0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« -: Септември 03, 2012, 12:18:30 pm »
Пожелавам успешна седмица на всички!
Здрави деца и родители :D

Кратка ще е тази седмица за работещите, да минава бързо и приятни празници след това!

Последния резултат от стерилната урина на София след лечение със сироп от червени боровники е: НЯМА РАЗВИТЕ НА БАКТЕРИИ :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:
Та засега еколите са в историята. Ще се обадя на доц. Буева, за да ми даде насоки трябва ли да правя нещо допълнително, кога да пускам контроли и т.н

« Последна редакция: Септември 03, 2012, 12:20:17 pm от Ники »

*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #1 -: Септември 03, 2012, 15:49:05 pm »
Здравейте и от мен, милички :)
Ники, така ми разведри деня. Много се радвам, че няма гадни е-коли детето! Нацелувай я от мен!:)

Нещо ми е много тежко напоследък. Ще се намрънкам тук, защото знам че ще срещна разбиране.
Сестра ми миналата година преживя аборт в 5ти  месец, и не стига това ами сега е с цветна бременност и чакаме новини дали намалява пустото ЧХГ. Дано всичко е наред!
Мъжо снощи ми крещя и ме обижда пред детето за някакви глупости - защото го помолих да слезе до съседа да го помоли да намали музиката (съседът под нас прави дискотека всяка втора нощ). Детето много се уплаши като видя баща си такъв и плака. А той напоследък ми крещи и ми мрънка постоянно. Не издържам вече. Знам, че не му е лесно, но не мисля че това е начинът. Нямам сили вече да го разбирам и да му прощавам. Не желае да говори по темата. С говорене нищо не се постигало и не знам вече как да процедирам.
За капак на това миналата седмица разбрах, че са починали няколко човека, които познавам.
В работата ситуацията става невъзможна. Шефката ми е стара мома и се държи безобразно с такива като мен - майки. Аз давам 100% от себе си и оставих детето си да го гледа баба му още на годинка, а тя ме подозира и ми прави коментари. Направо откачам. За 9 месеца работа, не съм си взела нито един ден отпуск или болничен заради детето. Ходя на фирмените вечери и събития. Не се скатавам, а тя пак е недоволна. Онзи ден ми направи забележка, защото не съм била гледала достатъчно ведро в извънработно време, а съм HR. Казах и, че съм била уморена. Как да и обясня, че не си доспивам, понеже детето ми е малко, и че тя ме товари с адски много задачи. Няма да ме разбере!

Добре, че идват почивните дни :)
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 15:51:21 pm от Раши »


*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #2 -: Септември 03, 2012, 16:00:10 pm »
Раши,  :hug2:! Отиди и си хапни най-големия сладолед на света!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #3 -: Септември 03, 2012, 16:05:57 pm »
Рашинка, мила, как те разбирам за мъжа ти, идея си нямаш :? :?
Вярвай ми, ако не е шефката, ще бъде едно "ми намери си работа", все едно седиш със скръстени ръце по цял ден.
[/url][/url]
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #4 -: Септември 03, 2012, 16:19:39 pm »
Раши, спри да му говориш, все едно го няма да видим ще даде ли това резултат.
Пък дали си ведра или не в извънработно време какво ги бърка не мога да разбера?!
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #5 -: Септември 03, 2012, 16:30:05 pm »
Хехе, мерси :) Ще си купя сладолед определено!

Къди, това с говоренето не работи при моя. Спира и той да приказва и може да си мълчи с дни. Явно ще трябва да си мълча наистина повече и да не споделям с него щом не ме подкрепя. Но тогава цялата идея на семейството отива по дяволите :(

А за ведростта, ми не мисля че е задължително нон стоп да съм ухилена. Е старая се да е така, но понякога е невъзможно. Явно шефовете смятат другояче. ;)

Вени, че ти като си намериш работа - да променяш се към добро, защото общуваш повече, но пък Калоян ще трябва да помага повече, защото вечер и ти ще си уморена, колкото и той.
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 16:33:56 pm от Раши »


Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #6 -: Септември 03, 2012, 16:36:49 pm »
Здравейте и от нас!
Ники днес е първи ден на градина, яслата е вече история :D Не плака, само дано е здрав!
Раши, миличка, трудно ти е в момента. Обаче трябва да говорите, иначе само ще се изнервяте взаимно. Не че при нас положението е кой знае колко различно. Моят мъж работи постоянно. Прибирането вкъщи след 22ч е нещо обичайно и на мен откровено ми писна, но когато започна разговор на тази тема отговорите са както казва Вени от сорта на "намери си още една работа". Аз работех на три места преди да родя, а сега само на едно, все пак някой трябва да гледа детето. Но за мъжете "когато имаме свободно време мислим за глупости т.е. как да се скараме с тях". Иначе за шефката ти каквото и да кажа ще е излишно. За такива хора думи нямам :x До обяд са сърдити на себе си, след това на целия свят. Трудно е, защото хем полагаш усилия, хем не са оценени, хем повечето време от деня си там. Опитай се да мислиш за нещо приятно, когато те дразнят. Нещата ще се подредят, това е просто период!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #7 -: Септември 03, 2012, 18:34:39 pm »
Раши,ако знаеш само как те разбирам!У нас също положението започва да става нетърпимо.От дни само се караме-моя мъж от известно време го болят крака и кръст едвам върви и постоянно се оплакваше от това,аз съответно му направих забелебка да спре да се оплаква и да смени лекаря.Като се започнаха едни караници....ужас!Редовно ми мърмори,че не сме приемали на гости роднините му-разбирайте-лели,чичовци,братовчеди и т.н.Ми те се нямат от години ,аз какво съм виновна-родителите се изпокарали преди сума ти години,няма как децата да се уважават.
Абе въобще само скандали-кой работел повече,кой стоял пред компа и каквото ти душа иска още.Един ден ще си запаля колата ще си взема детето и дим да ме няма.....започвам да не издържам,ще изтрещя вече!

Ох,оплаках се,олекна ми!Ако съм досадила на някой,сори!
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #8 -: Септември 03, 2012, 21:50:29 pm »
Ох, момичета, да знаете как ми олекна само! Много ви благодаря на всичките, душички!  :wink:

Розовелке, много си мила!  :D

Пими, май бая семейства сме на този хал. Кураж и здрави нерви! :wink: При нас ситуацията е много сходна. И двамата с мъжо ни боли кръст, но разбира се него го боли повече.  :lol: Всяка вечер го разтривам и му принасям. Едно голямо бебе си е той. Е, като се замисля, прави доста неща за нас. Но, на мен ми се искаше на не ми крещи и да ни защитава при нужда. Тогава щеше да е перфектен. Но, много искам май и няма да стане. Стискам палци търпението на всички ни да даде резултат и да имаме по малко ненужни караници!  Колкото до родата, и аз не съм привърженик на честите сбирки с тях. Не казвам да е без хич. Но трябва да има мярка. У нас напоследък е Аврамов дом, и мои и негови роднини. Ама идват, когато те имат време (когато Никол спи, или тъкмо, когато тръгваме на някъде), а не когато ги викам да погледат детето например!   :?


*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #9 -: Септември 04, 2012, 00:01:07 am »
Дано,Раши,дано,но не вярвам,че нещата ще се оправят!
За 15 години май за първи път виждам края на този брак,само детенцето да мога да си взема друго не ме интересува.Без работа едва ли ще остана-имам златен занаят,вярвам че ще се оправя!
Мъчно ми е ,много ми тежи,плаче ми се,но се държа заради Ивичка!Заради нея все още търпя,но незнам още колко ще изкарам!
Извинете ,но наистина имам нужда да споделя:(
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #10 -: Септември 04, 2012, 06:37:50 am »
Пими, ако имаш възможност някъде да заминеш за известно време, може би ще рефрешнеш нещата. И за друго се сетих, срам не срам ама един любовник действа освежаващо в подобни ситуации  :D
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #11 -: Септември 04, 2012, 07:48:31 am »
  И за друго се сетих, срам не срам ама един любовник действа освежаващо в подобни ситуации  :D

 :lol: :lol: :lol: лелее, Къди, какви рецепти рано сутрин :lol:

Живота ми минава между мъже, от сутрин до вечер, повечето ми приятели също са мъже. Когато съм ядосана на моя мъж, мислено го сравнявам с другите около мен и така стигам до изода, че другите са смотаняци - кой стислив, лъглив, мързелив, и накрая от моето си по-добро няма.

