0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #40 -: Май 08, 2012, 22:24:09 pm »
 :oops: Забравих да преведа :lol:. Точно лека работа значи, те и за това толкова ѝ се радват.
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #41 -: Май 08, 2012, 22:40:44 pm »
barbaron0708 .

И това биене по главата....като му откажа нещо или тръгваме от площадката започва да се бие с юмруци много силно :(

Жаси, това го прави и моя син. Бие се по главата сам или пък я блъска някъде. Доколкото съм чела, това е характерно за много деца на тази възраст.

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #42 -: Май 08, 2012, 23:20:39 pm »
Пеше, казала съм ти да не се косиш за памперса. Моят син все още го ползва при спане. От един месец през останалото време е без. Добре, че имам сушилня, че иначе щях да се гръмна с това пране през ден в началото.
И моля ти се, като научиш детето на всичките роднински връзки, да ми го пратиш, за да ми ги преподаде на мен, че чинката и лелинчото хич не са ми ясни.  :lol:

иванита, моят син започна да се върти, изправя и пълзи точно на 8 м. Преди това и аз четях, че почвали да се въртят на 4 м. и се чудех защо моето не го прави. Изчакай още малко преди да започнеш да се притесняваш! Другата крайност пък бяха родители, чието дете на 2,5 г. не ходеше и те все още не го бяха завели на лекар. Не помня каква беше причината, но май все пак го бяха завели и то проходи, макар и късно.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #43 -: Май 09, 2012, 00:23:25 am »
Жубрул, направо си закъсняла, на моят регионален синът му на 4 месеца от две седмици вече пикае на гърне
веднага да поправиш пропуска   :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #44 -: Май 09, 2012, 00:44:22 am »
Жубрул, направо си закъсняла, на моят регионален синът му на 4 месеца от две седмици вече пикае на гърне
веднага да поправиш пропуска   :P


Ами малко съм заета в момента, ама ако имате свободно време - да ми сковете един кръст за "тези мои безобразия" и на площада - за назидание.  :lol: Какви са тия безчинства нечувани нали, бебе на година и 3 месеца почти с памперс?!!!
Анатема! /за мен и подобните на мен/

П.П. Бая дървен мат'РЯл ще трЕбе....
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #45 -: Май 09, 2012, 06:56:09 am »
Жаси, сигурна ли си, че е забравил да различава купичките и бананите, а не те игнорира? Защото аз я хвашам Ивана, че ме игронира. За биенето на главата, лично познавам поне две деца, които го правеха на тази възраст. Племеника ми си я биеше в стената, а на един приятел момиченцето си я биеше в земята.
При нас Ивана въобще не знае цветове и до скоро на всичко жълто викаше „пате“ . Наложи се да купувам друг цвят патета, че да разбере, че пате е животното, а не цвета :-).

Жбрул на баба ми онзи ден и пусках клипчета на Ивана и Андреа и тя беше супер възмутена ( или поне така ми прозвуча) как така още е с памперс. При нас  тренирането с гърне удари на камък. Ходи си в гащички и си пишка в тях и после съобщава какво е направила. Успява няколко пъти да каже, че има пу-пу и да ака в тоалетната, но за пишкане въобще не казва преди това.  В градината я слагат, но им казах тази седмица да я оставят на мира и после като се върнем от България да пробват пак.
« Последна редакция: Май 09, 2012, 07:20:01 am от Bobbie »


  
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #46 -: Май 09, 2012, 07:16:36 am »
Жубрул, направо си закъсняла, на моят регионален синът му на 4 месеца от две седмици вече пикае на гърне
веднага да поправиш пропуска   :P


Аууу, те направо окъснели тези хора, бе  :D. Майка ми ми разправя, че мен на 2 месеца ме изпишквала  :lol:. И аз съм от тези за разпъването. Никакъв зор не си давам. Имаме гърне, сяда си на него с гащите и на обратно, пробвала съм да и ги сваля, но нищо. Като се стопли съвсем мисля да пробвам метода на Цветенце.
По повод добрите обноски - като се разделяме с някой, казва "довиждане, пиятен ден". Понякога забравя "приятния ден" и аз казвам - другото какво беше?. И сега много често звучи така - "довиждане, дугото ко беше, пиятен ден"  :lol:
     
