0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Така е, няма да го прочетеш никъде това за 5 годишна давност. Днес по стените на НАП чета, че тази нова система ще отчита периода от 01.2008г. до 01.2013г. Като попитах вътре ми казаха, че не знаели нищо, после като извадиха справка, тя беше за 5 години назад. Една служителка в коридора на всеослушание коментираше - "да им се неначуди човек, от къде намериха толкова много пари в края на годината  :lol:" демек шашкат народа да плаща.
*
ние сме номер 18115
Знае ли някой, до края на януари, дали ще започне раздаването на заповеди! Или кога горе-долу се очаква...........всички чакамеее.......
*
Знае ли някой, до края на януари, дали ще започне раздаването на заповеди! Или кога горе-долу се очаква...........всички чакамеее.......
Опитах се да задам този въпрос във фонда, но си останах с опитите, никой не ми вдига на посочените номера за връзка  :(
Таня Филипова
*
Аз се свързах с фонда и зададох същия въпрос. Служителката беше много любезна, но и самата тя нямаше яснота. Сега се сключвали договори с клиниките, не се знае кога ще започнат с даване на заповедите, но предположението и беше, че няма да е по-рано от края на месеца. Да се следи информацията в сайта им.


*
Аз се свързах с фонда и зададох същия въпрос. Служителката беше много любезна, но и самата тя нямаше яснота. Сега се сключвали договори с клиниките, не се знае кога ще започнат с даване на заповедите, но предположението и беше, че няма да е по-рано от края на месеца. Да се следи информацията в сайта им.
А някаква яснота относно тези които чакаме удобрение
от фонда незнаят абсолютно нищо.. osi_15
*
от фонда незнаят абсолютно нищо.. osi_15
И в такъв случай ние какво правим ? Това е абсурдно !
*
Привет на всички тук, преди малко се свързах с Фонда, обадих се във връзка с новите бланки на заявление и декларация-приложение №4 към чл. 31...за деклариране здравноусигорен статус. Дамата беше доста любезна и ми каза "В момета раздаваме заповеде до №15500, но предстои разглеждане, когато стигнем до вашия номер, ще ви се обадим, за момента не предприемайте нищо", понеже аз вече бях попълнила декларацията и се обдаих да питам, дали мога да я пусна по БП, или куриерска фирма, тъй-като не съм от София.
Таня Филипова
 аз оставам с убеждение,че на всеки казват различни неща.аз питах за декларацията,дали и двамата трябва да са осигурени,кога да очакваме яснота и на всичките ми въпроси госпожата любезно отговори с незнаем,не е ясно още и ще видим....единственото което каза различно от това беше :когато се изяснят нещата ще почнем да звъним :(
 Има нова информация в сайта на Фонд асистирана репродукция :Уважаеми пациенти,

Предстои сключване на договори на Център „ФАР” с лечебните заведения за 2013г.

След приключване на този процес, ще продължи уведомяването на одобрените пациентки за получаване на заповеди
*
Аз се обърках вече, не трябва ли лечебните заведения да имат сключен договор със ЗК?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Аз се обърках вече, не трябва ли лечебните заведения да имат сключен договор със ЗК?
не, всяка година Фонда подновяваше Договора с клиниките януари месец, а сега ЗК подписва с клиниките.
до колкото знам всяка година  януари фондът преподписва договорите с клиниките,а отдилно клиниките(някои ни всички)имат договор със зк...може и да греша,но това съм го чела в други фороми...
*
договори трябва да имат с фонда, а от тази година и с касата.
*
StefiZ нали от тази година финансирането ще идва от ЗК, така според няма логика клиниките да имат договори и с фонда и с касата. С касата - да, ама с фонда що :ask: Изобщо фонда от тук нататък какви функции ще има?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Добро утро.Фонда запазва своята структура,както и практиката си до момента.Просто ,бюджета му вече е част от общия бюджет на ЗК и от това следва ,че ще има и контрол от ЗК върху дейността му,което ще се изрази във включването на на служители на касата в структурите на фонда.Това разбрах аз.За това и се изисква да има договори с клиниките,както от касата ,така и от ФАР.Може и да греша..! :?Но ,нали всяка година януари беше месец за подновяване на договорите с ФАР и винаги си имаше един такъв" свободен" месец.? Нека не изпадаме в излишна паника! Убеден съм,че забавянето няма да е по дълго от обичайното за началото на годината! 
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Касата ще изплаща опити на клиниките съгласно издадена заповед от фонда на съответния пациент, на какво основание фонда ще издава заповед на пациент лекуващ се в дадена клиника ако няма договор с нея. Т.е клиниката може да не иска да работи по фонда. Двете неща са взаимно свързани, одобрението и плащането.
*
Сега разбрах. Благодаря StefiZ и ra40.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Здравейте!
Как е минало второто четене на промените за Ц ФАР и ЗК вчера 8.01.2013. Има ли някакво развитие по въпроса?