0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #320 -: Август 05, 2012, 00:27:26 am »
Момичета,
след почти 4 седмично пребиваване е БГ  и 22 часово пътуване с кола, се добрахме в къщи :).
Бяхме 1 седмица в Албена, хотел Елица, само да кажа, че НЕ го препоръчвам.

Поздрави

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #321 -: Август 05, 2012, 01:13:08 am »
Албена, не знам, не споделяш какво точно те е разочаровало в "Елица". Ние сме били с дете/деца в съседния Мура. Били сме и в два други хотела в Албена. Оставам си фен на Албена. Догодина пак ще сме там (надявам се) на AI.

Тази година направихме малко грешен избор - етнографски комплекс Чифлика Чукурово. не го препоръчвам. Не е подходящ за деца, защото има много необезопасени места из комплекса; а и до там накрая, последните метри, няма път! 8O така че, си трошиш колата и нервите. Ходехме на плажа в Албена, но пътят до там (не целият, а един участък) е ужасен. Нощувките в комплекса са много евтини, но в стаите не е чисто и никой не влиза, дори боклука да ти изчисти! Няма разнообразно меню за закуска, а само един вид закуска, който всеки ден е различен (например, един ден милинки, друг ден - домашна баница). И винаги към закуската има чай. така се получава, че като си поръчаш кафе и мляко за децата, си го плащаш. В механата си е скъпичко, но вечеряш там, защото няма на къде. Иначе, кухнята бива. Имат добър басейн, но с малко на брой шезлонги около него. ...
НЕ ходете в Чукурово с деца.
« Последна редакция: Август 05, 2012, 01:15:00 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #322 -: Август 05, 2012, 03:11:47 am »
И аз не препоръчвам ето този хотел в Гърция ръкав Касандра.
http://balkantourbox.com/index.php?m=729&i4=1242&lang=1&state_id=11&type=2
В никакъв случай не отговаря на 4 звезди.
Стаите не са така както изглеждат на снимките.Всичко е старо.Чисти се всеки ден, но е мръсно.В стаята тоалетната ни не беше дезинфекцирана.За 5 дни ни смениха само веднъж кърпите.
Имаше мравки и не можеше да се остави никаква храна извън мини бара.Климатика духаше само на топло.Затова спахме на отворени прозорци и беше много шумно.Денонощно има движение по пътя и ако си в стая без изглед към морето се чуват колите.Пълно е с румънци, македонци и сърби и тук таме с някой прецакал се българин.Общо взето е лудница.Стените са толкова тънки, че чувах всяка дума на комшиите.Храна беше еднообразно, но горе долу добра.До плажа се слиза с лифт има и стълби, но е кошмарно да ги катериш и се чака много.
Плажа наистина е хубав, но е малък и има недостиг на шезлонги и чадъри.
Интернет има само във фоето и той се заплаща.
Честно казано съжалявам, че си похарчих глупаво парите за тази почивка.
В Слънчев бряг за същата сума си изкарахме супер.Нямах никакви забележки.
« Последна редакция: Август 05, 2012, 03:14:16 am от tanj74 »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #323 -: Август 05, 2012, 08:30:09 am »
И ние се завърнах ме от Албена и ние като синьо кокиче догодина,пак там :P
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #324 -: Август 05, 2012, 09:41:16 am »
http://www.complex-diana.com/
бяхме за две нощувки в този комплекс- дестинацията е хубава- Родопите, прекрасна природа, много приятно за летните жеги
комплекса е правен със желание и е уреден добре, стаите не са луксозни, но са напълно достатъчни да се почувстваш приятно
ходят много семейства, предимно с малки деца
има басейн- голям и детски, не много големи и двата, но ние не стояхме там много
лятната градина и комплекса са със свободен достъп и ходят и не само настанени нощуващи
от кухнята не останахме очаровани /макар, че аз например ядох само салати/, но и малкото неща които поръчахме не бяха особено вкусно приготвени
освен това е скъпа
закуската, която влиза в цената на нощувката е мекици или пържени филийки /по 2 броя/ с айран/чай
общо взето- не бих повторила
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #325 -: Август 06, 2012, 01:00:45 am »
Албена, не знам, не споделяш какво точно те е разочаровало в "Елица". Ние сме били с дете/деца в съседния Мура. Били сме и в два други хотела в Албена. Оставам си фен на Албена. Догодина пак ще сме там (надявам се) на AI.

