0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« -: Септември 03, 2012, 12:18:30 pm »
Пожелавам успешна седмица на всички!
Здрави деца и родители :D

Кратка ще е тази седмица за работещите, да минава бързо и приятни празници след това!

Последния резултат от стерилната урина на София след лечение със сироп от червени боровники е: НЯМА РАЗВИТЕ НА БАКТЕРИИ :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:
Та засега еколите са в историята. Ще се обадя на доц. Буева, за да ми даде насоки трябва ли да правя нещо допълнително, кога да пускам контроли и т.н

« Последна редакция: Септември 03, 2012, 12:20:17 pm от Ники »

*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #1 -: Септември 03, 2012, 15:49:05 pm »
Здравейте и от мен, милички :)
Ники, така ми разведри деня. Много се радвам, че няма гадни е-коли детето! Нацелувай я от мен!:)

Нещо ми е много тежко напоследък. Ще се намрънкам тук, защото знам че ще срещна разбиране.
Сестра ми миналата година преживя аборт в 5ти  месец, и не стига това ами сега е с цветна бременност и чакаме новини дали намалява пустото ЧХГ. Дано всичко е наред!
Мъжо снощи ми крещя и ме обижда пред детето за някакви глупости - защото го помолих да слезе до съседа да го помоли да намали музиката (съседът под нас прави дискотека всяка втора нощ). Детето много се уплаши като видя баща си такъв и плака. А той напоследък ми крещи и ми мрънка постоянно. Не издържам вече. Знам, че не му е лесно, но не мисля че това е начинът. Нямам сили вече да го разбирам и да му прощавам. Не желае да говори по темата. С говорене нищо не се постигало и не знам вече как да процедирам.
За капак на това миналата седмица разбрах, че са починали няколко човека, които познавам.
В работата ситуацията става невъзможна. Шефката ми е стара мома и се държи безобразно с такива като мен - майки. Аз давам 100% от себе си и оставих детето си да го гледа баба му още на годинка, а тя ме подозира и ми прави коментари. Направо откачам. За 9 месеца работа, не съм си взела нито един ден отпуск или болничен заради детето. Ходя на фирмените вечери и събития. Не се скатавам, а тя пак е недоволна. Онзи ден ми направи забележка, защото не съм била гледала достатъчно ведро в извънработно време, а съм HR. Казах и, че съм била уморена. Как да и обясня, че не си доспивам, понеже детето ми е малко, и че тя ме товари с адски много задачи. Няма да ме разбере!

Добре, че идват почивните дни :)
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 15:51:21 pm от Раши »


*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #2 -: Септември 03, 2012, 16:00:10 pm »
Раши,  :hug2:! Отиди и си хапни най-големия сладолед на света!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #3 -: Септември 03, 2012, 16:05:57 pm »
Рашинка, мила, как те разбирам за мъжа ти, идея си нямаш :? :?
Вярвай ми, ако не е шефката, ще бъде едно "ми намери си работа", все едно седиш със скръстени ръце по цял ден.
[/url][/url]
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #4 -: Септември 03, 2012, 16:19:39 pm »
Раши, спри да му говориш, все едно го няма да видим ще даде ли това резултат.
Пък дали си ведра или не в извънработно време какво ги бърка не мога да разбера?!
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #5 -: Септември 03, 2012, 16:30:05 pm »
Хехе, мерси :) Ще си купя сладолед определено!

Къди, това с говоренето не работи при моя. Спира и той да приказва и може да си мълчи с дни. Явно ще трябва да си мълча наистина повече и да не споделям с него щом не ме подкрепя. Но тогава цялата идея на семейството отива по дяволите :(

А за ведростта, ми не мисля че е задължително нон стоп да съм ухилена. Е старая се да е така, но понякога е невъзможно. Явно шефовете смятат другояче. ;)

Вени, че ти като си намериш работа - да променяш се към добро, защото общуваш повече, но пък Калоян ще трябва да помага повече, защото вечер и ти ще си уморена, колкото и той.
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 16:33:56 pm от Раши »


Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #6 -: Септември 03, 2012, 16:36:49 pm »
Здравейте и от нас!
Ники днес е първи ден на градина, яслата е вече история :D Не плака, само дано е здрав!
Раши, миличка, трудно ти е в момента. Обаче трябва да говорите, иначе само ще се изнервяте взаимно. Не че при нас положението е кой знае колко различно. Моят мъж работи постоянно. Прибирането вкъщи след 22ч е нещо обичайно и на мен откровено ми писна, но когато започна разговор на тази тема отговорите са както казва Вени от сорта на "намери си още една работа". Аз работех на три места преди да родя, а сега само на едно, все пак някой трябва да гледа детето. Но за мъжете "когато имаме свободно време мислим за глупости т.е. как да се скараме с тях". Иначе за шефката ти каквото и да кажа ще е излишно. За такива хора думи нямам :x До обяд са сърдити на себе си, след това на целия свят. Трудно е, защото хем полагаш усилия, хем не са оценени, хем повечето време от деня си там. Опитай се да мислиш за нещо приятно, когато те дразнят. Нещата ще се подредят, това е просто период!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #7 -: Септември 03, 2012, 18:34:39 pm »
Раши,ако знаеш само как те разбирам!У нас също положението започва да става нетърпимо.От дни само се караме-моя мъж от известно време го болят крака и кръст едвам върви и постоянно се оплакваше от това,аз съответно му направих забелебка да спре да се оплаква и да смени лекаря.Като се започнаха едни караници....ужас!Редовно ми мърмори,че не сме приемали на гости роднините му-разбирайте-лели,чичовци,братовчеди и т.н.Ми те се нямат от години ,аз какво съм виновна-родителите се изпокарали преди сума ти години,няма как децата да се уважават.
Абе въобще само скандали-кой работел повече,кой стоял пред компа и каквото ти душа иска още.Един ден ще си запаля колата ще си взема детето и дим да ме няма.....започвам да не издържам,ще изтрещя вече!

Ох,оплаках се,олекна ми!Ако съм досадила на някой,сори!
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #8 -: Септември 03, 2012, 21:50:29 pm »
Ох, момичета, да знаете как ми олекна само! Много ви благодаря на всичките, душички!  :wink:

Розовелке, много си мила!  :D

Пими, май бая семейства сме на този хал. Кураж и здрави нерви! :wink: При нас ситуацията е много сходна. И двамата с мъжо ни боли кръст, но разбира се него го боли повече.  :lol: Всяка вечер го разтривам и му принасям. Едно голямо бебе си е той. Е, като се замисля, прави доста неща за нас. Но, на мен ми се искаше на не ми крещи и да ни защитава при нужда. Тогава щеше да е перфектен. Но, много искам май и няма да стане. Стискам палци търпението на всички ни да даде резултат и да имаме по малко ненужни караници!  Колкото до родата, и аз не съм привърженик на честите сбирки с тях. Не казвам да е без хич. Но трябва да има мярка. У нас напоследък е Аврамов дом, и мои и негови роднини. Ама идват, когато те имат време (когато Никол спи, или тъкмо, когато тръгваме на някъде), а не когато ги викам да погледат детето например!   :?


*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #9 -: Септември 04, 2012, 00:01:07 am »
Дано,Раши,дано,но не вярвам,че нещата ще се оправят!
За 15 години май за първи път виждам края на този брак,само детенцето да мога да си взема друго не ме интересува.Без работа едва ли ще остана-имам златен занаят,вярвам че ще се оправя!
Мъчно ми е ,много ми тежи,плаче ми се,но се държа заради Ивичка!Заради нея все още търпя,но незнам още колко ще изкарам!
Извинете ,но наистина имам нужда да споделя:(
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #10 -: Септември 04, 2012, 06:37:50 am »
Пими, ако имаш възможност някъде да заминеш за известно време, може би ще рефрешнеш нещата. И за друго се сетих, срам не срам ама един любовник действа освежаващо в подобни ситуации  :D
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #11 -: Септември 04, 2012, 07:48:31 am »
  И за друго се сетих, срам не срам ама един любовник действа освежаващо в подобни ситуации  :D

 :lol: :lol: :lol: лелее, Къди, какви рецепти рано сутрин :lol:

Живота ми минава между мъже, от сутрин до вечер, повечето ми приятели също са мъже. Когато съм ядосана на моя мъж, мислено го сравнявам с другите около мен и така стигам до изода, че другите са смотаняци - кой стислив, лъглив, мързелив, и накрая от моето си по-добро няма.

Един преподавател едно време ни пускаше шегички /самият той беше с втори брак/, че като сключил втория брак, тогава разбрал, че първият не бил чак толкова лош.

За болни кръстове и ревящи мъже, нямам нещо по-различно да напиша :lol:
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #12 -: Септември 04, 2012, 08:16:12 am »
Е точно де, за да видиш че от твоето по-хубаво няма :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #13 -: Септември 04, 2012, 08:42:02 am »
Здрава и усмихната седмица от нас!

Ние направихме макар и за кратко морско/щастливи децата,
имахме хубаво време на Елада, много помощници, четох книга на плажа....

Ники, много ме зарадва твоята новина!Браво!

