0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледни сладки
« Отговор #40 -: Януари 02, 2012, 12:39:20 pm »

Толкова вкусни стават, че най-посещаваното място у дома е металната кутия...
Ще правя пак, хем забавно, хем занимателно, хем знам какво похапват!

А със сигурност вече няма никой в кутията. :) В нашата имаше курабиики, но и тя отдавна остана празна  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледни сладки
« Отговор #41 -: Януари 02, 2012, 16:29:56 pm »
нашата метална кутия за коледни сладки е много голяма - двойна, но вече подрънква на дъното само.

правих едни чудни и безбожно лесни целувки, които минават както за коледни, така и за всеки ден. обикновено се правят, когато от друга рецепта останат излишни белтъци, но може да ги направите и специално.

ето рецептата:

разбивате на твърд сняг няколко белтъка със захар (колкото белтъка имате, съотношението е горе-долу 1 белтък към 1-1,5 ч.л. захар). натрошавате на едро орехови ядки и начупвате парченца черен шоколад (големина като грахово зърно ориентировъчно). внимателно разбърквате орехите и шоколада с разбитите белтъци.
постилате хартия за печене върху голяма плоска тава и със супена лъжица гребвате от сместа и изсипвате върху хартията дозички, без да се стараете. ако искате - старайте се. :)

сега, за печенето. оригиналната рецепта се казва "forgotten coockies" (забравени сладки). казва се така, защото се пекат по следната схема. първо загрявате празната фурна до 250 градуса. после изключвате фурната, пъхате сладките и ги вадите след няколко часа. най-лесно е да се направи вечерта и на сутринта спокойно ги изваждате от фурната, където сте ги забравили цяла нощ.

другият вариант, който приложих сега, защото нямах това време, е да се сушат няколко часа на 100-120 градуса във фурната, ако термостатът на фурната ви е прецизен. точно време на печене не мога да кажа, но поне 2 часа. познава се, че са готови, като се пипнат и са твърди. по тази схема ми се получиха по-кафеникави и много интересно опечени.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледни сладки
« Отговор #42 -: Януари 02, 2012, 16:39:16 pm »
правих едни чудни и безбожно лесни целувки, които минават както за коледни, така и за всеки ден. обикновено се правят, когато от друга рецепта останат излишни белтъци, но може да ги направите и специално.


Ауууу...ти да видиш сега каква си лоша...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коледни сладки
« Отговор #43 -: Януари 02, 2012, 16:44:29 pm »
Ах Джам, тези целувки със сигурност ще ги пробвам и аз  :P и ще кача после снимки да  кажеш, справила ли съм се ;)))


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледни сладки
« Отговор #44 -: Януари 03, 2012, 12:25:12 pm »
Aз мнооого обичам целувки и за ядене и от другите  :). Обаче като чуя белтък на сняг и някак ми се секва желанието. Ще се взема в ръце тези дни и ще действам. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледни сладки
« Отговор #45 -: Януари 03, 2012, 12:28:34 pm »
lidia, белтък на сняг е най-лесното нещо за правене - това го казвам отговорно аз, дето нямам никакви готварски умения.

белтъците трябва да са със стайна температура и се бият най-добре с онези стари спираловидни телове.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледни сладки
« Отговор #46 -: Януари 03, 2012, 12:41:42 pm »
Сега като каза стайна температура...май там греша. Ще пробвам пак тези дни.
Аз винаги ги вадя от хладилника и действам. А такова чудо имам, обаче мразя да го ползвам  :lol:. Ще пробвам с него този път.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коледни сладки
« Отговор #47 -: Януари 07, 2012, 18:03:20 pm »
Аз ги пробвах целувките на Джам  :D Станаха превъзходни, малко попрекалих сякаш с горещата фурна  :? понеже моята става мн гореща и явно трябваше леко да изчакам преди да ги сложа ли ... и незнам защо реших да използвам хартия за печене  :oops: Та имах голяяяяям проблем с отлепването им! Имаше опастност да бъдат изядени заедно с хартията :P

Не ги снимах (както обещах),т.к тоя път не можах да ги докара откъм търговски вид  :oops:  Но следващият път, който ще е съвсем скоро ще ги доизкусуря :))))))


Re: Коледни сладки
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2012, 12:36:25 pm »
Здравейте! Някой може ли да помогне по въпрос за украсата на коледни сладки с айсинг, готов в кутия имам, ползвам го за украса на торти, но въобще незнам как да украся сладки с него, посмъртно немога да го разточа толкова тънко, че после като ядеш сладката да не умреш от захар, но незнам може ли да го разтопя и какво ще стане, ако въобще стане нещо, ще съм благодарна някой ако може да даде съвет. :oops:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Коледни сладки
« Отговор #49 -: Ноември 10, 2012, 18:00:35 pm »
Здравейте! Някой може ли да помогне по въпрос за украсата на коледни сладки с айсинг, готов в кутия имам, ползвам го за украса на торти, но въобще незнам как да украся сладки с него, посмъртно немога да го разточа толкова тънко, че после като ядеш сладката да не умреш от захар, но незнам може ли да го разтопя и какво ще стане, ако въобще стане нещо, ще съм благодарна някой ако може да даде съвет. :oops:
Незнам какво представлява този за който питаш, но няма ли начин да го сложиш в шприц и да го шприцоваш върху сладките?
 Аз на коледните сладки правя за отгоре украсата с пудра захар и белтък мисля, че беше :oops: и я шприцовам в разл форми върху сладките, оставям ги да изсъхнат малко и са готови за хапване  :P


Re: Коледни сладки
« Отговор #50 -: Ноември 11, 2012, 10:21:27 am »
dess_dess този айсинг е твърд, в смисъл може да се разточва и омеква от топлината, но чак да се шприцва... незнам чесно казано , не съм пробвала дали ще стане, затова питам някой с опит ако има... за глазирането с белтък не съм правила никога, в момента готвенето е съобразено с детето (на година и 4м) и суров белтък не ми е добра идея, само заради това, че малката иска от всичко да яде. Но вчера ми дойде добра идея да пробвам глазура с маршмелоу бонбони. Поздрави и дано някой опитен каже нещо за айсинга...
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #51 -: Ноември 11, 2012, 14:10:00 pm »
Миналата година, когато украсявах меденките, понеже не исках да ползвам суров белтък заради малките, сложих в една чашка от моделиращата маса, която ползвам за тортите и малко вода, позатоплих в микрото и разбърках до кашичка. След това със спринцовка украсих меденките. Отгоре, докато е още влажно, наръсих кокосови стърготини. Ето резултата:
Re: Коледни сладки
« Отговор #52 -: Ноември 22, 2012, 13:23:37 pm »
Замириса на Коледа, ще следя с интерес темата.
Re: Коледни сладки
« Отговор #53 -: Ноември 22, 2012, 14:03:46 pm »
Ооо,записвам се да следя :Р Умирам за сладки!Аз правя едни много яки Колдни рохлички-стават бързо и се топят в устата-само тр.да намеря рецептата!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледни сладки
« Отговор #54 -: Ноември 22, 2012, 19:43:49 pm »
Хайде и аз се записвам тук.След има няма десетина дни запрятам ръкави.Задължително ще има меденки,миналата година си направих айсинг от белтък,пудра захар и лим.сок,оцветих и шарих ли шарих със шприца.Другото което мисля да направя са едни мока сладки май се казваха,много вкусни и май ще направя и едни медени мечета.Запазвам си правото и да крада идеи от тук :wink:.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #55 -: Ноември 22, 2012, 20:00:59 pm »
Запис
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #56 -: Ноември 22, 2012, 21:21:00 pm »
Момичета, кога правите меденките? Колко време могат да стоят?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледни сладки
« Отговор #57 -: Ноември 22, 2012, 22:39:53 pm »
можеш да ги почваш според мен :)
аз заложих АКК- английски коледен кекс, прави се 6 седмици преди Коледа
тази седмица ме чака и щолен, маслени щприц сладки, както и доза меденки
амбициозно, нали
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Коледни сладки
« Отговор #58 -: Ноември 22, 2012, 22:46:38 pm »
мини, рецептите за АКК, маслените сладки и меденките, моля  8)
Re: Коледни сладки
« Отговор #59 -: Ноември 22, 2012, 22:52:34 pm »
На моите меденки им трябват поне 2 седмици, и то в найлонов плик или метална кутия- иначе не могат да се отхапят.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.