0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #60 -: Ноември 30, 2011, 16:59:01 pm »
пфу, а на мен мечтата ми беше да запиша магистратура Маркетинг и мениджмънт, сега разбирам, че не трябва да си пръскам парите- от мен мениджър няма да излезе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #61 -: Ноември 30, 2011, 17:05:36 pm »
А, що, тъкмо имаш готов дипломен проект  :wink:

Съгласна съм с jam. Принципно. Но пък и не се е налагало да прилагам много управленски умения, случила съм на мъж, който за всичко сам се сеща и доброволно помага.
« Последна редакция: Ноември 30, 2011, 17:08:13 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #62 -: Ноември 30, 2011, 17:09:47 pm »
Ееее това вече е рядка порода :lol: Хем да помага, хем за всичко сам да се сеща :wink: Моя е без забележки, перфектен от всякъде, само сещането много не му се отдава, но пък аз обичам да командоря, той да слуша и те така..... :lol: :lol:
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #63 -: Ноември 30, 2011, 17:10:15 pm »
И в къщи мъжа ми помага, но по схемата с картки и ясни задачи, както и никога повече от една задача в едно изречение :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #64 -: Ноември 30, 2011, 17:10:51 pm »
така е, който сам си го направи и Господ не може да му го направи в крайна сметка
аз съм си виновна за състоянието в дома ни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #65 -: Ноември 30, 2011, 17:19:25 pm »
Мини, не се съди толкова строго. Нито можем да сме безгрешни, нито е редно само единият да носи отговорността.  :D  :bighug:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #66 -: Ноември 30, 2011, 17:21:09 pm »
хората се променят и възпитават. когато сте си избирали мъж, надявам се, че не сте го избирали само по това колко добре изглежда или как хубаво .... се смее ;)
Ха ха ха - това ми хареса :-). Аз моят обаче хич не съм го избирала - 2 седмици бяхме гаджета, когато на една трамвайна спирка решихме, че ще се женим и след още 2 седмици го осъществихме.


  
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #67 -: Ноември 30, 2011, 17:41:13 pm »
Джаме, къде беше да кажеш това, като се избирахме :D. Сега няма как, ще се мъчим да се напасваме в движение. Моят мъж е в графата, ще помогна ама ме подсети да го направя и не ми давай по повече от една задача наведнъж.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #68 -: Ноември 30, 2011, 17:49:33 pm »
Много са актуални в последните години най разни и разнообразни магнитчета за хладилник. Пишете списък и лепите. Моя по принцип сам се сеща за всичко основно. Но ако нещо не му е приоритет, дори не ме чува като говоря. Та като бях бременна, въведох системата с бележките. Понеже не стига, че не е купил каквото съм казала ами даже и спори, че никога не сме говорили за това. Ама и аз с бременната картуна, на косъм бях да го накарам да подписва списъка, че е чул и разбрал.
Сега почвам да се чудя как ме изтърпя. :lol:
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #69 -: Ноември 30, 2011, 17:50:29 pm »
Така де, търпя си го. Памперси още като го вземах каза няма да сменям - удържа си на думата, не съм го и карала не ми е и тежало. От намеци каза не разбирам викам добре, ама като кажа в прав текст и почва да увърта. За туй си пра'им всичко сам ;)
А средата където си расъл си е важна. Като отидем у тях, ние сядаме на масата, а майка му само кръжи около нас и ни "прислужва", а у дома цялото семейство сяда на заедно на масата, не че не се налага пак майка ми да става за нещо, но всичко е съвсем различно. Другото, че по лошо стечение на обстоятелствата е израсъл без баща и за него майката е тази която се грижи за децата. А за превъзпитание мисля, че му е късно... Не се оплаквам обичам си го въпреки всичките недостатъци, а и той щом ме обича въпреки моите, значи всичко е ОК.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #70 -: Ноември 30, 2011, 18:15:18 pm »
Аз моят обаче хич не съм го избирала - 2 седмици бяхме гаджета, когато на една трамвайна спирка решихме, че ще се женим и след още 2 седмици го осъществихме.

Не се надувай, ние се сгодихме на 2-ия ден след запознанството  :lol:. Гаджосването сме го оставили за времето, когато децата пораснат  :D.

Добре че живеем на цял океан разстояние от свекърва ми, която много ми разваля дисциплината: "Кольеее, майкооо, да та завия??... А така, лапни си, майко, нищо не си ял... Седи сега, къде си тръгнал да миеш чинии, това е женска работа... Детето си има майка..." и подобни, вече съм ги забравила даже  :D.

Пешек, аз също пиша бележки. Мъжът ми ги взима, за да ги изпълни, оставя ги на стълбите, за да си обуе обувките и... бележката си остава там  :lol:...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #71 -: Ноември 30, 2011, 18:21:13 pm »
Аз моят обаче хич не съм го избирала - 2 седмици бяхме гаджета, когато на една трамвайна спирка решихме, че ще се женим и след още 2 седмици го осъществихме.

Не се надувай, ние се сгодихме на 2-ия ден след запознанството  :lol:. Гаджосването сме го оставили за времето, когато децата пораснат  :D.

Добре че живеем на цял океан разстояние от свекърва ми, която много ми разваля дисциплината: "Кольеее, майкооо, да та завия??... А така, лапни си, майко, нищо не си ял... Седи сега, къде си тръгнал да миеш чинии, това е женска работа... Детето си има майка..." и подобни, вече съм ги забравила даже  :D.

Пешек, аз също пиша бележки. Мъжът ми ги взима, за да ги изпълни, оставя ги на стълбите, за да си обуе обувките и... бележката си остава там  :lol:...
Ама вие сте май едиснтвените, които познавам, които са били по-бързи от нас и още са женени. Кума ни е така с първият си брак, на третия ден се оженили, ама после са се развели, въпреки че и детенце има. Ние понеже 12 години не можаме да имаме дете и успяхме да се гаджосваме междувременно, та като порастнат децата ще излизаме в пенсия :-).
Това със свекървата би ми скъсало нервичките, ако му каже какво е женска работа и че детето си има майка.


  
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #72 -: Ноември 30, 2011, 19:12:03 pm »
Момичета, чета ви за мъжете и хем се смея - хем ми става тъжно точно в момента.

С моето момче, след една седмица ходене на кафе и дискотечки  :lol: - заживяхме заедно и оттогава не сме се разделяли. Сватба вдигнахме 4 години по-късно, защото сме "яко по планировките" и искахме първо да се приберем от София в СЗ, да си изберем жилище, да го ремонтираме...едно-друго и сватбата - "черешката на тортата" нали. За детето кое как стана - повечето знаете, но и това желание ни се сбъдна накрая за щастие.

През всичките ни 8 години съвместен живот преди Дани - няма случай нещо да не ни е било наред, да не се разбираме, да сме "на различна вълна" - сюреалистично звучи, но така беше. Толкова го обичам и такава вяра имах в този човек, че когато не знаехме защо бебе не идва - за себе си бях наясно, че ако при него има проблем и не може да е биологичен баща на детето ни, ще ползваме донор, ще осиновим ако трябва НО той е човека, той е този, който ще е прекрасен баща. За себе си чак така вяра, че ще съм добра майка - нямах, но в него - 100%. Нямаше да има по-прекрасен баща...

Така, така, ама като се роди Дани положението си е... майката направо. Понякога ми се ще това в момента да е лош сън от който да се събудя /визирам обстановката в къщи/, ама нъц. Съвсем истинско си е... Човекът, с когото уж бяхме наясно кое как ще е с бебе и сме го обсъждали - изведнъж като изтрещя, като се запъна и като зае позиция :"ми на мен пък не ми харесва да живеем така". 8O А сега де? Говорих, обяснявах, правих всякакви гимнастики, чаках, търпях, викам си период е...не минава и не минава това чудо. Може да се грижи за Дани и го прави не по-зле от мен, не мисли че аз съм "на курорт" - точно напротив, редовно ми казва: "Не знам как го издържаш това нещо, блазе ти на нервите..." и от вида, но да преодолее себе си и да си преживее кризата и да се освести - никакви изгледи засега.

Та да не съм избирала, да не съм преценяла - не е. Баш напротив. Винаги съм била убедена, че човек особено в зряла възраст - не може да се промени и "обърне" на 180 градуса, като поведение и каквото и да било - ама реалността ме опровергава яко в момента. Няма как да предвиди човек някои неща и реакциите /дори собствените си/ камо ли на друг човек, преди да е попаднал във въпросната ситуация. Та моичкият сега, кара нещо като "тежка мъжка следродилна депресия", в комбинация с нещо приличащо на "криза на средната възраст", а аз по-глупаво, безпомощно и преебана /извинете за израза/ в личен план - никога не съм се чувствала. Въртя, суча - решение не намирам. Остава ми само да чакам да му мине фазата на чУека, ако не го очистя някой път в пристъп на бяс  :lol:

Ама пък - такъв ми бил късмета, като е имало тежки и трудни ситуации в живота ми, засягащи и други хора - все аз съм ги изнасяла на гърба си, не защото искам, ами само аз съм можела и съм намирала силите за това явно. Ей на - сега и тази ситуация ще е на мой гръб, но я понасям трудничко точно защото опира до детето ни. Аре да беше до друго/друг - ядва се. Ама да ми трови най-хубавия период в живота с глупости и пуберско поведение, вместо да се радваме на късмета си и това което животът ни е подарил - не мога да го приема спокойно, колкото и да опитвам.

Живи и здрави да сме и това ще си мине по реда.  :D
П.П. Сори че стана дълго пак, ама така ми е кипнало от месеци, че вече не устисках да помрънкам и аз по въпроса.  :oops:


Много здраве на здравите и бързо оздравяване на всички болни пожелавам!
« Последна редакция: Ноември 30, 2011, 19:19:04 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #73 -: Ноември 30, 2011, 19:30:28 pm »
Ние решихме, че ще има сватба 1 месец след сгаджосването ... по ICQ :) Ама как се стигна  до там е дълга история. Истиснкото предложение дойде година и половина по-късно на Коледа. Преди това вече живеехме заедно и знаехме, че искаме дете. Аз обаче понеже съм вряла и кипяла в кофти семейство, заявих, че детето ще го правим след сватбата (щото видиш ли то веднага става).
Ми да, и ние имаме криза...мъжка криза. Само дето изживяваме пубертета наново. Та не знам кое е по-добрия вариант - криза на средната възраст или пуберско поведение?
Знам, че може да се грижи за Ники, когато е в кондиция. Ако е имал тежка вечер ... забрави. Вече имам горчив опит с това.
При нас как се разреши всичко? Ми теглих му два-три пъти здраво една и му казах, че държа на себе си на първо място, да се съхраня като жена и човек. Започнах да си обръщам повече внимание и го включвам максимално в домакинството, без да приемам хън и мън. В същото време съм му дала една вечер в месец, в която излиза и се разбива ... тоталноооо. Ама и аз си я имам. Не мия подовете с препарат всеки ден. Мета и измивам с мопа след яденето на Ники, прането вече го карам на два дни - оставям да се събира и два дни само пера и простирам. Готвя, когато съм на кеф. Иначе купувам от топлите витрини. Хич не ми пука, че на него му се спи. Когато на мен не ми се ляга и не съм в настроение за ..усмивки...седя и си чатя с приятели по скайп до нощите. Ставам заредена с енергия и така. гледам повече да си уча френския, търся нова работа евентуално и така. Съобразявам се със себе си и Ники на първо място.

Ако се доверя на тези мъжки кризи...ми то цял живот ще ги има.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #74 -: Ноември 30, 2011, 21:55:07 pm »
вижте, тая мъдрост със спускането на задачи на мъжа (а не гордото чакане сам да се сети), аз съм я изстрадала също. а и ме почерпиха с този акъл по-опитни от мен жени с по-дълъг стаж в семейния живот.
колкото по-малко се тормозим "защо той не се сети да изхвърли боклука", толкова по-добре за нашите нерви и за спокойствието у дома.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #75 -: Ноември 30, 2011, 22:29:03 pm »
Публично заявявам, че повече няма  да се оплаквам от моя мъж! Не стига, че предимно той мие чинии, иска да го науча да готви, сменя памперси, храни детето, пазарува/е, връща се по 3 пъти в магазина, докато се сети всичко :lol:/, ами и тамън се бяхме сгаджосали и му отивам на гости, а той ме посреща с кофа и парцал- да поизчистел човекът, докато сестра му /тогава на 4 месеца!/, която гледа, спи!!!
Е, много ме впечатли с това, че изобщо не се притесни, че ще го видя с парцала, а беше само на 20 години!
Майтапът на страна, но както и във всяко нещо, комуникация му е майката и ясни, точни задачи!Тъкмо прочетох една статия, в която се говори за разликите в комуникациите между мъжете и жените.Та, там пишеше, че мъжете имат проблем да "отгатват" мнението на другия и предпочитат директната комуникация.А пък жените обичат намеците и се ядосват, когато другият не успява да долови подтекста.
Май има нещо вярно...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #76 -: Ноември 30, 2011, 22:33:37 pm »
Според мен да превъзпиташ мъж е мисията невъзможна.Много малко мъже се сещат да направят в къщи нещо което не е от мъжката част-да измият чинии,да изхвърлят боклука и т.н.И моя не прави изключение.Когато навремето се наложи да се върна на работа Ива беше на 1 г. и 6.мес.Мъжа ми каза-никаква ясла аз ще я гледам-изкара точно 2 седмици и ми каза-Подготвяй документите за ясла,аз по цял ден в къщи затворен не мога да стоя,беше зима ноември месец.Е да но яслата не работи в събота и неделя,а аз съм на работа и тогава основно той я гледаше.Не мога да отрека много ми помагаше.
Сега скоро не се сещам да ми е помогнал-онази вечер се бях хванала с много неща на веднъж а имах и да гладя.Мъжо ме пита-Да ти помогна с нещо,а аз-почвай да гладиш!Последва странен поглед тип многострадална Геновева и лягане на дивана!Е после изглади половината пране,защото иначе щеше да вечеря загоряло ядене!
Всички са еднакви,мъже!!!!
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #77 -: Ноември 30, 2011, 23:39:43 pm »
Момичета, започнали сте любимата ми тема – правила, ред, дисциплина, неосъществени казармени фантазии. Някои от вас помнят педагога Макаренко, нали? Той ми е нещо като бог в моя литъл, литъл свят! Какви “трудни” деца е възпитавал и в какво сурово време, а голяма част от тях са станали “хора”  - лекари, инженери, учители, има на какво да се научим.

Няма подробно да разяснявам идеологията си, защото ще се стори много крайна на някои. Има допирни точки и с това, което пише Джам, но не само.

Живеем в едно разглезено време, когато емоции, лични кризи и измислени драми им дай на хората и ще подсмърчат от самосъжаление, без да се сетят да спрат. Понятия като “дълг”, “отговорност” днес не са това, което са били няколко поколения назад.

Мъжете и жените са различни като начин на мислене, емоционалност и психическа издръжливост. Вярвам и в късмета, т.е. в това да случиш на свестен мъж, но и в силната женска ръка, която знае накъде води семейния кораб.

Мъжете са праволинейни същества, те не могат да мислят за повече от едно нещо, което обикновено им изглежда толкова обемно и значимо, че се иска доста усилие да им се обясни, че това “нещо”, те могат да го носят само на малкия си пръст и пак няма да им натежи. Нужна е всекидневна агитация за идеологията на семейството. И затова, наистина, трябва да им се казва и да се подсещат. Ако има обич, едва ли ще откажат да се включат.

На мъжете не толкова не им пука за детайлите, които могат да ни побъркат и да ни карат да споменаваме любящата им родителка по няколко пъти на ден. Не, пука им, ако им ги посочиш, но те сами не са в състояние да ги забележат. Те гледат наедро, което на нас ни изглежда, че е като през просото и все едно правят всичко толкова нарочно, че да съсипят нервите ни точно днес и сега.

След раждането на детето се променят и двамата, не само мъжете. Захаросаната розова сълзливо-сантиментална романтика се изпарява начаса и идва ред на реализма. Защото знаем, че отглеждането на едно дете е понякога и критически реализъм. Може би на мъжете им трябва повече време да схванат това, защото бебето (ако не е било осиновено) е било най-вече в по-тесен контакт с майката.

И тук е нужна пропаганда и разяснение също така, за да е поравно споделена отговорността и тежеста, а и да е честно.

Аз лично измислени лигавщини не търпя и хората са наясно с това. А време нямам нито за лични драми и депресии, нито за неистински на партньора. Но и нямам от какво да се оплача засега. Но не защото мъжът ми се сеща за всичко сам. Не, не се сеща за всичко, но бива подсещан и за своите задачи за деня,  а и за близкото време напред, списъци се правят за целта и за двамата и всеки си върши своите. Помага човекът и в доманиството – прави всичко, което и аз. Но не такъв беше в началото, когато се оженихме след 4 годишно другаруване. Но пък имаше и има много други положителни качества, които не бяха за изпускане и си казах, че стъпка по стъпка ще поправим останалото. Днес знам, че мога да разчитам на него за абсолютно всичко – да изпере, да сготви, да почисти, с Ема всичко, което съобщя, че е нужно да се направи. Ама това не е късмет, а всекедневна работа във взаимоотношенията.

Дали са саможиви мъжете не мога да кажа, защото отблизо познавам само моя мъж. А той е като една прекалено общителна  бъбрива женска. Аз съм точно обратното – изморявам се бързо от празните контакти и приказки, а и съм бивш срамежлив тип...Кой да се сети за това точно?

Та, не бива да се разчита само на това каква била природата им! Брей, колко е изгодно само!

За възпитанието на децата – знаем, че всеки си прави своите си експерименти и си постига своите си цели с тях. Но правилата и дисциплината са и за малката мома, още от сега. Държа се по-строго с нея, защото само една лигла ми липсва в емигрантското ни битие и ще я “втасаме”. Ако трябва подвиквам силно, ако трябва пошляпвам за ефект по дупето, говоря и обяснявам до припадък също така. Учим се да подреждаме, да пазим и да уважаваме труда на мама и на тати. Така са ме възпитавали и мен, не следвам модни книги и течения,  а здравия разум и интуиция.

Иска ми се да видя на живо поне една мама, която твърди, че никога не е изкрещяла поне веднъж на детето (да, знаем колко е грозно и неправилно!) си, защото е прекалено невъзпитано и ще и развали образа. Не вярвам, че има такива, въпреки, че някои така твърдят. Вкъщи понякога обстановката по-скоро напомня бойно поле, когато и двете се опитваме да покажем надмощие и доминиране. Ами, кричитески реализъм е това, прилаган с любов обаче.

Една сценка от преди няколко дена обаче ми показа, че дисциплината си дава своите резултати. Бяхме с Ема една привечер в един магазин и тя видя как пакети със сирене, кашкавал и моцарела са паднали от местата си от по-горния ред. Какво направи тя (на 3 г. е): огледа купчината, взе всяко пакетче и го постави на мястото му. След което ми каза: “Виж, мами, подредих!” Похвалих я, че така трябва и че сигурно някои лоши деца са ги бутнали и си тръгнахме.
Манипулация? Насаждане на чувство за вина? От всичко по-малко, важното е да върши работа.

Мъжът ми само възкликна, че ще стане маниачка като мен... :D


Момичета, аз рядко се включвам и се надявам, че ще ми простите дългия текст! С толкова дълъг не бих ви досаждала всекидневно, но не знам кога пак ще имам възможност да се включа!

Лека вечер! И болните да оздравяват!!


*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #78 -: Ноември 30, 2011, 23:41:23 pm »
Аз пък срам-не срам признавам, че мъжът ми е по-добре организиран от мен и докато гледаше 6 месеца детето вкъщи, не само, че вършеше много повече домакинска работа, ами успяваше и да програмира. Когато и двамата сме на работа, гледаме да си поделяме нещата. Ако единият не свърши нещо, ще го направи другият. Обикновено не го и обсъждаме. Понякога е уморен, но дисциплината и възпитанието му го натискат да свърши нещо. Аз нямам такъв проблем.  :lol:

Боби, според мен дори да не разбира още връзката между това, което е направила и фактът, че е наказана, в един момент ще разбере. Поне при нас работи този метод. Мъжът ми го отрича, но за мен е по-добре да му кажа да отиде в стаята си отколкото нещо друго.
« Последна редакция: Ноември 30, 2011, 23:46:52 pm от blue_sky »

*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #79 -: Декември 01, 2011, 01:27:40 am »
Прави сте за всичко момичета /предполагам/. Предполагам, защото аз такива проблеми от "битово естество" с мъжа си не съм имала, нямам и сега. Пазаруване, зареждане на съдомиялна, дрехите си дори сгъва и всичко си оставя на мястото...не ми е дерт това. И даже не се налага аз да казвам - той сам се сеща и си знае. За него "мъжка" и "женска" работа - няма. Готвя сега когато мога и ми е кеф, преди готвех нон стоп - просто защото обичам, не защото съм длъжна и се очаква. И преди и сега - храна да се почръча, или да се купи топла - за него е съвсем в реда на нещата. За чистенето си имаме жена, преди време чистехме заедно винаги и всъщност - повече той и по-детайлно  :oops:, мен пипкави дейности ме дразнят, а него - не. Той бърше прах и прахосмуче, аз замажа отгоре с някоя стирка и се води, че и аз съм чистила.  :lol:

Та сигурно след написаното дотук е чудно - аджеба какъв ми е проблема на мен сега? Проблемът ми е, че той не успява "да впише Дани" в своя живот, в представата си за него, в представата си за живота му с мен + детето. Иска и опитва тези неща да са "поотделно"...дори не знам как да го обясня с думи /рядък случай  :lol:/, но ситуацията вече ме влудява. Включих го активно в гледането на бебето от първия момент, той се справя с всичко идеално, но това по техническата част. Ще му се някак да има копче "пауза" и като пожелае битието му да не е в зависимост от бебето, капризите му и грижите по него - да щракне копчето и това да се случи. Но то не се случва естествено. И като не се случва - "стой та глеЙ панаири от дърто магаре". Като се чета така...нашият въпрос май е за друг подфорум - раздел "консултация с психолог".

Иначе за битови въпроси - "дресировка" му е майката с тези същественца само, съгласна 100%! :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!