0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #480 -: Септември 23, 2012, 19:33:49 pm »
Благодаря за включването докторе!
Да от интернет е тази информация...
Хернията според мен не е никак голяма. Просто пъпчето е леко издадено напред, особено горната му част. Също така, няколко милиметра над пъпчето се получава леко издуване, когато детето се напряга. До сега не сме забелязали това да го притеснява, освен че сам е забелязал, че е с различен пъп :)

Прилагам и снимка...не с много добро качество, но се вижда...
« Последна редакция: Септември 23, 2012, 19:44:28 pm от джиджи »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #481 -: Септември 23, 2012, 19:48:00 pm »
До около 5-6 се оправят сами в голям процент.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #482 -: Септември 23, 2012, 19:57:08 pm »
Благодаря ще повторя за сетен път!
 :bighug:

Отново ми спестихте няколко безсънни нощи :)


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #483 -: Септември 24, 2012, 00:22:30 am »
Здравейте отново докторе,
Както обещах направихме изследвания в друга лаборатория. Сега изследванията показват, че нямаме нищо. Направо не знам на кои изследвания вече да вярвам.
Направих и на мен. Също не се изолира нищо.
Взех и изследванията от алерголога.
Спрях Назонекса.
Вече един месец пие Сингюлер и няма хрема. Но от вчера носа му пак хърка и мисля, че има задна хрема.
Какво е мнението Ви за изследванията? Според тях силна ли е тази алергия?
Вече ми казахте да спра Сингюлера, ериуса и ксизала. Склонна съм да го направя защото се притеснявам, че те само подтискат хремата, но едва ли я лекуват. Но ме притеснява ако ги спра да не започне отново с тази постоянна хрема.
Не знам до колко да вярвам и на новите изследвания от носния и гърлен секрет. За гърления личния лекар специално беше помолил в лабораторията да изследват за хемофилус, който се изолираше в предишните изследвания (в които и той се усъмни).
Очаквам Вашето мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #484 -: Септември 24, 2012, 00:34:31 am »
Нещо не мога да разчета резултатите от алергиологичното изследване- към кое казахте че е чувствителен?

Даваме ли кисело мляко? преди лягане? вечер?
Има ли проблеми със стомахчето? оплаквания? храни, които да му пречат?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #485 -: Септември 24, 2012, 08:49:07 am »
Пише Cladosporium i.d. 4:2 (доколкото го разчитам), Penicillium i.d. 4:2, Гр.тревен prick тр. 4:2, Хистамин prick 12:6.
Кисело мляко яде, но не е често, преди лягане не. Ако се е случвало е било много рядко. Не трябва ли да се дава?
Не е имал проблеми със стомаха и храни, които да му пречат.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #486 -: Септември 24, 2012, 11:10:01 am »
Здравей те,Криси за пореден път с Т от снощи 38-39,след прием на Панадол или Хурофен спада.14ч сме при докторката им,но знаете,че уважавам и държа на вашето мнение и съвети.Да опиша по нагледно 10.08. Херпангина прием на 2 АБ(Клацид-5д. и Ксимебак-5д.),На 5.08.Гнойна ангина прием на Оспамокс 5 дни и вчера двайсетина дни по късно ПАК  е с Т.Пускана са само ПКК  и урина преди вече може би 2-3 седмици всичко беше ОК.
Моля Ви дайте мнения и съвети какво да го правя това детенце той мине не мине 20 дни и е болен добре,че за сега другия прескача тези болести.
Много ме притеснява и факта,че във входа ни имаше дете болно от ротавирус,не си играят заедно,НО знам ли вече.
Други симптоми освен Т за сега няма,и вчера викнах приятелка докторка и поне тогава гърлото чисто,ще видим след малко Педиатърката му какво ще каже,ако е пак АБ то това дете не знам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #487 -: Септември 24, 2012, 11:50:19 am »
Бина, направете една посявка на гърлен секрет и антибиограма.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #488 -: Септември 24, 2012, 15:15:56 pm »
Благодаря mimi,
сега се връщаме и мнението на докторката е,че Т е от зъби и четирите кучешки са тръгнали два от който почти пробили,щом няма други симптоми,гърло чисто няма сополи.НО аз Тома неверни нещо нещо ме човърка от вътре,в сряда на контролен и ще искам направление за посявка
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #489 -: Септември 24, 2012, 16:18:53 pm »
Пише Cladosporium i.d. 4:2 (доколкото го разчитам), Penicillium i.d. 4:2, Гр.тревен prick тр. 4:2, Хистамин prick 12:6.

Хистамина е положителната контрола те.е. алергичен е към първите 3, които си изброила. Това е големината на рекацията.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #490 -: Септември 24, 2012, 21:46:27 pm »
Пише Cladosporium i.d. 4:2 (доколкото го разчитам), Penicillium i.d. 4:2, Гр.тревен prick тр. 4:2, Хистамин prick 12:6.

Хистамина е положителната контрола те.е. алергичен е към първите 3, които си изброила. Това е големината на рекацията.

Оценката на тези неща е само и във връзка със съществуващи симптоми.
И не се приема априори, и само от цифрите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #491 -: Септември 24, 2012, 21:49:26 pm »
Пише Cladosporium i.d. 4:2 (доколкото го разчитам), Penicillium i.d. 4:2, Гр.тревен prick тр. 4:2, Хистамин prick 12:6.
Кисело мляко яде, но не е често, преди лягане не. Ако се е случвало е било много рядко. Не трябва ли да се дава?
Не е имал проблеми със стомаха и храни, които да му пречат.
Постарайте се последното му хранене да е часове преди лягане. Леко.
Не давайте банан, ядки, шоколад с ядки, овесени ядки, елда, царевица ( кремчета на база на).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #492 -: Септември 24, 2012, 23:43:28 pm »
Пише Cladosporium i.d. 4:2 (доколкото го разчитам), Penicillium i.d. 4:2, Гр.тревен prick тр. 4:2, Хистамин prick 12:6.

Хистамина е положителната контрола те.е. алергичен е към първите 3, които си изброила. Това е големината на рекацията.

Оценката на тези неща е само и във връзка със съществуващи симптоми.
И не се приема априори, и само от цифрите.
Големината на червенината имам предвид, не силата на алергията.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #493 -: Септември 25, 2012, 05:47:05 am »
Моето момче е с ушна инфекция и още нещо на дробовете, което не разбрах. Изписаха му АБ - азитромицин. Ушна инфекция без АБ не минава, нали? Доктора каза 5 дни, но на мен ми се върти нещо в главата, което е казвал Бърди, че лечение с АБ от само 5 дни е неефективно. Така ли е или се бъркам нещо?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #494 -: Септември 25, 2012, 06:07:17 am »
Ушна инфекция без АБ не минава, нали?
Не и в 21ви век. дядовците ни като са родени преди откриването на антибиотиците , пак са оцеляли :-). Това в кръга майтапа ( макар че си е така, де), но сериозно - права си, дава се антибиотик за ушна инфекция.
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 06:09:24 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #495 -: Септември 25, 2012, 08:01:44 am »
Моето момче е с ушна инфекция и още нещо на дробовете, което не разбрах. Изписаха му АБ - азитромицин. Ушна инфекция без АБ не минава, нали? Доктора каза 5 дни, но на мен ми се върти нещо в главата, което е казвал Бърди, че лечение с АБ от само 5 дни е неефективно. Така ли е или се бъркам нещо?

Така е, не се бъркаш. АБ се пие от 7 до 10 дни.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #496 -: Септември 25, 2012, 11:59:09 am »
Пише Cladosporium i.d. 4:2 (доколкото го разчитам), Penicillium i.d. 4:2, Гр.тревен prick тр. 4:2, Хистамин prick 12:6.
Кисело мляко яде, но не е често, преди лягане не. Ако се е случвало е било много рядко. Не трябва ли да се дава?
Не е имал проблеми със стомаха и храни, които да му пречат.
Постарайте се последното му хранене да е часове преди лягане. Леко.
Не давайте банан, ядки, шоколад с ядки, овесени ядки, елда, царевица ( кремчета на база на).

Благодаря за отговора докторе. Почти не яде посочените храни, само много рядко шоколад и банан, но ще ги спрем напълно щом трябва. Ще гледам да му давам да вечеря по-раничко. Знам, че е трудно да кажете без да видите и да проследите детето, но може би проблемите му са от алергията. Так ли да разбирам?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #497 -: Септември 25, 2012, 16:27:23 pm »
Моето момче е с ушна инфекция и още нещо на дробовете, което не разбрах. Изписаха му АБ - азитромицин. Ушна инфекция без АБ не минава, нали? Доктора каза 5 дни, но на мен ми се върти нещо в главата, което е казвал Бърди, че лечение с АБ от само 5 дни е неефективно. Така ли е или се бъркам нещо?

Така е, не се бъркаш. АБ се пие от 7 до 10 дни.
Зависи от антибиотика. Сеdакса наприемер е 5 дни. Азитромицин за възрастни ( не знам за деца) има и за 3 дни.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #498 -: Септември 25, 2012, 20:10:25 pm »
Благодаря за отговорите. Повече от 5 дни няма как да му годавам, защото е измерен точно за толкова като количество, пък и щом доктора казва така, ще му повярвам. Да видим сега колко време ще влачим сополите... :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #499 -: Септември 25, 2012, 23:11:30 pm »
Моето момче е с ушна инфекция и още нещо на дробовете, което не разбрах. Изписаха му АБ - азитромицин. Ушна инфекция без АБ не минава, нали? Доктора каза 5 дни, но на мен ми се върти нещо в главата, което е казвал Бърди, че лечение с АБ от само 5 дни е неефективно. Така ли е или се бъркам нещо?

Така е, не се бъркаш. АБ се пие от 7 до 10 дни.
Зависи от антибиотика. Сеdакса наприемер е 5 дни. Азитромицин за възрастни ( не знам за деца) има и за 3 дни.

Боби, и аз съм чела мнението на Бърди за продължителността на приемане на аб, но ставаше въпрос за ДЕЦА. Явно има разлика. Също мисля имаше значение на колко приема дневно е изписан. Тези, които се пият в една доза на 24 часа мисля пак не бяха добро решение при малки деца.