0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #100 -: Декември 01, 2011, 14:42:08 pm »
За газта наистина е много неприятно.  :? И ние сме на централна газ - парно, топла вода, поне готварската ми печка е на ток, защото не обичам да готвя на газ... Ако стане някоя авария - ще минем на климатици за отоплението, но как ще се къпем би било интересен казус.
Ние сме с централен климатик- тръбите вървят през тавана и на таваните на стаите има духалки. Те всъщност са две части- едната, която е климатика и изстудява и едната, кято е отоплителя ( вие му викате и на това климатик) и духа топло. Та тази втората духаща топло част е ... на газ :-). Та няма как да минем на нищо друго за отопление, освне ел печки по стаите. 


  
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #101 -: Декември 01, 2011, 16:02:18 pm »
Джей, малък е Дани, затова не иска да се занимава сам. И при нас беше същото до преди няколко месеца. Сега се случва да се заиграе, чак не иска да тръгваме сутрин, затова сутрин гледам да не го оставям незает. Ще започне да се заиграва сам, но трябва време (лично мнение).

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #102 -: Декември 01, 2011, 16:10:31 pm »
Вчера писах, писах та взе, че нещо стана и после вече нямах муза пак за същото:)))

В края на седмицата да пожелая на всички болни-малки и големи да оздравяват бързо.

И в нас минахме леко засега. Децата бяха със сополи а аз бях схваната като ръждясал робот:) Ей, това инхалатора е голяма работа. За децата го ползвах, не за схващането си:) Бях забравила, че имаме такова нещо в нас но за 2 дни им спряха сополите. Сега, друг е въпроса, че те продължават да искат да се инхалират.:)Дани особено е много смешен докато си държи маската пред нослето и устата. Върти очи, прави физиономии, много съм се смяла.

Никол е добре, само споменава отвреме навреме "докууууу" (чичо доктор) и си показва раничките, които отдавна заздравяха:) Опитвам се да раздвижвам пръста но сложна работа да я задържа на едно место. Излезе резултата от биопсията-окончателния. Няма фиброматоза, не е ясно какво има. Утре ще звъня в клиниката по ревматология където бяхме с нея за да им кажа и да видим какво ще ми кажат те.
Отказвам се да я мъча и стресирам повече засега и след Нова година ще търсим наново причините и диагнозата и.

Кога децата спират да "ви преследват на всяка крачка? Немога да се изкъпя, да отида до тоалетна, за други удоволствия да не говорим. Дали като тръгнат на ясла/градина стават по-самостоятвлни? Дори когато в нас има хора не ме изпускат от поглед. И стоят в банята зад завесата докато аз съм вътре. Големи истерии и писъци са ако ме изгубят от поглед. Напоследък това много ми натежава. Трябва да изляза да свърша работа, да напазарувам но и като ги чуя как пищят и плачат ми се обръща стомаха.

Баба им отново започна да не чува какво и се казва и временно намалихме посещенията и от всеки ден на 2 пъти в седмицата. Такива игри им измисля, че ми се изправя косата. Оня ден Алекс отново си пукна раната на веждата (съвсем малко) защото се качил на масата и се хвърля в нея а тя се смее с пълно гърло, та чак в съседния блок я чуват. Аз съм и правила забележки не веднъж за тази идиотска игра и на тях обяснявам, че нямат работа да се качват на масата отгоре. Е, с мен като са не се качват но с баба всичко може. Вчера не издържах и и казах, че временно ще разредим срещите ни защото съм била лоша майка, карала съм им се много и съм ги наказвала така, че и се късало сърцето.
Ми такава съм, добра, лоша майка съм им. Като не и харесва да стои в тях да не ме гледа.

Оплаках се и аз. Напоследък ми идва в повече напрежението явно:)
Бъдете здрави
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 16:18:28 pm от Lisko »
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #103 -: Декември 01, 2011, 16:17:39 pm »
Лис, много се радвам за този резултат - липсата на фиброматоза.
Да ти кажа определено с яслата се променят децата. Стават по-самостоятелни, но това не им пречи пак когато решат да ти правят компания на неподходящи места  :lol: Мен ме питаха скоро - Мамо, ти порязала ли си се, че си слагаш лепенка на гащите  :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #104 -: Декември 01, 2011, 16:21:22 pm »
Боби, елате у нас  :D. Навън е -2С, вкъщи е 24С без да се включва климатикът. Имаме толкова много прозорци, че има ли малко слънчице, веднага се стопляме  :D. Е, това не важи, когато навън стане -20-25  :P.
Blue, Тони още не обича да се занимава сам, а скоро ще навърши 8. Предпочита да въвлича  всичко/всички в игрите си - от бебе, до баба. За нещастие, живеем на място, на което детските площадки са празни...

Лиско, я ме открехни за инхалатора, моля  :oops:.
Мен ме питаха скоро - Мамо, ти порязала ли си се, че си слагаш лепенка на гащите  :lol:
  :jump12:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #105 -: Декември 01, 2011, 16:26:14 pm »
Лис, много се радвам за този резултат - липсата на фиброматоза.
Да ти кажа определено с яслата се променят децата. Стават по-самостоятелни, но това не им пречи пак когато решат да ти правят компания на неподходящи места  :lol: Мен ме питаха скоро - Мамо, ти порязала ли си се, че си слагаш лепенка на гащите  :lol:
:jump12: :jump12: :jump12:

Мими, вашите деца са като никои други. Честно ти казвам.
Криси и Дани (колкото пъти съм ги виждала) са винаги спокойни, много възпитани.
И не ми казвай, че е "само" до дете. Убедена съм, че с много приказки и търпение се получава но аз напоследък буксувам на едно место и търпението ми е нещо непознато:( И когато съм обяснявала 3 дни как не е хубаво да вадим предпазителите на контакта и да бъркаме с каквото намерим вътре а баба им им помага да ги извади и му показва как било по-лесно...ми отнесе го и детето освен нея. Наказах Алекс вчера в детската сам и го набих преди това а на баба му се развиках. Познайте дали Никол не отиде веднага след него да бърка в контакта с ключовете на баба си.
Незная на нея къде и е акъла но моя определено започва да се изпарява от умора.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #106 -: Декември 01, 2011, 16:35:44 pm »
Лиско, я ме открехни за инхалатора, моля  :oops:.

Elle22, аз имам ето този на Microlife


Досега все с капки, промивки и какви ли не "изтезания" ни минаваха хремите. Този път реших да опитам физиологичния разтвор в инхалатора и децата сами си държат маските защото им е много интересно. За ден и половина сополите (бяха като река-бистри но обилни) изчезнаха. Не съм давала нищо друго освен еднократно пръскане на Олинт вечер преди сън за да спят спокойно.
Не, че откривам топлата вода де.
Никол преди около 2 седмици като започна да кашля лошо, без никакви други симптоми, и правих също инхалации с физиологичен разтвор и вентолин по препоръка на д-р Бърди. Още след първия ден кашлицата и спря. Е, зависи и как кашля детето разбира се, но тя отвреме на време има такива "пристъпи" и  незнам защо досега не съм използвала инхалатора.
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #107 -: Декември 01, 2011, 16:37:39 pm »
Криси и Дани (колкото пъти съм ги виждала) са винаги спокойни, много възпитани.
И не ми казвай, че е "само" до дете. Убедена съм, че с много приказки и търпение се получава
Лис, аз като казвам, че  съм звяра в къщи, не лъжа  :lol:
Приказвам, наказвам, манипулирам, викам, изтупвам гащите - цяла програма както си е реда, но резултата е налице  :wink: Иначе рискувам да ми се качат на главата.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #108 -: Декември 01, 2011, 16:44:14 pm »
Лис, много се радвам за този резултат - липсата на фиброматоза.
Извинете за 300-тата поста но имам проблем някакъв с компютъра и като напиша 10 реда в един пост започват да ми прескача реда и е голяма мъка:)

Мими, вероятно си е за радост и може да ми е грях ама немога да се зарадвам. По лошо ми е сега като незнам пак какво и е и пак едни мисли и глупости в главата ми. Може би когато разбера, че не е нищо страшно ще се радвам, че не е било и фиброматоза.  santa2Предвид идващите хубави празници съм си разрешила да ги изкарам спокойно и щуро с децата:)))Дано и малко сняг да има във Варна де:) Да видят те какво е шейна и луда лисица:)
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #109 -: Декември 01, 2011, 16:49:42 pm »
О, да, не мога и да предполагам какво ти е на сърцето  :bighug:
Но аз нали все гледам хубавата страна и затова се радвам - липсата на лош резултат е добър такъв, независимо, че отново не се знае какво е...
Пожелавам то най-прекрасните и вълшебни празници, да се отпусне майчиното ти сърце, а за лудата лисица, тя и без шейна може да се покаже каква е  :lol: Щях да ти кажа къде има авария и течаща вода, но предвид студеното време, ще пропусна  :lol:
Надявам се скоро да дойдете да полудувате и в къщи  :D
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #110 -: Декември 01, 2011, 17:07:55 pm »
Благодаря, Лиско! Много умна джаджа ми изглежда, ще я потърся! Вчера в един парк видях една тройна количка с ревящи на 3 гласа бебета и познай за кого се сетих  :lol:. Майката и бащата изглеждаха толкова неестествено спокойни  :D...
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #111 -: Декември 01, 2011, 17:43:06 pm »
Да видят те какво е шейна и луда лисица:)

Просто си представих полярна лисица, подивяла от кеф в новия сняг и 3 малки лисичета, закачени за опашката й :)

Бъдете здрави, всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #112 -: Декември 01, 2011, 18:20:10 pm »
Момичета, моля дайте ми съвет!
Днес моето мило, любвеобилно, контактно дете ухапа до кръв друго дете в парка!
Страхотно зле се почувствах и до сега ми е криво!
Скарах му се, извадих го от пясъчника, накарах го да се извини, тръгнахме си, сърдих му се 40 мин. и го накарах да обещае, че повече няма да прави така. Сто пъти му казах, че е направил нещо много лошо...
Дайте съвет как да постъпвам в такава ситуация, та да го отуча от такива неща един път завинаги!
Много ми е неприятно...
Като знам него като го ухапаха лятото колко приказки изприказвах за безхаберните родители! :oops:
Досега не беше правил такова нещо.Е, хапал ни е нас с баща му, но повече като израз на любов, а това беше злобно и с цел да нарани...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #113 -: Декември 01, 2011, 19:43:09 pm »
Инке, смятам, че това е било инцидент.
Направила си, каквото и аз бих напарвила в подобна ситуация.
Все пак той е на две години, все още си е бебе, а те понякога са  непредсказуеми в тази възраст.

Сигурно нещо го е провокирало да постъпи така...

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #114 -: Декември 01, 2011, 20:12:35 pm »
Лисе,отдавна обмислям и аз идеята за такъв инхалатор.Сподели моля те всеки път ли когато има суха кашлица можеш да го ползваш?Защото все като го водя на лекар Митко с кашлица ме съветва педиатърката да правим "инхалации"в банята под душа,че иначе е малък да седи над котлона.Колко парички струва?

