0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #620 -: Февруари 22, 2012, 08:36:55 am »
Някой предлагал ли е при захранване прясно изцеден сок от ябълка( круша, морков, тиква...) в съответните минимални количества или е по-добре да е термично обработено и пасирано, както в готовите пюрета?

От тиква не давай  :lol:

Аз и до днес не съм давала сокчета. Предпочитам да пасирам плода или вече да го режа на кубчета. При захранването давах всичко след термична обработка, без банана. В по-късен етап (може би след около месец) започнах с плодове и в сурово състояние.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #621 -: Февруари 22, 2012, 09:00:18 am »
И аз не давам сокове. Не виждам да имат някакво предимство пред самият плод, а да създавам навици да пие все нещо сладко не ми се иска.

 Започнахме да се учим да пием с чаша. Планът е докато стане на 8 месеца да сме разкарали напълно шишетата и бибероните, че миенето им хич не ми е любимо.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #622 -: Февруари 22, 2012, 11:39:16 am »
Това ми се стори интересно http://www.purvite7.bg/articles/view/1745/7_nachina_deteto_ni_da_se_hrani_zdravoslovno.html?rc=55&photo_id=2296#photo

 Боби от обикновена чаша или с накрайник, че аз още с мек накрайник давам?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #623 -: Февруари 22, 2012, 15:15:03 pm »
Това ми се стори интересно http://www.purvite7.bg/articles/view/1745/7_nachina_deteto_ni_da_se_hrani_zdravoslovno.html?rc=55&photo_id=2296#photo

 Боби от обикновена чаша или с накрайник, че аз още с мек накрайник давам?
С накрайник, ти знаеш ли иначе какво ше стане :-)? Дори Ивана още пие с накраник, а може и със сламка и от нормална чаша, но има навика като свърши да си хвърли чашата на пода и хич не ми се чисти след нормална чаша.
По този повод - онзи ден си сиакхар акъла. Бяхме на гости и гледам Ивана надига една чаша. Докато я хвана да видя какво е и отпи. Майката си оставила кафето на детката масичка. Помирисах я, миришеш на кафе, значи е пийнала. После цяла вечер и треперих да не и стане нещо, но слава Богу нямаше проблем. 


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #624 -: Февруари 22, 2012, 17:31:12 pm »
Искам да направя месни пюрета. Знаете ли какво трябва да е процентното съдържание на месото? Да кажем на 100 гр. пюре колко месце да сложа?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #625 -: Февруари 22, 2012, 17:45:47 pm »
Боби представям си картинката с кафето, присъствах на сцена когато една приятелка откри дъщеря си да бърка в клекалото, но от тук нататък тъй ще е  :). Аз също не мисля да чистя, не мога да убедя диването да не ми изскубва косата пък какво остава за хвърляне  :D
Иванита свари си месото отделно и го направи на порции от по 10-20гр аз го нарязах на бучки колкото кубче мая най-много и ги замразих с бульон. То при захранването не е важно да е голямо количество, а и по принцип не може да е примерно половината от дажбата.
 Момичета имаме някакъв проблем с яденето може ли да ми дадете идеи какво да правя. Като давам пюре започва да плаче, ако дам храна а поема и си яде, накрая се принуждавам да го взема да седи у мен и така да храня-така не реве. До сега като ядеше и акаше и си мисля, че напъва, но от седмица не ака по време на храна. Мислех си, че може и да прегладнява, но днес дадох пюрето 2ч след кърмене и пак така. Давам разхлабващи или незапичащи поне храни, а ака най-много по веднъж на ден-не обилно, от два дни не е и твърдо . Дохранвам и с АМ, защото не знам дали му стига, но той май няма дъно, защото колкото дам толкова изяжда. Да кажа и че чакаме трето зъбче, днес започнах и хомеопатия да му давам, защото не мога да измисля къде е проблема.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #626 -: Февруари 22, 2012, 18:01:18 pm »
Боби представям си картинката с кафето, присъствах на сцена когато една приятелка откри дъщеря си да бърка в клекалото, но от тук нататък тъй ще е  :).
Така е, невероятни ги измислят и все някакви опасни неща. Тя Ивана е желязна - пи основа за боя ( не помня как се казва в България) Добре че някакъв нов вид, водоразтворим бях купила точно защото не исках от гадните химикали в къщи. Няма да ти казвам, че ми настръхна косата, като я видях с бялото около устата. Взех бебето , хвърлих ги двете в колата и към спешното. И там общо взето я набледаваха и нищо. Сега се катери и докопва ножовете от чекмеджето и се опита един да оближе. Качих ги горе в шкафа, че там не може да стига... все още. Абе... вече не знам за какво не съм помислила, защото все нещо опасно изкача. Сега ще юркам мъжа ми да види как се намалява температурата на водата от болера, защото чух, че имало начин, че да не може да си пусне сама вряла и да се попари. Може би трбява една тема за тези неща да пуснем, че на човек не му идват през ума понякога, докато не му дойде до главата.

Извинете за офф-а.



  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #627 -: Февруари 22, 2012, 18:52:04 pm »
Месото в готовите пюрета е 8-12%,или  равносилно на 15-20гр.


Не ми се смейте,но  като невежа да попитам -млякото ли давате  от чаша с мек накрайник?

« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 19:09:51 pm от nimika »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #628 -: Февруари 22, 2012, 19:26:13 pm »
Месото в готовите пюрета е 8-12%,или  равносилно на 15-20гр.


Не ми се смейте,но  като невежа да попитам -млякото ли давате  от чаша с мек накрайник?



Аз давам АМ на Андреа от тази чаша, не обикновено мляко, защото е много малка още. На Ивана давам мляко.

Моята педиатърка каза,че месото било много малко в готовите и да съм взимала меснии да съм ги смесвала 50:50. Не знам дали е правилно, аз самата не държа да давам много месо, защото е на АМ и без това и не съм го правила, но тя така каза.


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #629 -: Февруари 23, 2012, 11:50:17 am »
Иванита, на 190 грама пюре обикновено има 8 % месо - около една супена лъжица горе долу. Аз варя месото и после пасирам с бульона - слагам във фризера или в малки бурканчета от пюрета или в пликчета за съхранение на кърма /нали трябва да ги оползотворя, вярно не по предназначение, ама/.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #630 -: Февруари 23, 2012, 12:28:11 pm »
благодаря за отговорите :-)  И аз бях чела някъде около 15-20%, ама да съм си сигурна.
Искам да питам пак за кашите  :oops:
Значи давам на Милупа, правя ги уж гъсти, оставям 2-3 мин. да поеме хубаво,дори като го храня пак ги разбъркам, обаче не знам като изстине ли, и стане на дъното много рядка :?  На някоя от вас случвало ли се е??
А бе сигурно аз бъркам нещо, ама не знам какво osi_10


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #631 -: Февруари 23, 2012, 21:17:37 pm »
Не бъркаш никъде, така става с кашите, като престоят известен период от време - втечняват се.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #632 -: Февруари 23, 2012, 22:24:45 pm »
Бузана и втечнена си я дояжда! :DДаже е много учудена като свърши.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #633 -: Февруари 23, 2012, 23:29:59 pm »
И аз сокове не съм давала и не мисля че има смисъл от тях. Тиквата е толкова хубава варена.
Втечняват се кашите, но и ние си ги ядем и така, въпреки че на времето много не харесваше редки каши. Аз обаче винаги слагам вътре и плод на пюре - хем полезно и вкусна става, хем по-тежка и гъста стои  :wink:
Не знам децата на 2-3 години същите ли са на ядене, каквито са били като бебета. Аз не мога да му насмогна на нашето прасенце, направо се разтрепервам ако не съм съвсем готова с притоплянето или нещо друго, защото се почва едно ръмжене, мучене, сърдене. Даже тези дни първата съзнателна дума, според мен се роди (като време точно както пише по книгите- през 11 месец) и не е ма-ма, а ам-ам  :lol:  :?Сигурна съм, защото го крещи, когато ме види около плота и микровълновата  8O
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #634 -: Февруари 23, 2012, 23:43:22 pm »
 :eat:Здрави да са!И тук е едно блъскане и тропане като ще се яде :)Даже Бузана вика мам мам мам.На мен ми звучи като мадам и викам:Дъщеря ни ми вика мадам)))А той(тати):не бе ,това е ам ам)))Абе нещо си вика....
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 00:07:09 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #635 -: Февруари 24, 2012, 16:46:29 pm »
 Ванюш, когато пасирам нещо и ми се стори гъсто, разреждам с друго плодово/ зеленчуково/, пюре. Конкретно за банана, човека си го ръфа натюр. При нас се оказа, че не ни допадат редките неща и именно за това не се храним. Хапваме ли обаче гъстичко /примерно, както са местните пюрета на Ганчев/ или най-добре твърдичко да си го дъвчем, е най-добре и най-много се харесва.

 Да ви питам, доверявате ли се на зеленчуците "Бунделе" / или както е правилно да се происнася/ за бебоците?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #636 -: Февруари 24, 2012, 21:05:34 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10070.0

Аз не съм ползвала,но пък фуси готви тук с такива замръзени.Аз ползвам някои неща,които има във фризера /от разни баби/ и купувам други(пюрета).Ти си прецени.
Обаче рано или късно ще започне да яде от нашта храна...това е.
.

 Да ви питам, доверявате ли се на зеленчуците "Бунделе" / или както е правилно да се происнася/ за бебоците?
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 22:44:10 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #637 -: Февруари 25, 2012, 00:52:47 am »
Като стана въпрос за сигурност, в новата ни баня съм решила да сложа ето такова нещо:
http://www.idealstandard.bg/products/?gid=4&catid=3
Дано все пак не намират начина и на това, защото малките палавници са способни на всичко :)


Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #638 -: Февруари 25, 2012, 11:06:01 am »
Като стана въпрос за сигурност, в новата ни баня съм решила да сложа ето такова нещо:
http://www.idealstandard.bg/products/?gid=4&catid=3
Дано все пак не намират начина и на това, защото малките палавници са способни на всичко :)

Джиджи,имаме такъв смесител от 7 години.Струва си инвестицията,а и сега гледах не са вече толкова скъпи.И за мен си е удобно,че няма да се попаря като влизам в банята)))


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #639 -: Февруари 25, 2012, 16:35:35 pm »
джиджи и ние сме с такьв смесил,но сме го купили мнооого преди да решим да имаме деца,ето че сме направили добра инвестиция:)))
   Да ви споделя,че от няколко дни започнахме кухнята и сьм много доволна. манджичките миришат много вкусно,децата са доволни,следователно и аз. Който има вьзможност да си намери купони по отрано хич да не му мисля,много по вкусно е от готовите пщрета които купуваме,а и дето ще се чудя всеки ден какво различно да готвя,за 1,20 е намерено решението:)))