0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #20 -: Май 07, 2012, 21:28:09 pm »
Вени, заведи си детето на специалист, за да си спокойна. Убедена съм, че нищо му няма на Ники, но за твое спокойствие не пречи да си провериш нещата.
Аз по принцип съм против безразборното влачене на децата по лекари за щяло и не щяло /имам предвид без основателна причина, за най-малкото/, НО, една майка познава детето си най-добре и когато тя счита, че нещо не е наред, има някакви съмнения и колебания, то смятам, че тя трябва да следва интуицията и майчиния си инстинкт. По-добре превантивно да се направи един преглед или консултация, отколкото после да си блъска главата и да се обвинява.
Знам, че на логопед се ходи най-рано на 3г., самите логопеди по-рано не приемат дечица, освен в някои случаи. Но, мисля, че дори и да са различни децата, то тия червени флагчета, дето ги знаем не са измислени от нищото. Ако една майка се притеснява, по-добре да вземе мерки навреме. То въпросът не е само в говоренето, има си тънкости, дето се вика, а това, че детето разбира и изпълнява команди не е гаранция, че всичко е ок. В никакъв случай не твърдя каквото и да било за конкретния случай, но напълно разбирам страховете на Вени и мотивите й да иска да заведе детето на специалист. Аз на нейно място бих постъпила по същия начин. Ако не дай боже има нещо, поне да се реагира на време и да се вземат мерки.
Вени, вярвам, че всичко с Ники е наред, с теб съм и стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #21 -: Май 07, 2012, 21:33:44 pm »
Жаси, от нас имате много стиснати палчета и пожелание безсънните нощи и терзанията да са били напразно!  :grouphug:
Аз съм се замислила също за туй гърне, у нас се подмотва едно, купено "за да свиква", в смисъл да престанат бабините тъпотии. Ама Илияна взе да проявява интерес, пробвах я веднъж, и от там при всяка нужда си го носеше. Обаче, от как съм на работа...от тате я е срам, с баба са нон стоп на вън. По празниците я загледах, като има нужда се подръпва, преди баня ако е гола директно си кляка където я завари... Та се чудя да я чакам ли да стане на някаква по-нормална възраст, да пробваме ли!? Все ми се вижда малка.

Аз чуденките ги споделих, но не ви се похвалих за моята нова най-добра приятелка. Имам си съдомиялна, мечтан помощник от дълго време, отпадна ми доста голяма част от домакинските задължения, благодарение на съпруга ми  :cheerleader:
« Последна редакция: Май 07, 2012, 22:06:33 pm от aditoo »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #22 -: Май 07, 2012, 21:56:37 pm »
Ади, ние ползваме гърнето по предназначение от 10 месечна възраст. За стискане и казване дума не може да става в момента, но като я сложа, знае какво да прави  :lol:. Пробвай я, според мен.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #23 -: Май 07, 2012, 21:59:36 pm »
Изпревари ме elle22   :lol:

Аз без да съм баба, не мисля, че слагането на гърне е тъпотия.
Никой не ме е подстрекавал, никой не ми е давал акъл.
Сложих ги на 8-9 месеца, два пъти в деня, веднага след сън,
както апропо всеки от нас прави, без амбиция да ги уча
или нещо такова да махам памперс.
Спонтанно си направиха режим и трябва да ви кажа, че след 10 месеца
сме имали не повече от 30 тина наакани памперса...за всеки.
Нищо не е било на сила, никога, просто свикнаха с това.
Но е факт, че започнаха да си казват на 2 и половина и двамата!
Преди това го правеха със жест!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #24 -: Май 07, 2012, 23:08:03 pm »
Жаси, надявам се страховете ти да се окажат неоснователни, заведи Ники на специалист щом това ще те успокои. Не искам да се повтарям и аз, но виждам много неща от поведението на Ники и при Дара на неговата възраст. На 2 и няколко месеца ми се наложи да остана няколко дни сама на морето с нея..е нЕма такъв кошмар. Изобщо отказваше да общува с деца на нейната възраст и когато някое се приближеше да се запознаят започваше да пищи, че щели да й вземат колелото, количката или някоя друга "скъпоценна вещ". Освен това и все още някои думи й ги разбирам само аз. Аз обаче не се притеснявам изобщо...Виж бабите са друга работа. 8) Майка ми докато дуднеше "Ама това дете що не говори" сега еМ "Ама много говори това дете", та няма оправия, да знаеш :lol:
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #25 -: Май 08, 2012, 07:45:12 am »
Изпревари ме elle22   :lol:

Аз без да съм баба, не мисля, че слагането на гърне е тъпотия.
Никой не ме е подстрекавал, никой не ми е давал акъл.
Сложих ги на 8-9 месеца, два пъти в деня, веднага след сън,
както апропо всеки от нас прави, без амбиция да ги уча
или нещо такова да махам памперс.
Спонтанно си направиха режим и трябва да ви кажа, че след 10 месеца
сме имали не повече от 30 тина наакани памперса...за всеки.
Нищо не е било на сила, никога, просто свикнаха с това.
Но е факт, че започнаха да си казват на 2 и половина и двамата!
Преди това го правеха със жест!

Не съм искала да засегна никого, съжалявам ако е така. Изразих се с "бабини тъпотии", защото Илияна беше на 3 месеца, когато започнаха, когато стана на 5 купих гърне, просто за да ме оставят на мира ;) Аз съм ни така, ни така, в смисъл хем ми се ще да го ползваме вече по предназначение, хем ми се ще ако ще се ползва да махаме памперсите, но пък ме е шубе да не е прекалено малка и да се изплаши, личните ми наблюдения сочат, че става по-зле...
 

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #26 -: Май 08, 2012, 08:17:56 am »
Адито, използвах думите ти, точно защото виждам, че те притискат!
Махни ги, не ги слушай, лудост е да се махне памперс на дете на 9 месеца.
Виждала съм една майка на какво подложи детето си, ами без коментар!

Аз мисля, че човек ако желае може да опита,
и само ако детето позволи да ползва тази свещена вещ!
Или пък както Митака и Златото на Барбарона сами показват,
моя мишок дори ми казваше "МаХи го, махи го!" и дърпаше с жест!
А пък и на тема сварени тестиси съм доста предпазлива,
така че много бързо взех решение.
Нашите майки не са имали памперси и само си представи
какво пране е било, това е подсъзнателно останало при тях!
Спомена от досадното пране, да не говорим за бабите ни,
който и перални не са имали!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #27 -: Май 08, 2012, 10:00:18 am »
Добър ден.
Темата за гърнето и махане на памперса ми е на дневен ред. Първите 2 дни 4 пъти прах гащи + няколко подканяния и съвсем се бях отчаяла. Моето дете от 11 месечна възраст си ползваше сутрин гърнето - заслугата е на баща ѝ. Режима ѝ беше - събуждане, мляко, акане, миене. И той решил, вместо да се омазва, да я слага на гърнето. Така си и свикна. На около 2 години вече ми мрънкаше „бои акуту, дай гинету“, но само за голямата работа. Сега е с памперс само при сън. Но още не казва, или на 2 дни каже веднъж. Каним се и стиска навън. Чакам да почне да казва винаги, или направо да си сяда на него - на достъпно място е и гащите може да ги сваля сама.
Вени, щом те притеснява нещо - консултирай се. Детето има нужда от спокойна майка.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #28 -: Май 08, 2012, 10:00:53 am »
Мише, аз също съм чувствителна на темата, ама не знам какво да го правя моето диване. От гърнето пищи като че го колят и не иска да седне. Опитах да пищка прав-пак не иска. Направи го веднъж и край. Приемам съвети всякакви.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #29 -: Май 08, 2012, 10:05:57 am »
Здрава и усмихната седмица на всички деца и майки!!!

Аз съм в очакване на баба Шарка! :? Групата ни пак е с карантина!  :(
Вчера отново беше активирала и алергията, та се чудех какво да я правя! Днес слава богу е по-добре!

Стефи преди беше писала, аз потвърждавам - някои деца не искат гърнетата. Пробвайте с приставка за голямата тоалетна! Има от хубави - по-хубави! :wink:

Новини от Гери?!?
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #30 -: Май 08, 2012, 10:18:48 am »
Стефи преди беше писала, аз потвърждавам - някои деца не искат гърнетата. Пробвайте с приставка за голямата тоалетна! Има от хубави - по-хубави! :wink:
Ммм, да. Боян не е ползвал изобщо гърне, въпреки че имаше няколко. Той не искаше да сяда, аз мислех че не му е удобно и купувах друго  :lol: Топлих го със сешоар, да не му е студено на дупето - без успех. Но като взех приставка свали памперса много бързо. Сам си я слагаше, сам си я махаше.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #31 -: Май 08, 2012, 11:46:41 am »
Привет и от мен!

