0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #20 -: Февруари 27, 2012, 23:36:39 pm »
Боби, а не е ли по-лесно столче, което се закрепя върху нормалния стол?
В България е сложна работа със заведенията за непушачи. Желая ти успех!

Здрава седмица ви желая!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #21 -: Февруари 27, 2012, 23:51:11 pm »
Боби, а не е ли по-лесно столче, което се закрепя върху нормалния стол?
В България е сложна работа със заведенията за непушачи. Желая ти успех!

Здрава седмица ви желая!
По-добре е, но е много  обемно за носене, затова гледам да мина с нещо по-мъничко. Тези се сгъват.  Вече съм пазарила назаем столче за кола за Ивана, а малката е в кошница, може да я носим в нея и да си носим основата. Абе...като катун ще се придвижваме, носим си всичко, дори и сгъваемата кошара да спи в нея Андреа.  От тяхните неща май няма да остане място за моите :-).
А за пушенето - ми да, аз затова ще ходя навън, вътре нямам намерение да ги вкарвам. Нито да ги водя по гости, където се пуши. Всичките ми приятели пушат, така че няма да е лесно, но и самата аз не искам да се тупна на цигарен дим след като вече от две години не пуша. Ако се наложи ще оставим децата на бабите. ДОбре че поне в семейството са непушачи - нито баща ми, нито свекъра и свекървата пушат.


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #22 -: Февруари 28, 2012, 00:08:46 am »
Боби, с две бебета на ресторант, е мисия невъзможна:).
А в България не забраниха ли пушенето в заведения?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #23 -: Февруари 28, 2012, 05:40:57 am »
Сами, събитието е достатъчно емоционално
в положителен план, за да се притесняваш кой ще поканиш!
Аз никога не съм се сърдила, ако не сме били поканени,
особено в тези трудни откъм финанси дни!

Ема, това с цигарите според мен е мисия невъзможна,
има зали за непушачи, но признавам си зимата не ходим на заведения!
Говореха, че юни ще влезе кардинална забрана, но ...
Аз съм за това, двете страни да не си пречат!

Боби, нашия стол е такъв за който Блу пише
и се сгъва, но според мен в количката ще е по-добре!
А и пишеш, че ще сте навън, още по лесно,
паркираш количката до масата и готово.
Може и да ги разходят бабите и да поспят, ако времето е хубаво!
Били сме на кръщене в градина с три бебета, перфектно беше с количките.

Благодаря ви за подкрепата, време ще му е необходимо на моя "ученик"!
Прибра се снощи крайно ентусиазиран, разказва, скача, целува всичко
от Калина до диваните в хола- всичко му липсвало!
И еуфорията трая до момента в който влязохме в банята
за да се приготви за лягане....поплака достойно, че няма да ходи повече никога!
Говорихме много, заспа с баща си, но днес ще имаме голяма драма...
Госпожата ни предупреди, че днес ще е по-трудно, аз го наричам синдрома на втория ден,
каза да го оставим сутринта възможно най-бързо и те в групата ще му помогнат!
Да видим, той спа неспокойно много, аз съвсем не,
такива майчини вълнения тресат Мишантината къща!

Хубав и усмихнат ден!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #24 -: Февруари 28, 2012, 06:38:04 am »
Боби, нашия стол е такъв за който Блу пише
и се сгъва, но според мен в количката ще е по-добре!
А и пишеш, че ще сте навън, още по лесно,
паркираш количката до масата и готово.
Може и да ги разходят бабите и да поспят, ако времето е хубаво!
Били сме на кръщене в градина с три бебета, перфектно беше с количките.
Аз мислех да носим само една малка количка сгъваема, от тези които са като чадъри. Иначе другата е двойна, но е голяма и се чудех дали да я мъкна. Ще премеря дали се включва в позволените размери за количка и може и нея да я вземем. Аз като казвам, че ще сме като катун...
 Ще погледна за такъв сгъваем стол, не знаех, че има.  На мен най-важно ми е в къщи как ще я храня, за навън ако не стане, не е голяма работа.


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #25 -: Февруари 28, 2012, 07:06:54 am »
Боби, скоро пуснах в борсата мнение...
сега ще го потърся...

ето...


Подкрепям Елена, нашето е подобно на Фишера, купено от Джъмбо/София
нa цена 40 лв, компактно, идеално се чисти, ползва го втора мишка,
а лeтaтa си го носим с нас на Юг!


:photo:  :photo:

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #26 -: Февруари 28, 2012, 07:08:20 am »
Боби, стол чанта ще е най-удобен за целта, мисля. Ето пример.
http://www.mothercare.com/Baby-Polar-Gear-Booster-Seat/dp/B0030G8CJC?ie=UTF8&ref=sr_1_4&nodeId=42862041&sr=1-4&qid=1330404948&pf_rd_r=0CCKZEJ7Q0C3ETD1ZDT6&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=42862041&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5

А за цигарите - от 1 юни има тотална забрана за пушеното по заведения. Дан и да се спазва. Че то при нас не е точно липсата на правила, а това че никой не следи за спазването им и затова никой или почти никой не ги спазва.
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #27 -: Февруари 28, 2012, 14:40:56 pm »
Да, така е, много емоционално ми е от сега  :lol: Но не мога да си представя нито у нас повече от десетина човека с нас, малко е тясно, а роднините май няма да се съберат. В заведение пък е по-сложно, малкия ще иска да щъка, и после някои трябва да го прибере.. Мислех и приятели отделно да почерпим (даже повече ми иска от родата  :wink:) но те с деца ако дойдат -как, къде? От друга страна мислех, че още нищо няма да разбира, но все пак много се заиграва с нови неща и му е интересно.. Вие в къщи ли бяхте или навън?

Боби, малкото в кошница, голямата в количката и сте ок  :) А някои ресторанти имат детски столчета.. Само за в къщи за голямата ще трябва столче, малкото може още и в кошницата да яде..
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #28 -: Февруари 28, 2012, 15:03:12 pm »
Да е здрава седмицата за всички и от нас! :wink:
Аз рядко пиша, а и в тази тема дори май и за първи път! :wink:
Сами, ние вчера отпразнувахме годинката на Стаси - в къщи с още 5-6 мами и децата! :D
Беше просто чудесно - децата се радваха, играха и дори някои си поплакаха! :wink:
Добре си изкарахме около 3-4 часа! :D То в къщи е широко и имаше място  :wink:
А в съботата ще се почерпим с приятели и техните деца, които са над 4 годинки! :wink:
Ти имаш още време, а и дотогава може и да се позатопли и да сте навън, нищо не се знае! :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #29 -: Февруари 28, 2012, 15:47:39 pm »
Благодаря момичета. Сега ще търся какви подобни неща продават тук.


  
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #30 -: Февруари 28, 2012, 15:52:04 pm »
Боби, ние имаме такъв стол за закачане на масата. ползваше се с променлив успех от двете деца. Като пораснаха повече го ползват. :D Удобен е, но наистина е нужна стабилна маса. За носене по заведения не е много удачен, защото си е обемен и в сгънато състояние.
Повечето прилични ресторанти имат оборотни столчета за хранене.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #31 -: Февруари 28, 2012, 16:31:16 pm »
Мише, дано бързо свикне Митко, че и твоето сърце да е спокойно.

Ние от вчера сме без памперси през деня. До тук 2 перални гащи и чорапи:) Днес третата чака да поизсъхнат другите 2:) Приложих метода на Цветенце пък да видим колко ще изтрая:) Слагам децата на гърнета през половин час и вече пишкат, а след всяко попадение искат "коладчи" (шоколадче). Добре, че бисквитките на плазмон минават за шоколадови засега:) Пляскат си един на друг, ходят надничат в гърнетата на другия когато пляскаме:) Никол вчера искаше да сяда на гърнето през 5 минути. Цял ден съм пълзяла по земята да я пазя да не си носи гърнето сама в банатя, че и блузи сменяхме като я изтървах:))) Ще съм упорита този път, че е време да се подготвяме и ние за градина. Мисля април да подам документи и може би юни да ни приемат, ако не септември.

Моите страхове за Ники ме връхлитат с пълна сила. Миналата седмица получих от Мюнхенската клиника мейл в който предполагат много лошо заболяване с лоши прогнози. Приятели и д-р Бърди ме успокоиха малко защото при Никол ги няма симптомите на заболяването но съня ми изчезна отново. Тази седмица се надявам и генетик от клиниката да си каже мнението и след това да ни викат на место за да я преглеждат и да става ясно какво и е, че умирам всеки ден по много от тревоги. Колкото и да си повтарям да съм спокойна за да съм здрава, никак не ми се получава.

Дано всички деца са здрави и баба Марта да ви донесе много спокоен и пролетен месец:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #32 -: Февруари 28, 2012, 16:35:35 pm »
Лисо, надявам се да от генетиците в Германия да дойдат новини
който да те успокоят поне малко! Прегръщам ви!

А на място ще отидете ли? Моля те, ако имаш нужда от нещо само кажи!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #33 -: Февруари 28, 2012, 16:40:11 pm »
след всяко попадение искат "коладчи" (шоколадче).

четох наскоро една статия, в която се препоръчваше да не се привикват децата да мислят за храната като за награда. има много разум в това. не че не съм го правила и аз много пъти, но се опитвам да престана.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #34 -: Февруари 28, 2012, 17:37:32 pm »
Лисе, ти си знаеш :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #35 -: Февруари 28, 2012, 17:55:15 pm »
след всяко попадение искат "коладчи" (шоколадче).

четох наскоро една статия, в която се препоръчваше да не се привикват децата да мислят за храната като за награда. има много разум в това. не че не съм го правила и аз много пъти, но се опитвам да престана.

Ооо, ми докато е време да ползвам тогава люлките като награда вместо храната:)

Мише, благодаря ти. Засега чакаме и поне наполовина се надявам на грешка в предположението на единия лекар.
Гане, благодаря и ти си знаеш:)
*
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #36 -: Февруари 28, 2012, 17:59:38 pm »
Лиско, дано дойдат добри новини от Германия! Ще ви мисля.  :crossfingers: :bighug:

Мише, ще свикне Митака, като поопознае децата. Факта, че е голям и разбира достатъчно би трябвало да помогне. Ели си беше бебе като тръгна на ясла, седмица и трябваше докато спре да плаче. На Стефан повече, но беше в сборна група в началото и като го преместиха в старата група на сестра му си влизаше като у дома.

Ние само у дома сме без памперс, на яслата ходим с памперс, че да се стоплело казаха сестрите тогава да сме го махали. Обяснявах, че в къщи няма пропуск, ама там се бил напикал пък и не си казвал, че той и в къщи не казва, а аз и не искам да казва, а да си сяда на гърнето и да си върши работата, то така си прави и детето...

Не съм се хвалила, на моя мъж му отпуснаха хормоналните инжекции от здравната каса и вече му сложиха първата. Сега от седмица се бори с един от страничните ефекти (вече отшумява), но се надяваме да не се повтаря, че ако всеки месец е така не ми се мисли.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #37 -: Февруари 28, 2012, 18:20:37 pm »
Моите страхове за Ники ме връхлитат с пълна сила. Миналата седмица получих от Мюнхенската клиника мейл в който предполагат много лошо заболяване с лоши прогнози. Приятели и д-р Бърди ме успокоиха малко защото при Никол ги няма симптомите на заболяването но съня ми изчезна отново. Тази седмица се надявам и генетик от клиниката да си каже мнението и след това да ни викат на место за да я преглеждат и да става ясно какво и е, че умирам всеки ден по много от тревоги. Колкото и да си повтарям да съм спокойна за да съм здрава, никак не ми се получава.
Лисо, стискам палци да не е това, от което се страхуваш. И  искам да ти кажа да имаш предвид, че те могат да кажат всичко въз основа на статистиката, но никой не знае как едно заболяване ще се развива при всеки отделен човек. Щом няма симптомите, може въобще да не се развие.  Разбира се, че няма да си спокойна при това положение, нормално е да се притесняваш.
 :bighug:


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #38 -: Февруари 28, 2012, 19:08:46 pm »
Лис,  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Дано се опровергаят съмненията!!!

Здрава и ползотворна седмица за всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Седмицата на Баба Марта :) 27.02 - 4.03.2012
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2012, 22:01:42 pm »
Lisko, стискам палци само за добри новини.
 :bighug: