0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #100 -: Май 13, 2012, 18:50:45 pm »
В последния ден на седмицата се включвам да питам майките, преборили се с варицелата.
От сряда вечерта сме с шарка. Къпем се по 2 пъти с шампоана с овес на А-дерма. Не сме имали температура. Днес вече повечето от пъпките са с корички. Страхувам се обаче тези кори, да не бъдат "махнати" и да останат белези. Има доста по лицето.
Мога ли с нещо да подпомогна зарастването??



Яна,
ако детето си изчопли насилствено някои от коричките на пъпките, наистина има опасност, да останат белези. Ако успееш, да я убедиш, да не го прави, то тогава корите ще си паднат сами и няма да има белези. При моите деца има тук там по някое белече, но се надявам да се заличат с времето. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #101 -: Май 13, 2012, 18:57:57 pm »
ОХ, обяснявам, убеждавам, ама и докато спи и си разтърка лицето може да разрани някоя!
 :?
И в окото си има,сутрин залепва, дразни я, търка го, точно над него на веждата беше една от първите и големи пъпки, която също много я тормози.
Цялото и лице е посипано и колко ще го опазя не зная! :(
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #102 -: Май 13, 2012, 19:00:21 pm »
ОХ, обяснявам, убеждавам, ама и докато спи и си разтърка лицето може да разрани някоя!
 :?
И в окото си има,сутрин залепва, дразни я, търка го, точно над него на веждата беше една от първите и големи пъпки, която също много я тормози.
Цялото и лице е посипано и колко ще го опазя не зная! :(


Ох, така и при нас беше така. По целите лица, а за телата - да не говорим. Мажех с бялата микстура алба, че им облекчаваше сърбежа. Ами, както казах, останаха белези. После, можеш да третираш белезите с подходящ медикамент.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #103 -: Май 13, 2012, 19:10:32 pm »
дори и да не се чоплят коричките, пак ще останат белези.
ще изчезнат с годините.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #104 -: Май 13, 2012, 19:13:07 pm »
Приятели ме "изведоха" една вечер на ресторант, уж съм имала нужда. Беше ми притеснено, прибрах се късно, детето спа неспокойно, кукна в пет сутринта, и два дни бях като пребита. Скоро няма да повторя.

това е било чиста случайност. но ти си решаваш :)


Сигурно е така, но като не мога да се отпусна и да се порадвам на тези няколко часа, не си струва. Рано е още. А и аз съм малко гузна майка - още една българка на къра - и гледам всяка минута да съм с детето.

Днес в много страни се празнува денят на майката. Да са живи и здрави всички майки и да имат винаги най-хубавото - здрави деца!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #105 -: Май 13, 2012, 19:21:25 pm »
Тук сме! Времето в София ми е любимо, макар снощи да беше доста топличко.  Бях на пазар за памперси и съответно съм в шах, защото са ралзични. Сега ще видим какво сме купили. Купих някакви био пюрета на Хип, но детето не ги яде и плюска от нашата храна. Чичото за малко да даде на Ивана бира, понеже била полезна :-). А тя им събра очите, че ходи по сандали без чорапи и нямам съмнение, че съм обявена за безхаберна майка, ама зад гърба ми :-)
А и забравих - от двете коли, с които дойдоха да ме вземат, нито една няма закопчалки за колани отзад т.е. не можахме да закачим столчетата и само бебето беше в столче, а Ивана не. Ще се абонирам за темата за безхаберните родители, защото детето ми очевидно няма да влезне в столче в следващите 3 седмици, просто няма подобна кола. А малката ше е в столче, ама то как е хванато, не е истина.
elle22,какво ти наспиване, снощи в 3:30 и двете бяха будни, едната си играе, другата плаче. Вкарах я в банята в 4:00 и се разсея и после след около половин час заспа и в 9:00 отново кукуряк.  Пътуването беше малък кошмар, на връщане половината ръчен багаж няма да го мъкна. Освен това както включих инхалатора в контакта, хем с транформатор и той изгоря, та ни дадоха един на заем и успях да дам на детето лекарството. Обаче на нея климата тук и се отразява прекрасно - няма течащ нос, кашлицата почти я няма, само малко когато легне и въобще мисля, че както изглежда може няма да имаме нужкда от инхалации.
Хайде до скоро.

 


  
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #106 -: Май 13, 2012, 19:26:42 pm »
Добре дошла, Боби!

Извинявай, ама как със сандали и чорапи?!? 8O
Аз, когато съм със сандали, не си обувам чорапи, същото е и за децата! :wink:
А и на моите доста им се потят краката.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #107 -: Май 13, 2012, 19:30:54 pm »
А и забравих - от двете коли, с които дойдоха да ме вземат, нито една няма закопчалки за колани отзад т.е. не можахме да закачим столчетата и само бебето беше в столче, а Ивана не. Ще се абонирам за темата за безхаберните родители, защото детето ми очевидно няма да влезне в столче в следващите 3 седмици, просто няма подобна кола.

какви са тия коли? моят стар опел кадет е произведен 1990-та година, тоест 22-годишна кола е, и си има задни колани и закопчалки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #108 -: Май 13, 2012, 19:56:04 pm »
член от правилиника за прилагане на ЗДП :
Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически
неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:
д) за автомобилите, за които са предвидени, липсват или са повредени обезопасителните
колани или елементи за тяхното закрепване;
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #109 -: Май 13, 2012, 22:01:51 pm »
Боби, първо добре дошла. Второ - я им кажи на твоите мъже да ровят под седалките и зад облегалките. Това ако не са ги изрязали умишлено по някаква си причина - тогава просто си ги нахокай яко. На нашата кола много хубавичко бяха скрити, на мъжът ми бързичко ги изнамери.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #110 -: Май 13, 2012, 22:14:40 pm »
Боби, първо добре дошла. Второ - я им кажи на твоите мъже да ровят под седалките и зад облегалките. Това ако не са ги изрязали умишлено по някаква си причина - тогава просто си ги нахокай яко. На нашата кола много хубавичко бяха скрити, на мъжът ми бързичко ги изнамери.
Да Боби, Аз имам кола от 3 години и виждам,че на задната седалка има 3 закопчалки за колан пък имам само 2 колана, а то 3-я(по средата) бил под седалката.Ела се сети. Добре че свекъра ме светна. :oops: :D


*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #111 -: Май 13, 2012, 23:00:14 pm »
Това с прибирането на коланите под седалката си е чисто български и много популярен модел на тарикатлък. Моите и трите на задната седалка са си на мястото. Мърморят ми, като дудна, че пътници без колани не возя, но това е положението.

И днес, и вчера видях дете под 5 г. на предна седалка, без колан, направо нямам думи... няма оправия.

пп Никога не съм имала проблем да си оставя детето на майка ми, за да разпусна, но аз, явно, съм друг "модел" майка  :wink:
« Последна редакция: Май 13, 2012, 23:03:27 pm от Елфи »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #112 -: Май 13, 2012, 23:11:21 pm »
ОХ, обяснявам, убеждавам, ама и докато спи и си разтърка лицето може да разрани някоя!
 :?
И в окото си има,сутрин залепва, дразни я, търка го, точно над него на веждата беше една от първите и големи пъпки, която също много я тормози.
Цялото и лице е посипано и колко ще го опазя не зная! :(


В момента моята Кристина е с варицела, т.е. отминава и е на етап корички. До колкото знам има кремчета против белези, но аз към момента не мисля, че бих употребила. Една майка ми каза за някакъв, който и го носили от Гърция или Турция, ако искаш мога да питам как се казва този крем.
 Така като гледам над веждичката евентуално може да остане белег на Кристина, но предполагам ще изчезне с времето, съвсем малко е. Иначе на гръбчето има голяма рана, първата пъпка, която заздравя, ама дълбочка ми се вижда. Няма да е кусур.
И по главата има доста и големи. Като цяло хубаво се опъпчи детето.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #113 -: Май 13, 2012, 23:14:23 pm »
Боби, добре дошла:) Аз 2 часа ви чаках на варненското летище, вие да вземете в София да кацнете:)

Же май вече не е толкова тарикатлъка има и голяма доза незнание.

Ние като взехме колата (преди 6 години) на задната седалка нямаше нито един колан. Признавам не съм ги и търсила тогава а съм возила хора отзад, не да не съм:(. Месец преди да тръгна за София да раждам закарах колата в сервиза на Шевролет за да сложат коланите и изрично помолих да монтират трети ако са само 2:) Човека от приемната ме гледа и вика, елате сега да ви покажа нещо:) Вдигна (много трудно) задната седалка, изкара коланите и закопчалките и вика "возете си децата спокойно:)". Да де ама 4 години са стояли с найлоните под седалката.

Но да се водят деца на предната седалка пък и без колан направо е опит за убийство.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #114 -: Май 14, 2012, 02:05:19 am »
Извинявай, ама как със сандали и чорапи?!? 8O
Хе хе, права си, че като е по сандали се подразбира, че е без чорапи, но исках да го подчертая, понеже това им е проблема :-) и виж колко смешно съм го казала.

За колите- мъжът ми каза, че вдигал на баща си седалките и нямало. Не знам , аз не видях, защото отидох да се возя в друга кола и не съм гледала какво са правили. Май ще трябва аз да си вдигна седлаката да ги намеря. А за другата кола момичето не знаеше как да ги вдигне, но мъжът и и каза, че трябв ало да има. При всяко положение другата кола беше само, за да ме вземе, няма да ми ена разположение. Както и да е, ще се оправим някакси.

Лиско,да бях продължила до Ванра, таман щях да си имам и компания, понеже за Варненското летище продължи една жена, с която пътувахме от Хюстън. Тя също е с малко детенце, което също е ин витро,но не мисля, че пише тук


  
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #115 -: Май 14, 2012, 09:20:00 am »

И днес, и вчера видях дете под 5 г. на предна седалка, без колан, направо нямам думи... няма оправия.

Постой 10 минути пред някоя детска градина и гледай кво става. Имам познати, които имат столчета в колата, децата им сядат в тях, но не ги закопчават. 8O

За бабите - и аз в началото си гледах сама детето, без помощ. В отделни случаи майка ми идваше да гледа Алекс. Ами тичах си вкъщи в момента, в който майка ми се обадеше, че детето плаче безутешно, но когато открих гостуването при баба за ден, два, при възможност го практикувам. Апогеят беше миналата година - Алекс беше месец на море при баба си, докато дойде време и за нашата отпуска. Според мен, децата имат нужда също да се разнообразят. Моята дъщеря е супер щастлива като е при майка ми. Хем е в къща с двор, хем има и парк наоколо. Последно беше там за седмица, докато аз бях в болница и вече пита кога пак ще ходи.

Аз от варицела имам белези по лицето, но се виждат само при много голямо вглеждане, а от хеликоптер ич. :lol: