;). И двамата бяха супер доволни от посещението, но Стефан въпреки че му прегледаха зъбите си отваряше устата за по 2 секунди, че то с широко отворена уста не могат да се задават въпроси ;)

Инке, Мишето най-правилно ти е казала, всяко дете си е само за себе си. Моя калпазанин още е с нощен памперс и сутрин е мокър. Сестра му на 2 години и 11 месеца махна и нощния - месец след дневния.

Ема, само прекрасни моменти да имате в новата къща! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #27 -: Септември 12, 2012, 18:28:10 pm »
Уф, знам аз, че търпение му е майката, но той е вече на 2г. и почти 11м. и говори като поне 4 годишен- не му минават номера от сорта на "Ще го изчистиш!" или "Така правят само бебетата!",освен това по отношение на това действам изключително деликатно- не искам да става с някакъв вид принуда, по-скоро го обръщам на забава, защото не ми се иска да го мисли за нещо неприятно, което го насилват да прави.С пишкането сработи за няма и два дни- казва си, ходи си сам до тоалетната, че даже и си мие ръцете- ама другото...А на всичкото отгоре е такъв модел, че го прави поне 2 пъти на ден, най-често 3  и то все навън...Благодаря за подкрепата!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #28 -: Септември 12, 2012, 23:31:49 pm »
Инке, обнови си лентичката, че се подвеждат хората.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #29 -: Септември 13, 2012, 09:11:09 am »
Привет и от нас;)
Много дъждовно го раздадохме днес, тази вечер като си тръгнах от работа, направо си ми беше студено! За първи път от Април месец!
Моя Зейн изкара двете зъбчета, Лукас и той е с два, надават вой като ни видят да ядем, викам си, само с по 2 зъба са и вече решиха, че всичко могат да ядат! :)
Моята работна седмица започва във Вторник, но на вас каквото ви е останало до Петък, леко да е ;)

*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #30 -: Септември 13, 2012, 09:19:36 am »
Здрава да е седмицата!При мен е седмицата на доматите :),от което вече ми се гади,но няма как.Митко тръгна от днес на градина,а пък мен ме гепна някакъв отвратителен ентеровирус.Ще трябва да стягам другия и за училище...с две думи малка лудница :D.

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #31 -: Септември 13, 2012, 14:14:17 pm »
Гальонди ти къде си като местонахождение, че такъв студ бря?

П.С. Зейн и Лукас са ми мнооого любими имена, много им се радвам на момчетата ти :)
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #32 -: Септември 13, 2012, 22:07:39 pm »
Гальонди ти къде си като местонахождение, че такъв студ бря?
Jasmin_Veni , в Денвър, Колорадо сме, до преди 2 дена беше жега та знае ли се, и вчера като плясна един дъжд, и сви студец! ;)
Благодаря за комплимента за имената на дребните ;)

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #33 -: Септември 14, 2012, 07:34:33 am »
В края на седмицата здравейте и от нас:)

И ние с децата се завърнахме след дълъг престой на село:)

В сряда ходихме да пускаме изследвания за градината, които другата седмица ще са готови и предполагам към 20-ти децата ще са на градина. Много ми е тъжно, че така порастнаха:)
 
Всяка разходка от 3 дни насам е с раничките на гърба:) И все за "градинката" се говори но със сигурност знам, че няма да е така лесно, особено за Дани.

С памперсите при сън никаква промяна при нас:), все така са си пълни но аз не съм ги и мъчила от юли насам да "ги уча". В градината ще ги научат:)

Ема, честит ви нов дом и много спокойствие и щастие в него.


 
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #34 -: Септември 14, 2012, 08:15:31 am »
Влизам и аз с пожелание за успешна адаптация по работните места, по яслите, градините и училищата. :)

Ние бяхме на четиридневна почивка в Албена. Много сме доволни. Мисля, че и децата си изкараха добре. :)

Сега се обръщам с молба:
ако някой види плюшена Мини маус, веднага да ме информира, че търся спешно. Миналия декември бях купила от Карфур и Мики, и Мини, които Дядо Коледа им ги донесе на децата. :wink: Това са любимите плюшени играчки на децата. Михаела навсякъде беше с Мини, с нея лягаше, с нея ходехме навсякъде, вкл. и по почивки. Същото важи и за Косьо и Мики. Но преди няколко дни изгубихме Мини в единия мол. Излишно е да казвам, че се връщах, търсих, разпитвах - няма я Мини маус и това си е. Търсих и да купя нова от Хиполенд, от Кауфланд и от някои книжарници - няма. От персонала на Хипо научих, че през миналата есен в страната е внесено голямо количество и то вече на много места е изчерпано. От тогава - не е имало внос.
Много ви моля, ако някоя от Вас, случайно види такава играчка някъде, да ми каже.
Благодаря предварително. :D

Мини маус съм виждала в джъмбо, защо не провериш и там
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #35 -: Септември 14, 2012, 09:35:22 am »
При нас ситуацията си е трагична.
Михаела започна втора група група в градината. Но не ще да ходи и това си е!
Тази седмица я водих три дни. Ами все по-зле става положението. :( Във вторник и сряда рева през целия път от апартамента ни докато си влезе в занималнята на градината. А в четвъртък още рано идва да ме буди, почти плачейки с думите: "Мамо, не искам да ходя на градина!" :(

Оф, ужас. Убедих я някак си, но и казах, че в петък няма да ходи, а ще измислим някаква разходка. Отивам да я вземам и я питам: "Утре ще идваш ли?"
А тя: "Ми нали се разбрахме утре да ходим на разходка!" :wink: :lol:

Папилио, благодаря ти. :)
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 09:37:00 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #36 -: Септември 14, 2012, 09:56:28 am »
Привет и от мен!

Май не съм се записвала тази седмица.

И моят син пуска по някоя сълза сутрин, като го оставя баща му в градината. А последният взима нещата мноого навътре. Аз вече съм свикнала, понеже преди го водех аз, а баща му го взимаше. Сега на мен следобяд само ми се радват. :D Няма вариант да се разменим, защото тази градина затваря в 17 ч. и мъжът ми няма да успява да излиза толкова рано от работа.

Лис, занесла съм от памперсите, които са като гащи и за следобедния сън му обуват или той сам си обува един. Не е кой знае каква философия. Има ги в ДМ. Иначе има голям напредък в самостоятелността. Явно, че там се обличат и обуват сами. Ако някое не се справи добре, тогава учителката се намесва. Иначе знаят къде е тоалетната, казват, че им се ходи и отиват сами. Дори се е научил и капака на тоалетната чиния да затваря (на мен ми се вижда напълно излишно, ама ...).

Ема, само хубави мигове в новата къща! Много добре те разбирам, като казваш, че има голяма разлика да живееш в града.


Хубав петък ви желая!

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #37 -: Септември 14, 2012, 10:54:06 am »
Оф, чета ви и все повече се чудя какъв ни е проблемът с казването на тоалетната нужда! Моят хубостник се облича и съблича сам, храни се сам, подрежда, дори напира да чисти, но за другото- ни дума, ни нищо!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #38 -: Септември 14, 2012, 11:36:10 am »
Инке, не го притискай чак толкова! Ще му дойде моментът.

*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #39 -: Септември 14, 2012, 12:37:28 pm »
Здравейте :)

Не е лесно това с градината, Лисе! Разбирам те. И аз като малка хич не исках да ходя. Дано пък те изненадат и лесно свикнат и тримата! :)

Момичета, някоя от вас има ли координати на добър невролог в София? Мъжа ми адски го боли кръста напоследък (понеже работи в много крива поза) и искам да го пратя на лекар, да не стане някоя беля.


Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #40 -: Септември 14, 2012, 13:27:21 pm »
Кокиче, и ние тази седмица сме така :( На ясла ходеше с желание, миналата седмица и на градината без проблем, а тази седмица рев, тръшкане, дърпане :( Вечер насън проплаква и вече се чудя възможно ли е да се е случило нещо, че да не иска да ходи :?

Момичета, имате ли отзиви за витамини за деца Вижън? Пуснах една търсачка, няма кой знае колко писано, а всичко, което е писано звучи прекалено идеално :? Една приятелка е дистрибутор и много ми ги хвали, но аз нали съм си скептична, та реших да питам и вас! Ще съм благодарна за всяко мнение!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #41 -: Септември 14, 2012, 23:25:17 pm »
rozovelka, имам отзиви от няколко приятелки с по-големи деца от моето. Много ги хвалят, децата им ходят кои на градина, кои на училище и според тях боледували много по-малко откакто взимали въпросните продукти. Нито една от тези майки не е дистрибутор на въпросните витамини, та не вярвам да са ми ги хвалили с користна цел. Но все пак - само споделям какво са ми казвали по въпроса, нямам личен опит с тях.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #42 -: Септември 15, 2012, 00:59:23 am »
някой от вас има ли колекцията ножове, която продавата срещу точки в Била? имам въпрос...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #43 -: Септември 15, 2012, 02:49:37 am »
Кокиче, и ние тази седмица сме така ..... :( Вечер насън проплаква и вече се чудя възможно ли е да се е случило нещо, че да не иска да ходи :?

Възможно е. Аз Михаела я питах, какво не и харесва там и кой точно се държи лошо с нея. Отговори ми, че я карали, да стои мирно на едно столче, защото плачела. (Хм, дали с този метод са успели да я утешат? - Едва ли!) Другото е, че я карали да яде. А тя си е изключително злояда и мрази да я принуждават да яде. Предупредила съм госпожата ѝ - ако не и се яде, просто да я оставят на мира и да не я карат нищо да яде. Само я стресират по тоя начин. :(

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #44 -: Септември 15, 2012, 10:53:23 am »
И аз ревях по същите причини.
И на всичкото отгоре един път се опитаха да ми набутат пиле фрикасе в устата...бляк
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #45 -: Септември 15, 2012, 11:09:06 am »
Заради следобедния сън ревеше брат ми. Ама това го установиха след „разследване и разпити“, понеже неговата версия беше - „другарките ме бият“. Можеше и да мине номера, ако майка ни не заместваше в същата градина по това време. В другата група, но все пак беше там. Разделяха се с брат ми само за храна и той ходеше с нейните смени. Ама на, биеха го, нищо, че майка му е буквално на 2 крачки.  :lol:
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #46 -: Септември 15, 2012, 13:07:20 pm »
И аз ревях по същите причини.
И на всичкото отгоре един път се опитаха да ми набутат пиле фрикасе в устата...бляк

Вени, пиле фрикасе ми е кошмарен спомен от началното училище. Нивгаш няма да сготвя такова нещо на децата, по съшите причини като твоите
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #47 -: Септември 15, 2012, 14:14:47 pm »
И аз ревях по същите причини.
И на всичкото отгоре един път се опитаха да ми набутат пиле фрикасе в устата...бляк

Вени, пиле фрикасе ми е кошмарен спомен от началното училище. Нивгаш няма да сготвя такова нещо на децата, по съшите причини като твоите


а мен ме корят постоянно, че лишавам децата си от това прекрасно кулинарно творение "попара"
поне се успокоих, че не съм сама в лошотията си
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #48 -: Септември 15, 2012, 14:19:37 pm »
И аз ревях по същите причини.
И на всичкото отгоре един път се опитаха да ми набутат пиле фрикасе в устата...бляк

Вени, пиле фрикасе ми е кошмарен спомен от началното училище. Нивгаш няма да сготвя такова нещо на децата, по съшите причини като твоите


а мен ме корят постоянно, че лишавам децата си от това прекрасно кулинарно творение "попара"
поне се успокоих, че не съм сама в лошотията си

не си сама :D
Майка ми направи опит да дава попара на момата, еми не ще и това е.
Предаде се майка ми и остави детето на мира :D
Аз мразя грис и кремове от градината. Иначе обожавах да ходя, даже не исках да си тръгвам :oops:

*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #49 -: Септември 15, 2012, 17:23:49 pm »
Аз пък мразех малеби и ашуре и в ученическия стол само издебвах учителката да се обърне, за да си метна мазната мръвка под масата. Обичам месо, ама това, което ни даваха в стола, беше под всякаква критика.
Иначе и мъжът ми има лоши спомени от фрикасето. Веднъж бях сготвила и той категорично отказа да го яде.  :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #50 -: Септември 15, 2012, 18:56:10 pm »
:):):)Като дете мразех всичко което сте изброили в последните си постове:)

Питайте ме сега. След като родих проядох всичко без кисел. И ми е вкусно:) Не да не ми личи :)

Децата и те засега няма храна която да отказват и поне в това отношение максимално ме улесн,ват:)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #51 -: Септември 15, 2012, 19:25:04 pm »
Аз пък мразех малеби и ашуре и в ученическия стол само издебвах учителката да се обърне, за да си метна мазната мръвка под масата. Обичам месо, ама това, което ни даваха в стола, беше под всякаква критика.
Иначе и мъжът ми има лоши спомени от фрикасето. Веднъж бях сготвила и той категорично отказа да го яде.  :lol:

Ама малеби и ашуре не са ли някакви сладки неща? Опитах веднъж малеби и не ми хареса.
Обаче има един арабски ресторант на Хр.Ботев, точно на пл. Македония. Там опитах тази  година ашуре - нямаше такъв разкош! Все едно ядеш розички :oops: Цяла купичка изядох самичка.

Лис, възхищавам ти се, че си надмогнала детските отвращения, аз не мога. Като се вари мляко и му видя каймака, бягам за да не върна закуската.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #52 -: Септември 15, 2012, 19:38:52 pm »
Хм, аз в стола нищо не харесвах. А главната готвачка правеше страхотни супи, само че аз супа не ям. :lol: Най-ужасното обаче е когато майка ти е учителка и познава твоите учителки. Тогава вместо да си върнеш почти пълната табла, те изтипосват на учителската маса и те наблюдават, ядеш или не ядеш. :(
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #53 -: Септември 15, 2012, 19:56:30 pm »
а защо се обръща чааак такова внимание на количеството ядене, не на качеството?
Питам сериозно, защото и онзи ден една майка ме ме попита, дали не се притеснявам, че детето ми е слабо. Пък той все тича, няма как да надебелее.
Но всеки пита какво количество ядене изяжда, а не каква точно храна сервирам.
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #54 -: Септември 15, 2012, 21:47:52 pm »
а защо се обръща чааак такова внимание на количеството ядене, не на качеството?


А де  :D!

Мен никога никой не ме е насилвал да ям, с изключение на свекърва ми. Беше убедена, че трябва да се науча да ям заешко, а аз не го понасях по съвсем други причини. Имах на времето 2 зайчета, за които се грижех в апартамента, но баща ми ги даде на комшията да ги заколи, а после ни поканиха на вечеря. За мен да ям заек е равносилно на да си сготвя кучето или котката.

Децата не карам да ядат неща, които не обичат. Единствено държа на приблизителни часове на хранене, но количество не меря.
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #55 -: Септември 15, 2012, 22:30:56 pm »
В края на седмицата да се включа и аз.
Аз по принцип чм всичко, но не обичам боб и проиводните му, и никой не можа да ме научи да го ям. Майка ми взе ми повтаряше, че като се омъжа съм щяла да го проям( не знам каква й беше логиката  :lol:) Да ама не. :wink:
 А малкия имам късмет да е всеяден(пу пу) каквото му подам отваря устата и яде. :D дори и бледото подобие на качамак, което му направих вчера :lol: :lol:


*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #56 -: Септември 15, 2012, 22:31:07 pm »
Здравейте,  

И Никол яде всичко, но по малко. Много е подвижна, не се спира. От няколко месеца прояде малко повече де, та успя да влезе в нормите за тегло на СЗО. По едно време се бях притеснила сериозно, че е много слаба. Но, понеже не става на сила, а с лъжицата след нея отказах да ходя, тя малко по малко си прояде. Днес я мерих и се оказа, че е 10 килограма. Ей, толкова се радвам  :lol:

И аз мисля, че е по-важно какво яде. Хапва готвено и детска кухня (т.е. пак готвено), както и плодове, зърнени закуски, мляко, бисквити, зеленчуци и т.н. всеки ден. Чипсове, зрънчо, салами, торти и подобни яде само когато сме на гости. Шоколадът го избягваме усилено. Не и купувам такива неща, но ако я черпят и давам да си вземе все пак. Навън и купувам сок, сладолед, царевица.

Аз много обичам ашуре :) Много съм шантава явно - не понасям пъпеш. Става ми лошо само като ми замирише. На близките ми им е много чудно  :lol:


Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #57 -: Септември 16, 2012, 00:28:46 am »
....Майка ми взе ми повтаряше, че като се омъжа съм щяла да го проям( не знам каква й беше логиката  :lol:)

:) Иванита, майка ти просто е с добро чувство за хумор ;) Ядеш боб и още как  :lol:

Аз си спомням, че като дете мразех всякакви манджи...особено тия чорбаливите дето трябва да се топи хляба в тях :) Хапката я топвах на върха, изцапваше се колкото главата на карфица, но имах чувството, че даже не усещам вкуса на хляба, толкова силно се отвращавах. Любимите ми неща бяха пържени картофи, филии намазани с нещо, банани и Кока-кола :)


*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #58 -: Септември 16, 2012, 09:17:13 am »
Вени, в темата на бърди съм сложила моите "дебелани", ходи ги виж и пак ще си говорим за слаби деца :lol: а моите ядат, не е като да не ядат. нямам никакви оплаквания, ядат всичко и по колкото си искат. :)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #59 -: Септември 16, 2012, 09:40:56 am »
Стефи, че те са нормално сложени, а и ти с кльощавка, няма как да станат дебелани :)
Просто имам усещането, че хората са свикнали да гледат пухкави бебоци/малки деца и смятат тоза за здраво.
Свеки нарича племенника сумистчето с голяма гордост :lol:
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #60 -: Септември 16, 2012, 13:35:54 pm »
В сряда като ходихме да пускаме изследванията за градина, на прегледа при педиатърката, тя забеляза, че едната гърдичка на Ники е по-голяма. Аз това го забелязах още пролетта но да ме пита човек що си мислех, че е нормално (при по-големи хора да) и при малко дете да е така-особено когато е дясната.

Изпраща ни при ендокринолог, като педиатърката каза, че може да е безобидно но не е нормално при такова малко дете да има такава разлика и трябва да се направи консултация.

Утре сутрин ще се обаждам на ендокриноложката да преценят дали ще могат да ни вмъкнат преди края на месеца, че дотогава нямали свободни часове.

Случвало ли се е при някои от вашите деца?
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #61 -: Септември 16, 2012, 14:24:33 pm »
Привет и от мен в този дъждовен ден.Аз пък се докарах до инфекциозна болница с този уж вирус,който се оказа няма такава зверска бактериална инфекция.Мийте си ръцете по 1000 пъти на ден,че болницата беше пълна-направо изумях 8O.

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #62 -: Септември 16, 2012, 14:44:29 pm »
Parsi, оздравявай бързо!

Лис, от какво се притесняват лекарите, казаха ли? Аз имам видима разлика в големината на гърдите, но не помня как е било, като съм била дете. Ходя на мамолог всяка година заради високия пролактин, казвал ми е, че няма проблем. Но за малко детенце наистина е странно, дано ви дадат скорошен час.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #63 -: Септември 16, 2012, 15:10:16 pm »
Parsi, оздравявай бързо!

Лис, от какво се притесняват лекарите, казаха ли? Аз имам видима разлика в големината на гърдите, но не помня как е било, като съм била дете. Ходя на мамолог всяка година заради високия пролактин, казвал ми е, че няма проблем. Но за малко детенце наистина е странно, дано ви дадат скорошен час.

Парси, бързо да се оправяш.

