0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #540 -: Февруари 13, 2012, 19:31:20 pm »
Ооох, и аз съм се видяла в чудо с това захранване. Храним се горе долу така:
6-6:30 160АМ
10-10:30 160АМ
13:30-14 зеленчуково пюре +АМ
17-17:30 160АМ
20:30-21 160АМ
Проблемът ми сега е това обедно хранене - значи хапва няколко лъжици, да кажем около 40-50 мл. и след това започва да бута с езика и да плюе. Като му покажа шишето с АМ и радост голяма :? Не знам така как ще го заместя това хранене, сигурно когато и vanyush  :wink: :lol:
Моя приятелка казва, че тя се е преборила с това като му е разреждала пюрето с АМ и му го е давала с биберон докато свикне с вкуса, като постепенно е намалявала АМ-то. Освен и аз така да направя. :?
Вчера и днес се пробвах в 17 ч, да му дам каша(на хумана бананова) ами пак същото. хапва няколко лъжици и после пак започва да бута с езика. С нея как да процедирам?
 и още един въпрос за кашите. Коментирали сте че ако се следват указанията за приготвяне на кутията кашата става рядка. Как я правите - слагате повече каша за да стане по-гъста и да стане необходимото количество за съот.възраст или си слагате лъжиците за конкретната възраст, но слагате по-малко вода? Ох, надявам се,, че ме разбрахте  :oops:
И покрай цялата тази ситуация кога да му давам плодово пюре и в какво количество? И трябва ли освен плодово пюре да яде и АМ?


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #541 -: Февруари 13, 2012, 19:38:13 pm »
Иваните, и едно от моите деца правеше по същия начин - хапне няколко лъжички и почва да бута с език. Аз не съм го насилвала, дохранвах си с АМ. Постепенно започна да яде повече, сега вече омахва си бурканчето и зее за още. Просто са още мънички, аз започнах на 6 месеца, може би над месец ми беше необходимо за да проядат цяло пюре. Виж кашите си ги ядяха без проблем.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #542 -: Февруари 13, 2012, 19:59:06 pm »
speranza ,Благодаря ти така и направих както каза,за сега положението е овладяно до следващия път  :lol:
На въпроса ти можеш да я смяташ за въведена,за количеството не е от голямо значение.Боби беше обяснявала не веднъж,но не си спомням точно за да я цитирам :oops: ,за плод дай круша,повечето я харесват :lol:

ivanita не е добра идеята да даваш каша с шише,но все пак ти си знаеш :),а за кашите слагам повече каша :wink:.А за плодовите пюрета започнах да ги давам м/у храненията до като ги въведа, сега вече 100гр.каша и 70-80гр.пюре.

И във връзка с плодовете на тези месеци на който са нашите хубавци какви могат да се дават,въвела съм круша,ябълка,сини сливи,банан и манго,но от последното Марти му излязоха пъпчици и скоро няма да го давам
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #543 -: Февруари 13, 2012, 20:02:32 pm »
Бина, аз имах предвид за пюретата, не кашите :-)


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #544 -: Февруари 13, 2012, 22:18:17 pm »
Да сега видях извинявай,но и за пюре да е пак не бива да се дава с шише.Захранването не е само детето са свикне с новата храна,но и начина по който тя се приема :wink:,няма да е лесно,но ще се научи няма на къде :D
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 22:31:35 pm от бина »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #545 -: Февруари 13, 2012, 23:18:08 pm »
....Не знам така как ще го заместя това хранене, сигурно когато и vanyush  :wink: :lol:
Моя приятелка казва, че тя се е преборила с това като му е разреждала пюрето с АМ и му го е давала с биберон докато свикне с вкуса, като постепенно е намалявала АМ-то. Освен и аз така да направя. :?
.....

Момичета, защо толкова бързате да заместите цяло хранене? Децата са ви още малки. До навършване на 1 годинка се препоръчва децата да се хранят най-вече с мляко /ако може да е кърма, още по-добре/. Захранването не значи непременно премахване на млечните хранения, а един вид запознаване на детето с новата храна. Аз лично съжалявам, че не знаех този факт по-рано и също като вас бързах да заместя хранене /а и така реално не се възползвах на 100% от това че кърмех дълго време/.
Имам една позната, чиято дъщеричка почти отказваше да хапне нещо различно от АМ до 9 месечна възраст. Сега е на година и половина и няма изхранване това дете :) Постоянно си проси от масата и набива нещо- домати, сирене, маслини, месо, картофи....а бе каквото ви дойде на ума, просто няма "това не го ям" :) Това за мен е непонятно, ние вечно се пазарим за яденето :)
Така, че по-спокойно. Дайте им просто малко време на дечицата и всичко ще си влезе в релсите :) Успех!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #546 -: Февруари 14, 2012, 00:31:38 am »
Момичета, защо толкова бързате да заместите цяло хранене? Децата са ви още малки. До навършване на 1 годинка се препоръчва децата да се хранят най-вече с мляко /ако може да е кърма, още по-добре/. Захранването не значи непременно премахване на млечните хранения, а един вид запознаване на детето с новата храна. Аз лично съжалявам, че не знаех този факт по-рано и също като вас бързах да заместя хранене /а и така реално не се възползвах на 100% от това че кърмех дълго време/.
Джиджи, така е както казваш, но ми стана интересно - защо съжаляваш? Тези неща ги правим превантивно, а като вече е минало и нямаш проблем какво значение има какво е било. Не мисля, че има връзка с апетита.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #547 -: Февруари 14, 2012, 00:34:27 am »
Съжалявам, че не съм му давала така важното за първите години на детето мляко за сметка на някакъв зарзават :) Но се надявам да имам възможност за втори опит, за да поправя грешките от първия ;)


Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #548 -: Февруари 14, 2012, 09:40:37 am »


Момичета, защо толкова бързате да заместите цяло хранене? Децата са ви още малки. До навършване на 1 годинка се препоръчва децата да се хранят най-вече с мляко /ако може да е кърма, още по-добре/.

Знам ли и аз... то все нови и нови теории. Факт е, че кърмата не доставя желязо примерно. Сигурно и други неща ще й залипсват. Да не говорим, че кърмата ми намалява, а тя се инати и не яде от шише :( Не може вечер да караме на някакви 60 мл. С теглото също поизостава. Искам отчаяно да започне зарзаватите, за да не е толкова зависима от кърмата която днес я има, утре не  :( Иначе да си суче колкото иска, само и друго да хапва  :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #549 -: Февруари 14, 2012, 15:17:13 pm »
vanyush и при нас оризовата каша не се прие с охота и понеже започнах по-рано да я давам не съм насилвала за количество почти 20 дни пробвах, на моето момче определено плодовете му харесват повече и с плод я хапва. Пробвай с круша да му я смесиш хем е по-сладка от ябълката, хем разхлабваща, а това ще ви е важно в някой момент, защото доста от нещата които се дават в началото запичат.
Ти цедиш и даваш кърма ли, че казваш 60мл, защото ако суче бебето изсмуква повече?
 А за желязото не се притеснявай, те са си натрупали запас за първите поне 6м, пък ако ви е нисък хемоглобина можеш да даваш спанак, елда за да се нормализира.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #550 -: Февруари 14, 2012, 15:26:48 pm »
Аз честно казано не се сещам за дете, което да е яло без проблем чиста оризова безмлечна каша...
Пробвайте или с кърма/АМ или с някой плод. :)

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #551 -: Февруари 14, 2012, 15:59:38 pm »
За желязото и на мен ми развиваха някакви теории /бившата лична на малкия/, че ще стане анемичен като го кърмя до 6 месеца и не давам да яде друго. Изследванията ни бяха перфектни обаче. После мрънкаше /пак същата лична/, че не давам жълтък /отново същата заплаха от анемия/ но и на годинка изследванията си ни бяха ок. Според мен кърмата си има всичко нужно и за разлика от другата храна се усвоява на 100 %, което ще рече, че и минимални количества да има детето си ги ползва по предназначение. Какво като в АМ или в спанака има еди колко си желязо ако организма на бебето не може да усвои и половината примерно.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #552 -: Февруари 14, 2012, 16:21:34 pm »
Съжалявам, че не съм му давала така важното за първите години на детето мляко за сметка на някакъв зарзават :) Но се надявам да имам възможност за втори опит, за да поправя грешките от първия ;)
Щом му няма нищо, значи резултата е един и същи и не е имало значение, че не си му го давала, това имах предвид. Затова попитха, да не би нещо проблем да е имал.

Кърмата няма достатъчно желязо, а бебето има достатъчно до около 6 месеца. Има доста анемични бебета точно заради това. Това, че твоето не е станало, не значи че това не е вярно. Процента определено е по-оглям от бебетата с глутенова непоносимост, ама това го спазвате,нали? Защо тогава да се отричат неща, за които се знае, че са така и са в пъти по-вероятни да се случат?


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #553 -: Февруари 14, 2012, 16:33:16 pm »

Момичета, защо толкова бързате да заместите цяло хранене? Децата са ви още малки. До навършване на 1 годинка се препоръчва децата да се хранят най-вече с мляко /ако може да е кърма, още по-добре/. Захранването не значи непременно премахване на млечните хранения, а един вид запознаване на детето с новата храна. Аз лично съжалявам, че не знаех този факт по-рано и също като вас бързах да заместя хранене /а и така реално не се възползвах на 100% от това че кърмех дълго време/.
Ами джиджи, то нали педиатрите така казват, а и около мен все това ми повтарят и то малко или много се влияя- трябвало да му създам режим, че като пораснел нямало да мога да направя нищо, как така съм му дала месно пюре пък не съм заместила хранене и т.н.  И аз не знам вече какво да правя
А пък днес на обяд изяде 110мл. пюре, АМ не съм давала, ама сега го боли коремчето(така смятам),плаче и аз си мисля, че му е дошло много пюрето ли, тежко ли му стана, не знам


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #554 -: Февруари 14, 2012, 16:36:21 pm »
Дори и да го боли коремчето, не е задължително да е преял. Може да са газове или запек. А може и зъбче да напира.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #555 -: Февруари 14, 2012, 17:12:59 pm »
Боби, не искам да споря с теб, знам че ти четеш много и знаеш всичко ;) но според теб това за изключителното кърмене до една година не само че не е полезно, а е и опасно ли? Ти направо ме уби този път. Или нека да е мляко, но от крава, а не от човек  :lol: Сякаш кравата е по-съвършена от мен  :wink:

П.С: Боби, как да съм сигурна дали му няма нищо? Това, че носи още дрешки с размер 9-12 месеца ме кара да си мисля, че ако си беше взимал по-големите дози калций можеше и да порасне повече ;)
« Последна редакция: Февруари 14, 2012, 19:15:48 pm от джиджи »


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #556 -: Февруари 14, 2012, 17:49:11 pm »
Момичета, защо толкова бързате да заместите цяло хранене? Децата са ви още малки. До навършване на 1 годинка се препоръчва децата да се хранят най-вече с мляко /ако може да е кърма, още по-добре/. Захранването не значи непременно премахване на млечните хранения, а един вид запознаване на детето с новата храна.
Джиджи, благодаря за споделеното мнение. Въпреки че е малко рано, вече бях почнала да се замислям как ще направя захранване. Детето ми е само на кърма, вода не иска, от шише нищо не пие (дори и кърма), почва да плаче. Така, че след шестия месец смятам да предложа с лъжичка по мъничко, пък да видим дали ще го приеме.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #557 -: Февруари 14, 2012, 20:35:49 pm »
Боби, не искам да споря с теб, знам че ти четеш много и знаеш всичко ;) но според теб това за изключителното кърмене до една година не само че не е полезно, а е и опасно ли? Ти направо ме уби този път. Или нека да е мляко, но от крава, а не от човек  :lol: Сякаш кравата е по-съвършена от мен  :wink:

П.С: Боби, как да съм сигурна дали му няма нищо? Това, че носи още дрешки с размер 9-12 месеца ме кара да си мисля, че ако си беше взимал по-големите дози калций можеше и да порасне повече ;)
Ти правиш ли разлика между изключително кърмене и кърмене до годинка? Дори СЗО казва изключително до 6 месеца, а иначе кърмене дори и до 2 годинки. Убила не убила, това са фактите черно на бяло.  Ръководиш се от много по съмнителни факти за други неща, а това, което се знае със сигурност отричаш. Твоя си работа. Няма да седна да споря с теб, защото все пак говорим за статистика и за експерти каквито нито ти , нито аз сме. 

От къде го измисли това за кравата не знам, като въобще не сме говорели за краве мляко и човешко - говорехме за изключитлено и неизключително кърмене.

П.П. Това иронично „знаеш всичко“ не знам за какво го написа. Аз съм една от малкото тук, която няма свое мнение, а разчита на специалистите, на които това им е работата. Което знаме е какви са тяхните препоръки.
« Последна редакция: Февруари 14, 2012, 22:04:52 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #558 -: Февруари 14, 2012, 20:44:14 pm »
марси,не се притеснявай,че бебо не иска друго освен гърда.Когато е готов,ще си прояде и с лъжичка и с ръчичка :) Севи също не приема друго освен гърда.Но преди около две седмици как ми броеше хапките докато ядях :) Еми дадох му на детето с моята лъжица от моята купичка малко,колкото да си опита.Как си го изяде само и как се облизваше :)
Иначе натиска и при нас го има.Нямало си вече да му давам сокчета на детето,че кога съм щяла да почвам с пюретата.Аз обяснявам,че не получава нищо полезно от сокчетата а и е достатъчно голяма,за да почнем направо пюрета или парчета плод/зеленчук, а те ми обясняват,че първо се започвало със сокчета.Ама вече ги изрязвам и им казвам,че ще се захраним когато и както аз реша.

А това тук е една лекция на ЛЛЛ точно за захранването.Обясняват и за анемията.Да не навлизам в спорове,който желае може да изслуша лекцията.На мен ми беше много полезна.
http://lalechebg.com/2012/02/webinar-zahranvane/
[/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #559 -: Февруари 15, 2012, 01:07:53 am »
Ти правиш ли разлика между изключително кърмене и кърмене до годинка? Дори СЗО казва изключително до 6 месеца, а иначе кърмене дори и до 2 годинки.

Правя да. Не използвах точната дума, но в по-горния ми пост мисля разбра какво имах предвид. Така и не ми отговори на въпроса :)

Ръководиш се от много по съмнителни факти за други неща, а това, което се знае със сигурност отричаш. ....

Какви са съмнителните факти, че няма по-добро за едно бебе от кърмата? Или за теб е добра до възрастта, до която ти си кърмила твоите деца :) Може и да греша, но понякога имам впечатлението, че приемаш за правилно единствено това, което ти "практикуваш" с твоите деца....