0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
alek i maraq, 170 заповеди и аз мисля, че биха могли да се раздадат за 1 месец (като чета назад във времето са се раздавали и доста повече). Успех ти желая! :)
колкото и да ни се иска нещата да станат толкова бързо всички знаем че е невъзможно.

Това е точно така. Бързате да вземете заповедите, реално сега няма как да ги използвате. Въоръжете се с търпение. :)
Момичета,подозирам,че на сайта са направили грешка и не се имат предвид номерата "...вх.№ 18535 до вх.№ 18755....."Според мен става въпрос за номерата от 15 535 до 15 755.Дано да не съм права,но мисля че не са разгледани всички молби до  18 000.А иначе и аз искрено се надявам след двумесечното забавяне сега да се стегнат и да наваксат с номерата,за да може и аз с моя номер да се класирам за края на лятото  :D
Момичета,подозирам,че на сайта са направили грешка и не се имат предвид номерата "...вх.№ 18535 до вх.№ 18755....."Според мен става въпрос за номерата от 15 535 до 15 755.
едва ли...
*
Качените номера са тези, които са разгледани на обществения съвет. Това означава, че до този номер всеки може да си провери статуса - дали е одобрен или не. Връчването на заповеди е на доста по-късен етап.


Качените номера са тези, които са разгледани на обществения съвет. Това означава, че до този номер всеки може да си провери статуса - дали е одобрен или не. Връчването на заповеди е на доста по-късен етап.

само, че статуса се променя на одобрен, доста по-късно от самото разглеждане на документите.
След като обществения съвет одобри, документите се пращат до министерството(досега)и чак след като бъдат върнати във Фонда се обновява статуса на: одобрен.
Но щом обществения съвет е одобрил и не са се обадили за липсващи или неточни документи, значи всичко е наред.
Това ми го обясни служителка от Фонда.
Ами аз все пак се съмнявам,но ако приемем,че действително номерата преди тези са минали разглеждане пред обществения съвет,то тогава информацията в сайта не е обновена.Защото за почти всички номера след 16 000 пише-Предстоящо разглеждане.
Преди нова година няколко пъти звънях във фонда, за да питам за статуса на номера ми 16540, казаха, че е одобрен, но информацията на сайта не е обновена. Сега гледам, че информацията е актуализирана на "одобрен", не ползвам предимство и т.н, не знам на какъв принцип актуализират, но съм сигурна, че са разгледани всички номера 18***
*
Аз пробвах с числа около 16000 до 16500- на всички излизаше "предстоящо разглеждане...", а на някои номера около 17000 излизаше - "одобрен". Може би някой е сгрешил при въвеждане на данните, защото както и да го смяташ, при положение, че се разглеждат от 200 до 400 заповеди на месец (по закон) няма как да стигнат до 185**... Надявам се, че не са хиляди тези с предимство, а ако е така им пожелавам успех, защото всички знаем за кои жени се налага предимство при разглеждане на молбите   :balk_113: :balk_132:


Здравейте,искам да попитам за смяна на клиниката документа че ме поемат като пациент в другатаклиника кога трябва да го занеса,преди да ми се обадят или в деня на взимане на заповедта.Благодаря предварително :)
*
Здравейте,искам да попитам за смяна на клиниката документа че ме поемат като пациент в другатаклиника кога трябва да го занеса,преди да ми се обадят или в деня на взимане на заповедта.Благодаря предварително :)
В деня на взимане на заповедта.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Д-р Николай Лалев, директор на фонд „Асистирана репродукция”, в интервю за Агенция „Фокус”: http://www.focus-news.net/?id=f23365
Здравейте,искам да попитам за смяна на клиниката документа че ме поемат като пациент в другатаклиника кога трябва да го занеса,преди да ми се обадят или в деня на взимане на заповедта.Благодаря предварително :)
В деня на взимане на заповедта.
Да добавя- когато ти се обадят от фонда, за да уточните ден, в който ще вземеш заповедта им кажи коя ще е клиниката, в която ще правиш процедурата. Така няма да се налага два пъти да чакаш пред кабинета на д-р Лалев.   
Здравейте момичета ,аз съм с номер 18227 и пише предстоящо разглеждане.Аз също мисля ,че има някаква грешка ,но утре ще звънна да попитам.
*
Здравейте момичета ,аз съм с номер 18227 и пише предстоящо разглеждане.Аз също мисля ,че има някаква грешка ,но утре ще звънна да попитам.
Добро утро на всички, не няма грешка аз съм с №17664, обадих се във ФАР и ми казаха, че няма грешка, но статусите ще бъдат актуализирани чак когато се върнат заявленията от МЗ, и още ми казаха, че щом не са ми се обадили за допълнително документи съм одобрена.  :) Това е, сега остава да чакаме да се обадят за заповеди. Успех на всички и хубав ден.
Таня Филипова
Здравейте момичета ,аз съм с номер 18227 и пише предстоящо разглеждане.Аз също мисля ,че има някаква грешка ,но утре ще звънна да попитам.
Добро утро на всички, не няма грешка аз съм с №17664, обадих се във ФАР и ми казаха, че няма грешка, но статусите ще бъдат актуализирани чак когато се върнат заявленията от МЗ, и още ми казаха, че щом не са ми се обадили за допълнително документи съм одобрена.  :) Това е, сега остава да чакаме да се обадят за заповеди. Успех на всички и хубав ден.
Да така е  :) и аз се обадих същото ми казаха.Успех на всички и от мен.
*
а кога трябва да се върнат документите от МЗ !! ??
*
След около месец.


Зравейте момичета,
дали някоя от вас е наясно дали и двамата партньори трябва да са здравно осигурени към момента на провеждане на процедурата, или това се отнася само за жената.
 Другото ми питане е за новите декларации - аз съм номер след 17800, като се обадих във фонда ми отговориха, че няма нужда да подавам новите документи, а на моя позната близка до моя номер са и отговорили, че трябва....странни работи
 и аз като звънях ми казаха,че при получаването на заповед трябва да попълня декларация,а относно това и двамата дали трябва да са осигурени незнам Лалев е дал интервю в което е казал само жената(мъжът не се споменава),но от фондът казват и двамата...