Ние получихме много приятно и с отношение позвъняване от директорката на нашата градина!
Самата тя е с основна сграда и няколко филиала!
Калина и Митко са в два от тях. Тя предлага да преместим Митака при Калина!
Плюсовете- основния е воденето и взимането от едно място,
по-хубава сграда с голям двор и малък физкултурен салон!
Минусите ще смени групата, но това може да е плюс, защото
аз самата имам резерви към тази в която е и текучеството на втората госпожа!
Сега ще се обадя за да разговарям за всичко около това преместване,
защото вчера големия човек говори с нея, за сега съм - 90% за!
Нейните притеснения са за Митака, което най-много ме докосна,
казала-
"Той е чувствително дете, как ще му се отрази, трябва да го подготвим, ако решите!

Щом все още има такива Педагози/Директори не всичко е загубено...



"Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме.
И вените ми, сплетени в гора,
ми търсят ново, благородно име.

Понякога съм толкова добра!...
И скрива ме във коша си чемшира
на двора. Неизмислена игра
ме търси и ръцете ми намира!

Понякога съм светла като мед.
Тогава светли устни ме обичат.
Понякога съм златен слънчоглед,
красив като главата на момиче.

Понякога съм бяла и добра.
Как рядко ми се случва да съм бяла!
Тогава искам сън да подаря
на всекиго. И свойта обич цяла

да счупя на парченца от стъкло,
да пръсна и добри ръце да сгрея.
И дала сок на нечие стъбло,
да пазя свойта тайна, че живея!
"

- Момичета подарявам ви тези редове!
Труден е живота ни в момента,
много е натоварено на всеки от нас, всякак!
Здрави да сме децата и ние, а през другото се опитвам
с компромиси да преминавам, как беше...
"И кръв да капе от устните ми, пак ще казвам, че съм пила сок от горски плод!"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #14 -: Септември 04, 2012, 08:46:42 am »
Е точно де, за да видиш че от твоето по-хубаво няма :D

В ситуацията на Раши и Пими отдавна да съм направила това, което си посъветвала :) Ем семейството запазвам, ем разпускам нервата навън :lol:
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #15 -: Септември 04, 2012, 08:55:22 am »
Мише, дано има ве повече такива хора като вашата директорка :D

Аз вчера ходих до яслата. На 1.10 мома София ще е ученичка :D
Директорката е много мила. 30 години е била учителка и от една е директор. Дано запази човешкия си облик.
София обожава братовчедка си, която е с 3 месеца по-голяма. Със ставането започва да вика - Ая, Ая(Рая, Рая). Късмета е, че ще са в една група в яслата и адаптацията ще е по-лесна. И на една приятелка детето ще е там, за което също дава мило и драго. Него накратко нарича Ко(Никола) :D
Две ваксини има за поставяне, които забатачихме покрай е-колите. Педиатърката не даваше и дума да се издума да ваксинираме при наличие на бактерии. Сега имаме зелена светлина.

Раши, твоята шефка попрекалява май :ask: Не може човек да е винаги усмихнат и ведър. Всички си имаме моменти.
За мъжете, дано нещата се променят в добра посока.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #16 -: Септември 04, 2012, 09:16:46 am »
Умората , проблемите и грижите крадат от нормалните семейни отношения .Желая на всички стреса и напрежението да остават пред вратата ,а  у дома да има хармония и разбирателство.

Ники , дано мома София се адаптира бързо.

Мише , благодаря за Петя Дубарова - чиста , светла и добра- на мен винаги ми действа успокояващо и зареждащо, препрочитам си я понякога.

Момичета , да ви попитам за съвети-две вечери подред в парка играейки с други деца , забелязвам Калоян , че посяга да дърпа  точно играчката , която  другото дете е взело.Щом другото я пусне и той не я поглежда, но иначе ходи да я дърпа от ръцете .
Повтарям му -дай  на мама, дай на детето, заповядай , благодаря , разменяме , подавам на него и на другото дете , но той подава само на мен , а на друг не  иска.
Нормално ли е на наша възраст , не искам да става егоист и да дърпа и да не дава играчки, как да постъпвам?

Започна и да ме хапе , на баща си не посяга -само на мен. Карам се , обяснявам , но очевидно съм много любима и вкусна.
« Последна редакция: Септември 04, 2012, 09:34:06 am от nimika »


*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #17 -: Септември 04, 2012, 09:59:17 am »
Добро утро! :)

Мише, много приятно стихотворение, благодарим! :) А и разказът ти за директорката много обнадеждаващо звучи :)

Пим, пожелавам ти да се случи чудо и да се преоткриете с мъжа ти! Дано не ти се налага да си тръгваш!  :bighug:

Ники, браво на ученичката! :)

Нимика, съвсем нормално е да се държи така детето. И моето така прави. Освен да говорим, говорим и пак да говорим, друго не ни остава май! :)

Хубав ден!


Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #18 -: Септември 04, 2012, 10:28:21 am »
Ники, стана София голямо дете. Чудя се аз нашата ясла родителска среща ще има ли, пак ли трябва да се говори с директорката и такива неща, че аз до края на септември ще съм в Банско и да не се окаже, че както сме записани така сме и отписани.
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #19 -: Септември 04, 2012, 11:07:58 am »
привет на всички. Мия вчера беше приета в новата градина. Някои от вас знаят за нашата одисея -през пролетта на едно текущо класиране Мия я класират в градината, в която винаги сме искали да бъдем, но в която влизат само богоизбрани. Веднага се обадих и ми казаха, че естествено това е грешка на системата и места нямало. Този отговор го чувам за 3 път, та вече ми беше писнало много. Започна се една дълга кореспонденция между мен, директорката и системата. Стигна се до абсурдната ситуация, в която директорката ми каза, че е грешка и тя не носи отговорност за системата, системата пък не носела отговорност за отказа на директорката и кой е потърпевш -детето. Подадохме жалба в инспектората с твърдото убеждение, че този път ще се преборя докрай и следващата стъпка щяха да са медиите. След няколко срещи в инспектората ни бях обещали, че ще я вземат от 01 септември. Слава Богу, това вече е факт. Приеха я вчера, чакаха я. Бяха й подготвили шкафче и т.н. А аз се почувствах като бял човек. Ще кажете шкафчетата са елементарни неща, да така е, ама там, където бяхме досега не само, че нямаше собствено шкафче, ами и легло нямаше, местеха я насам натам. Искрено се надявам тук да е в по-добра среда и да научи нещо повече от псувни. Учителките ми направиха добро впечатление-подхождат към децата с нужната строгост, но и с разбиране. В градината има ред, което също е много важно. Сигурно ще има някакви други изненади, но аз съм истински щастлива. Мисля, че и на Мия й хареса първия ден. Беше получила звездичка, че е била много послушна и беше много радостна.
<br />[link=http:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #20 -: Септември 04, 2012, 12:02:42 pm »
Последния резултат от стерилната урина на София след лечение със сироп от червени боровники е: НЯМА РАЗВИТЕ НА БАКТЕРИИ
Това е прекрасна новина, но да си знаеш, че това означава, че вероятно не е имала въобще и е било замърсяване на стерилната урина че някакси се е изчистлиа сама ( малко вероятно, но не е невъзможно).  Червените боровинки, ако ги пиеш редовно, намаляват шанса да хванеш уроинфекция, това е факт. Обаче имаш ли я веднъж не могат много да помогнат.

Нимика, нормално е това. У нас Ивана като види че Андреа е взела нещо и тича да и го вземе. Никакви оябнсения не помагат и на мен ми дава, но на Андреа не. В последно време малко зпаочна да се учи, че не можа само да взима и се е изхитрила и и дава друга играчка. Това обаче не променя факта, че иска ли някоя, взима си я и не я интересува. Аз я уча да не праив така, дано евентуално да и влезне в главата. За сега обаче поривът е по-силен.

И ние с мъжа ми си имахме разправии тези седмици. На два пъти този месец си излиза, че бил ядосан и ме оставя цяла вечер да се оправям сама с децата. Казах му, че какво мисли за мен няма значение,но  не може да си вземе почивка от това, че е родител.  Аз мога ли да му се ядосам и да си излена и да не ме видят цяла вечер? Баси логиката. Та така и аз се оплаках. За сега обаче с епоуспокоиха нещата. „Рецептата“ на Къди ми е идвала наум, когато е имало тежки времена. Не съм стигала до нея, обаче ако имам по-дълъг такъв период току виж съм я пробвала :-).


  
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #21 -: Септември 04, 2012, 12:05:14 pm »
Мешко, адмирации за проявеното търпение в борбата със системата :D

Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #22 -: Септември 04, 2012, 12:21:11 pm »
Момичета, сутринта бързах, но сега ще си призная.

След като Ники стана свидетел на голям скандал преди няколко дни, мина през агресивно поведение, снощо се напишка два пъти и плака много. Дали защото пи много вода или от стрес, по-скоро второто. Детето спи неспокойно и плаче, сега се и напишква. Резултат - ние като родители се чувстваме ужасно виновни и отговорни и от тук нататък по-добре единия да излиза или да се запилява нанякъде, че всичко рефлектира върху дететнце.
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #23 -: Септември 04, 2012, 13:48:54 pm »
Пими, ако имаш възможност някъде да заминеш за известно време, може би ще рефрешнеш нещата. И за друго се сетих, срам не срам ама един любовник действа освежаващо в подобни ситуации  :D

Къди,хареса ми рецептата!На първо време тази вечер мисля да хвана пътя за няколко часа,ще се прибера посред нощите,малко сама покрай морето.
Благодаря ,ви момичета за подкрепата и аз се надявам да не стига до там да си тръгвам,но следващите дни ще си покажат!
Приятен слетобед!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #24 -: Септември 04, 2012, 14:00:36 pm »
С риск да ме обявите за луда, последните месеци изучавам астрология.
Тази година разположението на планетитев домовете на семейството е кофти и се случват много разводи и раздели на дългогодишни връзки. Следващата седмица специално ще е супер критична в тази област, затова излизайте или си замълчете при скандал.
После ще ви кажа кога да триете сол :lol:
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #25 -: Септември 04, 2012, 14:35:35 pm »
Здравейте, момичета :)

Ние се прибрахме в неделя, пътувахме с кола от България с двете деца osi_13 osi_12 osi_14 osi_15
3000 км, не наведнъж, но по 12 часа шофиране... Имах поводи да се карам на магистрали, задръствания, липсващи пътни знаци, сгрешени карти в джи-пи-ес-а и за съжаление научих Симеон да използва думата "тъпанар" :lol:
Вчера изпратих Симеон в първи клас, пак сме в същото училище засега. Защо нямат нищо тържествено тези хора - ни цветя, ни приветствия, някак сиво ми беше... Не е като в България...

Търсим усилено ново жилище, съседите бяха много недоволни да ни видят, че се прибираме  :lol: Борис все още яде нощем и оглася квартала, докато успея да му дам млякото.
В българското училище ни смениха програмата в последния момент - уж първи клас щеше да е в сряда, а сега чета, че ще е в събота  :( Там поне ще има тържество, та ще наваксам с празничната обстановка.

За караниците - имали сме няколко големи. Единия път демонстративно си махнах халката и карах така близо месец, втория път взех децата, изключих си телефона и се запилях из Брюксел. Вторият път даде много по-добър резултат.
Много е тежко, когато няма на кого да се обадиш или кой да ти помогне в такъв момент. Затова дръжте приятелите си наблизо и най-важното - направете споразумение да не се карате пред децата. Симеон все още се изпуска в леглото веднъж на няколко месеца при стрес или превъзбуда, за бебето не знам - то си реве и си се напикава по презумпция :)

Хубава седмица, момичета и да си починете!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #26 -: Септември 04, 2012, 16:10:08 pm »
Хубава седмица и от нас! :)

Ники, Ме6ко, много ви се радвам на хубавите новини!

Ние, вчера почнахме изследванията за детската и другия понеделник тръгват. Лошото е, че детската градина ще е в ремонт до 20 септември и тъй като ще им трябват още поне 5-6 дена после да изчистят, ще отиде до края на месеца в сборни групи и неразбории. На Ели групата е единствено на мястото си, но е сборна, но Стефан изобщо не знам къде ще го запратят, защото част от децата ще бъдат разпределени по други детски градини. Директорката спомена, че ще го сложи в яслата, което за 20 дена ако са ми в една сграда децата си е добро решение. Та ей такива са ми на мен терзанията.

Иначе майка ми си е още в интензивно, че вдига пак една температура, само стискам зъби да не се завърти порочния кръг... Но пък вчера и сложиха канюла с която може да говори, че съвсем беше взела да се депресира, а утре вечер ще разрешът Ели да влезе с мен и да я види, малко да и вдигнем настроението, че не са се виждали 4 месеца, а и Елена да не я забрави защото колкото и да говоря на децата за баба им, виждам, че я забравят, а човек толкова борбен и силен като нея не трябва да бъде забравян...

А за мъжете, не чакайте да се сетят, че на вас ви е нещо, от намеци не разбират говори им се в прав текст. И с моя се поскарваме, то си е неизбежно, но си трябват и компромиси. Аз напоследък съм решила незнайно защо да се изживявам като човек и оная вечер, тъкмо бях седнала да вечерям, след като всички я бяха свършили тая работа и Стефан, взе да ме вика за нещо, при което аз му казвам, че и аз съм човек и искам да се нахраня, а той ми дръпна такъв учудващ и неразбиращ поглед и ми каза, "ти не си човек, ти си мама", та това мисля, че обяснява всичко...  8)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #27 -: Септември 04, 2012, 18:09:34 pm »
той ми дръпна такъв учудващ и неразбиращ поглед и ми каза, "ти не си човек, ти си мама", та това мисля, че обяснява всичко...  8)

Браво на детето, по-добре никой не би могъл да обобщи! :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #28 -: Септември 04, 2012, 18:15:46 pm »
Ние също ужасно много се дръгнем вкъщи напоследък, все за дреболии. Наистина има нещо във въздуха  :wink:.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #29 -: Септември 04, 2012, 18:16:33 pm »
Мине се, не мине време и се сещам за една жена, която казваше, че никога не се карали с мъжа си. Не мога да си го представя. Наистина ли има такива хора?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #30 -: Септември 04, 2012, 20:07:08 pm »
И аз така твърдях до преди няколко години. Сега положението е като гореописаните. Според мене много бавно и неусетно постоянните разговори за болести, манипулации, доктори, както и взиманите хормони си оказаха влияние.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #31 -: Септември 04, 2012, 20:44:03 pm »
Хм..интересна работа...много мои познати и приятели също се разделиха и даже направо разведоха напоследък :( Дори и такива, за които винаги съм смятала, че са родени един за друг. Може би наистина има нещо общо с разположението на планетите, както казва Вени. Ние с мъжа ми рядко се караме, но пък действията ни в такива ситации са коренно различни - аз викам, крещя, хвърлям и каквото още се сетите, той пък мълчи или излиза. И това още повече ме вбесява. След дългото ни съжителство обаче и аз започнах неусетно да мълча, и последният път му мълчах през целият път от Търново до София, че и още три дни после, ама много ме беше ядосал. Добре че и Дари не беше с нас. И изобщо почти едномесечното й отсъствие това лято ми позволи и на мен да излезна малко в "творческа отпуска" :D Бях забравила какво е да излезнеш на коктейлче с приятелки и да не си постоянно нащрек, да тичаш между масите и да крещиш като улава. Приятни моменти са това. Сега съм заредена емоционано и нямам търпение да си я вземем тази седмица и да тръгне на "голямата градина". А най-хубавото е, че ще бъдат заедно с малките мишлета :D
Мешко, честита ви нова градина! Дано наистина е по-добра и Мия се чувства щастлива там!
Пими, за съжаление не мога да ти дам същият съвет като Къди, тъй като при мен всяка една връзка задължително преминава далеч зад границите на чисто физическото изживяване, а намесят ли се емоции става вече сложно...Разбира се изхождам от себе си, какво да направя като съм толкова емоционална и влюбчива  :oops:
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #32 -: Септември 04, 2012, 21:10:10 pm »
Мине се, не мине време и се сещам за една жена, която казваше, че никога не се карали с мъжа си. Не мога да си го представя. Наистина ли има такива хора?

Не вярвам, по-скоро са си дали свобода да пипат чуждо, но да не носят проблеми у дома.

Тази седмица ще е мнооог тежка за семейните двойки, ето днес аха пак от нищо да стане нещо.

Нуну, хората се променят. Дори и да се намесят емициите, акос а хубави - чудесно. Цаката е да преодолееш лошите и никой да не разбере за страничното занимание. Иначе хубавите емоции нямат ограничения :lol: айде за шоколааад в този ред на мисли, а?

Да преместим мненията в Емоционалните и там да говорим, че оспамихме темата?
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #33 -: Септември 04, 2012, 22:52:49 pm »
Ники, честито и от мен за добрите резултати! Все така да са и в бъдеще  :D

За даването и искането на играчки... Идваме на морето, нося една играчка на детето на приятелка като подарък. В магазина, когато я купувах се замислих, дали да взема и на Дани същото, но се отказах по обясними причини - поредната джаджа в коша за играчки, която няма да отрази. Снощи излизаме на заведение с двете деца и... добре, че това са ми наистина близки хора, че да не потъвам от срам цяла вечер. Моичкият като невидял - цяяяяяла вечер стиска въпросната играчка, която е на друго дете. Ама няма "дай", няма убеждаване, няма уговорки. При опит да я измъкна - тръшкане, ама тръшкане. Ходи с нея, яде с нея, чекна се, разхожда се...ейййй не я пусна!!! Ако имаше откъде - 100 пъти да бях отишла да купя такава. Ще ми се да е било моментна страст към ТОЧНО тази играчка, ама нещо дълбоко ме съмнява и да видим нататък какво ще е. Днес на басейна, подкара количката за кукли на една по-малка госпожица. Добре пак, че случихме на разбрана майка, която не ме наби след като г-н Данаил вкара изделието в детския басейн. После успя да удари ръката на Габи с балконската врата... И уж все сме наоколо възрастни хора, гледаме, пазим, ама нъц. Май ще трябва да свиквам с тези неща и да не се панирам толкова в бъдеще. Дано успея.

За мъжете...
Мине се, не мине време и се сещам за една жена, която казваше, че никога не се карали с мъжа си. Не мога да си го представя. Наистина ли има такива хора?
Пете, аз като вече разведена - все още мога да ти кажа същото за Иван и за брака ни като цяло. Не само не се карахме, дори тон не сме си повишавали, защото не е имало за какво доскоро. Просто имахме общи интереси, виждания за начина ни на живот, за работата и каквото се сетиш - не е било от стискане на зъби да "имитираме спокойствие". След като се роди Дани - тотално се разминавахме вече по всички въпроси почти. До скандали - пак не стигнахме, понеже аз поне не съм по скандалите, ами по разговорите и ефективните решения на проблеми. Бившият ми съпруг - също не пожела да говори /подобно на доста други мъже/, явно разчитайки, че ще ме постави в "шах" и "чуденка" пък аз вече с дете и няма да ми стиска да предприема кардинални мерки... Не знам, само предполагам , понеже още мълчи по тези въпроси точно  :lol: Ами...след 9 години съвместен живот и едно дете /да ни е живо и здраво/, с изключение на няколко по-остри реплики в периода, в който поисках раздяла - не сме се карали грам. След развода пък - изобщо. Днес даже се чухме 3 пъти и си общуваме приятно и спокойно. Споделям само за инфо, че - всякакви случаи има.  :lol:

Не съм никак запозната с астрологията, ама както казва Жаси - тази година егати пълното фиаско на връзки, бракове, лудница някаква  8O Не говоря за своя брак, ами за половината си познати с уж добри семейства, после пък техни познати и познати на техни познати - като вирусна епидемия. И не е да си въобразявам, говоря за факти, ужасно много семейства разбити край мен точно тази година.
Но извън мистичното...не давам съвет, само мнение. Ако има мегдан за разговор - говорете, изяснявайте, правете компромиси но и бъдете наясно защо точно ги правите и не ги правете само вие, а изисквайте и от човека до вас. Иначе е безсмислено. Инатите и стискането на зъби - за мен не са решение, още по-малко семейство и добра среда за отглеждане на дете. Ама пак казвам - мое си мнение е това. Всеки сам си решава живота, според личните си разбирания.

Пожелавам на всички "измрънкали" по-горе - здрави и щастливи семейства и при никого проблемите да не са истински, а да е просто нерви и кофти период.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #34 -: Септември 04, 2012, 23:09:36 pm »
Момичета, в едно съм се убедила след 15 г. и 3 сериозни връзки, разполагам и с брат и баща. Когато мъжът е болен, той е най-болен. Може да го боли малкото пръстче на крака, но ще се мре. На жената може да й има всичко, но той е най-зле и най-онеправдан.  :lol:
Веднъж се бях ядосала на моя мъж и казах на една приятелка, че ще си намеря мъж по-млад и дето не мрънка. А тя ми отвърна, че и по-младите мрънкат.  :lol: Като се замислих, права си е.

Ники, радвам се, че София е добре.

Хубава седмица ви желая и здрави деца!

Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #35 -: Септември 05, 2012, 07:28:27 am »
добро утро и от мен!!!
В последно време повече чета отколкото пиша, но сега темата ме провокира.
Детето ми е вече на 2г и 7мес. Както повечето от вас и аз и мъжът ми до преди да станем родители не се бяхме карали. Когато се роди малката първата година беше един малък кошмар- нон стоп караници, даже по едно време и ние мислехме да се разделяме. След като се върнах на работа нещата се оправиха , но няма да забравя думите на един колега(мъж и родител)"Щом сте преживели първата година на първото дете и не сте се разделили, значи сте родени един за друг."
Просто промяната при раждането е толкова голяма и толкова стресираща, че няма как да не се отрази на взаимоотношенията и цялата преумора през този период също много допринася. Не бързайте да взимате крайни решения точно в този период....поне според мен
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #36 -: Септември 05, 2012, 07:55:35 am »
Дааа с раждането на детето нещата наистина се усложняват, уж го чакаш, чакаш пък после караници. Моят мъж веднъж възкликна - една жена влезе в Шейново и съвсем друга излезе :D
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #37 -: Септември 05, 2012, 08:30:33 am »
Добро утро ;)
Аз все ще се записвам в темичката и вече 8 месеца само надничам.. Наканих се днес, надявам се нямате нищо против ;)
На моя Лукчо му изникнаха първите зъбчета миналата седмица - 2 наведнъж. Дори и не разбрахме, дано и със Зейн да е така, и на него 2 зъбчета са му на път - почти се виждат)
За мъжете.. Не знам и аз откъде да започна.. От 7 години и половина сме женени с моето съпружество. За 7 години сме се карали 2 пъти, а за половин година 70 пъти поне!! И все аз съм променената,все мен обвинява,  а аз просто нямам нерви да слушам глупости, и не мога да се сдържа да не изкажа мнение.. Все за децата се караме. Аз като майка не мога да понасям измислени предположения и вариянти,относно бебетата!  познавам децата си по- добре от всеки друг, дори и баща им.
 Пример: Зейн има рефлукс и все не иска да яде. Баща му се опитва да го храни, детето изяжда 60гр и отказва да яде повече. Коментара е: Ооо, той се е нахранил, коремчето му било подуто. (??????)  Ама глупост след глупост. И се сърди като му кажа, че това са пълни измишльотини.
Примери имам... Цял ден няма да ми стигне!! Не разбирам проблема в различните култури ли е(мъжа ми е американец) или просто си няма друга работа освен да ръси дивотии..
Лека седмица, момичета ;)

Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #38 -: Септември 05, 2012, 09:32:03 am »
Момичета, в едно съм се убедила след 15 г. и 3 сериозни връзки, разполагам и с брат и баща. Когато мъжът е болен, той е най-болен. Може да го боли малкото пръстче на крака, но ще се мре. На жената може да й има всичко, но той е най-зле и най-онеправдан.  :lol:

Хахаха, много е вярно казаното! Примерите около мен са същите! Понякога се чудя да се смея ли, да се ядосвам ли. По отношение на детето и при нас първата година и половина някъде беше ад :( 7 години го чакахме и после сякаш моментите ни се отровиха с караници :(
Веднъж се шегуваме с една приятелка, понеже моя съпруг вечно работи, аз й казах, че ще си търся безработен любовник, а тя "една позната точно така го мислеше, накрая любовника почна да работи повече и от мъжа й" :lol:

Гальонди, добре дошла! Дано имаш повод да споделяш само хубави неща!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #39 -: Септември 05, 2012, 09:57:27 am »
Разведрявате ме, чета с интерес за мъжете, но нямам какво да добавя кой знае колко.Сега разбирам, че майка ми е била права за тези неща. При нас горе долу същите неща се случват-моя мъж е най-уморен и недоспал и прочие... Та в този ред на мисли, компромиси му е майката. И от двете страни. Иначе не се получава. Предполагам, че и на него му идва в един момент нанагорно и тогава гледам да си трая, а когато на мен ми е дошло до гуша намеквам за малка разтуха и т.н.т. Не е кой знае какво, но мисля че работи.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #40 -: Септември 05, 2012, 11:36:53 am »
Здрастии ;)

Папи, дано твоят колега, който е казал "Щом сте преживели първата година на първото дете и не сте се разделили, значи сте родени един за друг", да е прав! :)

Мешко, евала наистина за търпението да се справиш със системата на ИСОДЗ. :)

Гальонди, не ти е лесно в чужда страна, с две бебета, друга култура. Няма да те съветвам да гледаш да си спокойна, защото това също са глупости. Жената е спокойна, когато има разбирателство и подкрепа. Недоспала и неразбрана - трудна работа. ;) Децата ще растат и ще разбират все-повече и ще стават все по-интересни за общуване. Таткото ще може все-повече да помага в грижата за тях. Така, че горе главата! :)


*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #41 -: Септември 05, 2012, 12:16:17 pm »
А сега да разведря малко темата. Не си позволяваме да се караме пред детето, но в редките случаи, когато си повишим тон един на друг за нея не е каране помежду ни, а този, който вика по-силно се "кара" на другия :D Това е, защото все на нея й се"караме". Но звучи много смешно въпроса: "Мамо, ти се караш на тати,защото еди какво си ли?" И задължително изтъква някаква "причина" поради която му се "карам". Много са смешни малките :lol:
Ники, пропуснах да ти честитя добрите резултати. Като минала по тоя път знам какво ти е на душичката..Дано нямате занапред поводи за притеснения! Целувки на мома София!
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #42 -: Септември 05, 2012, 14:47:59 pm »
Не мога да ги разбера такива мъже, които просто само присъстват в отглеждането на детето. Ако не друго, поне съм попаднала на баща на детето ни, който не се свени и скътава относно гледането и възпитанието. То си е до човек. Според мен не може да се промени баща от неинзаинтересован в обратното.