Един преподавател едно време ни пускаше шегички /самият той беше с втори брак/, че като сключил втория брак, тогава разбрал, че първият не бил чак толкова лош.

За болни кръстове и ревящи мъже, нямам нещо по-различно да напиша :lol:
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #12 -: Септември 04, 2012, 08:16:12 am »
Е точно де, за да видиш че от твоето по-хубаво няма :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #13 -: Септември 04, 2012, 08:42:02 am »
Здрава и усмихната седмица от нас!

Ние направихме макар и за кратко морско/щастливи децата,
имахме хубаво време на Елада, много помощници, четох книга на плажа....

Ники, много ме зарадва твоята новина!Браво!

Ние получихме много приятно и с отношение позвъняване от директорката на нашата градина!
Самата тя е с основна сграда и няколко филиала!
Калина и Митко са в два от тях. Тя предлага да преместим Митака при Калина!
Плюсовете- основния е воденето и взимането от едно място,
по-хубава сграда с голям двор и малък физкултурен салон!
Минусите ще смени групата, но това може да е плюс, защото
аз самата имам резерви към тази в която е и текучеството на втората госпожа!
Сега ще се обадя за да разговарям за всичко около това преместване,
защото вчера големия човек говори с нея, за сега съм - 90% за!
Нейните притеснения са за Митака, което най-много ме докосна,
казала-
"Той е чувствително дете, как ще му се отрази, трябва да го подготвим, ако решите!

Щом все още има такива Педагози/Директори не всичко е загубено...



"Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме.
И вените ми, сплетени в гора,
ми търсят ново, благородно име.

Понякога съм толкова добра!...
И скрива ме във коша си чемшира
на двора. Неизмислена игра
ме търси и ръцете ми намира!

Понякога съм светла като мед.
Тогава светли устни ме обичат.
Понякога съм златен слънчоглед,
красив като главата на момиче.

Понякога съм бяла и добра.
Как рядко ми се случва да съм бяла!
Тогава искам сън да подаря
на всекиго. И свойта обич цяла

да счупя на парченца от стъкло,
да пръсна и добри ръце да сгрея.
И дала сок на нечие стъбло,
да пазя свойта тайна, че живея!
"

- Момичета подарявам ви тези редове!
Труден е живота ни в момента,
много е натоварено на всеки от нас, всякак!
Здрави да сме децата и ние, а през другото се опитвам
с компромиси да преминавам, как беше...
"И кръв да капе от устните ми, пак ще казвам, че съм пила сок от горски плод!"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #14 -: Септември 04, 2012, 08:46:42 am »
Е точно де, за да видиш че от твоето по-хубаво няма :D

В ситуацията на Раши и Пими отдавна да съм направила това, което си посъветвала :) Ем семейството запазвам, ем разпускам нервата навън :lol:
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #15 -: Септември 04, 2012, 08:55:22 am »
Мише, дано има ве повече такива хора като вашата директорка :D

Аз вчера ходих до яслата. На 1.10 мома София ще е ученичка :D
Директорката е много мила. 30 години е била учителка и от една е директор. Дано запази човешкия си облик.
София обожава братовчедка си, която е с 3 месеца по-голяма. Със ставането започва да вика - Ая, Ая(Рая, Рая). Късмета е, че ще са в една група в яслата и адаптацията ще е по-лесна. И на една приятелка детето ще е там, за което също дава мило и драго. Него накратко нарича Ко(Никола) :D
Две ваксини има за поставяне, които забатачихме покрай е-колите. Педиатърката не даваше и дума да се издума да ваксинираме при наличие на бактерии. Сега имаме зелена светлина.

Раши, твоята шефка попрекалява май :ask: Не може човек да е винаги усмихнат и ведър. Всички си имаме моменти.
За мъжете, дано нещата се променят в добра посока.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #16 -: Септември 04, 2012, 09:16:46 am »
Умората , проблемите и грижите крадат от нормалните семейни отношения .Желая на всички стреса и напрежението да остават пред вратата ,а  у дома да има хармония и разбирателство.

Ники , дано мома София се адаптира бързо.

Мише , благодаря за Петя Дубарова - чиста , светла и добра- на мен винаги ми действа успокояващо и зареждащо, препрочитам си я понякога.

Момичета , да ви попитам за съвети-две вечери подред в парка играейки с други деца , забелязвам Калоян , че посяга да дърпа  точно играчката , която  другото дете е взело.Щом другото я пусне и той не я поглежда, но иначе ходи да я дърпа от ръцете .
Повтарям му -дай  на мама, дай на детето, заповядай , благодаря , разменяме , подавам на него и на другото дете , но той подава само на мен , а на друг не  иска.
Нормално ли е на наша възраст , не искам да става егоист и да дърпа и да не дава играчки, как да постъпвам?

Започна и да ме хапе , на баща си не посяга -само на мен. Карам се , обяснявам , но очевидно съм много любима и вкусна.
« Последна редакция: Септември 04, 2012, 09:34:06 am от nimika »


*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #17 -: Септември 04, 2012, 09:59:17 am »
Добро утро! :)

Мише, много приятно стихотворение, благодарим! :) А и разказът ти за директорката много обнадеждаващо звучи :)

Пим, пожелавам ти да се случи чудо и да се преоткриете с мъжа ти! Дано не ти се налага да си тръгваш!  :bighug:

Ники, браво на ученичката! :)

Нимика, съвсем нормално е да се държи така детето. И моето така прави. Освен да говорим, говорим и пак да говорим, друго не ни остава май! :)

Хубав ден!


Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #18 -: Септември 04, 2012, 10:28:21 am »
Ники, стана София голямо дете. Чудя се аз нашата ясла родителска среща ще има ли, пак ли трябва да се говори с директорката и такива неща, че аз до края на септември ще съм в Банско и да не се окаже, че както сме записани така сме и отписани.
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #19 -: Септември 04, 2012, 11:07:58 am »
привет на всички. Мия вчера беше приета в новата градина. Някои от вас знаят за нашата одисея -през пролетта на едно текущо класиране Мия я класират в градината, в която винаги сме искали да бъдем, но в която влизат само богоизбрани. Веднага се обадих и ми казаха, че естествено това е грешка на системата и места нямало. Този отговор го чувам за 3 път, та вече ми беше писнало много. Започна се една дълга кореспонденция между мен, директорката и системата. Стигна се до абсурдната ситуация, в която директорката ми каза, че е грешка и тя не носи отговорност за системата, системата пък не носела отговорност за отказа на директорката и кой е потърпевш -детето. Подадохме жалба в инспектората с твърдото убеждение, че този път ще се преборя докрай и следващата стъпка щяха да са медиите. След няколко срещи в инспектората ни бях обещали, че ще я вземат от 01 септември. Слава Богу, това вече е факт. Приеха я вчера, чакаха я. Бяха й подготвили шкафче и т.н. А аз се почувствах като бял човек. Ще кажете шкафчетата са елементарни неща, да така е, ама там, където бяхме досега не само, че нямаше собствено шкафче, ами и легло нямаше, местеха я насам натам. Искрено се надявам тук да е в по-добра среда и да научи нещо повече от псувни. Учителките ми направиха добро впечатление-подхождат към децата с нужната строгост, но и с разбиране. В градината има ред, което също е много важно. Сигурно ще има някакви други изненади, но аз съм истински щастлива. Мисля, че и на Мия й хареса първия ден. Беше получила звездичка, че е била много послушна и беше много радостна.
<br />[link=http: