0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Коледни сладки
« -: Декември 14, 2011, 08:01:07 am »
Моля ви помагайте,за първа година и аз реших да се запрятам и да правя коледни сладки,да ама ми се ще да направя вече испетани от вас рецепти.За това нека си заформим еднин малък рецептурник,тъй да го нарека.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #1 -: Декември 14, 2011, 08:22:51 am »
Аз съм правила тези и стават мнооого.Хубаво е да се оставят да преседят малко.В къщи се харесаха :)

Коледни сладки

Продукти:

800г брашно

280г пудра захар

120г твърд маргарин или масло(но имайте предвид, че с масло стават по-твърди)

5 с.л разтопен мед

2 яйца

2 жълтъка

2 ч.л сода за хляб

2 ч.л подправка за меденки, ако не намерите - смес от смлени джинджифил, канела, щипка кардамом, звездовиден анасон.

 

Приготвяне:

Размесваме добре сухите продукти, правим кладенче и чукаме яйцата, меда(не трябва да е горещ, само леко топъл) и накрая нарязваме на късчета мекото масло(маргарин). Месиме до образуването на меко и гладко тесто ( В началото може да ви се струва, че има нужда от още течност, но н еправете грешка да слагате - след известно време, брашното усвоява мазнината и става чудесно тесто, което не лепи. Хубавото на това тесто е, че веднага може да се работи с него!. Разточвате кора тънка около 5-7 мм и изрязвате фигурки. Пекат се около 10-15 мин. на 150-160 ˚С Изваждайте веднака след като забележите, че краищата започват да почервеняват. За да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао (непременно прецедете сместа). После леко с четка се намазват топлите меденки, като внимаваме да не оставяме следи.Аз моите ги украсявах с роял айсинг и станаха много интересни.

Имам и още една рецепта за коледни марципанени сладки, но нея ще пусна по-късно, че не мога да я открия.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледни сладки
« Отговор #2 -: Декември 14, 2011, 08:30:31 am »
*Бейлис бисквитки*
http://stirianowa.blogspot.com/2011/12/bailyes-cookies.html

*Шотландски маслени сладки*
http://stirianowa.blogspot.com/2011/12/shortbread.html

*Тути фрути с локум*
http://stirianowa.blogspot.com/2011/12/blog-post_04.html

*Трюфели Тути фрути*
http://stirianowa.blogspot.com/2011/11/tutti-frutti-truffles.html

*Меденките на Ванчето*
http://stirianowa.blogspot.com/2009/12/blog-post_07.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #3 -: Декември 14, 2011, 10:24:04 am »
Mini, трюфелите тути фрути са страхотни, много благодаря, че сподели рецептата, аз ги направих и уж исках да има за Коледа и да си облекча готвенето, но почети се изядоха и ще правя нова доза.Хвърлила съм око на Шотландските маслени сладки и мисля тази събота и неделя да ги пробвам.Имам въпрос към теб, правила ли си Щолен?Търся си хубава рецепта, защото съм се навила да се пробвам с него.

Re: Коледни сладки
« Отговор #4 -: Декември 14, 2011, 11:34:21 am »
 :eat: ммм момичета ще ме изкушите нещо да подготвя и аз за празниците

*
Re: Коледни сладки
« Отговор #5 -: Декември 14, 2011, 11:54:54 am »
Ето тези са много лесни и много вкусни :)

http://www.kulinarno-joana.com/2008/12/christmas-snowflake/

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледни сладки
« Отговор #6 -: Декември 14, 2011, 12:12:02 pm »
меденки

1 чаена чаша захар
1 чаена чаша олио
2 яйца
6 супени лъжици мед
1 супена лъжица сода за хляб
2 супени лъжици канела
брашно като за средно меко тесто

разбивате хубаво яйцата със захарта, олиото, меда и канелата. добавяте брашното и содата, омесвате тестото. оставяте за 30 мин в хладилника, за да не лепи много при работа.
после разделяте тестото на части, разточвате ги с дебелина около 1 см и изрязвате с формички. или пък си късате равни парченца от тестото и с ръце оформяте топчета. слагате върху хартия за печене или намазнена тава и печете в загрята фурна около 7-10 минути.
изпичат се много бързо, затова бъдете нащрек!

като изстинат, се поставят в метална кутия да отлежат и омекнат. ако сте правили топчета, можете да ги слепвате с мармалад по две. ако сте правили фигурки, можете да рисувате по тях със сладкарски боички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледни сладки
« Отговор #7 -: Декември 14, 2011, 13:05:34 pm »
magi_st,да те питам 2 яйца и 2 жълтъка се слагат в тестото или жълтъците са за глазурата?

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #8 -: Декември 14, 2011, 14:57:06 pm »
Двете яйца в тестото, а жълтъците за мазане после поне аз така ги правих, но е голямо месене, ако решите да ги правите трябва да сте по търпеливи и да сте силни в ръцете.Като количество стават много и могат да се съхраняват дълго време.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коледни сладки
« Отговор #9 -: Декември 14, 2011, 21:16:28 pm »
Леле каква чудесна тема! :)))
Марина75 и аз  :D съм решила тази година да се пробвам с коледните сладки ;)
Само, че аз смятам да им направя глазурата с разбит белтък и пудра захар и ще я направя в различни цветове (като изп боя за сладкиши), с които ще изрисувам сладките :))))


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледни сладки
« Отговор #10 -: Декември 15, 2011, 08:57:23 am »
Леле каква чудесна тема! :)))
Марина75 и аз  :D съм решила тази година да се пробвам с коледните сладки ;)
Само, че аз смятам да им направя глазурата с разбит белтък и пудра захар и ще я направя в различни цветове (като изп боя за сладкиши), с които ще изрисувам сладките :))))
И аз мисля да ползвам такава белтъчна глазура,обаче не знам колко време ще трае.2-3 дни преди Коледа ако ги оформя с белтък дали няма да се развали,как мислите?Аз така или инъче ще ги изпека днес или утре,ноооооооооооооо кога да ги украся?Пък и да се похваля ,снощи направих пъвите сладки,линцерови сладки.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледни сладки
« Отговор #11 -: Декември 15, 2011, 13:55:00 pm »
http://lety-culinaryadventure.blogspot.com/2011/12/blog-post_14.html ,ето по тая рецепта направих сладки,мока бисквитки,а не линцерови както писах в предния пост.Определено съм доволна.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледни сладки
« Отговор #12 -: Декември 15, 2011, 19:12:26 pm »
Май само аз си пиша тук,ама нищо ще се похваля пак,ето по тази рецепта творих до преди малко http://trydiani.blogspot.com/2009/12/blog-post_14.html ,е не съм правила снимки ама и това ще стане,нека да ги поукрася малко.Пак имам едно питане към майсторките,като нашаря меденките,мисля да е с шоколад и оцветена белтъчна глазура,как да ги съхранявам в кутия,дали няма да се размацат като ги сложа една върху друга или да сложа нещо по между им ли?
А и още нещо имам да се хваля,направих и сладки пури,или студенски пръсти съм чувала да им казват с локум.
Утре мисля да направя и "Меденките на Ванчето",Мини е дала линк за тях и стига толкова,отдавам се на рисуване върху днешните меденки.
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 19:16:38 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #13 -: Декември 15, 2011, 19:21:10 pm »
Можеш спокойно да си ги направиш с айсинга, той трая, слагаш ги в кутия с парче ябълка, като я сменяш переодично,т ака хем умекват хем се запазват.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледни сладки
« Отговор #14 -: Декември 18, 2011, 06:46:04 am »
Никога не съм правила сладки...
И това е само защото не ми се отдава месенето, ама хич, хич....
Имам питанка, може ли тестото от ей тази рецепта,
да се измеси в пекарната за хляб, както козунаците!?

ornaico1 Сладки с формички за Коледа

Продукти:
2 – 3 чаени чаши брашно,
1 бакпулвер,
1 пакетче краве масло или маргарин,
2 ванилии,
1 ч.л. какао,
1 щипка канела,
1 непълна чаена чаша захар
1 яйце.

Разбърквам всички продукти, без маслото. Него го размеквам и се добавя.
Омесвам тесто, което почти лепне, но затова го слагам в хладилник за 15 минути.
Разточвам на лист с дебелина 5 мм. С формичките изрязвам най-различни фигурки.
Пека в леко загрята фурна. След изпичане сладките могат по желание
да се глазират с шоколад и да се украсят с кокос, захарни перли или ядки.
Ако нямате формички за сладки, нарежете вече разточения блат
на ивици 1 см. широки и 5 см. дълги.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледни сладки
« Отговор #15 -: Декември 18, 2011, 08:40:28 am »
Мише, по принцип, месенето на тесто за сладки не е така сложно, както същинското месене - за козунак, тутманик и др.под.
всички тия работи можеш да объркаш с лъжица в една голяма купа и чак накрая, когато си сложила и разбъркала всички продукти, да изсипеш на маса/плот и да поомесиш за още няколко минути. опитай.

тая рецепта се меси без загряване, каквото прави в някои програми машината. можеш да я използваш, но избери такава програма/част от програма, в която няма загряване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледни сладки
« Отговор #16 -: Декември 18, 2011, 08:51:42 am »
Много Благодаря,  :flower: Джам!

Ще последвам съветите ти, първо на ръка, а после ако не стане
ще включа Изаура да ми го направи на топка за 15 минути
и после да си го дооправя! Ще пробвам тези дни!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #17 -: Декември 18, 2011, 09:39:17 am »
Да се запиша в темата ,страхотна е, и много хубави неща може да се научат !!!
Re: Коледни сладки
« Отговор #18 -: Декември 18, 2011, 18:51:59 pm »
запис


*
Re: Коледни сладки
« Отговор #19 -: Декември 19, 2011, 11:28:51 am »
Мини,имам два въпроса за шотландските маслени сладки.Понеже ще сме доста хора по Коледа горе-долу колко излизат като количество от една доза?А вторият въпрос е откъде да го купя този шоколадов чипс?