Тази година направихме малко грешен избор - етнографски комплекс Чифлика Чукурово. не го препоръчвам. Не е подходящ за деца, защото има много необезопасени места из комплекса; а и до там накрая, последните метри, няма път! 8O така че, си трошиш колата и нервите. Ходехме на плажа в Албена, но пътят до там (не целият, а един участък) е ужасен. Нощувките в комплекса са много евтини, но в стаите не е чисто и никой не влиза, дори боклука да ти изчисти! Няма разнообразно меню за закуска, а само един вид закуска, който всеки ден е различен (например, един ден милинки, друг ден - домашна баница). И винаги към закуската има чай. така се получава, че като си поръчаш кафе и мляко за децата, си го плащаш. В механата си е скъпичко, но вечеряш там, защото няма на къде. Иначе, кухнята бива. Имат добър басейн, но с малко на брой шезлонги около него. ...
НЕ ходете в Чукурово с деца.

Кокиче, отговарям конкретно.
1. Хотела по наше наблюдение беше доста занемарен.
- леглата ни бяха явно още от по татово време, на дървени крака, които при всяко обръщане се люлееха,/ Леглата бяха долепени , та се налагаше вечер да ги раздалечаваме, за да не се люлеем взаимно.
- тоалетната чиния се клатеше още като пристигнахме, впоследствие се досчупи
- мивката беше запушена.
- външните тоалетни, зад ресторанта, не се заключваха /повредени ключалки/, смърдяха отвратително, вратите бяха изгнили, приличаха си точно на едновремешните градски кенефи.
2. не достатъчно добра организация
- на обяд ставаха километрични опашки за храна. Нали се сещате с две малки, почти заспали деца след плажа, какво е удоволствието....
- по баровете, непрекъснато нещо беше свършило, я чаши, я лед, я не работеха автоматите за кафе и вода.

Храната беше доста разнообразна, но някакси, недонаправена - баниците недопечени, клисави и т, н.
 Проблем беше да се намерят отвън места за сядане на сянка.

Стаята прекалено малка, едвам се разминавахме между леглата и шкафа...
И още неща , няма нужда изброявам по-вече, мисля.
Имаше и доста добри неща.

По същото време едни приятели бяха в х-л Гергана, там нещата явно са по-различни, защото те нямаха горните оплаквания.

Явно си е до хотел.
« Последна редакция: Август 06, 2012, 01:05:40 am от albenanedelcheva »

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #326 -: Август 07, 2012, 11:55:25 am »
Тази година направихме малко грешен избор - етнографски комплекс Чифлика Чукурово. не го препоръчвам. Не е подходящ за деца,
НЕ ходете в Чукурово с деца.

За съжаление вече направихме резервация точно за там, че и платихме дори...



*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #327 -: Август 07, 2012, 13:52:57 pm »
Здравейте,

Ние бяхме на море в местост Узунджата над Приморско. Изкарахме супер. Бяхме си наели къща за 4 семейства. Името на къщата е Калина Ивелина. Не е луксозна, но си имаше всичко необходимо и собствениците са много мили хора. Те не живеят там и не са ни пречили изобщо.. Беше много чисто и бяха заредили къщата със сапуни, тоалетна хартия, олио, оцет, одеяла, кърпи и подобни. Имаше много посуда, което ни беше много важно, понеже готвехме за 14 човека. Има си барбекю и средно голям озеленен двор. За децата беше много хубаво. Играха си на двора на воля. Единственият минус беше, че в самото Приморско има само един магазин с нормални цени и адски трудно се спира пред него. Изобщо Приморско е доста претъпкан и скъп курорт. На плаж ходехме на Перла. Много е хубаво там. Заведенията не струват и са скъпи. Но, морето и плажа са страхотни. :)


Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #328 -: Август 07, 2012, 18:47:39 pm »
Тази година направихме малко грешен избор - етнографски комплекс Чифлика Чукурово. не го препоръчвам. Не е подходящ за деца,
НЕ ходете в Чукурово с деца.

