0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« -: Февруари 27, 2012, 10:16:40 am »
БАБА МАРТА БЪРЗАЛА

Баба Марта бързала,
Мартенички вързала:
Морави, зелени,
Бели и червени:

Първом на гората –
Да листят листата.
И да дойдат всичките:
Щъркелите, птичките,
Първият певец,
Косер хубавец.

После на градините –
Да цъфтят гиргините
И латинки алени,
И божури шарени.
Ябълки да зреят,
Круши да жълтеят.

А пък на дечицата
Върза на ръчицата
Мартенички чудни
Със ресни червени,
Да са ранобудни,
Да растат засмени


Да е здрава и спокойна седмицата :D

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2012, 11:38:17 am »
Да идва ред и на баба Марта. Вече имаме и кокиченца в градината. А на мене ми е едно такова никакво, просто тези две седмици не спрях да се ядосвам. Викам нова седмица, нов късмет, ще се променят нещата, Ц.
Здрави, весели, засмени са моите пожелания за всички.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2012, 11:47:49 am »
Добро утро!

Пожелавам на всички ви хубава и щастлива седмица! :)

Моята бебка е болна. Вдигаше ми температури тези дни. Сега пък почнаха едни сополи, едно чудо. Няма почивка детето, измъчи се. Всеки месец боледуваме, а не ходим на ясла още. Представям си какво ще настане като тръгне. Училища, ясли, градини - големи инкубатори за бацили и вируси са това,ей!

Ники, много хубаво и любимо стихче :)


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2012, 11:58:33 am »
Дано Баба Марта донесе повече здраве за малки и големи!

Вече се пръскам по шевовете от яд. В началото на месеца изкарахме грипа, стабилизира се детето и миналата седмица я пуснах. Точно за 4 дни!!! В събота се събуди с ужасна кашлица, след обяд вече вдигна и температура!!! Това вече на нищо не прилича!
А толкова чака Баба Марта!!! :( Как да и обясня, че при нея няма да дойде?!?
Нямаше един празник до сега, на който да се порадва!
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2012, 13:13:57 pm »
Честита нова седмичка!И Митко изкара една седмица на ясла и е отново с хрема,която се надявам да отмине и да не се появи и кашлица :?.
Успешен ден!

Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2012, 13:58:44 pm »
Хубава седмичка и от нас!
Стискам палци всички болнички да се оправят бързичко.
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2012, 14:33:48 pm »
Слънчева седмица! Здрава, бяла и червена да е!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2012, 14:36:09 pm »
Спокойна седмица на всички!

Баба Марта да идва и като раздаде мартеничките
да отнесе в торбичката всички вируси и болести!

Половината ми сърце отиде днес за първи ден на детска...
Приеха го децата, директорката и госпожата,
много ошашавен беше...със свити юмручета!
Снощи заспивайки искаше да му разказвам за там...дано не се
разминава кардинално разказа ми с действителността!
След два часа ще ми сподели сам! Очаквам този миг.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2012, 15:08:42 pm »
А толкова чака Баба Марта!!! :( Как да и обясня, че при нея няма да дойде?!?

е как така няма да дойде? баба Марта идва при всички деца :)

не бързай, до 1 март има още 3 дни. може да се оправите до тогава, ако очаквате тържество в градината.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2012, 15:43:56 pm »
Мише, тези два часа ми се виждаха като ден. Дано лесно и бързо да се адаптира и да е много, ама много здрав!!!
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2012, 16:10:30 pm »
Мише, аз като оставих Деси да спи за пръв път на ДГ, въпреки че ми казаха да отида най-рано в 4.15, аз от 3.30 бях там. Е повисях си почти един час поседнала на бордюр в двора, защото детето си спеше и закусваше. Но тя беше на 1.6г., а Миташки е голям и смел мъж, така че не се тревожи, ще му хареса с дечицата :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2012, 17:19:20 pm »
 Джаме:bighug: !
 Дано да е така, както казваш!

Мише, мила, ще му хареса, ще видиш! Той е голям! 

Дано вече си отиват всички ужасни болести!!!

Момичета в чудо се виждам с хремата на Вики!!! :( Пробвах помпата на бейби вак, ей лошо ми стана като видях какво чудо излиза! Не знам къде беше всичко това!  :oops:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #12 -: Февруари 27, 2012, 18:39:53 pm »
Хубава седмица и от нашата къща.

Бъдете здрави.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2012, 19:29:53 pm »
Моля за съвет- някой ползвал ли е от тези столчета, които се закачат на масите? Ще си идваме в България след няколко месеца и се чудя дали да не взема поне едно за Андреа.
Ето за това става дума:


Кажете какво мислите, дали е добра идея, понеже там няма да имаме столче за хранене.


  
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2012, 20:02:05 pm »
боби, едни приятели ползваха такова, но масата провисна. според мен ако е здрава, масивна маса е ок, иначе не бих рискувала, че може да не издържи и детето да се строполяса :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2012, 20:10:45 pm »
боби, едни приятели ползваха такова, но масата провисна. според мен ако е здрава, масивна маса е ок, иначе не бих рискувала, че може да не издържи и детето да се строполяса :)
Мерси много. Ето за това човек е добре да пита - хич не ми беше минало през ума, че може да счупи масата, по-скоро мислех за удобство пък и за ходене по ресторанти. Ще питам свекървата колко и е здрава масата.


  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #16 -: Февруари 27, 2012, 22:00:04 pm »
Хубава седмица и от нас!Баба Марта да донесе здраве за всички!
 Болните дечица да се оправят бързо!
 Мише,как му се е сторило на Митаче първият ден.Дано да му е харесало.Като знам Жорето ,колко време рева всеки ден ,но пък беше мъничко тогава -на 1.7г.

 Жорето май учат за сричките ,защото от миналата седмица ми говори за това .Ако съм искала да кажа "прозорец",трябвало да кажа 3 думи (явно не е запомнил ,че са срички) " про -зо -рец ",ако искам да кажа "вода" било две думи "во-да" и т.н. всеки ден  някакви си бръщолеви.Странно ми се видя да учат това в 1-ва група ,но няма от къде другаде да чуе.
<br />
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #17 -: Февруари 27, 2012, 22:47:42 pm »
Боби, ако мислеш за ходене по расторанти с такъв стол- не мисля че ще стане. първо заради масата, която не се знае каква ще е, а и обемно е. Ние като излизаме сме си в количката и в нея яде, доколкото се налага. Всъщност ако сме на ресторант, което зимата не става с него вече, или е в количката или обикалява по скутовете на всички за да не мрънка и така  :D

По този повод да се похваля- миналата седмица за пръв път бяхме с бебко на детски рожден ден на 1 годинка и имаше няколко бебоци около нашата възраст. Бях направо смаяна от нашето- въпреки врявата наоколо беше много комуникативен, кротък, усмихваше се всеки които го закачаше - абе всички майки ми завидяха  :D Обаче кой знае докато тръгне на ясла какъв ще стане..
Та сега идва голямото чудене как и къде е подходящо да се прави първи рожден ден -"детски" или за възрастни?? При положение че ние нямаме близки бебета около нас, а децата на приятели са около 5-6 годишни. От друга страна приятелите без деца не се ли канят?? Досега почти никой не ме е канил, но на мен ми се струва тъпо- ти ела с детето, а ти без деца- не  :? Моля ви, споделете опит ..
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #18 -: Февруари 27, 2012, 23:05:31 pm »
sami, първият рожден ден на детето е най-вече празник за вас и вашето семейство.
абсолютно няма смисъл от събиране на деца.
покани си който на теб ти е близък на душата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #19 -: Февруари 27, 2012, 23:29:42 pm »
Боби, ако мислеш за ходене по расторанти с такъв стол- не мисля че ще стане. първо заради масата, която не се знае каква ще е, а и обемно е. Ние като излизаме сме си в количката и в нея яде, доколкото се налага. Всъщност ако сме на ресторант, което зимата не става с него вече, или е в количката или обикалява по скутовете на всички за да не мрънка и така  :D
Мислех предимно за в къщи, но и за ресторант е идея.  Обемно е,  ама нали иначе ще е на стол,а така ще  махнем стола и на неогвото място. За масата е така, не се знае. Аз имам предвид точно определено място, там са яки дървени маси отвън ( няма да заведа децата вътре, където се пуши) и би трбявало да не е проблем.... но знае ли човек. От страни на тясната част на масите няма въобще столове, а иначе са пейки.
  Иначе не виждам  как да ги държим. Те са две, направо ще е мъка да се отиде където и да е, ако ше ги държим и двете.