0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмична тема 07.05. – 13.05.
« -: Май 07, 2012, 14:24:00 pm »
Здравейте и в новата седмица! :D
С пожелание за здрави деца и приятни емоции! :D

Ето ви нещо весело, като за начало:
Знаете ли как е мн.ч. на думата батко? Мислете си, че знаете, но нееее.... :wink: Според Косьо е батки :lol:
А ето ги и батките! :lol: - възкликна днес Малчо! :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #1 -: Май 07, 2012, 14:30:58 pm »
Ами, да - каКИ, бат-КИ. Моят син прави интересни вариации, когато членува думи от женски род, с нетипично окочнание, например - солЪТ, вместо солта, калЪТ, кръвЪТ и т.н.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #2 -: Май 07, 2012, 14:36:23 pm »
Здрава,слънчева и усмихната седмица! :)

Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #3 -: Май 07, 2012, 14:39:44 pm »
Здрава седмица и от нас:)
Ние отпразнувахме втория РД на Ники в парка, на пикник. Беше супер забавно, децата играха, викаха, тичаха, големите хапнаха, пийнаха и за 3 часа се видяхме на спокойствие.

Аз забелязвам лека регресия в поведението на Ники, сега гледах пак флагчетата и ще болдна това, което забелязах последните две седмици:

“Червени флагчета” – 12 до 24 месеца
1.Отсъствие на съставяне на съгласни до 15 месеца
- Оценка за умерени загуби при чуването
2.Отсъствие на имитация до 16 месеца
- Оценка за недостиг при чуването
- Оценка за познавателен или социализиращ дефицит
3.Отсъствие на указателно показване към 18 месец
- Проблем в социалният контакт
4.Предшестващо доминиране на ръката до 18 месеца
- Може да е индикация за слабост на противоположната моторна зона с хемипареза.
5.Неспособност да слиза и качва стълби до 24 месеца
- Може да е индикация за липса на възможност отколкото до моторен дефицит
6.Персистираща невъзможност (или лоша) приспособимост 21 до 24 месеца
- Може да е белег на комуникативно разстройство.
7.Предимно не комуникативна реч (напр. Ехолалия (непрекъснато повтаряне на звук или дума)) (комуникацията липсва при нас, само мучене, напоследък отказва и по бебешки да говори)
- Прости команди, които детето не разбра подсказват аномално състояние.
- Оценка за аутизъм
- Оценка за широко разпространени и свързани с развитието дефицити

В сряда ще го водя на логопед, която се занимава и работи с деца аутисти и после по нейна преценка ще видим дали ще го водя на по-специални изследвания.

Колкото и да не исках да го кажа, поведението му повтаря поведението на племенницата ми на две години. И като започне да се удря сам по главата ми иде да...се гръмна. Сърцето ми е свито, стомаха е някъде в петите и...
8.Закъсняло развитие на речта
- Изисква оценка на слуха при всички деца!

Незабавна речева терапия изискват следните признаци:
1.Липса на гукане до 12 месеца
2.Липса на посочване или жестикулиране до и към 12 месец
3.Липса на самостоятелни думи до 16 месец.
4.Липса на спонтанни фрази от по минимум 2 думи до 24 месеца.
5.Говор, който е неразбираем до 24 месеца.
6.Регресия на умения, в която и да е възраст. Например
-Загуба на реч или гукане
-Загуба на социални умения
[/url][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #4 -: Май 07, 2012, 15:07:24 pm »
Жаси, не мога да ти дам съвет или мнение, но се моля да са напразни страховете ти и всичко с Ники да е наред!

Здрава и слънчева седмица на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #5 -: Май 07, 2012, 15:19:12 pm »
Вени,
и аз споделям казаното от сикса.
Дано всичко това да е просто прекалено вторачване в детето от твоя страна. Стискам палци. За логопед мисля, че му е доста рано засега.

Иначе, браво за хубави РД! :D

Ние на Косьо му направихме два РД през една седмица. Първо на 27-ми април (на самия ден) на обяд дойдоха бабите и дядовците. Децата бяха много щастливи, защото много си обичат бабите и дядовците и бяха заобиколени от внимание и от балони. :D
На следващия ден трябваше да имаме тук мини детско парти, но го отложихме, поради това, че децата бяха болни за пореден път!
Но пък купончето се състоя вчера. Дойдоха на гости момченца - наборчета на Косьо и се поиграха добре, поне така се надявам, де. :)
В резултат, на бебешката компания, Михаела се вдетени тотално и искаше и тя да е бебе. започна да пие вода от бебешко шише с биберон. Дори поиска да и сложа гащи Пуфис..... :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #6 -: Май 07, 2012, 15:23:04 pm »
Жбрул, и ние отказахме АМ-то точно като вас като се поразболя преди около 2 месеца. И аз като теб - правех, предлагах, не искаше и хвърлях, докато тотално спрях да правя  :wink: Ние и прясно и кисело не ядем, ама и ние с таткото толкова консумираме млека  :? Иначе сирене в попарите яде.
Това - като отговор от предната темичка!

Жаси, не избързваш ли с логопеда?!?!?! Все пак не всички деца са по "калъп". Малък е още Ники! Но това естествено е мое мнение!

И аз с въпросче:
Злато от 2 дни се дърпа отпред по памперса. Струва ми се, че го прави като му се пишка. Или като започне да пишка - не знам! Питам се - дали нещо му пари като пишка или просто не иска памперса. Факт е, че изведнъж стана голяма жега! По принцип ми се иска да пусна една урина, но акъла ми не стига как ще го накарам да пиша в чашка  8O Говорих с педиатърката - каза да го промия с тетра. Мисля да пробвам днес като се събуди. И понеже сме на село, купих гърне и слипчета и днес ще го пробвам без памперс! Да му видя реакциите - ей тъй за проба. Знам, че е малък, но пък.....

Моля, ако някой е имал подобни терзания да сподели!
Иначе нищо му няма - весел е, играе, спи.... И див като за световно  :lol:

Хайде, весела и здрава седмица на всички!
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #7 -: Май 07, 2012, 15:45:24 pm »
Жаси,честито пораснало момченце!Да е живо и здраво и да е по пакостливо,за да не се тревожи майка му :D.Дано всичко е наред!

Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #8 -: Май 07, 2012, 16:20:32 pm »
barbaron0708 Никич така си показва, че му се пишка или че се е изпишкал, и аз още не мога да хвана.

Логопеда, при когото ще го водя ми е по-скоро за сверка на поведението, защото този отказ да говори и това биене по главата и удряне на главата в кревата ме притеснява ужасно. Комбинацията от двете+постоянното дуднене на свеки, че на детето му има нещо, ме докараха до истеричен рев днес.
Но има неща, които можеше преди, а сега не. Различаваше синя купичка от жълта преди 4 месеца, сега не, дори не разбира кое е купичка. Вече не сочи с пръст, отказва да говори и елементарни неща освен "мама". Не желае да играе с други деца на площадката, страни от тях. Ако аз му ги доведа "на гости" или го заведа на гости е различно.
Изпълнява "команди" и поръчения, но не може да различава какво е банан, какво е ябълка, нещо, което можеше преди два месеца.

И това биене по главата....като му откажа нещо или тръгваме от площадката започва да се бие с юмруци много силно :(
[/url][/url]
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #9 -: Май 07, 2012, 16:27:41 pm »
Жаси,в някои от изброените неща различавам поведението на голямото ми вече дете на вашата възраст.Той също си биеше главата в леглото,и до ден днешен ако сме в обстановка с непознати деца трябва аз да ги "каня на гости" :).За другото с цветовете и плодовете вече ти си най-наясно как стоят нещата при положение че преди ги е различавал.Но не се вкарвай в излишни филми преди да се е произнесъл специалист.Само си скъсяваш живота.На свекърва ти й тегли една майна от мен.

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #10 -: Май 07, 2012, 16:31:39 pm »
Успешна седмица и от мен :D

Вени, дано всичко е наред :bighug:

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #11 -: Май 07, 2012, 16:34:39 pm »
Жаси, дано са напразни тревогите ти! Жив и здрав да ти е Ники! Отиди на специалист, за да се успокоиш.

barbaron0708, пробвай го детето. Поне ще видиш кога го прави.

