0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #60 -: Май 09, 2012, 16:16:46 pm »
жбрул, мерси за изофикса. Ако се били с първи такъв стол, имаш предвид кошница ли? Аз почти не съм виждала кошница с изофикс, сигурно защото се монтират обратно на посоката на движение и се ползват само година, а са доста по-скъпи. Така или иначе сега ще търся стол 1 и 2 група с изофикс. Но незнам може ли все пак да се монтират за кратко в кола без изофикс система, т.е. могат и с колани?

Ясно е че родителите решават дали да следват дадени правила или не, но не разбирам защо има да се подигравате на тези, които могат и искат да научат детето на основните стъпки към независимост- гърне, самостоятелно хранене и т.н. и какво лошо има в ученето изобщо. Явно специалистите са преценили че има подходящи срокове, които ако ги пропуснеш после става по-трудно, но и всеки си познава детето и собствените нерви и ежедневие за да прецени сам може ли, иска ли, така че няма нужда да се присмива, за да се почувства самият той по-добре.. (е, разбира се понякога има и наистина прекалени ситуации, които са смешни, но имам предвид препоръките на специалисти).

Лиско, смятам че Боби е права, дано това да е било най-сериозното  :goodluck:.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #61 -: Май 09, 2012, 16:29:49 pm »
Мармотче, мерси за инфото.
Аз все си мислех, че са отложили предучилищната от 5 години за по-натам.
Ние, принципно, сме се запътили към английско, където така или иначе ако е там на есен, Алекс ще е предучилищна, така че съм се настроила отдавна. Даже набор 2007, родени до 1 септември, тази година ще са първи клас в Англия.
Дано да са разработили адекватна учебна програма за децата тук.

Лиско, Гери, дано оттук насетне само добри новини да има!
« Последна редакция: Май 09, 2012, 17:27:31 pm от sia »
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #62 -: Май 09, 2012, 17:08:07 pm »
Лисе, радвам се за добрите новини!
Гери, дано се подобрява вече майка ти :bighug:

Ние се върнахме от лекар, писах в оценка на моториката, да не разводнявам: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47130.msg933168#new
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #63 -: Май 09, 2012, 17:42:20 pm »
Жбрул, и наш човек не познава гърнето.  :lol:
Обаче го гледам от няколко дни от време на време си подръпва памперса? Какво ли значи, време за гърне?

или време за следващия размер? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #64 -: Май 09, 2012, 17:46:38 pm »
Боби си има няколко такива фрази, които казва по детски.  Някои от тях са ми любими и за това не го поправям като ги използва  :oops:
Ще умрЕЯ от глад, Какво ще ядА са ми любими.

Боби е запален по волейбола и снощи гледахме мача България - Словения. Чух някъде към половин дузина вариции на Словения - Своления, Слонения, Свовения и т.н Сега с нетърпение чака да бием Сърбите тази вечер  :lol:

на тая възраст са още по-забавни, защото хем има още бебешко-детски окончания и времена, хем почват смешките с недочутите и криворазбрани "възрастни" думи и фрази, които вмъкват в речта си.

един нож - много ножИ
ти яде ли? да, вече ях.

сигурно сте чували за "рибляните"? а виждали ли сте картинка с дърво, къща и няколко "последователности" (така, между другото)? някой скоро да ви е скъсвал нервите, ама така - чак с ръце да ги хване и да ги разкъса на две парчета?

много смешно става със сложните времена - бъдеще в миналото и прочие...
« Последна редакция: Май 09, 2012, 17:48:16 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #65 -: Май 09, 2012, 18:33:09 pm »
Да ви питам нещо с дечицата на по 5 и 6 годинки - Симона е набор 2007, тази година навърши 5 и е втора градинска група. Какво следва на есен - трета група или предучилищна? Нали се коментираше, че предучилищната щяла да почва на 5г, въведе ли се такова нещо?

Следва трета група, която е предучилищна. От набор 2007 вече има задължителна 2-годишна предучилищна подготовка, т.е. 3 и 4 група в ДГ са двете предучилищни години.

Благодаря, Мармотче! Идеята е да стане задължително посещението на детско заведение от 5г възраст, а не че се измества нещо в обучението на детето с една година по-рано, правилно ли съм те разбрала? Т.е., ако едно дете си ходи на градина, на 5г и 6г изкарва съответно 3 и 4 група, които покриват предучилищната и на 7г е 1ви клас, нали така?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #66 -: Май 09, 2012, 18:36:23 pm »
Вени, понеже ми е много прясно, да ти кажа, че се убедих как негативната ми реакция я доведе до почти истеричен рев, като се напишка. Смених тактиката - обясних и демонстрирах, че просто сменяме гащите и ги перем. На втория ден вече приемаше нещата нормално. Пък и спря да пишка в гащите.
За говоренето са ти казали - ти не млъкваш, говориш, изреждаш всичко, което правиш в момента, всичко което ще правите. Сега сядаме на гърнето, мием го, мама се облича, после облича теб, отключваме, излизаме, заключваме, ще отидем първо ...., после .... И така, аз тъй или иначе не млъквам и ми беше лесно. После пробвай дали е запомнил новите думи. Например: минали сме покрай двор с цъфнал шибой, казала съм как се казва цветето. Следващия път я питам къде е шибоя, после как се казва това цвете. При нас сработи, но тя не е отказвала да говори, просто попълвах запаса от думи.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #67 -: Май 09, 2012, 18:38:02 pm »
Ох, Коки, сега те прочетох за Словенията :lol: Сладък Боби :)
Мона беше на едно зелено у-ще миналия месец в Сандански. Отиваме да я вземем с колата и тя с пристигането започва да разказва ли разказва - много развълнувана :) Последната вечер им организирали тържество, казали по микрофона да дойде Симона Симеонова и й дали две "грамотевици" :lol: Сега ще си ги рамкираме :)
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #68 -: Май 09, 2012, 22:44:30 pm »
jam, преди 2 дни минахме на следващия размер памперс. Възможно ли е да е пикочна инфекция? Яде си, няма температура.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #69 -: Май 09, 2012, 23:21:46 pm »
Вени, сигурна съм, че ще има голям скок в развитието на Ники, когато тръгне на градина. Стискам палци да го приемат още на следващото класиране!  :bighug:

Лиска, и аз се радвам много, че новините ви са окуражаващи! :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #70 -: Май 09, 2012, 23:39:02 pm »
Благодаря, Мармотче! Идеята е да стане задължително посещението на детско заведение от 5г възраст, а не че се измества нещо в обучението на детето с една година по-рано, правилно ли съм те разбрала? Т.е., ако едно дете си ходи на градина, на 5г и 6г изкарва съответно 3 и 4 група, които покриват предучилищната и на 7г е 1ви клас, нали така?

точно така.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #71 -: Май 10, 2012, 15:00:42 pm »
Мами от днес децата са на обща кухня :P ,и искам да питам мамите как процедират,как разделят порциите кое кога давате :ask:.
Благодаря Ви предварително :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #72 -: Май 10, 2012, 15:17:28 pm »
глейте кво им дават на дечицата в английските училища за обяд:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2142121/School-meal-shockers-Croquettes-ice-lolly-cucumber--lunch-pupils-captured-girl-9.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #73 -: Май 10, 2012, 15:53:48 pm »
глейте кво им дават на дечицата в английските училища за обяд:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2142121/School-meal-shockers-Croquettes-ice-lolly-cucumber--lunch-pupils-captured-girl-9.html


Горките деца!Ако е моето има да си стои гладно.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #74 -: Май 10, 2012, 16:01:05 pm »
Храната, сервирана на сина ми, не е по-различна. Започнахме с обяд, приготвен вкъщи, но се оказа, че детето не го докосва, а във времето, определено за хранене, не слуша и пречи на останалите деца. Тогава го записахме на "стол" /не е баш като българските/ и менюто им приличаше на това  :?.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #75 -: Май 10, 2012, 16:07:21 pm »
Бина, аз не взимам кухня, но около мен дават готвеното за обяд, десерта следобед, а супата за вечеря.

глейте кво им дават на дечицата в английските училища за обяд:
...
osi_12. Пицата ми се вижда ОК, царевица, краставица, ама останалото...
Лично аз не одобрявам подобно нещо, в смисъл не и като ежедневие, ако се случва веднъж месечно, или хайде седмично, е приемливо.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #76 -: Май 10, 2012, 16:17:09 pm »
elle22, аз се впечатлих предимно от количеството на храната. видя ми се ужасно малко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #77 -: Май 10, 2012, 17:01:22 pm »
И като количество, и като вид. Следобедната закуска в градината му беше 2 малки бисквити с лъжица фъстъчено масло, например.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #78 -: Май 10, 2012, 18:27:56 pm »
Направо си е малко.Димитър ще си умре от глад :oops:.
Иначе днес мина нашето първо тържество.Беше много весело,Митачо беше пате :)и като цяло доста добре организирано и проведено.Децата се забавляваха много :)

Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #79 -: Май 11, 2012, 17:31:43 pm »
Момичета, днес се натъкнах случайно на това и бях потресена:
http://www.razkritia.com/145529/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BD%D1%87%D0%BE/
Според вас дали е вярно или е някаква плоска шега?