Жбрул, мъжът ти как се съгласи на раздяла?
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 14:51:03 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #43 -: Септември 05, 2012, 16:27:50 pm »
Не мога да ги разбера такива мъже, които просто само присъстват в отглеждането на детето... То си е до човек. Според мен не може да се промени баща от неинзаинтересован в обратното.

Не съм съгласна. Докато детето е малко и му е нужно денонощно кърмене/хранене, дундуркане за приспиване и успокояване заради колики или зъби, е естествено и неизбежно предимно майката да се занимава с него. Особено ако майката си е в къщи с детето. Бащата може да помогне с това или онова, но черезвичайно.

Според мен първата година - две товарът пада предимно върху майките и да се приеме това отрано спестява излишни кавги.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #44 -: Септември 05, 2012, 16:51:29 pm »
Зависи, Цигу! Моето бебе не е кърмено, захранено е след родилното от баща си, защото аз бях с бронхит и ме беше страх да не заразя малкото. Също и трудно се възстанових от секциото, и пак той гледаше бебето изцяло. Бебето не е имало колики, не е приспивано, и не е носено на ръце. След 3 -ят месец баща му замина за чужбина и в отглеждането се включиха моите родители. Сега с тях се редуваме в гледането през деня. Баща ми много се радва, че присъства на прохождането на детето, защото той не е присъствал на моето. Аз сега се занимавам основно, но имам и свое лично време.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #45 -: Септември 05, 2012, 16:55:08 pm »
Smaraidi, 1% от майките са така :D, останалите 99% са както Цигу описа
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #46 -: Септември 05, 2012, 18:52:00 pm »
Аз въобще не съм съгласна с цигу, че трябвало да приема, че товарът трябвало да падне върху мен, за да има мир. Какво му е ненеормалното бащата да си донурка и успокоява плачещото бебе? Той  би трябвало да върши особено дундуркането или сменянето на памперси, понеже ако е кърмено бебето, ти незибежно трябва да ставаш  повече през нощта и без това, та поне в другото може повече да помогне.


  
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #47 -: Септември 05, 2012, 19:08:33 pm »
Някой да е сменял личен лекар на дете извън предвидените месеци юни и декември? За съжаление май некомпетентност не влиза в причините за смяна на лекаря. :(
Днес заведох Алекс при пулмолог на частен прием заради честите боледувания и неспиращата кашлица вече 10 дни въпреки лечението и се оказа че детето е с бронхит, пък личната й лекарка я лекува от алергичен ларингит. :x
Замислих се как със смяната на предишната лекарка Алекс спря да прави бронхити, а то ще излезе, че сегашната ни лекарка не недочува.
Дано поне не се дърпа да даде амболаторни листа и други такива, съпровождащи болестите, за да ги занеса на пулмулога при следваща болест.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #48 -: Септември 05, 2012, 21:00:00 pm »
Аз въобще не съм съгласна с цигу, че трябвало да приема, че товарът трябвало да падне върху мен, за да има мир. Какво му е ненеормалното бащата да си донурка и успокоява плачещото бебе?

Ненормално е да очакваш бащата да приспива бебето, да го храни, да го облича, да си играе с него, да го разхожда И същевременно при всички тези дейности да взима правилни решения, без ти да се намесваш и да помагаш. Това поражда кавгите - ти да очакваш и да искаш той да знае и да може и без теб, за да се изкъпеш/нахраниш/излезеш/спиш/свършиш нещо друго, несвързано с бебето.

Товарът е не да го друснеш в ръцете на бащата за половин час, а постоянно да знаеш и предугаждаш три стъпки напред в грижите за бебето, защо плаче, какво не му е наред и кой е най-добрият начин да бъде успокоено. Познавам само един мъж, който правеше всичко това, но той е бяла лястовица.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #49 -: Септември 05, 2012, 21:36:48 pm »

Ненормално е да очакваш бащата да приспива бебето, да го храни, да го облича, да си играе с него, да го разхожда И същевременно при всички тези дейности да взима правилни решения, без ти да се намесваш и да помагаш. Това поражда кавгите - ти да очакваш и да искаш той да знае и да може и без теб, за да се изкъпеш/нахраниш/излезеш/спиш/свършиш нещо друго, несвързано с бебето.
Къде прочете че съм казала, че очаквам да не участвам в гледането на детето си?


  
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #50 -: Септември 05, 2012, 21:47:34 pm »
Не съм аз непрочелата. Добре се изразявам и ясно пиша. Ти не четеш или не искаш да прочетеш и разбереш.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #51 -: Септември 05, 2012, 21:47:52 pm »
О, не започвайте да се дърлите, моля ви. Факт е че майките гледат повече  бебето, но трябва да се намери златната среда между пълната незаинтересованост и тоталната грижа от страна на бащата.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #52 -: Септември 05, 2012, 21:54:24 pm »
Мъжът ми се грижи много за децата. Понякога прекалено, прекалено много  :lol:. Голяма част от проблемите ни идват от това, че той вероятно е роден за... майка  :D. В темата за кърменето някой беше постнал материал за кърмещите бащи и съм много доволна, че не му дойде подобна идея на времето  :wink:. Не разделям мъжката от женската работа, но в тази липса на време и сили настоявам всеки да прави това, за което го бива най - много  :wink:.

Сия, дано разрешите проблема.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #53 -: Септември 05, 2012, 22:02:09 pm »
Момичета, като ви чета ми хрумва само, че с мъжете /и семействата изобщо/ е както с децата...уж има някакви общи "правила"/параметри кое как би трябвало да се случва, ама в крайна сметка - всичко е "частен случай".  :lol:

Пример. Бащата на Дани в такава истерия изпадна от присъствието му в живота ни и настъпилата промяна, че... 8O Първо имаше еуфория, три месеца беше адекватен тати и изведнъж като осъзна, че "на това скоро не му се вижда края" - вместо със съпруг и баща - се обзаведох с бесен пубер като екстра към бебето. Стигнах дотам АЗ на него да обяснявам за първата година от живота на детето, че няма да е вечно така, да се успокои, да се държи адекватно и всичко ще е ОК. Няма майка! Чакано , желано дете, ние самите не бяхме деца, говорили сме кое как ще е, ама като се случи действително - друго се получи. Преди да ми дойде до главата на мен лично - не бих повярвала, че има такива "бащи", а за моя мъж - просто и в най-лошия си кошмар не съм си представяла подобна реакция към собственото му дете. Та...кое как трябвало да бъде и как да се реагира на това и онова са просто теории за мен - все едно за какво говорим. Хората са толкова различни и непредвидими поставени в идентични ситуации, че сигурно и Господ не би могъл да даде адекватен съвет.

Цигу, за мен е нормално бащата да се включва винаги когато и с каквото може в отглеждането на детето. Ако майката си остане у дома с бебето, а тати работи /както беше при нас/ - естествено, че майката поема по-голямата част от грижите, то и като време няма друг вариант. Но това не означава, че тати като се прибере от работа - има право да изпухти, че е уморен, нервен, иска да излиза, да гледа филм, да седне на компа, да ходи на диско и пр., а ти нямаш право на душ дори, понеже нЕкак си не си толкова уморена като него ;) А това е най-честия вариант в БГ поне. Или: "Оххх ми на мен не ми се занимава сега". Верно ли?!!! Пък на мен ми се занимава 24/7 с него, просто защото то е повече мое дете, отколкото на баща си, що ли - не става ясно. И аз реших, че като не става с разговор - да чакам самоосъзнаване /по съвет на препатили/, което не настъпи и да ти кажа честно - нямаше и да настъпи някога, ако бях си кютала кротичко и ронила сълзи. Един човек или става, или не става за родител според мен, никой не се ражда научен, на всички ни е шок в началото въпреки радостта, но някои се справят - други не искат, или не могат, или и двете - не знам.  :?
Щом аз с този "семеен ад" на главата, успях да съм читава майка на сина си вече година и 7 месеца близо...ами сори, ама никого не мога да оправдая, че не се справил, че му било трудно, че н'ам какво си, че и да му седя "диван чапраз" и да му "пазя завет" белким се освести някога си. Лично мнение естествено, ама калпав родител дето по някое си време станал свестен - лично аз не съм виждала никога. Разбира се, всеки има право да провери лично дали не стават и чудеса по въпроса.  :lol:

П.П.Оооо, лесно се съгласи Пете. Все пак, вече официално не е длъжен да си гледа детето, което и прави де. ;) Дани му "пречел да живее" /цитирам/, та с Дани го оставихме "да живее" на воля, а ние си живеем на спокойствие. С фунията акъл на никого не се налива както знаем.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #54 -: Септември 05, 2012, 22:02:30 pm »
Аз въобще не съм съгласна с цигу, че трябвало да приема, че товарът трябвало да падне върху мен, за да има мир. Какво му е ненеормалното бащата да си донурка и успокоява плачещото бебе?

Ненормално е да очакваш бащата да приспива бебето, да го храни, да го облича, да си играе с него, да го разхожда И същевременно при всички тези дейности да взима правилни решения, без ти да се намесваш и да помагаш. Това поражда кавгите - ти да очакваш и да искаш той да знае и да може и без теб, за да се изкъпеш/нахраниш/излезеш/спиш/свършиш нещо друго, несвързано с бебето.
....Познавам само един мъж, който правеше всичко това, но той е бяла лястовица.

Е моят е вторият, мисли три и повече стъпки напред. Да, има недостатъци тип "ама сега като не знам къде е бодито звъня", ама се справя повече от успешно с гореизброените дейности.

А за кърменето не съм съгласна - аз бях с яки шевове и ме болеше да дишам. таткото ставаше, подаваше, заспиваше докато се кърмим (1 час), след оригването му сменяше памперса, докато аз изцеждах. На по-късен етап аз спрях да се будя, след като спряхме млякото, а той започна, когато Ники се буди нощем да пусне бели шумове и дружно да закъртим.
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #55 -: Септември 05, 2012, 22:43:17 pm »
Вени, точно за това говоря. Колкото повече расте детето и престава да е бебе, толкова повече, по-лесно и по-интуитивно се включва бащата в грижите за него.

Във всяка къща и закон.
На мен чат-пат ми се палят фитилите, като чуя от мъжа ми, че Марко го е страх от тъмното (когато знам, че му се спи, та две не види), че е гладен (когато знам, че е нахранен и го боли зъб), че е в лошо настроение (когато е насран и има нужда от чист памперс), или че му се спи (когато умира от глад и бащата е инструктиран да храни детето, но то "не ще"). Това най ми тежи - не че не мърда пръст, напротив, а че не прекарва достатъчно време с бебето (сиреч колкото мен), за да знае кое, какво и как. Но пък ме отменя във всичко друго и аз имам привилегията рядко да върша домакинска работа и да прекарвам възможно повече време с детето.

Jbrul, съжалявам за вдетинения ти бивш съпруг. Сигурно всеки мъж се държи така веднъж-дваж, но повече и аз не бих търпяла.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #56 -: Септември 05, 2012, 22:55:21 pm »
Но пък ме отменя във всичко друго и аз имам привилегията рядко да върша домакинска работа и да прекарвам възможно повече време с детето.


Аз и за домакинската работа се оплаквам  :lol: - Коко обожава да се развихря в кухнята, след което намирам консерви при тенджерите; напръскани прозорци /вследствие на миенето на някой съд/; запушена мивка; осрана печка и... казан с манджа, която никой не обича/ освен него, който обаче  е на диета в момента/  :mrgreen:. Пералнята съм забранила да пуска, защото не зачита ни цветове, ни градуси  :lol:...
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #57 -: Септември 05, 2012, 23:11:37 pm »
Аз и за домакинската работа се оплаквам  :lol: - Коко обожава да се развихря в кухнята, след което намирам консерви при тенджерите; напръскани прозорци /вследствие на миенето на някой съд/; запушена мивка; осрана печка и... казан с манджа, която никой не обича/ освен него, който обаче  е на диета в момента/  :mrgreen:.

Нито мога чиниите да измия хубаво като него, нито печката е добре изчистена, нито съдомиялната е правилно подредена, пък сготвеното месо никога не е достатъчно количество. Наремето се намъчи в кухнята на един ресторант, а сега не може да се отърси от старите навици, и аз съм рахат.
 
Както ти рече,
Цитат
настоявам всеки да прави това, за което го бива най - много 
  :lol: Но диетите са лоши времена - минава на сухоежбина и малки порции, и тогава се налага да запретна ръкави, за да ям нещо различно от луканка, лютеница и сухари.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #58 -: Септември 05, 2012, 23:15:29 pm »
Но пък ме отменя във всичко друго и аз имам привилегията рядко да върша домакинска работа и да прекарвам възможно повече време с детето.


Аз и за домакинската работа се оплаквам  :lol: - Коко обожава да се развихря в кухнята, след което намирам консерви при тенджерите; напръскани прозорци /вследствие на миенето на някой съд/; запушена мивка; осрана печка и... казан с манджа, която никой не обича/ освен него, който обаче  е на диета в момента/  :mrgreen:. Пералнята съм забранила да пуска, защото не зачита ни цветове, ни градуси  :lol:...

 :jump12: :jump12: :jump12:

Като цяло, не се оплаквам от мъжа ми. Добър е, грижовен е, прави много неща в домакинството, много се занимава с детето, но като вземе да мрънка, че е болен и направо ме влудява. С времето се научих да игнорирам оплакванията или да му съчувствам, но понякога прекалява. Днес получих антибиотик от лекарката и съчувствие от половинката.  :lol:

Гальонди, и моят мъж е чужденец. Не знам как са американците, но при германците няма такова усещане за семейство, което да включва ако щеш и родители, лели, чичовци, братя и прочие, както и приятелите им са ограничени. Прибират се вкъщи и затварят вратата. Това е. Може да пият кафе или да обядват с някой колега или познат, но никога няма да го обозначат като приятел или да очакват помощ или да предложат такава. Да, някой да полива цветята, но толкова. Аз съм тази, която завързва приятелствата и кани гости. По-скоро приличаме на испанците и португалците.  :)
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 23:26:12 pm от blue_sky »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #59 -: Септември 05, 2012, 23:18:39 pm »
Не съм аз непрочелата. Добре се изразявам и ясно пиша. Ти не четеш или не искаш да прочетеш и разбереш.
Не знам  с какво предизвиках да ми скочиш така. Какво има да му разбирам, освен че това, което за теб не е нормално за мен е. Написала си в отговор до мен да не очаквам да не помагам и той да може да се оправи. Ми не очаквам подобно нещо, това ти казвам както и че  никога не съм писала, че очаквам подобно нещо. Написала си преди това също,следното: „Според мен първата година - две товарът пада предимно върху майките и да се приеме това отрано спестява излишни кавги“. Ми аз въобще не мисля, че някога можем да се разберем на тази тема, различни разбирания имаме.
 
Аз съм 100% съгласна с мнението на Жбрул .
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 23:29:10 pm от Bobbie »


  
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #60 -: Септември 05, 2012, 23:25:37 pm »
Но пък ме отменя във всичко друго и аз имам привилегията рядко да върша домакинска работа и да прекарвам възможно повече време с детето.


Аз и за домакинската работа се оплаквам  :lol: - Коко обожава да се развихря в кухнята, след което намирам консерви при тенджерите; напръскани прозорци /вследствие на миенето на някой съд/; запушена мивка; осрана печка и... казан с манджа, която никой не обича/ освен него, който обаче  е на диета в момента/  :mrgreen:. Пералнята съм забранила да пуска, защото не зачита ни цветове, ни градуси  :lol:...


Ми научи го бре :) Аз научих дребния да мете и мие с мопа, след него минавам набързо :) Добра работа върши дребното :lol:
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #61 -: Септември 05, 2012, 23:27:36 pm »
Вени, а аз се излягам на дивана и казвам на детето да ми донесе чаша вода или друго нещо.  :lol:
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 23:46:32 pm от blue_sky »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #62 -: Септември 05, 2012, 23:37:19 pm »
Ми научи го бре :) Аз научих дребния да мете и мие с мопа, след него минавам набързо :) Добра работа върши дребното :lol:
Верно? Ивана само разкарва една метла. Зор зор за метла, ама никаква работа не върши. Ше я стягам аз, не може така Ники да я засенчва :-)


  
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #63 -: Септември 05, 2012, 23:48:32 pm »
Ми научи го бре :) Аз научих дребния да мете и мие с мопа, след него минавам набързо :) Добра работа върши дребното :lol:
Верно? Ивана само разкарва една метла. Зор зор за метла, ама никаква работа не върши. Ше я стягам аз, не може така Ники да я засенчва :-)

Споко, няма да я засенчи. Когато стане голяма - Ивана ще се научи да лети на метлата, като всяка истинска жена.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #64 -: Септември 05, 2012, 23:52:15 pm »
Ми научи го бре :) Аз научих дребния да мете и мие с мопа, след него минавам набързо :) Добра работа върши дребното :lol:
Верно? Ивана само разкарва една метла. Зор зор за метла, ама никаква работа не върши. Ше я стягам аз, не може така Ники да я засенчва :-)

Споко, няма да я засенчи. Когато стане голяма - Ивана ще се научи да лети на метлата, като всяка истинска жена.  :lol:
  ха ха ха. ей това с глас ме разсмя значи :-).


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #65 -: Септември 05, 2012, 23:56:48 pm »

Споко, няма да я засенчи. Когато стане голяма - Ивана ще се научи да лети на метлата, като всяка истинска жена.  :lol:



 :D :D :D

Ама кой е казал, че не "може"  :lol:. Но после трябва да търсиш метлата из цялата ма`ала  :D.

Блу, това с охкането и самосъжалението е много типично и за мъжа ми, и за сина ми / като се замисля и баща ми е същият/.

... Та като прочетох какви съм ги написала по- нагоре си обясних защо щерка ми ме нарича "Бау- бау", вместо "мама"  :mrgreen:...
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 00:00:07 am от elle22 »
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #66 -: Септември 05, 2012, 23:57:40 pm »
Ми научи го бре :) Аз научих дребния да мете и мие с мопа, след него минавам набързо :) Добра работа върши дребното :lol:
Верно? Ивана само разкарва една метла. Зор зор за метла, ама никаква работа не върши. Ше я стягам аз, не може така Ники да я засенчва :-)

Споко, няма да я засенчи. Когато стане голяма - Ивана ще се научи да лети на метлата, като всяка истинска жена.  :lol:

Не пращай детето в каменната ера, вече има електронни метли и Робо - моят мечтан мъж. Пускаш го и чисти :)
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #67 -: Септември 06, 2012, 00:11:19 am »
Не пращай детето в каменната ера, вече има електронни метли и Робо - моят мечтан мъж. Пускаш го и чисти :)

Не я пращам в каменната ера бе! Може да си лети и на Робо - точно ще е по-фИешън.  :lol: Лично аз летя на прахосмукачка, защото с метлата сме леко скарани...в смисъл Дани мете по-добре от мен  :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #68 -: Септември 06, 2012, 00:15:20 am »
Не пращай детето в каменната ера, вече има електронни метли и Робо - моят мечтан мъж. Пускаш го и чисти :)

Не я пращам в каменната ера бе! Може да си лети и на Робо - точно ще е по-фИешън.  :lol: Лично аз летя на прахосмукачка, защото с метлата сме леко скарани...в смисъл Дани мете по-добре от мен  :oops:

Похвално, похвално :)
Кога може да ги учим да готвят?
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #69 -: Септември 06, 2012, 00:21:54 am »
Охо момичета може ли да се включа в темичката и аз !Виждам ,че сте захванали интересна тема "Вечната " за мъжа и жената . Не съм влизала от доста време тук и сега виждам ,че тук добре си върви приказката !Моето диваненце няма желание дори да се научи да си прибира играчките а кво да говорим за метла и Робо и т.н :)
Голяма мързелана е ,но иначе яко ми намира кусури де- имало косъм на земята от моята коса носи ми го ,таблата на стола за хранене оцапана (от нея ) веднага ми сочи да го бърша - леле ,само мрънкала из къщи хахаха
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 00:26:25 am от viviq »
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #70 -: Септември 06, 2012, 00:36:26 am »
хе хе и Ивана почиства, Онзи dен ми почисти косъм от рамото и го хвърли, много смешна беше.


  
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #71 -: Септември 06, 2012, 00:48:09 am »
За играчките - бой, глад и стригане. Моят син обича да подрежда. Явно немското в него надделява.

*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #72 -: Септември 06, 2012, 01:08:10 am »
Ох, успокоих се! Мислех, че само моят мъж е изтрещЕл тая година!  :lol:
На косъм беше от червен картон, ама се освести и осъзна, че  таквоз съкровище като мен няма да намери втори път :wink: И добре, че му се наместиха чакрите, че тия филми с любовника и освежаването на връзката съмнителни ми се виждат - и той някой ден, като свърши романтиката, ще допре до фундаменталния въпрос " Изпра ли ми гащите?". Един дол дренки стават всички, като направят стажа на дивана, пред телевизора.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #73 -: Септември 06, 2012, 06:38:07 am »
На мен чат-пат ми се палят фитилите, като чуя от мъжа ми, че Марко го е страх от тъмното (когато знам, че му се спи, та две не види), че е гладен (когато знам, че е нахранен и го боли зъб), че е в лошо настроение (когато е насран и има нужда от чист памперс), или че му се спи (когато умира от глад и бащата е инструктиран да храни детето, но то "не ще").
Това все едно съм го писала аз! Това, плюс много други неща ме вадят от равновесие последните няколко месеца!
Преди да открият рефлукса на Зейн, цял месец слушах мъжа ми и свекърва ми да настояват, че нищо му няма ( а детето отказваше да яде) Вече едва ли не съм си въобразявала, защото той си наддавал( а аз го хранех по 2 часа на всяко хранене- 7 пъти в денонощие!) Когато го заведох на лекар и се разбра защо не иска да яде, вътрешно се обвинявах, че съм го мъчила да се храни и съм ги слушала тези двамата " разбирачи"! Оттогава не ги слушам за нищо!!!! Ама нищичко, и моя мъж се сърди, че не съм му зачитала мнението на баща!  А то само бисери бе джанъм! Едно умно предположение не обади! Това, че бебоците са 2 пък съвсем  утежнява нещата! И разбира се, като се бута да се грижи за децата, никой не го спира, ама като има толкова претенции- да знаеше поне яденето им да направи ли, какво?? Онзи ден майка ми закъсняла с 5 мин, той ми звънял в работата да ме пита на кой колко да дава и как да им прави АМ.. Ох, безкрайна ми е кривотията, цял ден мога да го нареждам ;)) Но го обичам, За негов късмет ;)
Blue_sky,  много е привързан към семейството си съпруга ми! Ще не ще се привърза и към моето :) Едната ми Сестра е тук също, и са непрекъснато в нас :) Скоро ще се и преместят у нас, докато си намерят къща да си купят( по всяка вероятност из нашата махала ;)) Понякога му идват нанагоре, но не се оплаква много. Любвеобвилен е, добричък.. Ама много голям нехранимайко! Все трябва да го дърпам за " каиша" :)
И да не забравя да споделя тук една страхотна новина! Семейството ни ще се увеличи с още един бебок днес. След малко
Тръгвам за болницата, контракциите  на сестра ми са зачестили, ще ставам леля, момичета!!!

Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #74 -: Септември 06, 2012, 07:04:56 am »
хайде пак добро утро от мен и честит празник!!!!
Темичката тази седмица стана много интересна и ме върна малко назад във времето.
Аз си мисля че се дразним първата година на татковците, защото нямат нашето майчинско усещане и не се стараят да изпипват нещата в детайли, както ние го правим. Мен лично през първата година това ужасно ме дразнеше, както в мъжа ми, така и в бабите и поради тази причина почти не оставях детето на никого. А и мъжът ми работеше на 2 места и беше наистина много физически уморен.
Сега когато от една година вече съм на работа нещата много се промениха- не отказвам ничия помощ за детето ,че и без това времемто не достига. Когато се налага се гледат с баща си -по цял ден (той работи на смени и почива през седмицата)и да той не прави нещатата като мен- но са много сладки в грешките си.
Но най-голямата семейна криза , която почти ни доведе до раздяла беше отказването на цигарите на мъжа ми- 3 дни беше най-изнервеното и отвратително същество на света. Тъкмо вече щях да кажа край и явно абстиненцията му премина- сега верно пуши някаква електронна цигара от дъжд на вятър- мирише на ягодки и съм много доволна. Не можах да го разбера какво му е, защото никога през живота си не съм пушила.

п.с. JBRUL страхотна си!!!!!
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #75 -: Септември 06, 2012, 08:40:23 am »
Sia,
Мъжа ми скоро сменя джипито на майка си. Тя е след два инсулта, а на личната лекарка хич не й пукаше. В продължение на месеци я молехме да посети жената, ама нъц.
Та, отиде той в РЗОК(в Кюстендил) и обясни случая и веднага му разрешиха да я смени. Даже го питах иска ли да подаде жалба срещу въпросната персона, но той не пожела. Което за мен не беше правилно. Аз бях яхнала яко метлата, ама той ми сложи усмирителната риза.

Та, нищо не пречи да отидеш в Здравната каса и да задействаш нещата.
Дано съм ти била полезна и успех с новото педи.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #76 -: Септември 06, 2012, 10:19:22 am »
Да знаете права е Вени за критичната седмица. Снощи и ние се поскарахме, заради пустото ходене в София. Винаги, когато не иска да отиде някъде, парите са причина. Аз нали не работя и ... трябва да се съгласявам. Уикендите за него са или в къщи „да си почина и аз“, или на село „да се разходим“. Баси мен що не ме пита някой дали ме кефи такава разходка. Снощи се съгласих да не ходим никъде, но казах, че свърши ли работата на село, ще ида там за Коледа (евентуално) и после чак за Великден. Ми не ме кефи това ходене да видим мама и тати. Него аз го разбирам, той мен що не може. Не ме ядосват чак толкова, ама спокойно мога да живея и без да ги виждам. Добитък съм станала явно. :lol:

п.п. Деси, да си знаеш от сега, че на немската подреденост на зетя ще разчитаме. Мойта мома хич не е по подреждането. Виж по разхвърлянето ..... :lol:
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #77 -: Септември 06, 2012, 10:23:11 am »
Peshek по същата причина стана големия скандак миналата седмица.
[/url][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #78 -: Септември 06, 2012, 10:28:54 am »
Момичета, като ви чета ми хрумва само, че с мъжете /и семействата изобщо/ е както с децата...уж има някакви общи "правила"/параметри кое как би трябвало да се случва, ама в крайна сметка - всичко е "частен случай".  :lol:
Ммм, Бсолютно точно  :lol:

Аз изобщо не мога да се оплача, дори напротив. Както казва една приятелка "Мъжът ти е най-добрата майка"
Хем ме развесели, хем ми стана малко тъжно. Добре поне, че детето е момче и може само да са му от полза по-близките отношения с баща му. На мен ми докривява понякога, ама ще ми мине.
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #79 -: Септември 06, 2012, 11:41:16 am »
Пеше, така са ми познати извиненията, когато не иска да ходи някъде :x Моят съпруг излиза винаги с номера "не ми е добре" :x Така аз ще съм лошата, ако настоявам, а той ще се цупи през цялото време и при всеки удобен случай ще казва "не ми е добре". Така ми дотяга това понякога :x От негова страна никога няма инициатива за почивка. Ако го слушам вечно ще работи или ще си е вкъщи, щото може пък да звънне някой клиент и междувременно пак да работи :(
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #80 -: Септември 06, 2012, 13:40:48 pm »
Ники, благодаря ти за помощта.

Днес вече не съм на метлата, та размислих за смяната за сега. С пулмолога се разбрахме, че на частно той ще я проследи при следващото разболяване, за да може да има по-ясна картина какви мерки да предприеме.
Едва ако откаже педиатърът да ми предостави нужната документация, ще отида до РЗОК и ще я сменя.
Ние принципно планираме около зимата да се преместим цялото семейство в Лондон или околностите му, така че ще е безпредметна смяна декември месец.

*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #81 -: Септември 06, 2012, 16:52:15 pm »
Жбрули, точно вашата история съм я чула и от друга майка! И нейничкият не можел да се приобщи към бебето и също в последствие се разделят.
А относно много харесваната от Дани чужда играчка и моето хлапе така хареса триколката на едно дете. Леле, голямо возене, като идваше детето с нея на площадката и нашия юруш! Добре, че детето е от дашните! Тъкмо си мислях ей поне това нещо няма да купувам и ... имаме си вече. Голямо возене пада! Явно си има такива моменти при наборите.  :lol:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #82 -: Септември 06, 2012, 23:03:16 pm »
За играчките - днес се возим към детската градина и Ивана беше много на кеф, а Андреа си мълчеше и си смучеше пръста. И понеже искам да се занимава нещо с ръцете, за да не го смуче и на един светофар се обърнах и и дадох една книжка. Е, щастливата Ивана мигом стана нещастна. Няма такъв рв, нададе вой, че искала тя книжката. На следващото спиране я успокоих с дръга книжка, но мисълта ми е, че вероятно си е от възрастта. Искат каквото другите имат.


  
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #83 -: Септември 07, 2012, 14:50:50 pm »
Привет от ветровитото, облачно и изобщо...море дето не е никак за плаж.  :? Точно заради такива ситуации, държа да сме в апартамент с Дани, понеже днес точно, ако бяхме в нормална стая 2-ма възрастни и той...щях да пробвам дали балконските решетки ще издържат едно бесило. :lol: /за мен разбира се/ Сега той си спи с мама в спалнята, моя светлост пие бира и си цъка на компа и взаимно не си пречим.

Към момента се радвам, че не предплатих 10 нощувки в този хотел, защото типично по български се оказва, че едно добро място за почивка, на следващата година - вече не е толкова добро място...пък цените са си същите. Позанемарена база, нови наематели на ресторанта в който цените са доооста нагоре, пък порциите доста надолу. Отделно дето времето беше нестабилно последните дни, на мен пък ми дойде цикъла и изобщо нещо не успях да си почина и да се покефим с детето на морска почивка като хората до момента поне.

Снощи си легнах към 22ч. с идеята, че просто ще си ходим утре и това е. Ама Жбрул оставя ли си "каручката в калта"  :lol:, та в 12.00ч., след 2 часа въртене и мислене станах, включих компа и започнах да разглеждам оферти в booking наново. Този път реших, че искам хотел с all incl., щото ми дотегна да ме дерат по 10 кинта за някаква мижава пица и по 12 за порция от 5 рибки и от сорта нещица тук, а детето си е ящно и постоянно хапва, пък и аз и мама не сме на фотосинтеза все пак... Намерих си каквото търсех, на Приморско е, пак е почти на плажа, а най-готиното е, че за 5 нощувки, пак в 1-стаен апартамент на база all.incl. там - ще платя толкова колкото за 4 нощувки, без нищо тук за същия вид апартамент. Някаква тип last minute оферта беше, с около 50% под редовната цена, та дори и да не е идеално всичко там /то къде ли е/ - няма да се чувствам прецакана поне. С времето само - не моЕм се разберем, къде ли не гледах прогнози - очертава се все някакво никакво точно до деня в който ще си ходим. После естествено ще е слънчево, тихо и всичко, което сега не е, а ми трябва. Здраве да е - все някой ден плаж ще закачим.

За мъжете, като за децата както казах - всеки си знае своя и колко и какво може да изтърпи от него. Аз съм търпелив и компромисен човек, не съм дребнава, но има ВАЖНИ неща за които компромис не бива да се прави според мен. И децата, отношението към тях, идеята за семейство и какво трябва да представлява същото - в моята лична "скала" са на върха. Над материална сигурност, личен комфорт, професионална реализация, "какво ще кажат хората" и пр. Поради което в своето решение съм уверена и не съжалявам за това, че го взех, а затова че се наложи да го взема. Дано на никоя от вас не се налага подобно решение, особено на имащите вече деца.
Иначе, бившият ми съпруг - продължава да има същите прекрасни качества за много неща, каквито е имал винаги и сериозната му издънка на тема "семейство" не заличава никое от тях като с магическа пръчка. За разлика от много други мъже в същата ситуация - не е лишил мен и детето от нищо материално, не се държим зле един с друг и въпреки, че вече не живеем заедно - имам надежда, че все повече Дани ще го интригува и ще изградят едни хубави отношения баща-син в бъдеще, с моя помощ естествено и не се съмнявам, че това е възможно. Желание да има и здрав разум, а аз поне тях имам.  :D Всичко ще си дойде на мястото рано, или късно.

Хубави почивни дни ви желая, здраве и хубаво, слънчево време!

П.П. Новата страст на Дани е надуваем дракон, доооста по-голям от мен, вчера 2 часа се вози на него, съвместно с всички други деца на плажа. И аз се возих доста  :oops: /той е двуместен/ и както каза мама: "Еххх добре, че вече имаш дете, че да си купуваш играчки с чиста съвест". Права е де...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #84 -: Септември 08, 2012, 12:46:13 pm »
Интересна тема сте подхванали. И като чета май съм случила на един от малкото мъже, които е трябвало да бъдат родени за майки. Когато бях още майчинство обаче, гледах през нощта да си го оставям да спи - все пак на работа ходи, а и с пари работи и всяка грешка щеше да бръкне в нашия джоб. Но в домакинската работа ме отменяше почти изцяло, само чиниите бяха моя грижа.
Имали сме караници, но не са били нещо кой знае какво или за кой знае какво. То дори май и караници не мога да ги нарека  :lol:
Дано така си ми остане послушно и занапред момчето  :lol:
А най-новото сега у нас е че пак се връщаме от спешното и единия младеж е с гипсова шина на ръката. Снощи Йордан Йовчев взе да се прави на гимнастик като Йордан Йовчев (от олимпиадата насам все скача и се търкаля по земята). И от много скачане накрая си падна на ръката, мислехме че е само натъртено, сложих лед, после компрес с риванол, но сутринта още го болеше и айде в спешното. Излезе фрактура само на едната кост (без счупване) и сега 2 седмици е с гипс.
През целия път се прибира с горницата, че щели да му се смеят хората като го видят с гипса. Откъде му дойде на акъла незнам...
Колко ли още гипса и шевове и рани ни предстоят... В спешното вече ни познават.
*
Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #85 -: Септември 08, 2012, 23:27:55 pm »
Мими, да оздравява бързо Йордан Йовчев!

Re: Празнична седмица 03.09 - 9.09.2012
« Отговор #86 -: Септември 09, 2012, 11:38:52 am »
Ми не ме кефи това ходене да видим мама и тати. Него аз го разбирам, той мен що не може. Не ме ядосват чак толкова, ама спокойно мога да живея и без да ги виждам.
Мдаааммм, колко добре те разбирам  :? Нашите "мама и тати" живеят на 270км от София, обаче мръднем ли в радиус от 50км и не знайно как са ни на път да минем да ги видим. Ще речеш, че тая кола с вода върви.... Иначе в обратния случай се прави сметка от там насам като се пали колата, ама на нашата лесно й се задават маршрути! В нашия случай аз предпочитам да намирам причините да не го правим, тази година съм се заинатила, че с бебе никъде няма да пътувам и така- не пътуваме. За сметка на това пък малко се прекалява с гостуванията тук, но е търпимо. Оставям Дани да го "гледат" и аз излизам да свърша някоя работа. В действителност имам задачки, не е да си измислям и да си бия камшика навън.
Като чета и се замислям, това са нашите проблеми. Ако се караме за нещо, то някъде в основата си е произлязло от разговор на тема пътувания до майната си, обиколки, гостувания и пр. Или изобщо семейни отношения от тази страна. Нещо ме дразни мен там и не зная кога и дали ще го преодолея, но направо съм като ужилена като стане въпрос за тях. Дано не винаги разбира , защото със сигурност няма да му е приятно, а той не е виновен за техните тъпотии.
Пък нали има една приказка, един мъж както се държи с майка си, така ще се държи и  с жена си. А дано да я вярна...Отношението му към мен е прекрасно, много уважава и майка си, просто аз не съм той и няма как де си очаква да бъда.