0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #60 -: Февруари 29, 2012, 15:57:05 pm »
Лис, дано, дано всичко се размине! Стискам палци до синьо!
Вени, нищо, уви не се е подобрило, напротив- продължаваме да потъваме...
Дано грешка ти да е знамение за някакво подобрение!
Всички да са здрави и бели и червени- отдавна съм без нет вкъщи и затова и не пиша много-много, та не знам и дали утре ще мога да вляза, затова отсега да пожелая на всички много здраве и усмивки!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #61 -: Февруари 29, 2012, 16:50:21 pm »

Вени, нищо, уви не се е подобрило, напротив- продължаваме да потъваме...

Inke Tinke, съжалявам да чуя това :( дано скоро ви се подредят нещата. Късмет!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #62 -: Февруари 29, 2012, 17:11:40 pm »
Да е здрава седмицата за всички и от нас! :wink:
Аз рядко пиша, а и в тази тема дори май и за първи път! :wink:
Сами, ние вчера отпразнувахме годинката на Стаси - в къщи с още 5-6 мами и децата! :D
Беше просто чудесно - децата се радваха, играха и дори някои си поплакаха! :wink:
Добре си изкарахме около 3-4 часа! :D То в къщи е широко и имаше място  :wink:
А в съботата ще се почерпим с приятели и техните деца, които са над 4 годинки! :wink:
Ти имаш още време, а и дотогава може и да се позатопли и да сте навън, нищо не се знае! :wink:

Петя, в такъв случай честит ви първи рожден ден  :ballons:
Да расте здрав, весело и умно дете  :)
3-4 часа издържали бебоците? браво  :wink: И аз бях на такъв рожден ден с бебета и мами вкъщи, но за мен не е подходящо (както казах нямам такъв контингент). Но искам да поканим приятели, които са с най-различен статут и незнам как ще го измислим. Началото на април едва ли ще ги оставим навън, или в къщи едната част и в заведение другата част, но без детски парти център.. нещо такова  :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #63 -: Февруари 29, 2012, 18:30:41 pm »
4. Удостоверения от Община Варна, дирекция “Местни данъци” за наличие или липса на задължения на един от родителите, съгласно чл. 87, ал. 6 от ДОПК.

Ето това е написано в правилника за прием за община Варна като е подчертано "на един от родителите".
Аз го тълкувам, че е достатъчно само един от родителите да приложи такова удостоверение.
Питам защото на името на съпруга ми е апартамента на който 2 години не сме му плащали данъка, че все не стигаха пари и за него и те разбира се сега са натрупани парите:) Та затова ако аз подам бележка и не излиза, че имаМЕ задължения ще мога спокойно на 2-3 вноски да платя данъка за апартамента. Ще питам утре колко време важи.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #64 -: Февруари 29, 2012, 18:45:33 pm »
Лис, какво означава на "името на мъжа ми е апартамента"? Негова лична собственост ли е??? Или е придобит по време на брака???
Ако е първия случай на теб данъци няма да ти излязат!
Във втория случай обаче се води собственост и на двамата - тогава данъците ги дължите и двамата!

До колкото си спомням имаше вариант без това удостоверение да се подадат документите, а после по вх номер да се допълни преписката! Това беше преди 2 години!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #65 -: Февруари 29, 2012, 18:52:43 pm »
Лис, какво означава на "името на мъжа ми е апартамента"? Негова лична собственост ли е??? Или е придобит по време на брака???
Ако е първия случай на теб данъци няма да ти излязат!
Във втория случай обаче се води собственост и на двамата - тогава данъците ги дължите и двамата!

До колкото си спомням имаше вариант без това удостоверение да се подадат документите, а после по вх номер да се допълни преписката! Това беше преди 2 години!


Апартамента е на името на мъжа ми отпреди брака ни и затова си мисля да изкарам само за мен бележка (така няма да се налага да внеса на веднъж данъка за 2-те години).
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #66 -: Февруари 29, 2012, 20:59:37 pm »
И на мен на времето ми искаха бележка само от единият родител. Моят мъж също имаше неплатени данъци от няколко коли, които продаде и те във времето си бяха станали сума. Много се притеснявах, но мина и замина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #67 -: Февруари 29, 2012, 21:08:20 pm »
Лис, какво означава на "името на мъжа ми е апартамента"? Негова лична собственост ли е??? Или е придобит по време на брака???
Ако е първия случай на теб данъци няма да ти излязат!
Във втория случай обаче се води собственост и на двамата - тогава данъците ги дължите и двамата!

всъщност, не е съвсем така. тоест, напълно си права, че придобит по време на брака значи обща собственост, но данъците се дължат според подадената в общината декларация за имота. тоест, ако в декларацията пише, че имотът е на Иван, общината си търси данък сгради и такса смет от Иван. а имотът може да е съпружеска имуществена общност с Иванка, общината не се вълнува от това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #68 -: Февруари 29, 2012, 22:15:58 pm »
Докато успея да се включа и тя седмицата заминала. Та: Нека баба Марта донесе на всички ви много здраве и късмет! И да си ходи тая зима вече!!!
Ние с момата днес сме си вкъщи - нощес взе да буха една суха кашлица, от която ми настръхна косъма и си я оставих в нас. След обяд най-сетне се наканихме да отидем до лекаря и се оказа, че нищо й няма - нито хрема, гърлото съвсееем леко червено, няма температура, гърдите са й чисти...ама откъде я извади тази кашлица умът ми не го побира...Съответно днес вече започна да пооткашля и не е толкова драматично - явно вирус някакъв, дано ни се размине...В голяма чуденка съм обаче за тържеството утре - много се вълнуваше детето, че ще идва баба Марта, и стихчето си научи, мисля си дали да не я заведа само за тържеството :? Докторът каза, че нямало проблем, ама знам ли.
Мише, честит ти ученик! Радвам се, че му харесва на Митака! Дано да свикне бързо и без проблеми!
Ние открихме кампания 2012-2013 за кандидатстване тази години и ми се струва, че дори с точката от яслата няма да ни приемат. :(
Лис, дано скоро чуеш хубави новини за Никол. Представям си как ти се е свило сърцето. Целувам ви и четиримата. :bighug:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #69 -: Март 01, 2012, 08:49:51 am »
Наминавам набързо да ви пожелая Честита Баба Марта. Весели, засмени и здрави бъдете.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #70 -: Март 01, 2012, 08:57:14 am »
Честита Баба Марта и от мен! Бъдете здрави, весели и много щастливи!
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #71 -: Март 01, 2012, 09:03:21 am »
Честита баба марта, пожелавам много здраве и да сме бели, румени, засмени  :lol:
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #72 -: Март 01, 2012, 09:08:17 am »
Честита баба Марта!Да са здрави всички мами,татковци,дечица!

*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #73 -: Март 01, 2012, 09:13:38 am »
Честита Баба Марта!
Бъдете здрави и засмени :D

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #74 -: Март 01, 2012, 09:32:46 am »
Честита баба Марта.

Да сме здрави, търпеливи, спокойни и щастливи.
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #75 -: Март 01, 2012, 10:01:40 am »
Честита Баба Марта! Бели и червени, весели, засмени!!!

Ние имаме варицела в групата и отивам в периатричните да чета.
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #76 -: Март 01, 2012, 10:07:03 am »
Честита Баба Марта на всички!
Да сте бели и червени, най-вече здрави и после всичко останало.
Баба Марта май е сърдита-вали сняг :(
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #77 -: Март 01, 2012, 10:19:39 am »
Честита Баба Марта, сладурчета! Пожеллавам на всички най-вече здраве и много любов в сърцата,нека всички бъдем по-добри.

Ако посоката, в която си се запътил ти носи радост, не питай какъв ще е пътят, просто върви!
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #78 -: Март 01, 2012, 10:24:42 am »
Честита Баба Марта! Да сте бели и червени, румени и засмени! :)



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #79 -: Март 01, 2012, 10:25:42 am »
Честита Баба Марта на малки и големи!
Бъдете, здрави и щастливи, бели и червени
и усмивките да греят по лицата ви засмени :)

Че има и рима :)

Поздравявам ви с една моя любима песничка за Баба Марта http://vbox7.com/play:f0870d88