За съжаление вече направихме резервация точно за там, че и платихме дори...

Неда, да позная ли? Випоферта?
Дано пък на Вас да Ви хареса! Може да не сте толкова претенциозни, колкото мен. А и дано колата Ви да е 4 х 4 :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #329 -: Август 08, 2012, 11:34:29 am »
Някой да има впечатления за Сънсет Кошарица до Слънчев бряг... ще сме 3 семейства евентуално 2-те от които сме с по 2 деца и ми се вижда че имат доста удобства но някой ако има лични впечатления ще съм благодарна да сподели!
ето линк:
http://www.travelgate-bg.com/i.php/ALL%20INCLUSIVE%20%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/view.html?oid=83449
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #330 -: Август 09, 2012, 11:10:13 am »
Оше един завърнал се от Албена /хотел Добротица/ и доволен. Бше ни трета година в комплекса, втора в този хотел и май догониа ще потретим в него. Сега се оглеждам за оферти през септември на южното Черноморие, че да не бием толкова път. Мислим евентулано за 3-4 дни тогава да отскочим, живот и здраве. Някой да е бил в Синемероц в "Белла Виста бийч клуб"?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #331 -: Август 09, 2012, 14:52:40 pm »
Имам намерение следващия път да хванем посока Белоградчишките скали
Влязох да прочета мнения за станцията на МС в Слънчев бряг, че да знам за догодина и започнах отзад напред. Затова ако някой вече е писал за Магурата, съжалявам че се повтарям.
Аз не бях ходила там и затова организирах един уикенд (така и така имахме път натам).
Сутринта тръгнахме от София, минахме през едното село, през другото (откъдето взехме и децата) и тръгнахме за Магурата. До там пътят е ремонтиран, няма дупки, но е тесен и не е магистрала.
Малкото септември ще стане на 4.

Магурата
Първо на пътни знаци по пътя не е много добре да се разчита (всичките са обрасли). Така че проучете малко по-подробно маршрута и предвидете половин час за лутане. Групите влизат в и 30 минути (15:30, 16:30, 17:30 май е последната). През седмицата няма екскурзовод, така че събота и неделя са по-добрия избор. Вътре е студено (12 градуса). Моят, малкият с дълъг панталон, тениска с дълъг ръкав и жилетка целия трепереше. Освен това е плъзгаво, ама много плъзгаво. Речно корито е, мокро и камъните са излъскани, така че не пробвайте да вкарате децата с джапакни. Иначе на Малчо му беше много интересно. Хич не усетихме кога мина един час. Вървеше с групата, плътно до мен и не се е обадил да мрънка за нищо. Даже не другия ден искаше пак да ходим.
Има такса - нормална - около 3 лева и после още по 2 лева трябват за влакче. Има и печат за 100-те национални туристически обекта. Вътре се стои 1 час.

Следващият ден отидохме до Белоградчик - крепостта. Намира се на една скала, но не е стръмно. Малкото си вървеше заедно с нас. Аз мислех да не ходим с него чак до края, но той си поиска. Там няма сенки и нас ни напичаше ужасно. Била съм там през септември и беше много приятно. Има си стълби нагоре. Не са много обезопасени, много са стръмни, но за ръчичка е нормално. И пак е добре да не са по джапанки. Има големи площи, на които могат да тичат децата, но все пак са скали и крепост.
Пак има такса около 3 лева. И в крепостта едва ли сме стояли повече от два часа.
Скали има и в центъра на Белоградчик. Без да слизате надолу по стръмното, а само в едно лятно кино - там са идеални за снимки... и за падане, ако някое дете се накатери. Няма такса и половин час е достатъчен.
Освен това в центъра се опитаха да ни рекетират - един мангал ни искаше пари за колата (уж за паркинг). Ние не му дадохме, а казахме че колата е застрахована и да внимава. И всичко става пред полицейския участък... Там има знаци по улицата и лесно се открива крепостта.

Миналата година ходихме в Леденика. Не вкарах мъничкия, само големия. В Леденика не е толкова хлъзгаво. По-студено е и е малко по-стръмно. Догодина ще заведем и Малчо, определено. За тази не зная дали ще му дойде реда. Пак има такса и пак такава. Влиза се и се излиза от едно и също място и не трябва влакче.

