0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледни сладки
« Отговор #60 -: Ноември 23, 2012, 06:26:31 am »
Mini, и още две опции да добавиш, пак ще се справиш на 100%, вЕрвай ми...

На моите меденки им трябват поне 2 седмици, и то в найлонов плик или метална кутия- иначе не могат да се отхапят.

Инке твърди или не , миналата година едната доза не успя да стигне до кутията
и в късни доби Изаура омеси нова!
Звездите ми го говорят и тази година ми се очертава подобен сценарии!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #61 -: Ноември 23, 2012, 07:36:30 am »
Благодаря ви! Стартирам с меденките на Jam.

mini  :youwoman:
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #62 -: Ноември 23, 2012, 08:10:03 am »
Аз моите ги правих 2та дни преди Коледа, иначе рискувах да няма нищо за Коледа. Едната вечер пекох (около десетина тави  :lol: ) на другия ден украсявах. Под моделиращата маса ги бях намазала с шипков мармалад и може би заради него не станаха твърди. До нова година нямаше нищо, а масленките заминаха още на другия ден след като ги направих. Ето ги и тях:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледни сладки
« Отговор #63 -: Ноември 23, 2012, 15:29:39 pm »
Леле, мнооого сте лоши. Нямам време да се обърна, но ще си открадна една нощ да направя сладки и меденки та ако щее... :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Коледни сладки
« Отговор #64 -: Ноември 23, 2012, 15:47:39 pm »
Аз тази година освен меденки реших да пробвам и медена къща, нещо такова
g] http://www.menumag.bg/recepta/koledna-medena-kyshtichka
Иначе има разнообразие на бои за оцветяване на сладки в магазин Пикадили 0.60ст бройката цвят

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Коледни сладки
« Отговор #65 -: Ноември 27, 2012, 22:32:44 pm »
следя с огромен интерес
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коледни сладки
« Отговор #66 -: Ноември 29, 2012, 19:37:58 pm »
Иначе има разнообразие на бои за оцветяване на сладки в магазин Пикадили 0.60ст бройката цвят
Запис  :D
Миленка на кое Пикадили, има бои за сладкиши? Аз, ако ви кажа :? обиколих града :o Ама, ни в Кауфланд, ни в Карфур, ни в Метро, ни в Била, че и в Пикадили център и Младост зяпах, абе никъде не видях :x бои за сладки, егаси 8O :?


*
Re: Коледни сладки
« Отговор #67 -: Ноември 29, 2012, 19:51:05 pm »
В СВА има на д-р Йоткер. Моите меденки са правени с такива.
Re: Коледни сладки
« Отговор #68 -: Ноември 29, 2012, 19:51:58 pm »
Пикадили център :-) вчера пак си купих и вече имам всички цветове, при подправките са, първото крило веднага след млеката :-)

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коледни сладки
« Отговор #69 -: Ноември 30, 2012, 09:50:01 am »
Пикадили център :-) вчера пак си купих и вече имам всички цветове, при подправките са, първото крило веднага след млеката :-)
:P мерси Миленка, Мими 26  :bighug:


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коледни сладки
« Отговор #70 -: Ноември 30, 2012, 11:59:23 am »
Момичета имам въпрос, май е точно затук  :D
Искам да правя мъфини в силиконови формички, само дето незнам, те намазняват ли се предварително и като ги сложа в тава, тя трябвали да има вода на дъното?
Тъпи въпроси задавам :oops:, ама ако някой е ползвал ще се радвам да пише   :D


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледни сладки
« Отговор #71 -: Ноември 30, 2012, 14:06:37 pm »
Деси, аз не ги мажа с нищо, вода не се слага!
Подреждам ги в тавата на фурната, пълня с готовата смес 2/3 от всяка форма и пека.
Когато са готови, вадя от фурната цялата тава изчаквам 5 минути
/не повече, защото се овлажняват/ и леко изваждам мъфина с ръка!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коледни сладки
« Отговор #72 -: Ноември 30, 2012, 15:59:10 pm »
Деси, аз не ги мажа с нищо, вода не се слага!
Подреждам ги в тавата на фурната, пълня с готовата смес 2/3 от всяка форма и пека.
Когато са готови, вадя от фурната цялата тава изчаквам 5 минути
/не повече, защото се овлажняват/ и леко изваждам мъфина с ръка!