*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #115 -: Декември 01, 2011, 20:33:05 pm »
Да завърша одисеята с търсене на детски стоматолог.На третия път мисля, че уцелихме. Тони ме чакаше още от градината. Вървяхме изненадващо за мен послушно и кротко, като си говорихме за зъбките и т.н. Забравих да ви кажа, че покрай подуването на устата и упойката, явно си е прихапвал устните и нали не усеща нищо си изгризал от вътрешната страна долна устна. Днес като го взех, направо онемях, такава рана е станала. Обаче не го боли, храни се и т.н.
Влязохме в кабинета, той изглеждаше малко от моето време, но пък на Тони му беше много интересно,нали си е любопитко. Лекарката се води детски специалист и не е възрастна, може би малко над моите години. Беше невероятно мила с него и детето я хареса. Реши за момента да не правим нищо повече, до като не заздравее устата, не искаше да му причинява болка допълнително.Почисти зъбчето леко и сложи лекарство да не се пълни с храна. Интересното е, че според нея не е пулпит а кариес, както и няма два болни зъба горе в ляво , а един. Според нея също е кариес. Упойка на малки деца, каза че принципно не се слага.Освен това нямаме според нея никаква деминерализация, имал чудесни зъбки. Тук поне имаме попадения от двама стоматолози. А сега ми кажете на кой да вярвам. Четвърти да търся, не благодаря. Тази последната и на мен подейства успокоително,реших да й се доверя. Дано не сгреша само. За силантите няма проблем  и на млечни зъбки, само че не попадали по програмата. Така, че и тях ще сложим по натам. Тони беше послушен, изпълнителен, е верно нямаше машинка, но ми сподели, че искал само тук вече да му правят зъбките.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #116 -: Декември 01, 2011, 20:44:59 pm »
Перде, радвам се за вас :)

Инке, първо - честит рожденик, да ти е жив и здрав!  :) Относно случката - и аз съм на мнението на Ема, все пак това е една все още бебешка възраст и такива прояви не са изключини - така, както понякога във всичко ни копират, така и понякога имат съвсем първично поведение. Говорила си, обяснила си, не се тормози повече. Аз, в подобна възраст на детето, съм много далеч от това да окачествявам родителите като безхаберни, защото и сама виждам как и моите деца понякога имат подобни реакции, въпреки че са отглеждани с любов и отговорност.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #117 -: Декември 01, 2011, 20:47:03 pm »
Парси, нашия е TOЗИ.
Разбира се избрах го след консултация тук!
Лисана е права, много ефикасен, аз признавам си успявам едва
по-две на ден да правя, а може и четири, така ми каза педиатърката ни!

Инке, дано не се повтори, аз също бих постъпила така!

Перде, най-важното се свършили, намерили сте место където да е спокоен!

Имам молба, извинете ме но не ми остава време да се връщам назад,
може ли координатите на зъболекарката с която заменихте доц. Маркова.
Уважения огромни, но Митака има нов кариес и не мога да чакам три месеца,
а по-кротка от кротките си е отчупила миниатюрно парче от зъбчето до предните два!
И изобщо нямам идея кога е станало снощи го видях като михме зъбите,
тя не плаче изобщо като пада, сини крака, става и продължава!
Мисля Зори Z22 беше писала за нея след инцидента с Жорко
или Цветето когато Мони пострада!
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 20:55:28 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #118 -: Декември 01, 2011, 21:14:54 pm »
Мише,благодаря ти за включването! :)

*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #119 -: Декември 01, 2011, 21:22:02 pm »
Мише, за отчупеното парченце едва ли някой ще те посъветва да се прави, щом е толкова миниатюрно, мисля че едва ли ще има нещо притеснително там.
Нашите падания и с двамата станаха във Варна, а сега продължаваме да следим нещата тук при д-р Цвети Дучева, при нея мисля да правим и занапред кариесите - по-лесно се записват часове, обикновено съботите работи само с деца. Засега не сме правили никакви манипулации, само прегледите, затова не мога да дам отзиви. Но е с подход към децата, много приветлива и внимателна. Също отговаря спокойно и изчерпателно на въпроси.  Ето координати на клиниката www.profidentalstudio.com

Зори писа тогава за друга лекарка, но не помня фамилията, по-собена беше - Загорлисйка или нещо подобно. Ние не сме я посещавали. Зори беше с добри впечатления.

Мише, Лиско, да питам нещо за инхалаторите - масовите пластмасови ампулки физ. разтвор ли използвате от рода на ТониМер и подобни или купувате някакви специални за инхалации?
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 21:24:50 pm от tzvetenze »