Освен това и при двете пещери има място за паркиране и не се плаща за паркинг.

В тази посока е и крепостта баба Вида във Видин. Не съм водила децата, но на мен на времето ми беше интересно, широко с много място за тичане...

Ако нямате баба в района - всичко може да се види и за един уикенд. В района на Белоградчик има много къщи за гости.
« Последна редакция: Август 09, 2012, 14:55:34 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #332 -: Август 09, 2012, 14:54:39 pm »
Ние ще ходим в комплекс "Блу ориндж" близо до Созопол. Моя колежка се върна вече и каза, че е изключително добро за семейства с малки деца. Единствен недостатък - голямото ядене, от което се връщаш понаедрял :wink:

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #333 -: Август 13, 2012, 11:24:58 am »
От един друг форум се подсетих да напиша, че в Магурата има затворени зали. Тази с прилепите и тази със скалните рисунки. Толкова много ги рекламират, а накрая затворени. Бях казала за тях на големия и той остана доста разочарован.
Защо ги правят така тези работи?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #334 -: Август 13, 2012, 14:03:22 pm »
Тамара, затворени са заради недобросъвестни посетители :?. Луди колкото щиш, драскат, пипат... а това е световно наследство, така ще се запази НО пък няма да се вижда  :lol: дано след време хората имат повече съвест.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #335 -: Август 14, 2012, 07:39:55 am »
Някой да има впечатления за Сънсет Кошарица до Слънчев бряг... ще сме 3 семейства евентуално 2-те от които сме с по 2 деца и ми се вижда че имат доста удобства но някой ако има лични впечатления ще съм благодарна да сподели!
ето линк:
http://www.travelgate-bg.com/i.php/ALL%20INCLUSIVE%20%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/view.html?oid=83449

Бяхме там в началото на септември миналата година, заедно с Мини и фамилия  :D. Комплексът е хубав и чист, апартаментите също. Ресторантът не е голям, но готвят вкусно. При нас на втория ден се оказа, че единствените туристи сме ние и ни предложиха да ни приготвят каквото пожелаем от менюто, тъй като нямаше смисъл от блок-маса за 4 възрастни и 3 деца. Има един голям басейн, другите са малки, пред всеки блок, но могат да се ползват всичките. На мен водата ми беше студена и така и не се потопих. Единствен проблем бяха тези 6км /че и повече/ до плажа. Ние ходехме преди обед в Несебър или Слънчев бряг. Ако не се съобразявахме с часове за хранене, може би нямаше да има проблем, но се случваше докато пристигнем да стане време да се връщаме. Аз лично на този етап не бих повторила почивка там точно по тази причина. Тази година избрахме Албена, хотел Добротица. За втори път сме в комплекса, за първи в този хотел. Много сме доволни, най-вече от местоположението, морето и плажа. В самият хотел също всичко беше наред, но аз лично смятам, че цената, която се плаща, е висока за предлаганото.
     
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #336 -: Август 15, 2012, 23:44:24 pm »
Мами препоръчайте къде ще е удобно за почивка с деца в Троянския балкан
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #337 -: Август 16, 2012, 14:09:24 pm »
бина, веднага ти отговарям: Вила Тера Верде в с. Орещак. Има кухненски помещения напълно оборудвани за готвене/хранене. Разбира се в селото има и ресторанти (последно видях в сайта на Тера Верде, че предлагат кетъринг от всички заведения наоколо). Между двете сгради има обширна тревна площ, вече има и водна пързалка с басейн (ние когато бяхме още беше в проект). Наблизо е Троянския манастир, един музей има с препарирани животни от живково време), самият Троян на мен също ми хареса - има много приятни кафенета. На връщане към София минахме и през пещерата Съевата дупка. Имаше по път и една ферма за щрауси, но я пропуснахме. Това беше лятото на 2010г.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #338 -: Август 16, 2012, 16:05:55 pm »
Аз мога да препоръчам това местенце,били сме там през зимата,но смятам че и лятото ще е хубаво

http://skalen-kat.tryavna.biz/
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #339 -: Август 27, 2012, 11:36:24 am »
От снимките изглежда