Вчера се канех да пиша с добри новини, че майка ми я местят от интензивно в неврохирургия, но уви сутринта е получила гърч. На скенера било всичко добре, а гърча бил от електролитен дисбаланс и така наречения "безвкусен диабет", това трябваше да ме успокои, ама хич не ми е спокойно. На всичкото отгоре, точно сега ми се събират едни празници, а на мен не ми е до празнуване... Дано днес дойдат добри новини следобед...

Иначе утре Ели ще е калинка в детската градина. Довечера ще шия точките на една червена поличка. Научила е на всички деца репликите и не пропуска да ги рецитира на всеки който звънне по телефона или дойде да ни види. А в четвъртък е концерта и по народни и латино танци.

Жаси, дано се окажат напразни притесненията. По едно време и аз си мислех, че Стефуняка има симптоми на аутизъм - той до към 2 години и няколко месеца, си биеше главата в леглото и където му падне (когато не беше на кеф или му се спеше), с ръка също се удряше. Проговори на 2 години и 2 - 3 месеца, преди това само "мама" викаше, сега не можеш да му затвориш устата. Цветовете, сега ги учи, на 3 години, но и Ели на 3 ги научи. Все пак ако смяташ, че има регресия го заведи за свое собствено успокоение.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #32 -: Май 08, 2012, 15:09:31 pm »
Гери  :bighug:

Яне, да я нацелуваш русокоска, аз едва дишам от тези пухове...
Дарт Вейдър пасти да яде, такова съм хриптяло!

Шаноарче, щом не иска, това е знак стоп...
Пробвай с дъска, те само знаят какво им е в главиците!
При нас спомогна това, че те бяха готови в най-голямата жега
или по-скоро тогава им е било топло и некомфортно, изчакай юли/август!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #33 -: Май 08, 2012, 17:15:09 pm »
Наше Чудо засега не ще да се запознава с гърнето  :lol: Седна само един път за минутка. И напикан си ходи вчера следобяд без да му дреме  :wink: Та може да е само един ден проба, но засега оставям гърнето настрана! Пак ще пробваме след седмица-две!
А аз да го поФаля, че днес с баба си ходили в детската градина тук в село и на нашичкия му харесало страшно много! Очарован бил, ял портокали с децата, седял на пейката, на столчетата... Абе, чувствал се чудесно! После ходили с баба си да пеят. Т.е. бабите пеят /тук имат една групичка/, а Злато го давал танцьор  :lol: Вдигнал ръцете, кълчи дупето ииииии кеф! И като се прибрали, даже не успял да яде - направо за минутка заспал  :lol: А мама беше в градска известно време  :wink:
Лелееееее, порастна ми "бебето"  :? Кога - не разбрах?!?!?!?!?  :lol:

Пожелавам здраве и спокойствие на всички ви!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #34 -: Май 08, 2012, 18:50:44 pm »
Привет и от мен,
Жаси, за всяка майка това са големи страхове, особена като слушаме колко много момчета имат такива отклонения. Обаче за удрянето на главата (да, изглежда ужасно) съм чувала и чела, че това е начин за някои деца за освобождаване от стрес, успокояване или инат.

Ади, на нас педиатърката още на 10 месеца ни каза да опитваме с гърнето. Ясно е че порано няма как да стане, но си е време определено, въпреки че тук бях чела как било рано преди 2 години. Ние засега имаме попадения само с пишкането, акането е по няколко пъти на ден и не мога да го хвана  :?

Аз да питам някои има ли столче за кола с изофикс и какво ви е мнението за тях. Виждам, че доста са скъпички, освен че са безопасни, бързо ли става инсталирането в сравнение с другите..??
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #35 -: Май 08, 2012, 20:48:48 pm »
Влизам само да ви благодаря за мненията, не веднъж съм го казвала, но пак ще го кажа много са ценни за мен и много държа на тях! Благодаря ви момичета. Аз съм в малка емоционална дупка, но няма да ви занимавам с глупости, само споделям че да ме извините за неадекватното в последно време поведение!

Гери, чакаме новини, но да са добри, моля! Жаси, за теб се отнася абсолютно същото! :grouphug:

*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #36 -: Май 08, 2012, 21:55:08 pm »
Привет :)

Като чета, май съм от малкото нямащи желание да се пробват с гърне скоро, пък явно се водим и позакъснели... :lol: Ще си я кара на памперси моят човек още доооста време, поне докато не е в състояние с жест, или с дума да ми каже, че нещо му се прави. Иначе - не виждам никакъв смисъл - хем памперси, хем клечане на гърне и я свърши нещо, я не го свърши и ако го свърши там - повече ще е съвпадение... :? Та за мен - излишна хамалогия на този етап и без гърне - имам си достатъчно "занимавки".

Жаси, убедена съм че Ники си е съвсем ОК, но го заведи където прецениш за нужно, че да ти го кажат хора с нужните компетенции и да се успокоиш ти. Относно тези неща - считам, че от няколко излишни прегледа - вреда няма за никого и по-добре това, отколкото един пропуск от който би могло да има негативни последствия.

Барбаронче, Дани явно отказа АМ и вече спрях да го забърквам. Детегледачката му ме посъветва да пробвам някакво "Нестле джуниър" като финална мярка и ако не стане - ще я кара без мляко. Т.е. без мляко на прах де, с другото - не мисля че ще има проблем.

Гери, дано само добри новини има вече за майка ти и повече такива случки да не ви се случват!

sami123 Първото столче на Дани беше с изофикс-база. Изключително е стабилно, доста по-голяма сигурност за детето според тестовете, никакъв шанс за грешка при монтаж. Ако често го вадиш, или местиш от една кола в друга - да, много по-удобно е такова, отколкото столче прикрепяно с колан. Щракваш едно копче -  вадиш, щракваш пак и е монтирано, когато се ползва база. Ако закачаш директно за изофикса на колата - пак става толкова лесно и бързо. Аз сегашното му го взех за монтаж с колана на колата /столчето има собствени 5-точкови колани/, защото ми харесаха другите му характеристики, пък и не го демонтирам никога, та не ме бърка. Ако трябваше да го местя обаче - щеше пак да е с изофикс-база. Та от гледна точка на удобство - със сигурност е много удобно с изофикс, от гледна точка на сигурност - също е по-добре по някои параметри. Според мен си заслужава "някой лев отгоре".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #37 -: Май 08, 2012, 22:10:19 pm »
Jbrul, как ще си закъсняла? Че моята мома след седмица ще стане на 2,5. И чак сега свалихме дневния памперс. На вашата възраст не исках и да чуя. То само нерви и за нея и за мен. Аз ще я дебна и слагам на гърне през 20 минути, тя ще се сърди .... и цялото това, понеже някой решил, че трябва да се „учи“. Ай нема нужда, аз детето си да бъде човек (в чисто физичния смисъл) нямам намерение да уча. То хората сякаш се чувстват добре като учат, Мини правилно казва дресират„ децата си. Наскоро една приятелка каза, че трябвало вече да ѝ обяснявам роднинските връзки. Що не ми стана ясно, така или иначе ще ги разбере. Пък ако не знае, че чичо ѝ е брат на баща ѝ, та чудо голямо. Аз наблягам на „добъ ден“, „багуая (благодаря)“, „доиждани“ и „ека аута“. Последното е хит сред продавачките из махалата и пазара до нас.
Но аз смятам, че сега е баш момента да свикне.
Гери, само добри новини да чуваш за майка ти.
*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #38 -: Май 08, 2012, 22:17:09 pm »
Жаси, сигурна съм че всичко с Ники ще е ОК, но заведи го на специалист ако ще се почувстваш по-спокойна. Разбирам те напълно, аз пък се притеснявам, че малчо не седи стабилно, не иска/не може да се обръща от корем по гръб и обратно и мисля да го водя на невролог.Заради което си изпросих една лекция от свекитата, че съм се побъркала и всичко си е наред с детето, а таткото каза че ще ме води мен на психиатър  :lol: :lol:
Ама какво да правя, като се притеснявам  :oops: поне за мое успокоение ще отида( ако ме пуснат де  :D :D

Pesheck, какво означава това „ека аута“.??? :)


*
Re: Седмична тема 07.05. – 13.05.
« Отговор #39 -: Май 08, 2012, 22:22:15 pm »

Pesheck, какво означава това „ека аута“.??? :)
На мен ми звучи като "лека работа" :D