Здрава и слънчева седмица на всички!!!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #12 -: Май 07, 2012, 16:36:46 pm »
Жаси, стига моля ти се
Преслава на две и половина започна да говори, но при нея всичко беше от инат, си мисля
до тогава само мама и н'икам бяха думите, които използваше
ти си знаеш, но ако детето прекрасно те разбира какво му говориш мисля не трябва да имаш такива тревоги

барбаронче- не е малък, според мен е една разумна възраст за запознаване с гърнето, пък ако свикне бързо- добре дошло

Здраве и усмихнати моменти на всички
« Последна редакция: Май 07, 2012, 16:54:25 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #13 -: Май 07, 2012, 16:39:12 pm »
Вени, за мен ти си много интелигентна жена и грижлива майка. Щом си намерила основания да потърсиш компетентно мнение и помощ, постъпваш правилно.
И аз като останалите ти пожелавам страховете ти да не се оправдаят!
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #14 -: Май 07, 2012, 17:23:37 pm »
Жаси, дано страховете ти са неоснователни. Ти си познаваш детето,знаеш си дали има причина за консултация.
Боби беше колкото Ники, когато баща му реши че има проблем. Гледа предаване за аутизма и изнамери хиляда прилики. Облъчваше ме почти всеки ден, ама аз не му се дадох  :lol: :lol:
Някои от нещата започнаха едва сега, на 4,5г да изчезват при Боби.
Написах ти няколко примера от поведението на Боян, ама ги изтрих. Знаеш и сама, че няма смисъл да се сравняват деца.
Боян беше и още е странно дете. На моменти поведението му ме притеснява, но в повечето случаи ме кара да се усмихвам - просто имам умно, спокойно и странно дете  :D
При Боби някои от странностите започват едва сега да понамаляват.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #15 -: Май 07, 2012, 17:24:00 pm »
Здравейте :)


Жаси, виждала съм Ники няколко пъти. Струва ми се абсолютно нормален. Всяко дете си има свои особености просто. Това, че не прави определени неща, които преди е можел, не значи че регресира. Според мен, той просто не желае или те изпитва. За говоренето най-вероятно ще проговори изведнъж и то с по-богат речник, понеже ще е научил много, докато си е мълчал. Но, ти си длъжна да провериш нещата. Най-малкото за да се успокоиш. Стискам палци!  :bighug:

Аз Ники я пробвам на гърне през ден, през два. Не иска да седи на него. Или го приема на игра и става. Или реве и се гъне и така. Няма да я насилвам. Когато е готова тогава. И седалка съм и купила, ако прояви интерес ще я слагам и там.

От 5 дни пия антибиотик. Уж не бил противопоказен при кърмене и се пие само сутрин. Но се цедя 3-4 часа след като съм го пила, защото хич не ме кефи идеята антибиотици и кърмене :( А за отбиване в момента и дума не може да става - зъби растат, рев, захласване, тръшкане. Всички роднини ми се карат как може още да кърмя (давам само вечер за приспиване). Обяснявам и не получавам  никакво разбиране. Но, май по-добре да спра да очаквам разни неща от хората. Те са си предубедени и знаят по-добре от майката и те туй то.  :lol:



*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #16 -: Май 07, 2012, 17:44:34 pm »
Всички роднини ми се карат как може още да кърмя (давам само вечер за приспиване). Обяснявам и не получавам  никакво разбиране.


Направо се родих, откакто спрях да се обяснявам на роднини и приятели. А и забелязах, че все по- рядко ме питат  :lol:.

Вени, не вярвам с нещо да навреди консултация със специалист. Сигурна съм, че всичко ще е наред!

Хубава седмица!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #17 -: Май 07, 2012, 18:20:15 pm »
Хубава, спокойна и здрава седмица!
Вени, не е лошо да се консултираш ако така го чувстваш, просто имай едно на ум, че в момента аутизмът е много "на мода" и се привижда на всякакви специалисти навсякъде. Наше близко детенце на 2г.7м. минава в момента през серия от изследвания и тестове и всички си противоречат с предишните, а родителите са на ръба на лудостта.Единствено работата с логопед при него сякаш наистина помага и не поставя само още повече въпроси...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #18 -: Май 07, 2012, 19:51:45 pm »
смарайди, душко, и да се потретваш нямах нет 3 дни :lol: :lol:
да, във вила вилекула бяха и двете деца :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #19 -: Май 07, 2012, 21:14:09 pm »
Успешна седмица на всички!

Жаси, момичетата са ти написали повечето от нещата който си мисля и аз!
Ти си грижовна и отдадена майка, вглеждаш се повече в детето си,
това е нормално, дано опасенията ти са напразни!
Калина е на 2.6 и в 50 % от ситуациите и разбирам само аз.
У дома се говори много, познаваш ме, аз почти не спирам  :oops:.
Големия мишок на нейната възраст говореше много повече,
но всички деца са много различни.

Барбароне, на вашата възраст Митака действаше по-същия начин,
изчаках още месец да стане по-топло и го махнах, след 10 дни беше без,
слагах само за сън до към 2 години и няколко месеца!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #20 -: Май 07, 2012, 21:28:09 pm »
Вени, заведи си детето на специалист, за да си спокойна. Убедена съм, че нищо му няма на Ники, но за твое спокойствие не пречи да си провериш нещата.
Аз по принцип съм против безразборното влачене на децата по лекари за щяло и не щяло /имам предвид без основателна причина, за най-малкото/, НО, една майка познава детето си най-добре и когато тя счита, че нещо не е наред, има някакви съмнения и колебания, то смятам, че тя трябва да следва интуицията и майчиния си инстинкт. По-добре превантивно да се направи един преглед или консултация, отколкото после да си блъска главата и да се обвинява.
Знам, че на логопед се ходи най-рано на 3г., самите логопеди по-рано не приемат дечица, освен в някои случаи. Но, мисля, че дори и да са различни децата, то тия червени флагчета, дето ги знаем не са измислени от нищото. Ако една майка се притеснява, по-добре да вземе мерки навреме. То въпросът не е само в говоренето, има си тънкости, дето се вика, а това, че детето разбира и изпълнява команди не е гаранция, че всичко е ок. В никакъв случай не твърдя каквото и да било за конкретния случай, но напълно разбирам страховете на Вени и мотивите й да иска да заведе детето на специалист. Аз на нейно място бих постъпила по същия начин. Ако не дай боже има нещо, поне да се реагира на време и да се вземат мерки.
Вени, вярвам, че всичко с Ники е наред, с теб съм и стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #21 -: Май 07, 2012, 21:33:44 pm »
Жаси, от нас имате много стиснати палчета и пожелание безсънните нощи и терзанията да са били напразно!  :grouphug:
Аз съм се замислила също за туй гърне, у нас се подмотва едно, купено "за да свиква", в смисъл да престанат бабините тъпотии. Ама Илияна взе да проявява интерес, пробвах я веднъж, и от там при всяка нужда си го носеше. Обаче, от как съм на работа...от тате я е срам, с баба са нон стоп на вън. По празниците я загледах, като има нужда се подръпва, преди баня ако е гола директно си кляка където я завари... Та се чудя да я чакам ли да стане на някаква по-нормална възраст, да пробваме ли!? Все ми се вижда малка.

Аз чуденките ги споделих, но не ви се похвалих за моята нова най-добра приятелка. Имам си съдомиялна, мечтан помощник от дълго време, отпадна ми доста голяма част от домакинските задължения, благодарение на съпруга ми  :cheerleader:
« Последна редакция: Май 07, 2012, 22:06:33 pm от aditoo »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #22 -: Май 07, 2012, 21:56:37 pm »
Ади, ние ползваме гърнето по предназначение от 10 месечна възраст. За стискане и казване дума не може да става в момента, но като я сложа, знае какво да прави  :lol:. Пробвай я, според мен.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #23 -: Май 07, 2012, 21:59:36 pm »
Изпревари ме elle22   :lol:

Аз без да съм баба, не мисля, че слагането на гърне е тъпотия.
Никой не ме е подстрекавал, никой не ми е давал акъл.
Сложих ги на 8-9 месеца, два пъти в деня, веднага след сън,
както апропо всеки от нас прави, без амбиция да ги уча
или нещо такова да махам памперс.
Спонтанно си направиха режим и трябва да ви кажа, че след 10 месеца
сме имали не повече от 30 тина наакани памперса...за всеки.
Нищо не е било на сила, никога, просто свикнаха с това.
Но е факт, че започнаха да си казват на 2 и половина и двамата!
Преди това го правеха със жест!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #24 -: Май 07, 2012, 23:08:03 pm »
Жаси, надявам се страховете ти да се окажат неоснователни, заведи Ники на специалист щом това ще те успокои. Не искам да се повтарям и аз, но виждам много неща от поведението на Ники и при Дара на неговата възраст. На 2 и няколко месеца ми се наложи да остана няколко дни сама на морето с нея..е нЕма такъв кошмар. Изобщо отказваше да общува с деца на нейната възраст и когато някое се приближеше да се запознаят започваше да пищи, че щели да й вземат колелото, количката или някоя друга "скъпоценна вещ". Освен това и все още някои думи й ги разбирам само аз. Аз обаче не се притеснявам изобщо...Виж бабите са друга работа. 8) Майка ми докато дуднеше "Ама това дете що не говори" сега еМ "Ама много говори това дете", та няма оправия, да знаеш :lol:
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #25 -: Май 08, 2012, 07:45:12 am »
Изпревари ме elle22   :lol:

Аз без да съм баба, не мисля, че слагането на гърне е тъпотия.
Никой не ме е подстрекавал, никой не ми е давал акъл.
Сложих ги на 8-9 месеца, два пъти в деня, веднага след сън,
както апропо всеки от нас прави, без амбиция да ги уча
или нещо такова да махам памперс.
Спонтанно си направиха режим и трябва да ви кажа, че след 10 месеца
сме имали не повече от 30 тина наакани памперса...за всеки.
Нищо не е било на сила, никога, просто свикнаха с това.
Но е факт, че започнаха да си казват на 2 и половина и двамата!
Преди това го правеха със жест!

Не съм искала да засегна никого, съжалявам ако е така. Изразих се с "бабини тъпотии", защото Илияна беше на 3 месеца, когато започнаха, когато стана на 5 купих гърне, просто за да ме оставят на мира ;) Аз съм ни така, ни така, в смисъл хем ми се ще да го ползваме вече по предназначение, хем ми се ще ако ще се ползва да махаме памперсите, но пък ме е шубе да не е прекалено малка и да се изплаши, личните ми наблюдения сочат, че става по-зле...
 

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #26 -: Май 08, 2012, 08:17:56 am »
Адито, използвах думите ти, точно защото виждам, че те притискат!
Махни ги, не ги слушай, лудост е да се махне памперс на дете на 9 месеца.
Виждала съм една майка на какво подложи детето си, ами без коментар!

Аз мисля, че човек ако желае може да опита,
и само ако детето позволи да ползва тази свещена вещ!
Или пък както Митака и Златото на Барбарона сами показват,
моя мишок дори ми казваше "МаХи го, махи го!" и дърпаше с жест!
А пък и на тема сварени тестиси съм доста предпазлива,
така че много бързо взех решение.
Нашите майки не са имали памперси и само си представи
какво пране е било, това е подсъзнателно останало при тях!
Спомена от досадното пране, да не говорим за бабите ни,
който и перални не са имали!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #27 -: Май 08, 2012, 10:00:18 am »
Добър ден.
Темата за гърнето и махане на памперса ми е на дневен ред. Първите 2 дни 4 пъти прах гащи + няколко подканяния и съвсем се бях отчаяла. Моето дете от 11 месечна възраст си ползваше сутрин гърнето - заслугата е на баща ѝ. Режима ѝ беше - събуждане, мляко, акане, миене. И той решил, вместо да се омазва, да я слага на гърнето. Така си и свикна. На около 2 години вече ми мрънкаше „бои акуту, дай гинету“, но само за голямата работа. Сега е с памперс само при сън. Но още не казва, или на 2 дни каже веднъж. Каним се и стиска навън. Чакам да почне да казва винаги, или направо да си сяда на него - на достъпно място е и гащите може да ги сваля сама.
Вени, щом те притеснява нещо - консултирай се. Детето има нужда от спокойна майка.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #28 -: Май 08, 2012, 10:00:53 am »
Мише, аз също съм чувствителна на темата, ама не знам какво да го правя моето диване. От гърнето пищи като че го колят и не иска да седне. Опитах да пищка прав-пак не иска. Направи го веднъж и край. Приемам съвети всякакви.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #29 -: Май 08, 2012, 10:05:57 am »
Здрава и усмихната седмица на всички деца и майки!!!

Аз съм в очакване на баба Шарка! :? Групата ни пак е с карантина!  :(
Вчера отново беше активирала и алергията, та се чудех какво да я правя! Днес слава богу е по-добре!

Стефи преди беше писала, аз потвърждавам - някои деца не искат гърнетата. Пробвайте с приставка за голямата тоалетна! Има от хубави - по-хубави! :wink:

Новини от Гери?!?
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #30 -: Май 08, 2012, 10:18:48 am »
Стефи преди беше писала, аз потвърждавам - някои деца не искат гърнетата. Пробвайте с приставка за голямата тоалетна! Има от хубави - по-хубави! :wink:
Ммм, да. Боян не е ползвал изобщо гърне, въпреки че имаше няколко. Той не искаше да сяда, аз мислех че не му е удобно и купувах друго  :lol: Топлих го със сешоар, да не му е студено на дупето - без успех. Но като взех приставка свали памперса много бързо. Сам си я слагаше, сам си я махаше.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #31 -: Май 08, 2012, 11:46:41 am »
Привет и от мен!

Вчера се канех да пиша с добри новини, че майка ми я местят от интензивно в неврохирургия, но уви сутринта е получила гърч. На скенера било всичко добре, а гърча бил от електролитен дисбаланс и така наречения "безвкусен диабет", това трябваше да ме успокои, ама хич не ми е спокойно. На всичкото отгоре, точно сега ми се събират едни празници, а на мен не ми е до празнуване... Дано днес дойдат добри новини следобед...

Иначе утре Ели ще е калинка в детската градина. Довечера ще шия точките на една червена поличка. Научила е на всички деца репликите и не пропуска да ги рецитира на всеки който звънне по телефона или дойде да ни види. А в четвъртък е концерта и по народни и латино танци.

Жаси, дано се окажат напразни притесненията. По едно време и аз си мислех, че Стефуняка има симптоми на аутизъм - той до към 2 години и няколко месеца, си биеше главата в леглото и където му падне (когато не беше на кеф или му се спеше), с ръка също се удряше. Проговори на 2 години и 2 - 3 месеца, преди това само "мама" викаше, сега не можеш да му затвориш устата. Цветовете, сега ги учи, на 3 години, но и Ели на 3 ги научи. Все пак ако смяташ, че има регресия го заведи за свое собствено успокоение.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #32 -: Май 08, 2012, 15:09:31 pm »
Гери  :bighug:

Яне, да я нацелуваш русокоска, аз едва дишам от тези пухове...
Дарт Вейдър пасти да яде, такова съм хриптяло!

Шаноарче, щом не иска, това е знак стоп...
Пробвай с дъска, те само знаят какво им е в главиците!
При нас спомогна това, че те бяха готови в най-голямата жега
или по-скоро тогава им е било топло и некомфортно, изчакай юли/август!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #33 -: Май 08, 2012, 17:15:09 pm »
Наше Чудо засега не ще да се запознава с гърнето  :lol: Седна само един път за минутка. И напикан си ходи вчера следобяд без да му дреме  :wink: Та може да е само един ден проба, но засега оставям гърнето настрана! Пак ще пробваме след седмица-две!
А аз да го поФаля, че днес с баба си ходили в детската градина тук в село и на нашичкия му харесало страшно много! Очарован бил, ял портокали с децата, седял на пейката, на столчетата... Абе, чувствал се чудесно! После ходили с баба си да пеят. Т.е. бабите пеят /тук имат една групичка/, а Злато го давал танцьор  :lol: Вдигнал ръцете, кълчи дупето ииииии кеф! И като се прибрали, даже не успял да яде - направо за минутка заспал  :lol: А мама беше в градска известно време  :wink:
Лелееееее, порастна ми "бебето"  :? Кога - не разбрах?!?!?!?!?  :lol:

Пожелавам здраве и спокойствие на всички ви!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #34 -: Май 08, 2012, 18:50:44 pm »
Привет и от мен,
Жаси, за всяка майка това са големи страхове, особена като слушаме колко много момчета имат такива отклонения. Обаче за удрянето на главата (да, изглежда ужасно) съм чувала и чела, че това е начин за някои деца за освобождаване от стрес, успокояване или инат.

Ади, на нас педиатърката още на 10 месеца ни каза да опитваме с гърнето. Ясно е че порано няма как да стане, но си е време определено, въпреки че тук бях чела как било рано преди 2 години. Ние засега имаме попадения само с пишкането, акането е по няколко пъти на ден и не мога да го хвана  :?

Аз да питам някои има ли столче за кола с изофикс и какво ви е мнението за тях. Виждам, че доста са скъпички, освен че са безопасни, бързо ли става инсталирането в сравнение с другите..??
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #35 -: Май 08, 2012, 20:48:48 pm »
Влизам само да ви благодаря за мненията, не веднъж съм го казвала, но пак ще го кажа много са ценни за мен и много държа на тях! Благодаря ви момичета. Аз съм в малка емоционална дупка, но няма да ви занимавам с глупости, само споделям че да ме извините за неадекватното в последно време поведение!

Гери, чакаме новини, но да са добри, моля! Жаси, за теб се отнася абсолютно същото! :grouphug:

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #36 -: Май 08, 2012, 21:55:08 pm »
Привет :)

Като чета, май съм от малкото нямащи желание да се пробват с гърне скоро, пък явно се водим и позакъснели... :lol: Ще си я кара на памперси моят човек още доооста време, поне докато не е в състояние с жест, или с дума да ми каже, че нещо му се прави. Иначе - не виждам никакъв смисъл - хем памперси, хем клечане на гърне и я свърши нещо, я не го свърши и ако го свърши там - повече ще е съвпадение... :? Та за мен - излишна хамалогия на този етап и без гърне - имам си достатъчно "занимавки".

