0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« -: Ноември 28, 2011, 10:16:13 am »
Пак аз :oops:

Здрави деца и родители да има :D

Ние след едноседмично отсъствие пак сме в Банско :wink:
Тази седмица мома София става на 5 месеца и мисля да започна захранване.

Иначе сме добре, детето се държа геройски по пътищата.

Само положителни емоции да има тази седмица!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2011, 11:19:49 am »
Здравейте и от Брюксел :)
Бях миналата седмица на представление в училището на Симеон, предназначено за бабите и дядовците. Поканени бяха и родители и приятели на семейството.Изумих се! Салонът беше препълнен, имаше и много правостоящи и това в 14.30 в работен ден. Представлението не беше нищо особено - всеки клас (група) изпя по една песничка, но май повече музикалния съпровод и учителките се чуваха :lol: На Симеон класа по английски най-плахо се представи, едвам им се чуваха гласчетата.
Вчера една българка ми направи забележка, че много строго съм се държала с Мони. Не трябвало да му се карам и да му правя забележки пред други хора. Предполагам, че може и да е права донякъде, напоследък, след появата на бебето, явно ми се повишиха очакванията спрямо баткото, а и се налага да балансирам някак разглезващото влияние от страна на таткото. Та тази седмица ще анализирам и оптимизирам политиката на възпитание :D

Боби, около нас има доста детски площадки. Най-харесвам този тип настилки:
http://www.leikapeika.org/nastilki-pri-detskite-ploshtadki
(виж най-долу - Мулч, или дървесни кори)
http://www.impresia.net/bg/products/157/187/p358/


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2011, 11:52:34 am »
Охх, Ники, къде беше със здравословните пожелания в събота вечер!
Ние сме болни, та болни. И двамата имам предвид - аз от седмица, но и Кай рухна с такава зверска хрема, че пищи постоянно от сополи вътре и вън :-( Сега и температура леко вдигна, да не се чувствам късметлия :-) Дано прословутия Коларгол разтвор помогне, че този път само физиологичния разтвор не успя.
Не му се полагат разходки, защото аз съм парцал, и в къщи съвсем ще подлудеем, в комплект. Поне обаче ще мога да попрочитам тук...
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2011, 14:33:10 pm »
Надин, дано да е само хрема и бързо да се оправите и двамата.
Ние сме добре засега, миналата седмица нямах време да напиша че и при нас манията по моите пантофи е голяма  :lol: сложих си нови поне, но те са му още по-забавни, набира се като пред финиш, а още не пълзи съвсем, само по корем, но е много бърз  :D (всъщност вече си двига корема и се люшка напред-назад но прехода го извършва влачейки се по корем) Каква ли ще е като пропълзи истински :wink: Днес дадох за пръв път тиква в ръчичката да си смуче сам -т.нар. finger foods но само гледаше много странно и мачкаше но не слагаше сам в устата. утре мисля пак да пробвам но съвсем малко, да не схване че идеята е да яде с ръце  :wink:
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2011, 17:37:32 pm »
Здрава седмица и от нас :)
Обаче и тримата сме в кюпа с болните. Извинявам се мислено на всички дървета, предвид количеството кърпички, което унищожих до този момент.
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2011, 17:51:35 pm »
Ultra, останаха ми очите на първата настилка. Предполагам, че като материал е същото, което аз имах предвид.

Аз имам горчив опит с баща ми, относно възпитанието - непрекъснато ми се караше и шамаросваше пред хората, беше ужасно и съм го запомнила завинаги. Реших, че никога няма да правя така с децата ми. Обаче... Тони усети, че навън не правим забележки и започна да си прави каквото си иска. Вкъщи - хрисим, а навън - отвързана работа. Та започнахме нова схема - не слушаме -  отиваме да "мием ръцете"  :lol:.

Ето това http://www.amazon.com/Mattel-T8498-Mindflex-Duel-Game/dp/B004GHNFKK/ref=pd_rhf_gw_p_tab2_t_1 си е поръчал синът ми на Дядо Коледа. Първоначално си мислех, че си го е измислил  :D, но случайно го открих в Амазон. Някакви отзиви?

Успешна седмица на всички! А болните бързо да оздравяват!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2011, 19:47:16 pm »
Лека и здрава седмица и от нас.
Днес се разходихме преди обяд едно хубаво. Лошото на спането веднъж на ден е че спи по най-топлото време. След обяд ходихме на консуртация и този път успя даже да смени няколко приказки с лекарката. Обикновено се дере яко. Но след като я облече баща ѝ взе да обяснява на едно едномесечно бебе, как не трябва да плаче.
Иначе вдъхновен от някаква реклама нашия тати решил да пита детето какво иска от дядо Коледа и тя изредила "тота, кава, баю-баю" - торта, крава  8O и заек. Тортата ясно - да има къде да духа свещички иначе не я близна на РД. Заек -добре, поредния. Но тая крава от къде дойде .... :lol:
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2011, 22:19:00 pm »
Здрава седмица и от нас момичета. Ние към днешна дата сме добре, да чукам на дърво.
Надин, Вени бързо да оздравявате, както и всички около вас!

Елле22 това с миенето на ръцете искрено ме разсмя  :lol:

Першек може да е от рекламата на Милка. Ники се разтапя от кеф като я дават.
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2011, 22:25:09 pm »
Хубава, здрава и слънчева седмица!
Болните да оздравяват бързо!
Пешек, и на нас това спане веднъж на ден през тези сезони ни обърква разходките.Пробвах днес, защото беше наистина топло, да останем до 14ч. навън.Е, нямаше такова мрънкане и рев и после спа до 5!Явно не става.Обмислям да започнем в такива наистина топли дни да излизаме пак с количката и като оклюма младежът да го пробвам пак да спи в нея- поне да е на въздух.Но трябва да е наистина топло,защото иначе на мен след 3часа ми става студено.Другото, което практикуваме е от 11 до 13.30 навън, после сън докъм 16 и от 16.30 докъм 18 още една малко тъмна разходка, която обикновено се изразява в ходене по осветените от витрините на магазините улици и задължително возене на метрото, което ни е основна атракция.
Кравата ще да е лилавата Милка-крава. И ние все говорим за "коата му"-шоколад му...Не, че е ял шоколад,но...пусти реклами!
Иначе ние писахме на Дядо Коледа за плюшен я-ю /зайо/, катеричка и телефон в кутия!
Да видим катерица откъде ще намерим- може би ще е онази от Ледена епоха...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2011, 22:46:10 pm »
Боби, около нас има доста детски площадки. Най-харесвам този тип настилки:
http://www.leikapeika.org/nastilki-pri-detskite-ploshtadki
(виж най-долу - Мулч, или дървесни кори)
http://www.impresia.net/bg/products/157/187/p358/
Даам, тези първите са страхотни, но не са ми по джоба, поне не за размера, който искам. А мулча става, но и внего има мравки. В кварталната градинка е с такова покритие и бъка от мравки. Има и гумен мулч, оцветен в какъвто цвят искаш,  но преди като смятах беше, че ми трбява нещо от сорта на 500кг  и множко ми се стори. Май в крайна сметка ще си останем с трева и ще се дебнем с мравките :-)


  
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2011, 22:53:10 pm »
Момичета, много да се вардите и при най малкото нещо си обръщайте внимание, защото винаги може да стане сериозно. Аз мога да кажа, че за първи път в живота си се разболях, изключвам настинките и хремите дето траят от 3до 5 дни без никакви усложнения и единственото неприятно е течащия нос. Та аз не свикнала да се вардя, всъщност и не знам как и от какво, се мъкна 2 седмици. В петък на обед легна на легло с висока температура, която 24 часа не мога да сваля. През нощта се събуждам от невероятни болки в гърдите, отидох до банята и там започна да ми причернява, едвам се затътрих до спалнята да събудя мъжа ми е съм припаднала. За следващите два дни дори не искам и да си помислям, не  знам как оцелях.За последно съм яла в четвъртък вечерта, не че е нещо фатално, но толкова лекарства без храна, проблемите се увеличават, а аз дори и глътка вода е изпитание, въздуха като дишам ми причинява болка.
 Добре че има баби и дядовци около нас, но пък за да е още по интересно, от тях само баща ми е най добре и то щото в петък го изписаха от болница. ЕЙ много ценни са тия хора, ще си помисля др. пък като реша да мрънкам нещо от тях.
Сутринта се завлякох на лекар, снимаха ми гърдите, нямам нищо, но в гърлото има невероятно голяма инфекция. Малко след като се прибрах и моя мъж се прибира от работа със съмнения за пневмония. Алекс след детската два пъти вдигна температура. И за да затворим кръга на мъжа ми баба му от 2 дни изпадна в някакво състояние дето хич не е хубаво. Викахме и линейка, казаха че е нещо като кома и до 2-3 дни най вероятно ще си отиде. От цялата работа сега целта ми е да успея да предпазя Вяра само тя остана здрава.
Здраве и много здраве на всички деца и родителите им, за да могат да ги гледат.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2011, 02:34:20 am »
Mary, изтръпнах!Какво сте преживели!
Прегръщам те и бързо възстановяване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2011, 09:01:32 am »
Mary  :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2011, 09:42:25 am »
лелеее Мари, страшно звучи, бързо да минава вече.

Явно действащия в момента вирус е доста кофти. И аз съм зле в момента, след като миналата седмица си подкашлях, но се правех на "недосегаема" от събота съм със зверска давеща кашлица, няма денем, няма нощем, ужасно е. Та от вчера съм на лекарства. Имам мускулна треска от напъване, главата ме цепи, ужасно е :( пазете се и взимайте мерки овреме.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2011, 10:10:47 am »
Моника не е пила АБ от яслата. Боледувала е сериозно. Този път кашлицата не се повлия от силни сиропи и педиатърката изписа АБ. Въпреки огромното си нежелание само за една кашлица да дам АБ си го изпи, защото жената няколко пъти ме предупреди, че в момента това чудо е ужасно агресивно и след като повече от седмица не се повлиява от нищо и продължава да кашля така, рано или късно ще стигнем до АБ, но рискувам да се влоши ужасно. Да чукна на дърво добре е сега, но покрай нас всичко кашля с пълна сила или е с температура, разстройство и повръщане. Гледам и прогнозата за времето, дават си го топло поне седмица две още. А как ми се иска да навали един хубав бял снежец. Да замирише на зима. Обещала съм събота и неделя ако Моника си подреди книжките да изкараме елхата и да сложим украсата. Голямо вълнение я е обзело. Пише писмо на дядо Коледа и снощи обеща да му сложи паричка за късмет под елхата. Дядо Коледа се разтопи и си чака късметчето с огромно нетърпение. В замяна е подготвил бебе с памперси и е сигурен, че новата му "майка" ще е най-грижовната майка.  :)
Аз в неделя и дадох подаръка за рождения ден, така заветните кънки. Тези в гардероба бяха пречупени и държеше крачетата криви. От страх да не счупи краче като подскача с кривите кънки и дадох подаръка в неделя, а то какво стана... Току що наточени, зъбците остри и се спъваше в тях. Няма да казвам какво падане настана. В един момент се уплаших, защото и главата удари, падна по очи. Взех от гардероба кънки да ги смени, но не. Упорито като майка си, не пожела. И сега е с цицина и сини колена. Направо сърцето ми се сви, обаче не и пука особено и в неделя цял следобяд не свали кънките. Шпагат, щъркел и т.н. Вчера след градина по същия начин. Тази вечер мисля да я заведа на свободната пързалка или утре за да посвикне с тях, защото в събота направо си ме е страх да я заведа. Плюс това гледа двойките и каза, че и тя иска да и "дадат" момченце за да танцува с него  :lol:.
В групата има едно, ще се пазарим с майка му  :oops: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2011, 10:25:38 am »
Мари, бързо възстановяване на теб и всички болни около теб! Стеф, и на теб!

И аз съм с гърлобол от вчера и също като вас хич не съм свикнала да си обръщам внимание, дето се вика - кога имаме време ние да легнем и да боледуваме, но за днес ще отложа всичко, което планирах да направя и повечко ще полежа и ще се лекувам.

Бъдете здрави всички и дечицата най-вече!
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 10:51:04 am от tzvetenze »
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2011, 10:32:51 am »
Mary, StefiZ,
Бързо оздравяване!Дано най-лошото да е минало вече!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2011, 10:46:27 am »
Оф много лошо с тоя вирус ли е какво ли е.Аз от вчера се чуствам зле,днес и кафето не ми се пие.Определено има нещо,на село мама каза всеки втори повръщал,мъже , баби , деца всички масово са засегнати.Групата в градинта е доста редуцирана , ще видим как ще сме до края на седмицата, но пък вчера 15 градуса и един топъл вятър,направо се чудех пролет ли идва или зима.
Много сте прави , че не си обръщаме внимание на време.Българина чака до последно, и чак го мислим за геройство,колко дълго може да се мъчим доброволно.
На всички болни да оздравяват и повече грижи за себе си.
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2011, 10:52:30 am »
Здравейте :)

И моя милост е с кашлица и болки в мускулите. Мислех си, че е фарингитът ми, но може и да е този вирус. Дано не е и да опазя детенце здраво, че лошо! Вдругиден тръгвам на работа и хич не ми се иска да я оставям на майка ми болна. И без тов ами е притеснено как ще свикне. Тя е свикнала с баба си, но не е свикнала без мен по цял ден. Та ще видим как ще я караме! 

Мари  :bighug:


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2011, 10:59:46 am »
Ох, като ви чета и тръпки ме побиват!!!

Бързо да оздравяват майките, да опазят здрави дечицата!!!

Ние бяхме също с тази кашлица, 3 седмици се мъчи милата да оздравее, днес я пуснах на градина и не знам.
Всяко дете, отиващо към групата си кашляше ужасно!!!!  8O  8O

А и сърцето ми е свито ще се пръсне  :(, оперираха баща ми, моля се да се оправи. Изрязаха целия стомах, ....

Обръщайте внимание и на себе си момичета!
Ей сега разбирам, че като няма на кого да разчиташ и се сринеш и ти, детето най-много страда.