0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #180 -: Март 16, 2012, 17:47:52 pm »
простете, ще ви върна на политическа вълна, ама министър юрист  8O що за лудост

освен това, 32-годишна - с "богат" управленски опит.

спокойно, господа офицери - корабът потъва по график!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #181 -: Март 16, 2012, 17:50:26 pm »
Жената работи с размах, бе. Какво разбираш ти, аз или ... то май който и да е друг.
За термометрите - имам 1 дигитален/електронен не знам кое е точно и какво е разликата. Ами показва си 5 за 6. Това като съм го сравнявала с живачния. А живачни имам 2. Най-голямо доверие имам на ръката си. Не мери с точност до десета, но и не мисля, че ми е нужно. Знам кога е над 37, кога е около 38 и кога е около или над 39. Това последното е било само веднъж. При по-висока температура Ники и без това е сънлива и отпаднала и спокойно меря с живачния. Свещичка Ефералган ни спасяват положението за сега. М/у другото и за себе си винаги знам, когато Т ми мине 37 градуса, пак проверено неведнъж.
Днес си направихме дъъъълга пешеходна разходка и освен по пазара, влязохме и във всеки магазин по пътя ни. Крайното салдо е - 1 ябълка, 1 бонбон, 1 маслина без костилка и 1 Барни. :lol: Понеже я уча да пожелава добър ден, довиждане и лека работа.
Оздравявайте всички, че идва топлото време вече!

спокойно, господа офицери - корабът потъва по график!

п.п. Само ... дали ще има вода за всички.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 17:52:32 pm от Pesheck »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #182 -: Март 16, 2012, 18:00:54 pm »
....

освен това, 32-годишна - с "богат" управленски опит.
....

Зависи какво и кой е управлявала :lol: Аз имам една приятелка, чиято дъщеря е на 8 години, но мога да кажа, че има богат управленски опит  :D  Така строява цялата рода, че на 32 години със сигурност ще има поне 30 години стаж в областта  :lol: :lol: :lol:



*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #183 -: Март 16, 2012, 18:10:32 pm »
 :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12:
оле, джиджи, ще ме умориш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #184 -: Март 16, 2012, 19:45:06 pm »
Еййй, златни сте!
Ще трябва да се търси живачен термометър, имам един дигитален, но мери точно само под езика. За сега не е възможно приложението му на малкия гризач, ще даде фира на първия опит.
*Джиджи, изби рибата с това изказване :)

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #185 -: Март 16, 2012, 19:59:53 pm »
Ще трябва да се търси живачен термометър, имам един дигитален, но мери точно само под езика. За сега не е възможно приложението му на малкия гризач, ще даде фира на първия опит.
Само че,незнам къде ще намериш,вече не се продават.Аз имам един и го пазя като очите си!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #186 -: Март 16, 2012, 20:02:04 pm »


нашият е такъв и твърдя, че е много точен и прецизен, въпреки ниската си цена /в аптеката преди три години ми го препоръчаха и се доверих- оправдава ми доверието за сега/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #187 -: Март 16, 2012, 20:14:55 pm »
....

освен това, 32-годишна - с "богат" управленски опит.
....

Зависи какво и кой е управлявала :lol: Аз имам една приятелка, чиято дъщеря е на 8 години, но мога да кажа, че има богат управленски опит  :D  Така строява цялата рода, че на 32 години със сигурност ще има поне 30 години стаж в областта  :lol: :lol: :lol:

Бе и аз обмислям да влеза в ГЕРБ и другата година да се кандидатирам за здравен министър. ПР съм и съм богат управленски опит и знай'ш как ще я оправя държавата за3 месеца, ааа?
Ми що, щом юрист става, аз що да не ставам?
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #188 -: Март 16, 2012, 22:43:49 pm »
Вени, още бая хляб има да изядеш, докато станеш на 32. А пък аз вече съм дърта.  :lol:
Джаме, ще ти пиша двойка по математика. На 33 е. Ех, спокойна съм. Ще взема да се кандидатирам другия път.

Аз имам Браун за ухо. Меря в двете уши последователно, за да съм сигурна. В указанията за употреба пише, че са възможни разлики от +/- 0.3 градуса.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 23:02:43 pm от blue_sky »

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #189 -: Март 16, 2012, 22:50:34 pm »
да бе, през деколтето на пижамката, повдигам ръчичката и готово. не се събуждат децата. ама моите деца не спят с три ката дрехи, спят голички само с пижамка :wink:

И аз така меря. Даже на свекървата се наложи да мери и много се притесняваше. После ми вика, аз само казвам ще мерим температурата и те сами си вдигат ръчичката, без да се въртят. А си спят.
Днес разходката ни беше кратка, че не смея да се отдалечаваме от къщи. От антибиотика се разхлабиха и изненадите са възможни по всяко време.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #190 -: Март 17, 2012, 00:00:14 am »
:( Нашите болни неволи продължават.

От днес Ники и Алекс са с втори АБ а Никол за десерт направи и два пристъпа в рамките на 4 часа. Въпреки инхалациите и всички лекарства, които пие. Сега спят от 2 часа и нито веднъж не са се изкашляли и температурата им е спаднала. Дано страховете ми и виденията за болница са само в моята глава.

И понеже досега не съм питала нищо за Т :wink:, преди млако като им я мерих (и аз меря с Браун за ухо -Деси виновна съм много вече) беше 35,7 и 35,9. Знам от вас, че след вирус може да има понижаване на Т но още един въпрос - под колко градуса не трябва да спада Т при децата. Чак утре сутрин ще я чуя нашата лекарка.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #191 -: Март 17, 2012, 00:23:12 am »
Лис, за деца не знам, но моята Т е около 35,6 и като съм питала хомеопата ми е казвал да не се притеснявам до 35.5.
Иначе ето какво намерих в нета за хипотермия.
http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=95.0


"Хипотермията при децата се нарича телесна температура под 35 градуса. Децата с хипотермия са оплакват от студ, изморени са, появява се треперене, кожата е студена на допир, говоренето започва да се провлачва и други."
Източник:http://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8/%D1%85%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0

И една тема от мамата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153735.0

Явно понякога има предозиране с Нурофен, който понижава телесната температура.

Лисо, изписаха ли ти пребиотици при прием на толкова антибиотици? Напоследък много се тръбеше, че трябвало да се приемат, ако се приемат антибиотици.
« Последна редакция: Март 17, 2012, 00:25:39 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #192 -: Март 17, 2012, 01:34:02 am »
моят син нощем, като спи, имат Т от порядъка на 35,5 - 35,9, измерена в ухото с термометър Браун. не се притеснявам, не е напълно достоверно, според мен. а и нощем се охлажда тялото, явно.

иначе, ние сме шампионите тук по достигната ниска телесна Т без установена причина - 35.5 измерена с живачен термометър ректално. както знаете, при такова измерване се маха 0,5 градуса. не искам да си припомням...
« Последна редакция: Март 17, 2012, 01:35:37 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #193 -: Март 17, 2012, 02:02:43 am »
Мини, Микролайф ли е марката на термометъра, че не се чете на картинката?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #194 -: Март 17, 2012, 05:38:37 am »
Лисано спрете се бре, аз побелях само като те чета,
къде ти е душата, къде? Нека спре всичко това, моля се!

И аз меря, с Браун за ухо, Деска  :kiss:, на ниските може и да има леко отклонение,
но високата я заковава, еднакво и в двете уши!

Това с ниската Т е като с високата, все ти изправя косата!
Егати и седмицата егати и чудото!

Относно д-р Константинов, ами очаквах го и пак ми стана болно,
падна жертва в задкулисните игрушки с лекарствата!

Само ще кажа, че нищо добро не може да очаква от човек,
който стъпвайки в длъжност има самодоволната усмивка на млад комсомолец!
Но Джиджи е права, на 33 може да "командвала" какво ли не! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #195 -: Март 17, 2012, 06:58:52 am »



Само ще кажа, че нищо добро не може да очаква от човек,
който стъпвайки в длъжност има самодоволната усмивка на млад комсомолец!
Но Джиджи е права, на 33 може да "командвала" какво ли не! :lol:


Точно! Чак се изумих на самодоволната физиономия и на изказването, че тя е "тежката артилерия"  8O.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #196 -: Март 17, 2012, 07:29:39 am »
Severina- микролайф е, да.


Сега като го казвате- цял ден си мисля, как лицето на тази жена говореше "е, стана на моята най- сетне"
няма да ви казвам на глас какво точно си мисля за нея, че със сигурност е за червена точка с 18 и разговор след 12 вечерта
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #197 -: Март 17, 2012, 08:39:21 am »
Аз не че искам да защитавам девойката, ама съм била с нея на семинар в Албена 2005 година, и още тогава беше юрисконсулт на болницата в Русе и се занимаваше с обществените поръчки. Не съм поддържала връзка с нея и леко се изненадах като я видях в парламента 2009 година. Но на първо четене на като приемаха новия закон за обществените поръчки имаше доста адекватни изказвания. Явно заради опита й във възлагането на обществените поръчки в областта на здравеопазването я слагат.
В общ план, аз съм на мнение, че трябват повече мениджъри в управлението, с отношение към съответния ресор, а не тесни специалисти.
Но пък и от политиците не можем да очакваме да мислят за народа, така че който и да сложат, колкото и той да се напъва, ако не следва партийната линия, ще лети.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #198 -: Март 17, 2012, 09:34:15 am »
И аз да се включа в темичката  :)
Ние пък сме с хрема, - ццц, излизахме 3 дни на разходка и хоп, паак сополи, а беше добре облечен  :(
И ние имаме бейби вак - малко рев го дава, ама то и с обикновените помпички и даже с клечките за уши е така, пък с нея поне изкарвам нещо. А, бе каквото и да му сложиш в носа е рев. Жал ме е, ама няма начин с тези сополи. Дано само не слезне надолу, че май нещо ми се струва че се опитва да кашля.
В една от темите имаше линкчета за едни неща, с които се промиват носните канали -през едната ноздра вкарваш разтвора и през другия излиза. Те подходящи ли са за бебета и може ли да се използват при хрема?


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #199 -: Март 17, 2012, 18:01:03 pm »
 Момичета, въпроса ми е по-скоро към тези, които имат по две дечица. Как поддържате играчките. Понеже нали по-големите ги разнасят из къщата, завират по разни тайни места и т.н. Та, миете ли ги редовно или не. Нашият юнак е на почти 9 месеца. Вече ги мия рядко играчките, но когато идва племенницата, която  е на 3,5г на гости да играят заедно... пада едно разнасяне из всички стаи, хвърляне и т.н  не знам трябва ли след това да ги мия заради Калоян, който естествено лапа всичко.
 Вие какво правите?
 Хубав слънчев уикенд