Мармотче, нищо не каза педиатърката. Само ми каза, че е възможно да се окаже нещо съвсем безобидно но може и да не е безобидно. Имала е и други такива случаи с деца при които се е оказало, че няма проблеми. Не каза за какво се съмнява. Ще пиша и на д-р Бърди, да ми каже мнението си.
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #64 -: Септември 16, 2012, 15:22:36 pm »
Благодаря момичета,но там за 3 дни ме оправиха.Сега само диетка и водица.За гърдичките при момиченца съм чувала такива случаи,но и на двете гърдички,което скоро моята педиатърка обясняваше че било от някакви хормони с които тъпчели месата и някакви други неща.Не знам доколко е вярно...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #65 -: Септември 16, 2012, 17:49:37 pm »
Просто имам усещането, че хората са свикнали да гледат пухкави бебоци/малки деца и смятат тоза за здраво.
Свеки нарича племенника сумистчето с голяма гордост :lol:

е, все пак, на бебетата природата е такава, че изглеждат дебелички и пухкави.
въпреки това, ясно се вижда разлика между недохранено, нормално охранено и дебело бебе, а си има и нормативи.

мен повече ме плаши затлъстяването при децата, не при бебетата. и днес видях поредното 8-9 годишно момче, с паласки на кръста и цици като на 60-годишен чичка, придружавано от слаба майка. ужасно много виждам такива напоследък, и всичките са като от калъп извадени.

според мен, има нещо в храната, която ядат. не може само от обездвижване да се затлъстее по такъв специфичен за възрастните начин...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #66 -: Септември 16, 2012, 17:59:35 pm »
Съгласна съм с Джам.И около мен има доста затлъстели деца.Давам пример едно момиченце дето не го бях виждала година и преди това изглеждаше нормално,пък сега е като тия набръчканите кученца/простете за сравнението/,цялото в паласки.Обичала да си хапва казва майка й,но въпроса е какво.Според мен фактор е и цялата тая захар или глюкозо-фруктоза дето се тъпчат децата.

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #67 -: Септември 16, 2012, 18:34:38 pm »
Какво ви учудва! Погледнете внимателно с какво се тъпчат децата- бонбони, чипс, зрънчо, сладкиши, бисквити- и после разправят родителите: "Ама той/тя нищо не яде- ето не си изяде обяда!Да хапне поне нещо!". 90% от родителите около мен дават на децата си безразборни количества боклучава храна, а в днешно време тя е изобилна и разнообразна и много от децата при слаби родители развиват проблеми с теглото- родителите нямат навика да гризат постоянно неща със сол, глюкозо-фруктозен сироп и захар, но смятат, че е добре да ги дават на децата си. Аз вече нямам сили да се боря с тази нагласа, непрекъснато ме гледат като извънземно, когато не давам на детето да си вземе поредното " хранително съкровище". А и той ме гледа трагично, защото за другите може, а за него- не. Но не поддавам, защото отлично знам какво е да се бориш цял живот с наднормено тегло. Вървя от парк на парк и от градинка на градитка и тъпо и упорито проповядвам, че да яде малко едно дете не е страшно, страшно е да преяжда и да се тъпче със заместители на истинска храна...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #68 -: Септември 16, 2012, 19:57:14 pm »
Парси, оздравявай! Аптекарката ми каза, че сега има някакъв ентеровирус, с който бързо се стига до болница :(
На мен проблемът ми е дребния. И да мием ръцете по стоо пъти, редовно цопва в пясъчника и похавпа пясък. Следва изнясяне и мъмрене и наказание, ама изобщо не му пука.
Оф, като ви слушам и се чудя как да му спра бисквитите на Ники. Става и първата му дума е едно измъчено 'Бикииии, бикииии" (бисквити), все едно го държа гладен:(
Лятото бях спряла бисквитите и минахме на по-здравословни закуски, ама от болницата пак ги подпука. А в същото време, като почна да давам овесени ядки, сладкиши с плодове и овесени ядки и започва един голяяям...дрис.

Та изобщо не знам, как да се справя с перисталтиката му. Или ще е постоянно "акииии" или запек.
« Последна редакция: Септември 16, 2012, 20:00:09 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #69 -: Септември 16, 2012, 21:16:34 pm »
Лис, при малки момиченца бях чела че се получава така, когато се консумира пилешко месо от пилета инжектирани с естроген, за да растат. Хормона оставал в месото и от там и на момиченцата се повишавал хормона. Пуснете хормонални с ендокриноложката. Преди около 2 години има ше репортаж за момиченце на около годинка от Пловдив мисля.