0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да, предишните не са по Крюгер.





Бореща се за една мечта.
Ето ме отново. СГ е лоша, няма нищо открито, на първите две има обаче.

Дали ще ни одобрят с такъв  променлив резултат?





Бореща се за една мечта.
Момичета здравейте,

Чакам заповед от фонда(номер 2732* сме),но исках да ви попитам нещо-изследванията,които се правят преди процедурата(хормони,нк клетки и прочие) влизат ли в сумата,която се отпуска?  Идеяата ми е ако не влизат да си ги направя когато наближи номера ми,за да сме в готовност за процедурата след това :)

Благодаря предварително!
Martyy87,мене също ме интересува тоя въпрос и ще съм благодарна да се включат момичета преминали през това.
*
Martyy87,мене също ме интересува тоя въпрос и ще съм благодарна да се включат момичета преминали през това.

Изследванията, които се правят преди процедурата, не се поемат от Фонда.
Ааа да,значи само тия ги поема по-време на процедурата.Кой знае колко ще струват изследванията преди процедурата,горе долу???
Ааа да,значи само тия ги поема по-време на процедурата.Кой знае колко ще струват изследванията преди процедурата,горе долу???
Зaвиси от конкретния случaй, кaкво трябвa дa се изследвa. Кръв зa Спин, Вaсермaн, Хепaтит и т.н. е около 120-130 лв зa двaмaтa пaртньори. Микробиологиятa е около 30 лв. При мен изследвaхме и ТСХ -18лв. Товa е. Но в другк случaи, с други проблеми може дa се нaложaт и други изследвaния.



*
Здравейте,
Искам да попитам как трябва да уведомя ЦАР (бифш ФАР) за резултата от процедурата (за съжаление неуспешен)? Нещо ми се върти, че беше в писмен вид, но до кого трябва да е адресирано писмото?
Благодаря предварително!
linapoli,мерси за отговора :D
*
Здравейте! Не съм сигурна, дали тук или в темата за Надежда да пиша. Имам заповед, която изтече през март, но не съм я използвала, защото бях бременна от само-финансиран опит, но за съжаление бременността не завърши успешно. Звънях във фонда, да ги питам какво трябва да подам, те ми казват, че само ФСХ искат, звънях в Надежда преди месец, казаха ми, че трябвало и спермограма, тъй като се по мъжки фактор, даже ми казаха, че ако до началото на юли си подам молбата, могат да използват тази от опита ни. Днес пак питам фонда, какво искат и дали им трябва спермограма, казаха, че не искат. В Надежда пък ми казаха, че искат, и тази от юли е стара, трябва да си направим нова и да имаме становище от уролог. Кажете ми някой, който е подавал за преиздаване, на вече изтекла молба, какво подавахте.
Искам да питам има ли доплащане след опита,ако не се вместим в 5000лв.Бяха писали нещо,че няма да се доплаща,нодали е прието,не е ли....
*
Искам да питам има ли доплащане след опита,ако не се вместим в 5000лв.Бяха писали нещо,че няма да се доплаща,нодали е прието,не е ли....

Здравей!
На мен, доколкото ми е известно, почти винаги сумата от опита се помества в тези 5000 лева, но да, заплаща се, когато тази сума се надхвърли.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Защото е прието да не се доплаща....Спазва ли се или не :?
*
На мен не ми е известно такова условие. Но ако наистина е прието, би трябвало да се спазва.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
На мен не ми е известно да има прието такова условие. Ако се надхвърли сумата, си се доплаща.





Бореща се за една мечта.
Това е прието от МС още на 25.05.2011г.Промяна на постановление 25...Забрана за доплащане от пациенти ,надвишили 5000лв.
Не съм доплащала миналата година,ама тази дозите са по-големи та за това питам....
*
Не съм се задълбочила над това постановление, но доколкото останах с впечатление, просто не се доплащат лекарствата на клиниката, а си ги купуваш ти. Може и да не съм права, но аз така го разбрах.
Здравейте на всички! Може би не е мястото тук да задам този въпрос, затова се извинявам предварително.! Искам да попитам колко време след подаване на документите за фонда средно се чака одобрение?  Благодаря на всички ,които ми обърнат внимание и отговорят!☺
*
Ивче, около един месец е срокът, ако всичко по документацията е наред. Но понеже Януари във Фонда си приключват годината и отчетите (тогава не се раздават и заповеди) може да има някакво забавяне. Успех :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Ами вълненията ми са големи! Документите са подадени на 19.11.2015 и затова нямам търпение . Толкова дълго чакане дай боже да е за едно тупкащо сърчице !!!! Благодаря за отговора😙😊