Мише огромно благодаря  :bighug:


*
Re: Коледни сладки
« Отговор #73 -: Декември 01, 2012, 10:13:18 am »
Здравейте момичета!
Да се включа и аз с въпрос. За първа година, вдъхновена от Буболинката мисля да украся меденките със захарно тесто.  :lol:
http://bubolinkata.blogspot.com/p/blog-page_6013.html

Замесила съм го, оцветила в няколко цвята /сега е в хладилника/. Идва ред на меденките, продполагам и те до час ще са готови.
Въпроса ми е следния: Как се поставя захарното тесто  :oops: на топли или студени меденки, трябва ли да се намажат с нещо меденките преди това?
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #74 -: Декември 01, 2012, 10:36:31 am »
Илейни, моите ги пекох единия ден, а ги украсявах на другия. Намазах ги с шипков мармалад под захарното тесто. Можеш да ползваш от кайсии примерно или маслен крем. Но аз си мислех, че с тях ще бъде прекалено сладко, а шипковия най-много ми се доближава до коледен вкус  :D
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #75 -: Декември 01, 2012, 10:48:27 am »
Мими благодаря за бързия отговор!  :D Страхотно са се получили! Дано имам същия късмет.
Re: Коледни сладки
« Отговор #76 -: Декември 04, 2012, 17:26:58 pm »
Оцветителите от Пикадили кой номер "Е" са? Знаете ли дали са безвредни, дали ще стават за малки деца, дъщеря ми е на година и половина. Ще правя опит да си направя в къщи оцветител, но нямам на идея какво ще стане.
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #77 -: Декември 05, 2012, 14:16:21 pm »
Ооо,записвам се да следя :Р Умирам за сладки!Аз правя едни много яки Колдни рохлички-стават бързо и се топят в устата-само тр.да намеря рецептата!
Ванилени кравайчета

Продукти за една доза(една тава, защото са малки и не се надуват):

150г брашно
70г готварско нишесте (т.е без примеси - чисто) - царевично, пшенично, картофено(според оригиналната рецепта)
70г пудра захар
80г орехи или лешници - смилат се
150г масло със стайна температура
1-2 жълтъка(зависи от големината)

За след изпичането, си пригответе една купа с около 150 - 200г пудра захар, в която сте сложили 2-3 пакетчета със ванилена захар или прахчета ванилин.

Приготвяне:

На дъската за месене пресяваме брашното, прибавяме нишестето и захарта, смлените орехи. Отгоре нарязваме на късчета маслото и прибавяме жълтъците. започваме да месим, докато тестото стане гладко. Оставяме тестото за една вечер на хладно място да отпочине. На другият ден правим от тестото цилиндър и режем еднакви по големина колелца, които правим на пръчици 6-7 см. дълги и 1 см дебели и завиваме на кравайчета (под формата на буквата С). Печем върху ненамаслена тава, на умерена температура до порозовяване (не ги правете много кафяви, за да не се втвърдят). Още докато са горещи ги овалваме в предварително приготвената пудра захар с ванилия.
Съхраняват се в картонена кутия, на хладно място. Издържат поне месец, месец и половина. Могат и да се замразят.


Аз правих рохлички по тази рецепта на Наталина, омекват за една нощ на топло, а затворени и на студено издържат доста.
Приготвила съм Щолен и АКК.
 Меденките също са готови по рецепта като на Джам, ще ги лепя към 20-ти, смятам да ги украсявам с домашен марципан, да видим как ще го скопосам  :D Също искам да направя една доза линцери и пълнена тиква, но ще видим ще успея ли да разпределя времето добре  :)


Re: Коледни сладки
« Отговор #78 -: Декември 05, 2012, 22:49:08 pm »
Оцветителите от Пикадили кой номер "Е" са? Знаете ли дали са безвредни, дали ще стават за малки деца, дъщеря ми е на година и половина. Ще правя опит да си направя в къщи оцветител, но нямам на идея какво ще стане.
Е 122. Ако се притесняваш за вредите не го ползвай и без това всички ще умрем рано или късно. ..

*
Re: Коледни сладки
« Отговор #79 -: Декември 05, 2012, 23:44:31 pm »
Ако ви притеснява съхранението - ванилените рохлички/кравайчета/ и линцеровите сладки могат да се замръзяват. Моите са във фризера, вадя ги 2-3 дни преди Коледа. Линцерите слепвам със сладко и готово.