0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #60 -: Септември 16, 2012, 13:35:54 pm »
В сряда като ходихме да пускаме изследванията за градина, на прегледа при педиатърката, тя забеляза, че едната гърдичка на Ники е по-голяма. Аз това го забелязах още пролетта но да ме пита човек що си мислех, че е нормално (при по-големи хора да) и при малко дете да е така-особено когато е дясната.

Изпраща ни при ендокринолог, като педиатърката каза, че може да е безобидно но не е нормално при такова малко дете да има такава разлика и трябва да се направи консултация.

Утре сутрин ще се обаждам на ендокриноложката да преценят дали ще могат да ни вмъкнат преди края на месеца, че дотогава нямали свободни часове.

Случвало ли се е при някои от вашите деца?
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #61 -: Септември 16, 2012, 14:24:33 pm »
Привет и от мен в този дъждовен ден.Аз пък се докарах до инфекциозна болница с този уж вирус,който се оказа няма такава зверска бактериална инфекция.Мийте си ръцете по 1000 пъти на ден,че болницата беше пълна-направо изумях 8O.

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #62 -: Септември 16, 2012, 14:44:29 pm »
Parsi, оздравявай бързо!

Лис, от какво се притесняват лекарите, казаха ли? Аз имам видима разлика в големината на гърдите, но не помня как е било, като съм била дете. Ходя на мамолог всяка година заради високия пролактин, казвал ми е, че няма проблем. Но за малко детенце наистина е странно, дано ви дадат скорошен час.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #63 -: Септември 16, 2012, 15:10:16 pm »
Parsi, оздравявай бързо!

Лис, от какво се притесняват лекарите, казаха ли? Аз имам видима разлика в големината на гърдите, но не помня как е било, като съм била дете. Ходя на мамолог всяка година заради високия пролактин, казвал ми е, че няма проблем. Но за малко детенце наистина е странно, дано ви дадат скорошен час.

Парси, бързо да се оправяш.

Мармотче, нищо не каза педиатърката. Само ми каза, че е възможно да се окаже нещо съвсем безобидно но може и да не е безобидно. Имала е и други такива случаи с деца при които се е оказало, че няма проблеми. Не каза за какво се съмнява. Ще пиша и на д-р Бърди, да ми каже мнението си.
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #64 -: Септември 16, 2012, 15:22:36 pm »
Благодаря момичета,но там за 3 дни ме оправиха.Сега само диетка и водица.За гърдичките при момиченца съм чувала такива случаи,но и на двете гърдички,което скоро моята педиатърка обясняваше че било от някакви хормони с които тъпчели месата и някакви други неща.Не знам доколко е вярно...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #65 -: Септември 16, 2012, 17:49:37 pm »
Просто имам усещането, че хората са свикнали да гледат пухкави бебоци/малки деца и смятат тоза за здраво.
Свеки нарича племенника сумистчето с голяма гордост :lol:

е, все пак, на бебетата природата е такава, че изглеждат дебелички и пухкави.
въпреки това, ясно се вижда разлика между недохранено, нормално охранено и дебело бебе, а си има и нормативи.

мен повече ме плаши затлъстяването при децата, не при бебетата. и днес видях поредното 8-9 годишно момче, с паласки на кръста и цици като на 60-годишен чичка, придружавано от слаба майка. ужасно много виждам такива напоследък, и всичките са като от калъп извадени.

според мен, има нещо в храната, която ядат. не може само от обездвижване да се затлъстее по такъв специфичен за възрастните начин...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #66 -: Септември 16, 2012, 17:59:35 pm »
Съгласна съм с Джам.И около мен има доста затлъстели деца.Давам пример едно момиченце дето не го бях виждала година и преди това изглеждаше нормално,пък сега е като тия набръчканите кученца/простете за сравнението/,цялото в паласки.Обичала да си хапва казва майка й,но въпроса е какво.Според мен фактор е и цялата тая захар или глюкозо-фруктоза дето се тъпчат децата.

Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #67 -: Септември 16, 2012, 18:34:38 pm »
Какво ви учудва! Погледнете внимателно с какво се тъпчат децата- бонбони, чипс, зрънчо, сладкиши, бисквити- и после разправят родителите: "Ама той/тя нищо не яде- ето не си изяде обяда!Да хапне поне нещо!". 90% от родителите около мен дават на децата си безразборни количества боклучава храна, а в днешно време тя е изобилна и разнообразна и много от децата при слаби родители развиват проблеми с теглото- родителите нямат навика да гризат постоянно неща със сол, глюкозо-фруктозен сироп и захар, но смятат, че е добре да ги дават на децата си. Аз вече нямам сили да се боря с тази нагласа, непрекъснато ме гледат като извънземно, когато не давам на детето да си вземе поредното " хранително съкровище". А и той ме гледа трагично, защото за другите може, а за него- не. Но не поддавам, защото отлично знам какво е да се бориш цял живот с наднормено тегло. Вървя от парк на парк и от градинка на градитка и тъпо и упорито проповядвам, че да яде малко едно дете не е страшно, страшно е да преяжда и да се тъпче със заместители на истинска храна...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #68 -: Септември 16, 2012, 19:57:14 pm »
Парси, оздравявай! Аптекарката ми каза, че сега има някакъв ентеровирус, с който бързо се стига до болница :(
На мен проблемът ми е дребния. И да мием ръцете по стоо пъти, редовно цопва в пясъчника и похавпа пясък. Следва изнясяне и мъмрене и наказание, ама изобщо не му пука.
Оф, като ви слушам и се чудя как да му спра бисквитите на Ники. Става и първата му дума е едно измъчено 'Бикииии, бикииии" (бисквити), все едно го държа гладен:(
Лятото бях спряла бисквитите и минахме на по-здравословни закуски, ама от болницата пак ги подпука. А в същото време, като почна да давам овесени ядки, сладкиши с плодове и овесени ядки и започва един голяяям...дрис.

Та изобщо не знам, как да се справя с перисталтиката му. Или ще е постоянно "акииии" или запек.
« Последна редакция: Септември 16, 2012, 20:00:09 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на завръщането 10.09 - 16.09.2012
« Отговор #69 -: Септември 16, 2012, 21:16:34 pm »
Лис, при малки момиченца бях чела че се получава така, когато се консумира пилешко месо от пилета инжектирани с естроген, за да растат. Хормона оставал в месото и от там и на момиченцата се повишавал хормона. Пуснете хормонални с ендокриноложката. Преди около 2 години има ше репортаж за момиченце на около годинка от Пловдив мисля.