Жаси, убедена съм че Ники си е съвсем ОК, но го заведи където прецениш за нужно, че да ти го кажат хора с нужните компетенции и да се успокоиш ти. Относно тези неща - считам, че от няколко излишни прегледа - вреда няма за никого и по-добре това, отколкото един пропуск от който би могло да има негативни последствия.

Барбаронче, Дани явно отказа АМ и вече спрях да го забърквам. Детегледачката му ме посъветва да пробвам някакво "Нестле джуниър" като финална мярка и ако не стане - ще я кара без мляко. Т.е. без мляко на прах де, с другото - не мисля че ще има проблем.

Гери, дано само добри новини има вече за майка ти и повече такива случки да не ви се случват!

sami123 Първото столче на Дани беше с изофикс-база. Изключително е стабилно, доста по-голяма сигурност за детето според тестовете, никакъв шанс за грешка при монтаж. Ако често го вадиш, или местиш от една кола в друга - да, много по-удобно е такова, отколкото столче прикрепяно с колан. Щракваш едно копче -  вадиш, щракваш пак и е монтирано, когато се ползва база. Ако закачаш директно за изофикса на колата - пак става толкова лесно и бързо. Аз сегашното му го взех за монтаж с колана на колата /столчето има собствени 5-точкови колани/, защото ми харесаха другите му характеристики, пък и не го демонтирам никога, та не ме бърка. Ако трябваше да го местя обаче - щеше пак да е с изофикс-база. Та от гледна точка на удобство - със сигурност е много удобно с изофикс, от гледна точка на сигурност - също е по-добре по някои параметри. Според мен си заслужава "някой лев отгоре".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #37 -: Май 08, 2012, 22:10:19 pm »
Jbrul, как ще си закъсняла? Че моята мома след седмица ще стане на 2,5. И чак сега свалихме дневния памперс. На вашата възраст не исках и да чуя. То само нерви и за нея и за мен. Аз ще я дебна и слагам на гърне през 20 минути, тя ще се сърди .... и цялото това, понеже някой решил, че трябва да се „учи“. Ай нема нужда, аз детето си да бъде човек (в чисто физичния смисъл) нямам намерение да уча. То хората сякаш се чувстват добре като учат, Мини правилно казва дресират„ децата си. Наскоро една приятелка каза, че трябвало вече да ѝ обяснявам роднинските връзки. Що не ми стана ясно, така или иначе ще ги разбере. Пък ако не знае, че чичо ѝ е брат на баща ѝ, та чудо голямо. Аз наблягам на „добъ ден“, „багуая (благодаря)“, „доиждани“ и „ека аута“. Последното е хит сред продавачките из махалата и пазара до нас.
Но аз смятам, че сега е баш момента да свикне.
Гери, само добри новини да чуваш за майка ти.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #38 -: Май 08, 2012, 22:17:09 pm »
Жаси, сигурна съм че всичко с Ники ще е ОК, но заведи го на специалист ако ще се почувстваш по-спокойна. Разбирам те напълно, аз пък се притеснявам, че малчо не седи стабилно, не иска/не може да се обръща от корем по гръб и обратно и мисля да го водя на невролог.Заради което си изпросих една лекция от свекитата, че съм се побъркала и всичко си е наред с детето, а таткото каза че ще ме води мен на психиатър  :lol: :lol:
Ама какво да правя, като се притеснявам  :oops: поне за мое успокоение ще отида( ако ме пуснат де  :D :D

Pesheck, какво означава това „ека аута“.??? :)


*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #39 -: Май 08, 2012, 22:22:15 pm »

Pesheck, какво означава това „ека аута“.??? :)
На мен ми звучи като "лека работа" :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #40 -: Май 08, 2012, 22:24:09 pm »
 :oops: Забравих да преведа :lol:. Точно лека работа значи, те и за това толкова ѝ се радват.
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #41 -: Май 08, 2012, 22:40:44 pm »
barbaron0708 .

И това биене по главата....като му откажа нещо или тръгваме от площадката започва да се бие с юмруци много силно :(

Жаси, това го прави и моя син. Бие се по главата сам или пък я блъска някъде. Доколкото съм чела, това е характерно за много деца на тази възраст.

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #42 -: Май 08, 2012, 23:20:39 pm »
Пеше, казала съм ти да не се косиш за памперса. Моят син все още го ползва при спане. От един месец през останалото време е без. Добре, че имам сушилня, че иначе щях да се гръмна с това пране през ден в началото.
И моля ти се, като научиш детето на всичките роднински връзки, да ми го пратиш, за да ми ги преподаде на мен, че чинката и лелинчото хич не са ми ясни.  :lol:

иванита, моят син започна да се върти, изправя и пълзи точно на 8 м. Преди това и аз четях, че почвали да се въртят на 4 м. и се чудех защо моето не го прави. Изчакай още малко преди да започнеш да се притесняваш! Другата крайност пък бяха родители, чието дете на 2,5 г. не ходеше и те все още не го бяха завели на лекар. Не помня каква беше причината, но май все пак го бяха завели и то проходи, макар и късно.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #43 -: Май 09, 2012, 00:23:25 am »
Жубрул, направо си закъсняла, на моят регионален синът му на 4 месеца от две седмици вече пикае на гърне
веднага да поправиш пропуска   :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #44 -: Май 09, 2012, 00:44:22 am »
Жубрул, направо си закъсняла, на моят регионален синът му на 4 месеца от две седмици вече пикае на гърне
веднага да поправиш пропуска   :P


Ами малко съм заета в момента, ама ако имате свободно време - да ми сковете един кръст за "тези мои безобразия" и на площада - за назидание.  :lol: Какви са тия безчинства нечувани нали, бебе на година и 3 месеца почти с памперс?!!!
Анатема! /за мен и подобните на мен/

П.П. Бая дървен мат'РЯл ще трЕбе....
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #45 -: Май 09, 2012, 06:56:09 am »
Жаси, сигурна ли си, че е забравил да различава купичките и бананите, а не те игнорира? Защото аз я хвашам Ивана, че ме игронира. За биенето на главата, лично познавам поне две деца, които го правеха на тази възраст. Племеника ми си я биеше в стената, а на един приятел момиченцето си я биеше в земята.
При нас Ивана въобще не знае цветове и до скоро на всичко жълто викаше „пате“ . Наложи се да купувам друг цвят патета, че да разбере, че пате е животното, а не цвета :-).

Жбрул на баба ми онзи ден и пусках клипчета на Ивана и Андреа и тя беше супер възмутена ( или поне така ми прозвуча) как така още е с памперс. При нас  тренирането с гърне удари на камък. Ходи си в гащички и си пишка в тях и после съобщава какво е направила. Успява няколко пъти да каже, че има пу-пу и да ака в тоалетната, но за пишкане въобще не казва преди това.  В градината я слагат, но им казах тази седмица да я оставят на мира и после като се върнем от България да пробват пак.
« Последна редакция: Май 09, 2012, 07:20:01 am от Bobbie »


  
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #46 -: Май 09, 2012, 07:16:36 am »
Жубрул, направо си закъсняла, на моят регионален синът му на 4 месеца от две седмици вече пикае на гърне
веднага да поправиш пропуска   :P


Аууу, те направо окъснели тези хора, бе  :D. Майка ми ми разправя, че мен на 2 месеца ме изпишквала  :lol:. И аз съм от тези за разпъването. Никакъв зор не си давам. Имаме гърне, сяда си на него с гащите и на обратно, пробвала съм да и ги сваля, но нищо. Като се стопли съвсем мисля да пробвам метода на Цветенце.
По повод добрите обноски - като се разделяме с някой, казва "довиждане, пиятен ден". Понякога забравя "приятния ден" и аз казвам - другото какво беше?. И сега много често звучи така - "довиждане, дугото ко беше, пиятен ден"  :lol:
     
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #47 -: Май 09, 2012, 08:22:57 am »
Здравейте момичета,хубав и успешен ден на всички желая.
Аз имам едно питане,по бузките на малката се забелязват малки спукани капилярчета,всичко според мен тръгна от няколко зверски нахапвания от яслата.След тях не ни останаха видими белези,но в следствие на разкъсванията изглежда стана това с капилярите.Въпроса ми е някой знае ли дали има детски крем който да има ефект,само на бузките е проблема,на други места по тялото няма.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #48 -: Май 09, 2012, 09:51:59 am »
Izvinqvam se majmunicata, ni kirilica, ni kredor rabotqt na tozi komp  :oops:


Mnogo nepriqtno Deli, miloto mishle, moje bi e dobre lekar da kaje,
no moje da probvash s Arnika krem TOZI
Kakto i da devash nqkolko dni Arnika granulki TEZI
Spored men sa podhodqshti tochno za vytreshni razkyswaniq.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #49 -: Май 09, 2012, 12:11:52 pm »
И аз си я купих тази арника, че само хубави неща чувам за нея :) Позлвахме я за една две цицини. Дано не ни потрябва повече. :) Наистина ли върши работа за след ухапване от насекомо. Замества ли Фенистил гела?


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #50 -: Май 09, 2012, 12:45:06 pm »
Хубава седмица и от нас.

Вени, дано след консултациите с лекарите да се окажат напразни притесненията ви.

Гери, стискам палци за майка ти.

Ние всеки ден сме на вилата но днес останах да си почина. Вече съжалявам де:) Побъркаха ме. немога да им смогна на желанията, капризите, драмите игрите:))))) Утре отииваме да ги моря отново в двора:)

Вчера ми се обадиха от лабораторията където правиха генетичния анализ на семейството ни заради Ники. Категорино се отхвърля диагнозата Ювенилна Фиброматоза и изобщо фиброматоза в какъвто и вид да е. Това ми обясни доцентката но сега като заспят ще се чуя и с генетичката, която се занимава със случая на Ники за да ми каже и тя какво следва оттук нататък.
И е за радване ама аз не мога да се зарадвам честно да си кажа. Всъщност радвам се, че не е това ама сега въпросът е, какво е? По-страшно ли е от това?:( Забелязвам няколко нови бели петна под мишничките и а по-ръцете вече не мога да преценя дали растат.
Чакаме си дата за Мюнхен и се надявам там да разбулим всички тайни.
Вчера доцентката ми обърна внимание на нещо, което аз не съм забелязала досега. Във всички епикризи и заключения на Никол (от изследвания, операцията) досега пишело, че е родена недоносена с ниско тегло но не се споменавало, че е дете тризнак, което обяснява нещата. Снощи забравих да погледна документите но днес ще се загледам. А тя казва, че тази информация за някой лекар може да е от съществено значение.

Децата са добре слава богу:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #51 -: Май 09, 2012, 12:49:09 pm »
Rashi, dokazano za komari,
ne moga da twyrdq, che zamestva fenistila.

Predi dve godini momcheto na koeto sym krystnica
si dojde ot Gyrciq, kato bolen ot sharka, komarite go bqha izqli!
Sedna do men na pejkata i go namzah taka samo otpred na kracetata.
Na drugiq den imashe ogromna razlika s tezi otzad koito ne bqh tretirala!

Az polzwam Arnikata kato krem za ryce, zaradi bolkite mi
i mnogo po-rqdko imam krizi.

Lisano, shte se molq v Munhen da namerqt otgowori na vsichki vyprosi!
Pregryshtam te!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #52 -: Май 09, 2012, 13:17:46 pm »
Прекресни новини, Лиско.Дано всичко с Никол е наред и го потвърдят в Мюнхен.
Раши, аз за комари ползвам Спасател гел:
http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=1&cat_bilki=29895&a_bilki=28758&bilki_c=922&bilki_p=2976
Безкрайно съм доволна от него. Спира моментално всякакви сърбежи. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #53 -: Май 09, 2012, 14:44:55 pm »
Лиско, стискам палци в Мюнхен да потвърдят, че всичко е наред с прекрасната Никол! :crossfingers: Гледах им снимките в "галерията" и не можах да откъсна очи и от тримата - като картинки са.

От мен, няма много новини. Майка ми не е правила втори гърч, но е на диазепам и декапин, като това второто е точно да не прави гърчове. Заради диазепама спи през повечето време, но лекаря, казал че е контактна и изпълнява команди. Така ще е упоена още 2-3 дена...

За гърнетата, какво им се притеснявате, Елена на 2,10 махнахме дневния и месец по късно нощния. Стефан, пък разбива всички класация, на 3,1 махнахме дневния и все още сме с нощен памперс. А ако ви кажа, че и двамата пият от шише с биберон  :oops:, Елена има напредък от няколко дни не е пила от биберон. Тя преди да стане на 4 казваше, като стана на 4 и няма да пия от биберон, като стана на 4 каза като станела на 5 нямала да пие от биберон... И Стефан е на АМ. Аз не за линч, направо съм за убиване  :oops:, ама нали я карам все по леко да мине, да не се насилваме и тормозим и за това...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #54 -: Май 09, 2012, 15:02:14 pm »
Лисе,  :crossfingers:!

Жбрул, и наш човек не познава гърнето.  :lol:
Обаче го гледам от няколко дни от време на време си подръпва памперса? Какво ли значи, време за гърне?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #55 -: Май 09, 2012, 15:15:16 pm »
Лисе, дано скоро имате яснота и да се окаже възможно най-доброто развитие на нещата!!!

Много са сладки дечицата точно в тази въраст между 2 и 3, 3 и нещо години, когато вече говорят, но още бъркат окончания, родове, местоимения, изпускат първите или последните буквички :D И ръсят такива бисери :D Тончо също прави много смешни думички като "лъфите" (от лъв), "слоните" и подобни.

Да ви питам нещо с дечицата на по 5 и 6 годинки - Симона е набор 2007, тази година навърши 5 и е втора градинска група. Какво следва на есен - трета група или предучилищна? Нали се коментираше, че предучилищната щяла да почва на 5г, въведе ли се такова нещо?
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #56 -: Май 09, 2012, 15:32:15 pm »
Цвете,
следва или 3-та група, или предучилищна - това зависи от избора на родителите. Т.е. Вие решавате дали да тръгне на у-ще на 6 или на 7г.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #57 -: Май 09, 2012, 15:50:30 pm »
Лисо, стискам палци каквото и да е да е по-леко от това, което отхвърлиха и вярвам, че ще е така, защото те май с най-опасното възможно започнаха.


  
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #58 -: Май 09, 2012, 15:55:00 pm »
Цвете, на мен ми обясниха че Боби сега ще кара две предучилищни групи в ДГ :ask:
Ако не ходи на ДГ, ти решаваш защото подготвителна група е задължителна 1 година.

Гери, добри са новините. Дано стават още по-добри.

Лис, дано само добри новини има от тук нататък.

Боби си има няколко такива фрази, които казва по детски.  Някои от тях са ми любими и за това не го поправям като ги използва  :oops:
Ще умрЕЯ от глад, Какво ще ядА са ми любими.

Боби е запален по волейбола и снощи гледахме мача България - Словения. Чух някъде към половин дузина вариции на Словения - Своления, Слонения, Свовения и т.н Сега с нетърпение чака да бием Сърбите тази вечер  :lol:
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #59 -: Май 09, 2012, 16:09:50 pm »
Да ви питам нещо с дечицата на по 5 и 6 годинки - Симона е набор 2007, тази година навърши 5 и е втора градинска група. Какво следва на есен - трета група или предучилищна? Нали се коментираше, че предучилищната щяла да почва на 5г, въведе ли се такова нещо?

Следва трета група, която е предучилищна. От набор 2007 вече има задължителна 2-годишна предучилищна подготовка, т.е. 3 и 4 група в ДГ са двете предучилищни години. За дечицата, които не ходят на ДГ трябва да се осигурят места в училищата, ето списък на училищата с Сф http://kg.sofia.bg/isodz/news/932;jsessionid=F01872083E51783FE1E0847C9417B475.kg02. Родителите на деца набор 2007, които са регистрирани в ИСОДГ и не са записани в ДГ, вече са получили този списък на мейлите си. Честно казано, знам че е стандарт в много страни, но сърцето ме боли, само като си помисля за детенце на 5г. в училище, та те са толкова малки още...

Тук има инфо за задължителната 2г предучилищна - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=591482 и http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/strategies/action_plan_2010-2011.pdf
« Последна редакция: Май 09, 2012, 16:20:58 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #60 -: Май 09, 2012, 16:16:46 pm »
жбрул, мерси за изофикса. Ако се били с първи такъв стол, имаш предвид кошница ли? Аз почти не съм виждала кошница с изофикс, сигурно защото се монтират обратно на посоката на движение и се ползват само година, а са доста по-скъпи. Така или иначе сега ще търся стол 1 и 2 група с изофикс. Но незнам може ли все пак да се монтират за кратко в кола без изофикс система, т.е. могат и с колани?

Ясно е че родителите решават дали да следват дадени правила или не, но не разбирам защо има да се подигравате на тези, които могат и искат да научат детето на основните стъпки към независимост- гърне, самостоятелно хранене и т.н. и какво лошо има в ученето изобщо. Явно специалистите са преценили че има подходящи срокове, които ако ги пропуснеш после става по-трудно, но и всеки си познава детето и собствените нерви и ежедневие за да прецени сам може ли, иска ли, така че няма нужда да се присмива, за да се почувства самият той по-добре.. (е, разбира се понякога има и наистина прекалени ситуации, които са смешни, но имам предвид препоръките на специалисти).

Лиско, смятам че Боби е права, дано това да е било най-сериозното  :goodluck:.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #61 -: Май 09, 2012, 16:29:49 pm »
Мармотче, мерси за инфото.
Аз все си мислех, че са отложили предучилищната от 5 години за по-натам.
Ние, принципно, сме се запътили към английско, където така или иначе ако е там на есен, Алекс ще е предучилищна, така че съм се настроила отдавна. Даже набор 2007, родени до 1 септември, тази година ще са първи клас в Англия.
Дано да са разработили адекватна учебна програма за децата тук.

Лиско, Гери, дано оттук насетне само добри новини да има!
« Последна редакция: Май 09, 2012, 17:27:31 pm от sia »
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #62 -: Май 09, 2012, 17:08:07 pm »
Лисе, радвам се за добрите новини!
Гери, дано се подобрява вече майка ти :bighug:

Ние се върнахме от лекар, писах в оценка на моториката, да не разводнявам: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47130.msg933168#new
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #63 -: Май 09, 2012, 17:42:20 pm »
Жбрул, и наш човек не познава гърнето.  :lol:
Обаче го гледам от няколко дни от време на време си подръпва памперса? Какво ли значи, време за гърне?

или време за следващия размер? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #64 -: Май 09, 2012, 17:46:38 pm »
Боби си има няколко такива фрази, които казва по детски.  Някои от тях са ми любими и за това не го поправям като ги използва  :oops:
Ще умрЕЯ от глад, Какво ще ядА са ми любими.

Боби е запален по волейбола и снощи гледахме мача България - Словения. Чух някъде към половин дузина вариции на Словения - Своления, Слонения, Свовения и т.н Сега с нетърпение чака да бием Сърбите тази вечер  :lol:

на тая възраст са още по-забавни, защото хем има още бебешко-детски окончания и времена, хем почват смешките с недочутите и криворазбрани "възрастни" думи и фрази, които вмъкват в речта си.

един нож - много ножИ
ти яде ли? да, вече ях.

сигурно сте чували за "рибляните"? а виждали ли сте картинка с дърво, къща и няколко "последователности" (така, между другото)? някой скоро да ви е скъсвал нервите, ама така - чак с ръце да ги хване и да ги разкъса на две парчета?

много смешно става със сложните времена - бъдеще в миналото и прочие...
« Последна редакция: Май 09, 2012, 17:48:16 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #65 -: Май 09, 2012, 18:33:09 pm »
Да ви питам нещо с дечицата на по 5 и 6 годинки - Симона е набор 2007, тази година навърши 5 и е втора градинска група. Какво следва на есен - трета група или предучилищна? Нали се коментираше, че предучилищната щяла да почва на 5г, въведе ли се такова нещо?

Следва трета група, която е предучилищна. От набор 2007 вече има задължителна 2-годишна предучилищна подготовка, т.е. 3 и 4 група в ДГ са двете предучилищни години.

Благодаря, Мармотче! Идеята е да стане задължително посещението на детско заведение от 5г възраст, а не че се измества нещо в обучението на детето с една година по-рано, правилно ли съм те разбрала? Т.е., ако едно дете си ходи на градина, на 5г и 6г изкарва съответно 3 и 4 група, които покриват предучилищната и на 7г е 1ви клас, нали така?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #66 -: Май 09, 2012, 18:36:23 pm »
Вени, понеже ми е много прясно, да ти кажа, че се убедих как негативната ми реакция я доведе до почти истеричен рев, като се напишка. Смених тактиката - обясних и демонстрирах, че просто сменяме гащите и ги перем. На втория ден вече приемаше нещата нормално. Пък и спря да пишка в гащите.
За говоренето са ти казали - ти не млъкваш, говориш, изреждаш всичко, което правиш в момента, всичко което ще правите. Сега сядаме на гърнето, мием го, мама се облича, после облича теб, отключваме, излизаме, заключваме, ще отидем първо ...., после .... И така, аз тъй или иначе не млъквам и ми беше лесно. После пробвай дали е запомнил новите думи. Например: минали сме покрай двор с цъфнал шибой, казала съм как се казва цветето. Следващия път я питам къде е шибоя, после как се казва това цвете. При нас сработи, но тя не е отказвала да говори, просто попълвах запаса от думи.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #67 -: Май 09, 2012, 18:38:02 pm »
Ох, Коки, сега те прочетох за Словенията :lol: Сладък Боби :)
Мона беше на едно зелено у-ще миналия месец в Сандански. Отиваме да я вземем с колата и тя с пристигането започва да разказва ли разказва - много развълнувана :) Последната вечер им организирали тържество, казали по микрофона да дойде Симона Симеонова и й дали две "грамотевици" :lol: Сега ще си ги рамкираме :)
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #68 -: Май 09, 2012, 22:44:30 pm »
jam, преди 2 дни минахме на следващия размер памперс. Възможно ли е да е пикочна инфекция? Яде си, няма температура.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #69 -: Май 09, 2012, 23:21:46 pm »
Вени, сигурна съм, че ще има голям скок в развитието на Ники, когато тръгне на градина. Стискам палци да го приемат още на следващото класиране!  :bighug:

Лиска, и аз се радвам много, че новините ви са окуражаващи! :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #70 -: Май 09, 2012, 23:39:02 pm »
Благодаря, Мармотче! Идеята е да стане задължително посещението на детско заведение от 5г възраст, а не че се измества нещо в обучението на детето с една година по-рано, правилно ли съм те разбрала? Т.е., ако едно дете си ходи на градина, на 5г и 6г изкарва съответно 3 и 4 група, които покриват предучилищната и на 7г е 1ви клас, нали така?

точно така.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #71 -: Май 10, 2012, 15:00:42 pm »
Мами от днес децата са на обща кухня :P ,и искам да питам мамите как процедират,как разделят порциите кое кога давате :ask:.
Благодаря Ви предварително :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #72 -: Май 10, 2012, 15:17:28 pm »
глейте кво им дават на дечицата в английските училища за обяд:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2142121/School-meal-shockers-Croquettes-ice-lolly-cucumber--lunch-pupils-captured-girl-9.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #73 -: Май 10, 2012, 15:53:48 pm »
глейте кво им дават на дечицата в английските училища за обяд:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2142121/School-meal-shockers-Croquettes-ice-lolly-cucumber--lunch-pupils-captured-girl-9.html


Горките деца!Ако е моето има да си стои гладно.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #74 -: Май 10, 2012, 16:01:05 pm »
Храната, сервирана на сина ми, не е по-различна. Започнахме с обяд, приготвен вкъщи, но се оказа, че детето не го докосва, а във времето, определено за хранене, не слуша и пречи на останалите деца. Тогава го записахме на "стол" /не е баш като българските/ и менюто им приличаше на това  :?.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #75 -: Май 10, 2012, 16:07:21 pm »
Бина, аз не взимам кухня, но около мен дават готвеното за обяд, десерта следобед, а супата за вечеря.

глейте кво им дават на дечицата в английските училища за обяд:
...
osi_12. Пицата ми се вижда ОК, царевица, краставица, ама останалото...
Лично аз не одобрявам подобно нещо, в смисъл не и като ежедневие, ако се случва веднъж месечно, или хайде седмично, е приемливо.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #76 -: Май 10, 2012, 16:17:09 pm »
elle22, аз се впечатлих предимно от количеството на храната. видя ми се ужасно малко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #77 -: Май 10, 2012, 17:01:22 pm »
И като количество, и като вид. Следобедната закуска в градината му беше 2 малки бисквити с лъжица фъстъчено масло, например.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #78 -: Май 10, 2012, 18:27:56 pm »
Направо си е малко.Димитър ще си умре от глад :oops:.
Иначе днес мина нашето първо тържество.Беше много весело,Митачо беше пате :)и като цяло доста добре организирано и проведено.Децата се забавляваха много :)

Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #79 -: Май 11, 2012, 17:31:43 pm »
Момичета, днес се натъкнах случайно на това и бях потресена:
http://www.razkritia.com/145529/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BD%D1%87%D0%BE/
Според вас дали е вярно или е някаква плоска шега?


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #80 -: Май 11, 2012, 17:50:02 pm »
Момичета, днес се натъкнах случайно на това и бях потресена:
http://www.razkritia.com/145529/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BD%D1%87%D0%BE/
Според вас дали е вярно или е някаква плоска шега?

Не, Джиджи, не е шега.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #81 -: Май 11, 2012, 18:10:57 pm »
Ние след 2 часа излитаме в посока София.  Стискайте палци всички да е наред, че носим един куп лекарства и дори машината за инхалации в ръчният багаж, че не знам кога детето ше получи пак пристъп от астмата и в самолета си затворен 9 часа и трбява да си имаме всичко. Снощи пак посред нощ трбяваше да правим инхалации с вентолин :-(, но сега изглежда доста по-добре.

 Следващият път ще пиша от българско IP.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #82 -: Май 11, 2012, 18:12:50 pm »
Лек и безпроблемен полет, Боби! И приятен и наситен с положителни емоции престой!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #83 -: Май 11, 2012, 18:47:07 pm »
Ние след 2 часа излитаме в посока София.  Стискайте палци всички да е наред, че носим един куп лекарства и дори машината за инхалации в ръчният багаж, че не знам кога детето ше получи пак пристъп от астмата и в самолета си затворен 9 часа и трбява да си имаме всичко. Снощи пак посред нощ трбяваше да правим инхалации с вентолин :-(, но сега изглежда доста по-добре.

 Следващият път ще пиша от българско IP.

Лек път и приятна ваканция!
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #84 -: Май 11, 2012, 20:16:23 pm »
Лек полет и приятно изкарване на българска земя


*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #85 -: Май 11, 2012, 20:31:42 pm »
Лек полет!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #86 -: Май 11, 2012, 22:50:17 pm »
лек полет!
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #87 -: Май 12, 2012, 04:43:02 am »
Лек полет и  2bg добре дошли!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #88 -: Май 12, 2012, 08:45:38 am »
Добре дошли 2bg,дано всичко е било наред :P
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #89 -: Май 12, 2012, 11:23:22 am »
Привет и от мен в този слънчев ден :D
Аз прекарах чудесна петък вечер :D Мъжката половинка е на конференция в Дубровник, малкият бе изпратен у баба на гости, и мама се уреди със свободна вечер - ходих на кино с една съученичка :D Приятна изненада бе и да срещна случайно Мими и нейните страхотни сладури - като ги видях още отдалеч, си викам - ааа тези къдрокоси душички ги познаваааам! :lol: Много пораснали и все по-хубави, пу пу! :D

А днес си поспах до 10ч. (скоро не се беше случвало), пих кафенце на двора и разполагам с още цял ден лично време до довечера - докато малчо се върне от бабиндом :D Е, ще го прекарам в работа, че имам доста да превеждам, но когато работя с лаптопа на шезлонга, в такова слънчево време, направо все едно не работя :D Пък и следобед все ще намеря време за един хубав, изтощителен крос за разтуха от работата... :D

Рядко се случва да имам така повечко лично време - а и честно казано, не ми и липсва - обичам да прекарвам всяка свободна минута с малкия (и с таткото, разбира се), но веднъж на 2-3 месеца определено ми действа много зареждащо да получа some quality "Me" time, както се казва на чист български :lol:

Хайде, стига ви толкоз от мен, изчезвам да поработя :D

Хубав и усмихнат ден на всички! :D

Bobbie, добре дошли на родна земя! :)


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #90 -: Май 12, 2012, 12:49:48 pm »
Боби,добре дошла!
Аз сега се връщам от почистването на детската площадка.Ами...бяхме точно аз и моята приятелка с мъжете ни. :)

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #91 -: Май 12, 2012, 19:10:29 pm »
Приятна изненада бе и да срещна случайно Мими и нейните страхотни сладури - като ги видях още отдалеч, си викам - ааа тези къдрокоси душички ги познаваааам! :lol: Много пораснали и все по-хубави, пу пу! :D
И аз много се радвам, че се видяхме!
Благодаря за комплиментите!
Съжалявам, че не беше с Цецко, така ми е легнал на сърце  :D
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #92 -: Май 12, 2012, 23:06:47 pm »
Лек полет, Боби! Къде ще бъдете в БГ?  :D

Каунтърфейт, разбрам те напълно! Понякога е хубаво и малко тишина  :lol: Вече не искам да ходя на бар като оставям детето, а искам тишинка, книжка, кино, ей такива неща!

Много се изкефих на чистенето днес. Комерсиално или не, имаше полза. Нека да ни стане навик да чистим по-често!
Изчистихме около блока и светна  :D

Лека вечер!


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #93 -: Май 13, 2012, 09:02:49 am »
Counterfeit благородно ти завидях :P при нас от как са се пръкнали не съм била сама и за 10мин. не,че се оплаквам,ама човек има нужда по някога да зареди батериите :lol:
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #94 -: Май 13, 2012, 14:05:16 pm »
Приятели ме "изведоха" една вечер на ресторант, уж съм имала нужда. Беше ми притеснено, прибрах се късно, детето спа неспокойно, кукна в пет сутринта, и два дни бях като пребита. Скоро няма да повторя.

Трябва детето да поотрасне, иначе схемата не работи, поне в нашето домочадие.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #95 -: Май 13, 2012, 14:13:20 pm »
В последния ден на седмицата се включвам да питам майките, преборили се с варицелата.
От сряда вечерта сме с шарка. Къпем се по 2 пъти с шампоана с овес на А-дерма. Не сме имали температура. Днес вече повечето от пъпките са с корички. Страхувам се обаче тези кори, да не бъдат "махнати" и да останат белези. Има доста по лицето.
Мога ли с нещо да подпомогна зарастването??

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #96 -: Май 13, 2012, 14:16:36 pm »
Оооо, цигу, рано ви е още. За пръв път оставих Ники миналата година за ДРЗ Варна. Беше на година и седем. Пак ми беше свито сърцето, добре че имаше много работа и имах възможност да се видя с много любими хора, иначе ... Има време, постепенно ще се отделите. Моята снощи заяви, че искала да спи при баба си. Ние не бяхме подготвени, пък и баща ѝ смята, че ѝ е рано още - да свикнела без памперс. Ама с тия ремонти и вечно ревящо за тати дете, познайте чии нерви са опънати до крайност. Че и не става да стоим все навън - вали.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #97 -: Май 13, 2012, 15:34:41 pm »
Сега с риск да си помислите, че съм лоша майка, аз оставих за първи път Благовест да спи при баба му, когато беше на 5м- на 14 февруари спретнах 1 изненада на любимия и така. Втория път беше края на април при другата му баба(майка ми), че бяхме на сватба. И в двата случая не е имало проблем, ама той си е кротушко :lol: /пу пу пу/
Снощи пък бяхме по женски на бар и тати го "гледаше" Връщам се- гледам кошарата празна, двамата на спалнята: татето върху главата с една възглавница(щото виждате ли свети му уличното осветление през плътните пердета 8O), детето до него вдигнало ръцете и спинка :)Даже ги снимах  :lol:  Преместих си го и си легнах.Днес малко ми е криво, ама то не може да се прибереш в 4 и да си ок на следващия ден.

П.П. Излизала съм и няколко пъти вечер за по 2-3 часа и също не е имало проблем. :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #98 -: Май 13, 2012, 15:58:09 pm »
Приятели ме "изведоха" една вечер на ресторант, уж съм имала нужда. Беше ми притеснено, прибрах се късно, детето спа неспокойно, кукна в пет сутринта, и два дни бях като пребита. Скоро няма да повторя.

това е било чиста случайност. но ти си решаваш :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #99 -: Май 13, 2012, 16:03:50 pm »
Ако е за нощно приключение и нас ни отпишете. С щерка ми ставаме не по-късно от 6 сутринта, следователно и угасваме раничко  :lol:. Освен това, хич не ми се ще някой друг да слага децата по леглата, защото сме си изградили режим и ме е страх да не се развали. Не на последно място - нямаме баби, при които да заведем децата.

Между другото, канени сме на 4 сватби това лято  8O.

Боби, не се ли наспахте вече  :D?
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #100 -: Май 13, 2012, 18:50:45 pm »
В последния ден на седмицата се включвам да питам майките, преборили се с варицелата.
От сряда вечерта сме с шарка. Къпем се по 2 пъти с шампоана с овес на А-дерма. Не сме имали температура. Днес вече повечето от пъпките са с корички. Страхувам се обаче тези кори, да не бъдат "махнати" и да останат белези. Има доста по лицето.
Мога ли с нещо да подпомогна зарастването??



Яна,
ако детето си изчопли насилствено някои от коричките на пъпките, наистина има опасност, да останат белези. Ако успееш, да я убедиш, да не го прави, то тогава корите ще си паднат сами и няма да има белези. При моите деца има тук там по някое белече, но се надявам да се заличат с времето. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #101 -: Май 13, 2012, 18:57:57 pm »
ОХ, обяснявам, убеждавам, ама и докато спи и си разтърка лицето може да разрани някоя!
 :?
И в окото си има,сутрин залепва, дразни я, търка го, точно над него на веждата беше една от първите и големи пъпки, която също много я тормози.
Цялото и лице е посипано и колко ще го опазя не зная! :(
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #102 -: Май 13, 2012, 19:00:21 pm »
ОХ, обяснявам, убеждавам, ама и докато спи и си разтърка лицето може да разрани някоя!
 :?
И в окото си има,сутрин залепва, дразни я, търка го, точно над него на веждата беше една от първите и големи пъпки, която също много я тормози.
Цялото и лице е посипано и колко ще го опазя не зная! :(


Ох, така и при нас беше така. По целите лица, а за телата - да не говорим. Мажех с бялата микстура алба, че им облекчаваше сърбежа. Ами, както казах, останаха белези. После, можеш да третираш белезите с подходящ медикамент.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #103 -: Май 13, 2012, 19:10:32 pm »
дори и да не се чоплят коричките, пак ще останат белези.
ще изчезнат с годините.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #104 -: Май 13, 2012, 19:13:07 pm »
Приятели ме "изведоха" една вечер на ресторант, уж съм имала нужда. Беше ми притеснено, прибрах се късно, детето спа неспокойно, кукна в пет сутринта, и два дни бях като пребита. Скоро няма да повторя.