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #47 -: Май 09, 2012, 08:22:57 am »
Здравейте момичета,хубав и успешен ден на всички желая.
Аз имам едно питане,по бузките на малката се забелязват малки спукани капилярчета,всичко според мен тръгна от няколко зверски нахапвания от яслата.След тях не ни останаха видими белези,но в следствие на разкъсванията изглежда стана това с капилярите.Въпроса ми е някой знае ли дали има детски крем който да има ефект,само на бузките е проблема,на други места по тялото няма.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #48 -: Май 09, 2012, 09:51:59 am »
Izvinqvam se majmunicata, ni kirilica, ni kredor rabotqt na tozi komp  :oops:


Mnogo nepriqtno Deli, miloto mishle, moje bi e dobre lekar da kaje,
no moje da probvash s Arnika krem TOZI
Kakto i da devash nqkolko dni Arnika granulki TEZI
Spored men sa podhodqshti tochno za vytreshni razkyswaniq.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #49 -: Май 09, 2012, 12:11:52 pm »
И аз си я купих тази арника, че само хубави неща чувам за нея :) Позлвахме я за една две цицини. Дано не ни потрябва повече. :) Наистина ли върши работа за след ухапване от насекомо. Замества ли Фенистил гела?


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #50 -: Май 09, 2012, 12:45:06 pm »
Хубава седмица и от нас.

Вени, дано след консултациите с лекарите да се окажат напразни притесненията ви.

Гери, стискам палци за майка ти.

Ние всеки ден сме на вилата но днес останах да си почина. Вече съжалявам де:) Побъркаха ме. немога да им смогна на желанията, капризите, драмите игрите:))))) Утре отииваме да ги моря отново в двора:)

Вчера ми се обадиха от лабораторията където правиха генетичния анализ на семейството ни заради Ники. Категорино се отхвърля диагнозата Ювенилна Фиброматоза и изобщо фиброматоза в какъвто и вид да е. Това ми обясни доцентката но сега като заспят ще се чуя и с генетичката, която се занимава със случая на Ники за да ми каже и тя какво следва оттук нататък.
И е за радване ама аз не мога да се зарадвам честно да си кажа. Всъщност радвам се, че не е това ама сега въпросът е, какво е? По-страшно ли е от това?:( Забелязвам няколко нови бели петна под мишничките и а по-ръцете вече не мога да преценя дали растат.
Чакаме си дата за Мюнхен и се надявам там да разбулим всички тайни.
Вчера доцентката ми обърна внимание на нещо, което аз не съм забелязала досега. Във всички епикризи и заключения на Никол (от изследвания, операцията) досега пишело, че е родена недоносена с ниско тегло но не се споменавало, че е дете тризнак, което обяснява нещата. Снощи забравих да погледна документите но днес ще се загледам. А тя казва, че тази информация за някой лекар може да е от съществено значение.

Децата са добре слава богу:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #51 -: Май 09, 2012, 12:49:09 pm »
Rashi, dokazano za komari,
ne moga da twyrdq, che zamestva fenistila.

Predi dve godini momcheto na koeto sym krystnica
si dojde ot Gyrciq, kato bolen ot sharka, komarite go bqha izqli!
Sedna do men na pejkata i go namzah taka samo otpred na kracetata.
Na drugiq den imashe ogromna razlika s tezi otzad koito ne bqh tretirala!

Az polzwam Arnikata kato krem za ryce, zaradi bolkite mi
i mnogo po-rqdko imam krizi.

Lisano, shte se molq v Munhen da namerqt otgowori na vsichki vyprosi!
Pregryshtam te!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #52 -: Май 09, 2012, 13:17:46 pm »
Прекресни новини, Лиско.Дано всичко с Никол е наред и го потвърдят в Мюнхен.
Раши, аз за комари ползвам Спасател гел:
http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=1&cat_bilki=29895&a_bilki=28758&bilki_c=922&bilki_p=2976
Безкрайно съм доволна от него. Спира моментално всякакви сърбежи. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #53 -: Май 09, 2012, 14:44:55 pm »
Лиско, стискам палци в Мюнхен да потвърдят, че всичко е наред с прекрасната Никол! :crossfingers: Гледах им снимките в "галерията" и не можах да откъсна очи и от тримата - като картинки са.

От мен, няма много новини. Майка ми не е правила втори гърч, но е на диазепам и декапин, като това второто е точно да не прави гърчове. Заради диазепама спи през повечето време, но лекаря, казал че е контактна и изпълнява команди. Така ще е упоена още 2-3 дена...

За гърнетата, какво им се притеснявате, Елена на 2,10 махнахме дневния и месец по късно нощния. Стефан, пък разбива всички класация, на 3,1 махнахме дневния и все още сме с нощен памперс. А ако ви кажа, че и двамата пият от шише с биберон  :oops:, Елена има напредък от няколко дни не е пила от биберон. Тя преди да стане на 4 казваше, като стана на 4 и няма да пия от биберон, като стана на 4 каза като станела на 5 нямала да пие от биберон... И Стефан е на АМ. Аз не за линч, направо съм за убиване  :oops:, ама нали я карам все по леко да мине, да не се насилваме и тормозим и за това...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #54 -: Май 09, 2012, 15:02:14 pm »
Лисе,  :crossfingers:!

Жбрул, и наш човек не познава гърнето.  :lol:
Обаче го гледам от няколко дни от време на време си подръпва памперса? Какво ли значи, време за гърне?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #55 -: Май 09, 2012, 15:15:16 pm »
Лисе, дано скоро имате яснота и да се окаже възможно най-доброто развитие на нещата!!!

Много са сладки дечицата точно в тази въраст между 2 и 3, 3 и нещо години, когато вече говорят, но още бъркат окончания, родове, местоимения, изпускат първите или последните буквички :D И ръсят такива бисери :D Тончо също прави много смешни думички като "лъфите" (от лъв), "слоните" и подобни.

Да ви питам нещо с дечицата на по 5 и 6 годинки - Симона е набор 2007, тази година навърши 5 и е втора градинска група. Какво следва на есен - трета група или предучилищна? Нали се коментираше, че предучилищната щяла да почва на 5г, въведе ли се такова нещо?
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #56 -: Май 09, 2012, 15:32:15 pm »
Цвете,
следва или 3-та група, или предучилищна - това зависи от избора на родителите. Т.е. Вие решавате дали да тръгне на у-ще на 6 или на 7г.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #57 -: Май 09, 2012, 15:50:30 pm »
Лисо, стискам палци каквото и да е да е по-леко от това, което отхвърлиха и вярвам, че ще е така, защото те май с най-опасното възможно започнаха.


  
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #58 -: Май 09, 2012, 15:55:00 pm »
Цвете, на мен ми обясниха че Боби сега ще кара две предучилищни групи в ДГ :ask:
Ако не ходи на ДГ, ти решаваш защото подготвителна група е задължителна 1 година.

Гери, добри са новините. Дано стават още по-добри.

Лис, дано само добри новини има от тук нататък.

Боби си има няколко такива фрази, които казва по детски.  Някои от тях са ми любими и за това не го поправям като ги използва  :oops:
Ще умрЕЯ от глад, Какво ще ядА са ми любими.

Боби е запален по волейбола и снощи гледахме мача България - Словения. Чух някъде към половин дузина вариции на Словения - Своления, Слонения, Свовения и т.н Сега с нетърпение чака да бием Сърбите тази вечер  :lol:
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #59 -: Май 09, 2012, 16:09:50 pm »
Да ви питам нещо с дечицата на по 5 и 6 годинки - Симона е набор 2007, тази година навърши 5 и е втора градинска група. Какво следва на есен - трета група или предучилищна? Нали се коментираше, че предучилищната щяла да почва на 5г, въведе ли се такова нещо?

Следва трета група, която е предучилищна. От набор 2007 вече има задължителна 2-годишна предучилищна подготовка, т.е. 3 и 4 група в ДГ са двете предучилищни години. За дечицата, които не ходят на ДГ трябва да се осигурят места в училищата, ето списък на училищата с Сф http://kg.sofia.bg/isodz/news/932;jsessionid=F01872083E51783FE1E0847C9417B475.kg02. Родителите на деца набор 2007, които са регистрирани в ИСОДГ и не са записани в ДГ, вече са получили този списък на мейлите си. Честно казано, знам че е стандарт в много страни, но сърцето ме боли, само като си помисля за детенце на 5г. в училище, та те са толкова малки още...

Тук има инфо за задължителната 2г предучилищна - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=591482 и http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/strategies/action_plan_2010-2011.pdf
« Последна редакция: Май 09, 2012, 16:20:58 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07