това е било чиста случайност. но ти си решаваш :)


Сигурно е така, но като не мога да се отпусна и да се порадвам на тези няколко часа, не си струва. Рано е още. А и аз съм малко гузна майка - още една българка на къра - и гледам всяка минута да съм с детето.

Днес в много страни се празнува денят на майката. Да са живи и здрави всички майки и да имат винаги най-хубавото - здрави деца!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #105 -: Май 13, 2012, 19:21:25 pm »
Тук сме! Времето в София ми е любимо, макар снощи да беше доста топличко.  Бях на пазар за памперси и съответно съм в шах, защото са ралзични. Сега ще видим какво сме купили. Купих някакви био пюрета на Хип, но детето не ги яде и плюска от нашата храна. Чичото за малко да даде на Ивана бира, понеже била полезна :-). А тя им събра очите, че ходи по сандали без чорапи и нямам съмнение, че съм обявена за безхаберна майка, ама зад гърба ми :-)
А и забравих - от двете коли, с които дойдоха да ме вземат, нито една няма закопчалки за колани отзад т.е. не можахме да закачим столчетата и само бебето беше в столче, а Ивана не. Ще се абонирам за темата за безхаберните родители, защото детето ми очевидно няма да влезне в столче в следващите 3 седмици, просто няма подобна кола. А малката ше е в столче, ама то как е хванато, не е истина.
elle22,какво ти наспиване, снощи в 3:30 и двете бяха будни, едната си играе, другата плаче. Вкарах я в банята в 4:00 и се разсея и после след около половин час заспа и в 9:00 отново кукуряк.  Пътуването беше малък кошмар, на връщане половината ръчен багаж няма да го мъкна. Освен това както включих инхалатора в контакта, хем с транформатор и той изгоря, та ни дадоха един на заем и успях да дам на детето лекарството. Обаче на нея климата тук и се отразява прекрасно - няма течащ нос, кашлицата почти я няма, само малко когато легне и въобще мисля, че както изглежда може няма да имаме нужкда от инхалации.
Хайде до скоро.

 


  
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #106 -: Май 13, 2012, 19:26:42 pm »
Добре дошла, Боби!

Извинявай, ама как със сандали и чорапи?!? 8O
Аз, когато съм със сандали, не си обувам чорапи, същото е и за децата! :wink:
А и на моите доста им се потят краката.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #107 -: Май 13, 2012, 19:30:54 pm »
А и забравих - от двете коли, с които дойдоха да ме вземат, нито една няма закопчалки за колани отзад т.е. не можахме да закачим столчетата и само бебето беше в столче, а Ивана не. Ще се абонирам за темата за безхаберните родители, защото детето ми очевидно няма да влезне в столче в следващите 3 седмици, просто няма подобна кола.

какви са тия коли? моят стар опел кадет е произведен 1990-та година, тоест 22-годишна кола е, и си има задни колани и закопчалки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #108 -: Май 13, 2012, 19:56:04 pm »
член от правилиника за прилагане на ЗДП :
Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически
неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:
д) за автомобилите, за които са предвидени, липсват или са повредени обезопасителните
колани или елементи за тяхното закрепване;
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #109 -: Май 13, 2012, 22:01:51 pm »
Боби, първо добре дошла. Второ - я им кажи на твоите мъже да ровят под седалките и зад облегалките. Това ако не са ги изрязали умишлено по някаква си причина - тогава просто си ги нахокай яко. На нашата кола много хубавичко бяха скрити, на мъжът ми бързичко ги изнамери.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #110 -: Май 13, 2012, 22:14:40 pm »
Боби, първо добре дошла. Второ - я им кажи на твоите мъже да ровят под седалките и зад облегалките. Това ако не са ги изрязали умишлено по някаква си причина - тогава просто си ги нахокай яко. На нашата кола много хубавичко бяха скрити, на мъжът ми бързичко ги изнамери.
Да Боби, Аз имам кола от 3 години и виждам,че на задната седалка има 3 закопчалки за колан пък имам само 2 колана, а то 3-я(по средата) бил под седалката.Ела се сети. Добре че свекъра ме светна. :oops: :D


*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #111 -: Май 13, 2012, 23:00:14 pm »
Това с прибирането на коланите под седалката си е чисто български и много популярен модел на тарикатлък. Моите и трите на задната седалка са си на мястото. Мърморят ми, като дудна, че пътници без колани не возя, но това е положението.

И днес, и вчера видях дете под 5 г. на предна седалка, без колан, направо нямам думи... няма оправия.

пп Никога не съм имала проблем да си оставя детето на майка ми, за да разпусна, но аз, явно, съм друг "модел" майка  :wink:
« Последна редакция: Май 13, 2012, 23:03:27 pm от Елфи »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #112 -: Май 13, 2012, 23:11:21 pm »
ОХ, обяснявам, убеждавам, ама и докато спи и си разтърка лицето може да разрани някоя!
 :?
И в окото си има,сутрин залепва, дразни я, търка го, точно над него на веждата беше една от първите и големи пъпки, която също много я тормози.
Цялото и лице е посипано и колко ще го опазя не зная! :(


В момента моята Кристина е с варицела, т.е. отминава и е на етап корички. До колкото знам има кремчета против белези, но аз към момента не мисля, че бих употребила. Една майка ми каза за някакъв, който и го носили от Гърция или Турция, ако искаш мога да питам как се казва този крем.
 Така като гледам над веждичката евентуално може да остане белег на Кристина, но предполагам ще изчезне с времето, съвсем малко е. Иначе на гръбчето има голяма рана, първата пъпка, която заздравя, ама дълбочка ми се вижда. Няма да е кусур.
И по главата има доста и големи. Като цяло хубаво се опъпчи детето.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #113 -: Май 13, 2012, 23:14:23 pm »
Боби, добре дошла:) Аз 2 часа ви чаках на варненското летище, вие да вземете в София да кацнете:)

Же май вече не е толкова тарикатлъка има и голяма доза незнание.

Ние като взехме колата (преди 6 години) на задната седалка нямаше нито един колан. Признавам не съм ги и търсила тогава а съм возила хора отзад, не да не съм:(. Месец преди да тръгна за София да раждам закарах колата в сервиза на Шевролет за да сложат коланите и изрично помолих да монтират трети ако са само 2:) Човека от приемната ме гледа и вика, елате сега да ви покажа нещо:) Вдигна (много трудно) задната седалка, изкара коланите и закопчалките и вика "возете си децата спокойно:)". Да де ама 4 години са стояли с найлоните под седалката.

Но да се водят деца на предната седалка пък и без колан направо е опит за убийство.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #114 -: Май 14, 2012, 02:05:19 am »
Извинявай, ама как със сандали и чорапи?!? 8O
Хе хе, права си, че като е по сандали се подразбира, че е без чорапи, но исках да го подчертая, понеже това им е проблема :-) и виж колко смешно съм го казала.

За колите- мъжът ми каза, че вдигал на баща си седалките и нямало. Не знам , аз не видях, защото отидох да се возя в друга кола и не съм гледала какво са правили. Май ще трябва аз да си вдигна седлаката да ги намеря. А за другата кола момичето не знаеше как да ги вдигне, но мъжът и и каза, че трябв ало да има. При всяко положение другата кола беше само, за да ме вземе, няма да ми ена разположение. Както и да е, ще се оправим някакси.

Лиско,да бях продължила до Ванра, таман щях да си имам и компания, понеже за Варненското летище продължи една жена, с която пътувахме от Хюстън. Тя също е с малко детенце, което също е ин витро,но не мисля, че пише тук


  
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #115 -: Май 14, 2012, 09:20:00 am »

И днес, и вчера видях дете под 5 г. на предна седалка, без колан, направо нямам думи... няма оправия.

Постой 10 минути пред някоя детска градина и гледай кво става. Имам познати, които имат столчета в колата, децата им сядат в тях, но не ги закопчават. 8O

За бабите - и аз в началото си гледах сама детето, без помощ. В отделни случаи майка ми идваше да гледа Алекс. Ами тичах си вкъщи в момента, в който майка ми се обадеше, че детето плаче безутешно, но когато открих гостуването при баба за ден, два, при възможност го практикувам. Апогеят беше миналата година - Алекс беше месец на море при баба си, докато дойде време и за нашата отпуска. Според мен, децата имат нужда също да се разнообразят. Моята дъщеря е супер щастлива като е при майка ми. Хем е в къща с двор, хем има и парк наоколо. Последно беше там за седмица, докато аз бях в болница и вече пита кога пак ще ходи.

Аз от варицела имам белези по лицето, но се виждат само при много голямо вглеждане, а от хеликоптер ич. :lol: